Maxon Ardour 50 2T

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 20 zář 2011, 16:47

Jo tak s držákem tě asi zklamu protože vážně pochyb uju že by na to začaly vyrábět nosiče na kufr a asi ti nezbyde nic jinýho než ho prostě vyrobyt já si teď vyrábim držák na plexi protože universální plexi nas skůtry je pěkně ošklivá a přichytává se místo zrcátek a vypadá to hrozně. Takže jsem koupil plexi z Majesty 125 a podle toho vyrábím držák aby to nějak vypadalo.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 20 zář 2011, 17:14

Ahooojky,taky mě to napadlo,že si ho budu muset nechat vyrobit přímo na míru,nebo mě napadlo koupit držák plotny z Maxíka Matadora-ten ho vzadu má (alespoň co jsem našla fotky na netu),dokonce i ten zadní středový šroubek by mohl sedět... :wink: Takže přijít ještě na to,jak ho přidělat vepředu,a mohlo by to vyjít :D Ten držák,co má Matador,tak stojí 398,-kč,tak možná ještě to do něj investuju,a uvidim,jestli to k něčemu bude.A když ne,tak budu hledat nějakýho šikulku,co dělá s plechem,atd,a nějaký držák by mi vyrobil :wink:

Tak jsem teď objednala držák,ten samej,co má ten Maxík Matador :wink:
Stojí 280,-kč,ten zadní šroubek sedí určitě,akorát ty přední budu muset nějak vymyslet... :D
Maximálně ty přední uříznu,aby mi nějak přesně ten držák sednul na ty madla,co jsou na Ardourovy,nechám ho na ty madla profesionálně přivařit,potom přebrousit,opískovat,a stříknout černou matnou barvou,a bude to... :idea: :mrgreen:
Jinak -ten držák plotny je tady :

http://www.autokelly.cz/#PATH=4672571;4 ... T=0|LNG=0|
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:51, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 20 zář 2011, 17:33

Ten ale budeš stejně muset upravit protože je strašně šikmej a ten kufr by byl hodně nakloněnej dopředu.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 20 zář 2011, 17:47

No co si "myslim" ... :wink: :mrgreen: :mrgreen: ,tak ho upravim jenom tak,že ty držáky,jak tam jsou ty dva šrouby na uchycení,tak přichytim ten zadní středovej,a ty přední uříznu tak,aby mi sedly na ty madla,co tam teď mám.Potom ten držák nechám k madlům přivařit-nejlíp nějak zevnitř,aby nebyly vidět sváry,ten zadní klasicky přišroubuji,a nechám to komplet opískovat,a nastříkat... :wink:
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:51, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod žape » 21 zář 2011, 13:35

Tryska původní 60,nyní 78. Při větší už se hltil. No jehlu už z hlavy nevim,ale určo zase po pokusech jen o drážku. Byla v krajní mezi na "nejmenší ".nejkratší otevření. Tušim jsou tam čtyři zářezy?...Zkrátka o jednu,zase po pokusech. No a pak se to musí celé seřídit. A né jednou,ono si to sedá. naposledy v cca 1000 km,a už to drží to teď. I volnoběh. Jak jsem psal,jezdim i v zimě,tak před větší zimou a po ní,drobná korekce volnoběhu a bohatosti. Jinak nic.
Já naopak auto zazimovávám , spolu s velkou moto. Kdysi jsem to tady popisoval,někde na maxon forser.
Při více km je třeba mrknout i na vároš,aby tam bylo čisto a byly chodící "mechanismy" uvnitř. Jen tak mimochode,řemen vypadá jako nový i po 7000 km. Nedávno jsem ho kontroloval,aby mě v zimě nenecha systém v průseru.
žape

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2010, 13:24
Bydliště: středočesko
Skútr / moto: Maxon forcer 50,kawa chopper
Tuning / úpravy: Drobnosti na zvýšení výkonu a spolehlivosti. Jezdim v létě-zimě. Kufr Givi.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 21 zář 2011, 13:46

Ahojda kolegové,dá se nějak teda říci,kolik tak v průměru vydrží celý variátor,bez nějakého zásahu,a něčeho výměny???Myslíte,že třeba 3000km najede???
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Vratas » 21 zář 2011, 14:08

To těleso variátoru by mělo něco vydržet, tušim, že se tam časem mění vodítka (tři kusy) a válečky jak kdy a jak komu. Někomu vydrží válečky třeba 10.000Km. Je ale dobrý variátor udržovat v čistotě a občas rozebrat, očistit, odmastit a není na škodu promazat cestičky, kde jezdí válečky třeba vazelínou G3.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod žape » 21 zář 2011, 14:16

Vároš a řemen po 7000 v poho,dvakrát čištěn,vše namazáno,startuju nakopávačkou,tak její mechanismus a vše,co se hejbe,pružiny,hřídele... né řemenice a řemen,to je snad jasné....
Já sem moc nechodim,jsem tady po pár měsícich :shock:
Určo poradí fandové do skůtru,já ho mám vyloženě jakko účelék a tak se k němu i chovám. ale na druhou stranu se mu věnuju,aby byl spohlehlivý.
žape

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2010, 13:24
Bydliště: středočesko
Skútr / moto: Maxon forcer 50,kawa chopper
Tuning / úpravy: Drobnosti na zvýšení výkonu a spolehlivosti. Jezdim v létě-zimě. Kufr Givi.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 21 zář 2011, 22:14

Já bych ten variator nemazal
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 22 zář 2011, 13:12

Ahooooojky kolegové :wink: Tak jsem byla dneska na projížďce,a vyměnila jsem tu svíčku :) Měla takovou tmavě hnědou,až načernalou barvu.Je to tak dobře,nebo bych měla něco někde seřídit??? :D :D
Jinak Maxík frčí pořád stejně výborně,akorát jsem nedomyslela,že když pojedu v šortkách,a takový slabý mikině,tak že mi bude docela zima -tak se jdu naložit do teplý vodičky :wink: :D :D
Zatim PA PA PA,a kdyžtak mi prosíííím poraďte,jestli barva svíčky je OK,nebo jestli bych měla nějak hejbnout s tím šroubkem bohatosti... :?:

PS:Jinak spotřeba se mi pohybuje cca 3,5 l/100km,možná někdy i ke čtyřem litříkům... Myslíte,že spotřeba o něco klesne??Je fakt,že Maxíka moc nešetřim :D Po rovince jezdim do 55km/hod,což je tak třetinka plynu,kopce mu trošku "nakládám" ,abych nebrzdila provoz... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Vratas » 22 zář 2011, 15:56

Ahoj, pošli sem pak foto svíčky (jako když píšeš zprávu tak ještě zvol záložku příloha). Jinak jestli to je hnědý a jde to kousek do černý, tak je spíše bohatší směs, čili tím nic nezkazíš. Jedinný co bych zkusil je o čtvr otáčky UTÁHNOUT šroubek bohatosti a pozorovat svíčku dále.

Jinak spotřeba ti klesne, nevím kolik máš teďka najeto, ale určitě to klesne až se to zajede úplně.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 22 zář 2011, 17:37

Ahoooojky,bohužel fotku svíčky už nepošlu,protože jsem jí po vyndání očistila drátěnym kartáčem-nevyhazoval jsem jí,když fungovala dobře -budu jí mít jako náhradní :D Spíš byla černá,ale jestli to taky nedělá to,že ještě přimazávám rači benzín olejem... Ale taky teď po tom,co přimazávám i benzín,tak už neslyšim takový "zvonivý" zvuk,jako kdyby měl maxík nedostatečný mazání... Jinak jak řikám,byla spíš černější.Ono těch ČTVRT otáčky bude přesně to,jak jsme s nim pootočili,když sme štelovali volnoběh,a netrefili jsme se na volnoběžný šroubek... :mrgreen: :mrgreen: Ale maxík jezdí suprově,tak uvidim,jak se zabarví tato nová svíčka... :wink:
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:52, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Vratas » 22 zář 2011, 19:29

Předpokládám, že máš v bandě olej Starline MO2T, který ti dali v Autokelly viď?? Až ho vyjedeš, jako že to nebude hned, doporučuju přejít na jiný olej. Samozřejmě né žádnej závodní nebo vysokootáčkový (takovej ten co zvláštně voní z výfuku), protože se nestihne spálit a karbonuje ti ve válci. Osobně jezdím na Repsol 2T Scooter a spokojenost - maxik neřve, nezvoní a hlavně nekouří.

Jinak přimazáváním nikdy nic nezkazíš, samozřejmě musíš přimazávat rozumně a v době zajíždění je to to nejlepší, co můžeš motoru dopřát...

Svíčku kontroluj a podle toho uprav ten vzduch - až jí budeš vyndavat tak jí nafoť :-)

Zatím...
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 22 zář 2011, 20:23

Ahoooojky :wink: V Auto Kelly mi doporučili tento olej,že je prý "nejlepší",že je prý protikarbonový,nekouří,atd... :D
Tady je odkazík :

http://bikersplanet.cz/cz-detail-393696-castrol-2t.html

Zatim PA PA PA :)
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:53, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod PROOF » 23 zář 2011, 12:10

Tenhle olej se použít dá ale je to základ. Vzhledem k tomu že máš skútr odblokovanej dávej raději olej vyšší řady.
např. : CASTROL ACT EVO 2T SCOOTER Active Protection , Valvoline - DuraBlend 2T Scooter , BEL RAY - JENNY-X 2T SCOOTER OIL , Repsol Moto Scooter 2T , Motul Scooter 2T , MOTOREX SCOOTER 2T , nebo adekvátní.
Uživatelský avatar
PROOF

250+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 295
Registrován: 20 črc 2009, 10:44
Skútr / moto: CPI Oliver
Tuning / úpravy: Odblokován, řemen Malossi X-Kevlar,výfuk Leo Vince TT,variátor Malossi Multivar

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron