Motorro Sonny 50 2T - výfuk LeoVince ZX-R

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Motorro Sonny 50 2T - výfuk LeoVince ZX-R

Příspěvekod Kiper » 12 říj 2013, 19:07

Zdravím, mám skútra 50ccm 2T a chci se zeptat jestli u výměny výfuku musím měnit válečky ve variátoru, spojku atd. ?
Díky za odpověď
Úpravy na skútru: Hliníková podlaha, proužky na ráfky, laděný výfuk LeoVince TT, upravený karbec, variátor Malossi Multivar, spojka Stage6 Torque Control MK II, válec Malossi sport 50ccm, brzdové destičky BREMBO.
Uživatelský avatar
Kiper

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2013, 16:02
Bydliště: Pár minut od Brna
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano

Re: Motorro Sonny 50 2T - výfuk LeoVince ZX-R

Příspěvekod Karelbrezky » 12 říj 2013, 19:14

Můžeš i nemusíš.

Doporučuji se kouknout sem http://www.scootland.cz/scooter-tuning-jaknato/
Uživatelský avatar
Karelbrezky

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 271
Registrován: 29 zář 2012, 18:57
Bydliště: Skoro Zlín
Skútr / moto: Aprilia SR Max 300i, JAWA 350/ 632
Tuning / úpravy: Netřeba.

Re: Motorro Sonny 50 2T - výfuk LeoVince ZX-R

Příspěvekod Kiper » 12 říj 2013, 19:16

Na to jsem se díval a moc se mi do toho nechce. Spíš mám strach aby neztratil výkon i když je to asi blbost :wink:
Úpravy na skútru: Hliníková podlaha, proužky na ráfky, laděný výfuk LeoVince TT, upravený karbec, variátor Malossi Multivar, spojka Stage6 Torque Control MK II, válec Malossi sport 50ccm, brzdové destičky BREMBO.
Uživatelský avatar
Kiper

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2013, 16:02
Bydliště: Pár minut od Brna
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano

Re: Motorro Sonny 50 2T - výfuk LeoVince ZX-R

Příspěvekod Karelbrezky » 12 říj 2013, 20:11

Když k výfuku doladíš karburátor, výkon půjde pěkně nahoru. Hlavně je to otázka dostatku času, také Tě to musí bavit. Právě ale dvoutakt je na ladění vhodný. Potom můžeš i dělat pokusy s variátorem.
Uživatelský avatar
Karelbrezky

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 271
Registrován: 29 zář 2012, 18:57
Bydliště: Skoro Zlín
Skútr / moto: Aprilia SR Max 300i, JAWA 350/ 632
Tuning / úpravy: Netřeba.

Re: Motorro Sonny 50 2T - výfuk LeoVince ZX-R

Příspěvekod Kiper » 12 říj 2013, 20:28

OK, akorát ještě co by možná byl problém, tak je že na výfuku je něco co odvádí spaliny a na tom který bych si chtěl koupit to není :lol:
Úpravy na skútru: Hliníková podlaha, proužky na ráfky, laděný výfuk LeoVince TT, upravený karbec, variátor Malossi Multivar, spojka Stage6 Torque Control MK II, válec Malossi sport 50ccm, brzdové destičky BREMBO.
Uživatelský avatar
Kiper

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 158
Registrován: 22 dub 2013, 16:02
Bydliště: Pár minut od Brna
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano

Re: Motorro Sonny 50 2T - výfuk LeoVince ZX-R

Příspěvekod PBM2 » 12 říj 2013, 21:03

To Kiper: sám Sonny mám a vyměňoval jsem jak výfuk, tak variátor. Ten druhotný odvod spalin, který je u originálu, sice u nového není, ale to právě nevadí, protože se motor tzv. nedusí přívodem části spalin zpět do airboxu, čímž se sice dodržují určité EU normy a asi taky ta max rychlost, ale jinak to není k ničemu. U mě jsem požádal o výměnu variátoru za mnou koupený, dále o namontování streetového výfuku, ze kterého, po domluvě, odstranili na vstupu restrikci, sestávající z nabodovaného náústku, díky němuž se zpomaluje výstup plynů ze spalovacího prostoru. Dále samozřejmě zaslepení vstupu do airboxu po právě onom vstupu po originálním výfuku. Taky o celkové seřízení. Jak moc je třeba laborovat s karburátorem apod., to nevím, neptal jsem se na to a ani mě to nezajímalo. Tady ale určitě odpověď budou znát. A po výměně pohoda :D . Tady je objednávka, co jsem tenkrát koupil. Jsou i jiné firmy, kde je to třeba levnější, případně jiný variátor (Malossi Multivar apod.). Já dal na radu a to, že jde o motor shodný s Keeway Focus. Ať se daří 8) P.S. Jinak průměr tisícihranu je 16 mm.
Výběr.jpg
Výměna.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.


Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků