Maxon Ardour 50 2T

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 19 zář 2011, 19:45

když to kolikrát ani nepoznáš kolikrát se mi stalo že přijel člověk nadšenej jak mu ten skutr krasně jede ale když jsem vyměnil svíčku tak jel ještě daleko líp.
ale samozřejmě neříkám že je to tvůj případ a ty už jsi byla na ganančce?
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 19 zář 2011, 19:51

Jo jo,na první sem už byla -při cca 316km :)
Tak možnááá mi tam svíčku vyměnili -to ani nevim.I když asi spíš ne,než jo :D :D
Hlavně že vyměnili olej v tom variátoru,a opravili mi u výfuku takovou gumovou hadičku,která byla neuvěřitelně skroucená,a tim pádem skřípnutá... :D
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:47, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Vratas » 19 zář 2011, 21:02

Ahoj, záleží taky na tom, jakou svíčku tam máš od koupě. Já tam měl origo NGK, ale stejně jsem si koupil novou NGK i s fajfkou NGK a kvalitnějším kabelem stíněným. Jestli tam je svíčka čína, tak okamžitě ven ! ! !
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 19 zář 2011, 21:12

jj to jsi tam měl taky čínskou ale s nápisem ngk :-)
to už se tu taky řešilo myslim.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 19 zář 2011, 21:18

Vratas píše:Ahoj, záleží taky na tom, jakou svíčku tam máš od koupě. Já tam měl origo NGK, ale stejně jsem si koupil novou NGK i s fajfkou NGK a kvalitnějším kabelem stíněným. Jestli tam je svíčka čína, tak okamžitě ven ! ! !

...ale proč jí měnit,když funguje výborně??? :wink: :D
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 19 zář 2011, 21:19

Protože pak přestane zničeho nic prostřed jízdy a budeš se divit že musíš tlačit :-)
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 19 zář 2011, 21:37

No prááávě proto máám jednu náhradní,kterou vozím,abych kdyžtak nemusela tlačit... :idea: :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:48, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 19 zář 2011, 22:25

Jo tak ale stejně bych si jí raději vyměnil po mnohých zkušennostech s opravama na silnici (ano jezdil jsem na nalazenym Peugeotu sakra jakej já nám klyd s číňanem)v klidu doma než někde na silnici kde se bojíš aby tě někno nesmetl atak.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Vratas » 19 zář 2011, 23:19

To s tou "čínskou NGK" mě napadlo taky :-D. Každopádně už je fuč a doporučoval bych výměnu i když to chodí, nic tim nezkazíš a budeš mít možnost i to pozorovat. Jak píše Dom, nebude příjemný to spravovat někde na silnici nebo třeba v blízkosti lesa, případně za tmy - číhá z toho nebezpečí a v lepším případě pořádný nasr.....
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 20 zář 2011, 09:01

Ahoooojky všem :wink: Tak já jí rači vyměnim -až budu montovat ten kufřííík... :) :D
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Vratas » 20 zář 2011, 10:29

Nechci bejt otravnej, ale zkusila bys kdyžtak poslat foto z montáže a pak celkového skútru s tím kufříkem?? Chtěl bych vidět jak to vypadá hotový a hlavně jak se to montuje, zda je potřeba vrtat nebo nikoliv.

Dík
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 20 zář 2011, 10:41

Ahojky,tak jsme teď přišli od maxíka,a bohužel jsme nepřišli na to,jak tam tu plotnu přidělat :cry: :cry: Bohužel je docela veliká,a tak,jak jsem to myslela,tak to nešlo,a nebo by nešlo otevírat sedlo,kdyby jsme jí přidělali nahoru na ty držátka.Takže budeme muset vymyslet nějaký držák,který se přidělá na šrouby pod ty madla,a prostě to nějak dovymyslet,nebo počkat,až výrobce vymyslí origo držák plotny pro tento skútřík :cry: Je to škoda,ale řikám si,že cca 1100,-kč neni zase tolik,a buďto něco vymyslíme,nebo si počkáme na origo držák,a kufr už budeme mít :wink: Zase to tam nechci nějak za každou cenu cpát,protože bych chtěla,když už tam bude,tak aby to vypadalo dobře.Ale ten kufřík je fakt krááásnej,i ty diodový světla svítí -to jsem zkoušela doma přes adaptér :D Kdyby jste někdo chtěl,tak písněte,a pošlu fotečky toho kufru,a třeba i samotnýho maxíka :wink: I když nevim,jak se sem daj fotky přidat,tak bych je poslala asi na mailík... :)
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:48, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod žape » 20 zář 2011, 11:47

Vyhodit původní svíci,mě se brzo zasr... a měnil jsem ji v dešti a tmě,udělej druhou garanci,vyměň znova olej v rozvodovce. Pak se na garance vykasli a : dát větší trysku do karbecu,přesadit jehlu o drážku,zvětši ÚMĚRNĚ K DANÉ TRYSCE OTVOR V AIRBOXU NA PŘÍVOD VZDUCHU,ucpat přisávání z výfuku,pokud máš,odpojit el.omezovač. Toto tě přijde na pár kaček a práci s tim okolo,pro někoho,kdo tomu hoví. Výsledek znatelný. Já to dělal v 500 km,terazky mám najeto cca 7500 km. Nejezdim na plnej céres,jen v případě potřeby se to ale hodí. Hodí se to hlavně po městě kde jezdim do a z roboty. Akcelr o 1/3 lepší. Rychlost dle policejního radaru,oběma směry na rovině 65,tachometrovejch,dokud fungoval,85 . Mám ho rok,jezdim 3-6 x týdně denně 30 km. I v zimě do -5 st. (taky vypadá že ho mám min 5 let),odřený od drobných pádů,trochu popraskané plasty,vejfuk jako liška od soli ... když jsem ho koupil,celej rozebral,zkontroloval,poupravil,hlavně dráty a složil. Jediná větší závada,vadné soukolí náhonu tacháku,zastavil se na 3000 km. Ale to neřešim. Jo a dal jsem silnější přední žárovky do blinkrů,maxon to má blbo dělané,za světla špatně vidět. A zadní kufr uveze i 15 kg zátěže. Vezl jsem tam písek...
žape

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2010, 13:24
Bydliště: středočesko
Skútr / moto: Maxon forcer 50,kawa chopper
Tuning / úpravy: Drobnosti na zvýšení výkonu a spolehlivosti. Jezdim v létě-zimě. Kufr Givi.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 20 zář 2011, 12:52

čauky,když právě mi se v těch "úpravách" vůůůbec nevyznáme :D :D Takže ho asi zatim necháme,jak je,ono i tak jede výborně,akorát vyměnim tu svíčku :) a budeme hledat,kdo tomu tady v okolí Rokycan rozumí fakt hodně dobře,aby mi ho při štelování,atd nějak nerozhodil,a nejezdil hůř,než jezdí... Ohledně žárovek v blinkrech -ty měnit nemůžu,protože jak vepředu,tak vzadu jsou blinkry diodový,a ty svítí fakt pěkně :wink: Přes zimu určo jezdit nebudu,to bude maxík v garáži u topení,aby mu nebyla zima :wink: -v zimě zlatý auto... :D :D
Jinak teď právě řešim nějaký ten držák na plotnu :? Bohužel ho tuten Ardour nemá,jako jeho bráška matador.Tak zatim nevim,jak tam tu plotnu přidělat... Buďto nás něco napadne,nebo počkáme,až ho bude výrobce maxonů vyrábět... :wink:

[quote="žape"]když právě mi se v těch "úpravách" vůůůbec nevyznáme :D :D Takže ho asi zatim necháme,jak je,ono i tak jede výborně,akorát vyměnim tu svíčku :) a budeme hledat,kdo tomu tady v okolí Rokycan rozumí fakt hodně dobře,aby mi ho při štelování,atd nějak nerozhodil,a nejezdil hůř,než jezdí... Ohledně žárovek v blinkrech -ty měnit nemůžu,protože jak vepředu,tak vzadu jsou blinkry diodový,a ty svítí fakt pěkně :wink: Přes zimu určo jezdit nebudu,to bude maxík v garáži u topení,aby mu nebyla zima :wink: -v zimě zlatý auto... :D :D
Jinak teď právě řešim nějaký ten držák na plotnu :? Bohužel ho tuten Ardour nemá,jako jeho bráška matador.Tak zatim nevim,jak tam tu plotnu přidělat... Buďto nás něco napadne,nebo počkáme,až ho bude výrobce maxonů vyrábět... :wink:
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:50, celkově upraveno 3
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Vratas » 20 zář 2011, 13:35

Pro Žape : Čau, na jaký drážce máš jehlu a trysku si dával jakou? Já tam má zatim trysku původní, a jehlu až na nejspodnější drážce - takže nejvýše. Takhle to chodí jak prak, když jí posunu byť o jednu drážku, rozhodí se volnoběh a úplně všechno - hlavně to pak nejde naladit.

Jaká je původní tryska v tomhle motoru?? Příde mi, že tam jde méně benzínu než vzduchu a to při jakymkoliv nastavení...
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků