Maxon Forcer 50

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Maxon Forcer 50

Příspěvekod maximobela » 25 dub 2015, 14:09

Zdravím mám dotaz. Baterie je K.O po nakopnutí mi vše svítí a troubí jen nejdou blinkry ani jedna strana. Může to být tou baterií? Nejsem zručný v elektrice tak prosím o nějaké tipy. Díky všem.
maximobela

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 22 dub 2015, 06:27
Skútr / moto: maxon forcer 50

Re: Maxon Forcer 50

Příspěvekod usdarmy » 25 dub 2015, 23:01

Ahoj, mě se vytlučená baterie projevovala úplně stejně. Vše šlo z dynama, kromě blinkrů. Po několika kilometrech, kdy se baterka trošku zberchala, párkrát blikly a pak zas nic. S novou baterií pak vše OK.
usdarmy

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 12 říj 2010, 20:48
Skútr / moto: Maxon forcer 50

Re: Maxon Forcer 50

Příspěvekod maximobela » 27 dub 2015, 18:44

Tak problém s blinkry vyřešen, koupil jsem novou baterku ( YTX 7A-BS ) je to gelovka stejná jako původní. Ještě jeden dotaz řešil tady někdo nějaké plexi, tady v servisu chtěli cca 1500kč za nějaký univerzál. Tak pokud někdo něco má tak kdyby hodil odkaz, nebo foto. Díky za tipy. :D
maximobela

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 22 dub 2015, 06:27
Skútr / moto: maxon forcer 50

Re: Maxon Forcer 50

Příspěvekod adrenaline » 12 kvě 2015, 11:19

Ahoj,
nedávno jsem koupil maxon forcer 50 najeto 8000. Jezdí pořád pěkně. Avšak mám problém, když jedu delší trasu okolo 30km. Stavá se mi, když ho více rozjedu 55km/h na tachometru a vyšší rychlost, ztratí motor tah a nereaguje na plyn. Motor běží, ale já dojedu setrvačností, až zastavím (tahám za plyn a nic). Nechám ho chvíli odpočinout a zase jede. Spotřeba ve dvou lidech přes 4l/100km. Za každou radu budu vděčný.
adrenaline

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 05 kvě 2015, 21:05

Re: Maxon Forcer 50

Příspěvekod DKH » 09 srp 2015, 18:43

Zdravím lidi, doufám, že diskuse ještě trochu běží. Mám Maxona zhruba rok, kupoval jsem staršího a maximální spokojenost. Rád bych se zeptal, na dvě věci, trochu se to tu řešilo, ale pro jistotu:

Odešla mi baterka, po čtyřech letech na to měla nárok a budu kupovat novou. Chci se zeptat, zda-li když to pošlu do max otáček, kolik má regulátor napětí pustit do baterky? Četl jsem někde, že ani v největších by to nemělo pustit 14,5 V.

Další otázka, jestli jsou nějaké poznatky po delším testování vyřezaného výfuku. Chtěl bych se do toho pustit, ale přemýšlel jsem, že bych vyříznul jen kat, zaprvé aby to nebylo tak hlasité a zadruhé, aby to mělo nějaký odpor a mohl jsem jen doštelovat směs a nepřetryskovávat.

Poslední, jestli máte zkušenosti s hmotností válečku, když se rozhodnu pro bílou kontrastku. Origo by mělo být 5,6g a já myslel, že bych šel na zhruba 4,8g abych tomu zhruba (snad neřeknu blbost) přidal tak 15% na otáčkách.

Předem děkuju!
DKH

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 09 srp 2015, 15:48
Skútr / moto: Maxon Forcer 50

Re: Maxon Forcer 50

Příspěvekod Dan1989 » 03 říj 2015, 12:33

Zdravím lidičky. Mam maxika najeto 800km a po odpojení záhadného kabelu u baterky na omezovac mi maxik jel cca 7min asi 70 po 5 minutác začal klesat výkon a dnes už ani pořádně nenastartuje. Když se to podaří a jedu sním tak jede normálně ale po půl minte dam plný plyn a umře a zase nejezdí. Vyměněný sytič, vyčištění karbec i nádrž a dan nový benzinovi filtr a stále nejezdím .Nevyte někdo co by to mohlo být už jsem nešťastný.
Dan1989

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 03 říj 2015, 11:19
Skútr / moto: Maxon Forcer 50

Re: Maxon Forcer 50

Příspěvekod maximobela » 03 říj 2015, 13:16

Jestli to nebude víčkem nádrže, někteří to tady psali. Ale to by jelo asi déle než půl minuty. Já mám odpojeno jede mi to 67km/h dle GPS a bez problémů. Najeto 2400km.
maximobela

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 22 dub 2015, 06:27
Skútr / moto: maxon forcer 50

Re: Maxon Forcer 50

Příspěvekod Dan1989 » 03 říj 2015, 13:25

Já vůbec už nevím co to může být. .koupil jsem novou cdi bez omezovace a novou svíčku tak to tam dnes skusim hodit a uvidíme. .Jinak se chci zeptat ten šroub na bohatost směsi jsem nasel ale bohužel jen jeden a to ten pod hadičkou, ale ten druhy nikde nevidím. A ještě tu někdo psal ze se má zacpat ta emisní blbost která vede k výfuku a ta také nevím kde je..děkuji za radu.

-- 03 říj 2015, 15:56 --

Tak řidiči jednotkou to také není a víčkem u nádrže take ne.Jsem už bezradny. Chvíli se to tváří ze to pojede ale jak se to ohřeje tak už to nejede a dusi se to.Vážně někoho nic nenapadá? Děkuji za odpověď.
Dan1989

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 03 říj 2015, 11:19
Skútr / moto: Maxon Forcer 50

Re: Maxon Forcer 50

Příspěvekod TUNER » 07 říj 2015, 13:08

Koukni na válec jestli neni líznutej...
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Maxon Forcer 50

Příspěvekod koftun » 08 říj 2015, 13:48

napadají mě (kromě přidření pístu ve válci...) ještě dvě věci - 1. špatný automatický sytič 2. poloha membrány v karbu - když sundáš plechový víčko, dostaneš se na ní. hledej mimo jiný i prasklinky v gumě membrány. ale hlavně - trochu ji stříkni olejem nebo silikonem a pečlivě narovnej zpátky (je to voser ,-) ).
mě právě membrána potrápila - pár km na plnej kotlík, pak jsem ubral před městem a najednou to jelo jen na volnoběh...
Uživatelský avatar
koftun

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 100
Registrován: 21 úno 2011, 18:42
Skútr / moto: Yama Vity - prodáno, Yukáč City - totální stavba
Tuning / úpravy: City - komplet tunning...

Re: Maxon Forcer 50

Příspěvekod kostula » 05 dub 2016, 21:19

Zdravicko,
mam problem s blinkrama. Po zime jsem nastartoval bez problemu, svetla sviti jak potkavacky tak dalkovy, zadni brzdovy taky. Ale blinkr nefakcenko.

Kontroloval jsem draty po odkrytovani predni masky a otevreni levyho ovladaciho panelu (jak je tam klakson, smerovky a dalkovy). Ani kontrolky smerovek na palubovce se nerozblikaji. Ale vse ostatni sviti bez problemu na palubovce.

Je pravda ze baterka je uplne hyn tak jsem ji vyndal a budu kupovat novou. Je mozne ze by smerovky tim mohly byt ovlivneny? Nezda se mi ze by to na ty baterce bylo tak zavisli, kdyz svetla a vse na elektriku funguje i bez ni pokud je nakopnutej motor.

Diky predem za napady
kostula

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2016, 11:52

Re: Maxon Forcer 50

Příspěvekod maximobela » 05 dub 2016, 21:23

Je to baterkou měl jsem ten samý problém.
maximobela

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 22 dub 2015, 06:27
Skútr / moto: maxon forcer 50

Re: Maxon Forcer 50

Příspěvekod kostula » 08 dub 2016, 12:54

Je to mozny ze je to baterkou, jeste jsem ji nestihl koupit. Ale kdyz jsem to oddekloval zepredu a dopojil jsem prerusovac na blinkry a spojil jsem dva draty ze tri (ted nevim presne ktery, myslim ze je tam zelenej, sedej a cernej - mam tuseni ze sedej a cernej). Tak potom blinkry svitily. Tak jsem usoudil ze je to prerusovacem. Vzal jsem ten prerusovac do prace a elektrikari zjistujou jestli je spatny to relatko nebo ten svab co ma na starosti jak rychle to ma sepinat ty cykly s vybijenim a nabijenim kondiku.

Ale je mozny ze kdybych tam dal baterku tak to pujde i bez rozdelavani (ale je to divny protoze vse osotani funguje krome tech blinkru)....

takze jakmile budu mit info o tom prerusovaci tak to nafotim a dam sem vysledek. V mezicase zatim shanim prerusovac z forcera nebo rhona. NEVITE NEKDO O NEKOM KDO MA DOMA NAVIC A NEBO SESROTOVANEJ maxon? :)

-- 08 dub 2016, 12:09 --

Tak sem konecne ansel shop :D

mozna to tady uz nekdo psal hlavne si nemyslete ze delam reklamu... ale lamam jako jsem ja se to bude hodit urcite

http://www.motech.cz/maxon-forcer-50-c- ... _4148.html
kostula

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2016, 11:52

Re: Maxon Forcer 50

Příspěvekod kostula » 12 dub 2016, 06:29

Souhlas s Maximobela :) Bylo to baterkou, okruh na blinkry jsou napajeny jen z baterky (nezavisle na nastartovanem motoru). Vsechno ostatni je uz zavisli na nastartovanym motoru ale tohle ne (asi kvuli tomu kondenzatoru, aby mel neustale stejny prikon a ne podle otacek motoru).

Jen par doplnujicich info, protoze jsem to zapomnel vsechno vyfotit.

Prerusovac na blinkry najdete pod predni kapotou. Je to takovej cernej valecek v horni casti (byva uchycen gumovou sponou). Vede do nej jen svazek 3 dratu (cerny, sedy, zeleny). Kdyz prerusovac odpojis, a spojis kontakt cernyho a sedyho dratu tak blinkry musi svitit. Tim se da zjistit jestli je problem s prerusovacem nebo nekde jinde.

-- 12 dub 2016, 05:35 --

Pro IT:D

Kdyby nekdo mel v planu menit baterku do maxona, tak je dobrej napad se kouknout kolem sebe jestli se tam nekde nevali baterky z UPS. Vcera jsem tam dal jednu baterku Z UPS APC 1000VA coz je 12V 5Ah s rozmerama o trochu mensi nez original co tam patri a vse je naprosto ok. Nemusi byt ani nijak extra nova, nam uz v UPS hlasila ze je spatna ale s maxonem jeste porad poslouzi dost dobre :)
kostula

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 04 dub 2016, 11:52

Re: Maxon Forcer 50

Příspěvekod venor » 26 dub 2016, 21:28

Koupil jsem si maxona, a vubec mi nejde el.starter, vyměnil jsem startovací relé ale pořád nic, nevíte někdo co stím
venor

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 06 dub 2016, 21:51
Skútr / moto: maxon forcer

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků