MpKorado Solana - přehřívá se odpor světel-pomozte prosím

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

MpKorado Solana - přehřívá se odpor světel-pomozte prosím

Příspěvekod Picaso » 29 srp 2016, 22:01

Zdravím vás všechny

Mám k vám dotaz.Jsem čerstvým majitele skůtru MpKorado Solana 50 r.v.2007 12V a mám problém s přehříváním odporu(5W/30W) a to i v době,kdy nejsou světla zapnutá.Koupil jsem novou baterii(12V/4Ah) a taky jsem koupil i nový odpor,jelikož ten původní měl v 30W-ové části vydrolené křemíkové pouzdro.Chtěl jsem vás poprosit,zda by jste mi nemohli poradit č nějak navést,na co se mám zaměřit,aby se mi ten odpor nepřehříval.Přehřeje se se na volnoběh bez světel cca za 3-4 minuty a to tak,že se nedá na něj ani sáhnout.A to asi nebude úplně v pořádku,že???

Děkuji vám předem za jakékoliv rady či poznatky.S pozdravem Pavel
Picaso

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 29 srp 2016, 21:49
Skútr / moto: MpKorado Solana 50

Re: MpKorado Solana - přehřívá se odpor světel-pomozte prosím

Příspěvekod josuk » 30 srp 2016, 19:33

Rezistory hrejou,jestli se z nej ani po delsi dobe nekouri a nic nehoří, tak muze byt. A pouzdro neni z křemíku.
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: MpKorado Solana - přehřívá se odpor světel-pomozte prosím

Příspěvekod Picaso » 01 zář 2016, 09:07

Takže je to běžné,že se to zahřívá?Mám skůtr jen pár dní a tak se s ním seznamuju a toto ně trochu překvapilo.Děkuji ti za odpověď.Jo a ten křemík jsem si typnul,bylo to první co mě napadlo z čeho to může být.Ještě se zeptám.Sice to s tématem nesouvisí,ale když nastartuju(doslova na drb)tak to běží pěkně na volnoběh,když chci přidat plyn tak se to trochu dusí,ale přidá.Jakmile ale uberu plyn,tak se to nevrátí na volnoběh,ale chcípne to.Jen pro upřesnění:Je tam nový vzduchový filtr,nová svíčka,nový olej,nová baterie,nový regulátor dobíjení a nový světelný odpor.
Bude to nějakým seřízením nebo tak něco????
Předm díky za odpovědi.
Picaso

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 29 srp 2016, 21:49
Skútr / moto: MpKorado Solana 50


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků