Maxon Ardour 50 2T

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 18 zář 2011, 13:13

JJ i to je možný :-)
Tak ale bacha na zadření kdyžtak po pár kilometrech (20-30km) koukněte na svíčku jakou mám barvu měla by být taková cihlová.
Děkuju za odkaz.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 18 zář 2011, 14:06

Myslíš,že by se mohl zadřít motor,i když ho rači ještě přimazávám olejem přímo do benzínu ????? :?
To by nebylo dobrý :cry:
Kdyžtak -podle barvy -jak mám kdyžtak hnout s tim šroubkem???
Děkujůůůůů za radu :wink:

Ještě co jsem zapoměla napsat,tak jsme včera udělali zatěžkávací zkoužku maxíkovy :D
I když má nosnost cca 150kg,tak měl "na sobě" skoro 200kg.Zkoušeli jsme object jenom blok okolo baráku,cca 300m rovinka,40m mírný kopeček nahoru,zase 300m rovinka,a mírný kopeček dolu :) Lidišky nevěřili by jste,jak si s námi maxík poradil.Samozřejmě to pro dva,co maj dohromady skoro 200kg na delší vzdálenost neni,ale rovinku frčel něco málo přes 45km/hod,do mírnýho kopečka asi 25km/hod,takže prostě i s váhou 200kg,a ještě sám váží cca 103kg,tak si dokáže poradit :wink: :) :D Nebudeme ho takto zatěžovat,jenom jsme to chtěli jednou zkusit,a hodně mile nás maxík překvapil.Jinak ve středu by měl dorazit moto kufřík,tak koncem týdne se pustíme do montáže-snad se to povede,a nebude to vypadat blbě :) Dáme si maximálně záležet,aby to vypadalo hezky.Pokud budete mít někdo potom zájem o bližší info,a i fotečky,mile ráda vám písnu,a fotky po montáži pošlu :wink:
Mějte se hezky,užijte zbytek víkendu,a zatim PA PA PA PA :wink:
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:45, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 18 zář 2011, 22:09

tak to zadreni je krajni a ne tolik pravdepodobna moznost ale je tu. No pokud bude svicka sediva nedejboze bila tak ho utahnete a pokudo cerna tak povolte ale spis bude hneda mozna cihlova.
Jinak s tim zatizenim (pretizenim :-) )bych si hlavu nelamal my kdyz jsme byly v buharsku tak jsme mely skutra se sebou a nekolikrat jsem jel ve dvou vva 160kg plus 2 triceti litrovy kanystry s vodou a 5litrovej kanystr s benzinem takze dohromady kolem 240-250km +105 kg skutr a nevadilo to ani skutru ani pneumatikam (a to tam bylo 40stupnu) takze bych se toho nebal a klidne jezdil ve dvou. Na druhou stranu je to dvoumistnej skutr tak maji pocitat s tim ze ne vsichni maji do 80kg.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 18 zář 2011, 23:49

Ahojky,to máš pravdu :wink: :D U mě problém s váhou není,ale s druhým pasažérem je to trošku horšííí... :D :D Ale hodně mile mě maxík překvapil,jak uháněl :) Na tu svíčku časem juknu,ale myslim,že to bude OK.Ono to bude podle mě naštelovaný,jak to bylo,akorát jsme "přidali" max tak o čtvrt otáčky.Ale jak říkám,jede líp,i starty jsou teď lepší,volnoběh je super.
Už se těšim na ten kufřík,snad ho tam nějak namontujeme :wink:
Zatim PA PA PA,a dobrou noc :)
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:45, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 19 zář 2011, 06:26

taky jsem chtel davat kufr ale nechtelo se mi delat drzak. Jinak jestli jste tocily jen takhle malo tak to neres.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 19 zář 2011, 08:28

Ahojda,no já doufám,že rovnou přiděláme tu plotnu bez nějakého jiného držáku... :D
Vymyšlený to v hlavě tak nějak máme,ale vzhledem k tomu,že nevíme,jak bude ta plotna vypadar,tak to bude sranda... :D
PS:S tim šroubkem jsme určo víc netočili :wink:
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:45, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 19 zář 2011, 11:35

a kam ji tam chces pridelat? Vzdyt to ma akorat dve madla ne?
Ta plotna je jenom plastova deska na kterou se nadvakne kufr.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 19 zář 2011, 11:58

Chci jí přidělat z části na to zadní madlo-úplně dozadu (je kovový,tak to bude držet určitě,a vzadu nad světlem je jeden šroubek,tak koupím delší,a zadní část plotny s ním přichytím :wink: :D Alespoň tak myslim,že by to mohlo jít :D :D :D Pokud nebude zadní část plochy úplně překrytá kufrem,a půjde ta zadní část přichytit k těm držadlům,tak budu mít vyhráno :wink: No jsem na to zvědavá,mělo by to jít :D
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:46, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 19 zář 2011, 12:03

No ale ten sroubek nad tim svetlem spojuje jenom ty plasty k sobe ne? Ten nejni uchycenej v nicem pevnym (aspon tak ja to nam) a jestli je jenom v tom plastu tak to urcite neudrzi.
Proto sem se na to prave vykaslal ale u me by sel s trochou snahy s rozbrusem a autogenem aspon upravit ten co tam je.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 19 zář 2011, 14:31

No ještě jsem na ten šroubek pořádně nekoukala :D :D
Možná jsem se unáhlila,a budu mít doma kufřík,a čekat,až na tohoto maxíka udělaj origo držák na plotnu,nebo se nám to nějak povede.Ono ten horní šroubek drží i komplet ten vrchní černej kryt,co jez kovu (neni z umělé hmoty),tak by mohl být upevněn nějak líp.Pokud to nebude samořez,ale klasický závit,tak to bude OK :wink:
Ono kdybych tu plotnu přidělala nějak k těm kovovejm držadlům,tak ten zadní by byl stejně jenom takový "jistící... :)
No uvidíííme... :mrgreen:
PS:Ona by tam šla přidělat určitě-stačilo by koupit tři delší šroubky,a protože bude ta plotna mít na sobě určitě mřížkový vzor,tak by stačilo tu plotnu položit těsně za ty zadní držátka,vyměřit u držátek dvě dirky,vzadu u toho jednoho šroubku taky jednu dirku,provrtat ten zadní plast,a plotnu tam na tvrdo přišroubovat,mezi plotnu a ten plast dát nějaké vymezovací GUMOVÉ třeba 2cm vysoké podložky,a zespodu plastu dát veliký podložky,pérovky,a matičky... A bylo by to.Ale to fakt až v krajnim případě,protože se mi do plastů moc vrtat nechce.Takže nejlíp kdyby šla přidělat nějak k těm držákům,a dopředu místo toho jednoho šroubku dát delší,a přichytit k němu i tu plotnu -a třeba taky i s tou gumovou podložkou... :wink:
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:46, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Vratas » 19 zář 2011, 16:21

Ahoj, koukám, že máš stále lepší a lepší zkušenosti se skútrem. Jen tak dál, ať to chodí. Jinak odkaz na kufřík jsem si prohlídl a zdá se mi super. Taky si ho asi objednám :-)

Jinak s tím šroubkem bohatosti to je u těhlech skútrů tak trošku "indi-vindi", protože každej ten karburátor a motor je přeci jen trošku jinej atd. i když je to jeden typ. Jelikož se ti skútr stále zajíždí, bude to chtít ladit a ladit. Jinak já mám na Maxiku najeto 900km a bohatost nastavena na 1 a čtvrt otáčky a volnoběh drží - když bohatost povolim na 1,5 otáčky tak volnoběh úplně rozhodim a skútr poprdává jako stará Jawa 350 (nic proti ní ovšem).

Svíčku mám při tomto nastavení cihlově rezavou na elektrodě a závit mám hnědočerný (svíčka tam je teprve asi 100km).

Taky se na ní koukni a uvidíš...
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 19 zář 2011, 16:35

4-Hanka82 ty máš ještě původní svíčku?
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 19 zář 2011, 16:55

Vratas píše:Ahoj, koukám, že máš stále lepší a lepší zkušenosti se skútrem. Jen tak dál, ať to chodí. Jinak odkaz na kufřík jsem si prohlídl a zdá se mi super. Taky si ho asi objednám :-)

Jinak s tím šroubkem bohatosti to je u těhlech skútrů tak trošku "indi-vindi", protože každej ten karburátor a motor je přeci jen trošku jinej atd. i když je to jeden typ. Jelikož se ti skútr stále zajíždí, bude to chtít ladit a ladit. Jinak já mám na Maxiku najeto 900km a bohatost nastavena na 1 a čtvrt otáčky a volnoběh drží - když bohatost povolim na 1,5 otáčky tak volnoběh úplně rozhodim a skútr poprdává jako stará Jawa 350 (nic proti ní ovšem).

Svíčku mám při tomto nastavení cihlově rezavou na elektrodě a závit mám hnědočerný (svíčka tam je teprve asi 100km).

Taky se na ní koukni a uvidíš...

Ahojda :) Svíčku se mi zatim moc vyndavat nechce :D :D Ale až najedu ještě tak 100km,tak na ní asi juknu :wink: Jinak ten kufřík vypadá fakt pěkně,zítra mi už přijde,PPL už ho má u sebe :) Takže ve středu bude hned zkoumání,a montování... :wink: Snad se to nějak povede.Zbytečně do plastů vrtat nechci,to jen v krajním případě.Jinak měl by mít kufřík v sobě i diodové brzdové světlo,tak to třeba taky nebude vypadat blbě... :D Byla škoda,že u něj neni vidět,jak vypadá ta plotna -tajně doufám,že vepředu bude mít ta plotna nějaký pžesah,a že půjde ten přesah přidělat k těm držátkům :wink: Každopádně kdyby jste měl potom někdo zájem,pošlu fotečky... :wink:
PA PA PA PA

Dom999 píše:4-Hanka82 ty máš ještě původní svíčku?

Ahojda,jo jo,svíčka je původní,i když jsem si hned při kupování maxíka jednu do zásoby koupila :wink:
Nevím,jestli jí mám měnit,když funguje krásně -možná že jí vyměním až po zimě,před novou sezónou :)
Jinak -našla jsem po dlouhém hledání docela pěkné žárovky HS1 do Maxíka :wink: :) :D
Akorát jsou docela drahé,tak nevím... :cry: Ono jich moc na výběr neni -tada jsou celkově i s těma origošema tři druhy :D

http://journeyman.myeshop.cz/cs/kategor ... 79275.html
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Dom999 » 19 zář 2011, 17:47

a kolik máš najeto já bych tu svíčku vyměnil kolem 300 na první garančce.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Maxon Ardour 50,2T

Příspěvekod Hanka82 » 19 zář 2011, 18:44

Mám najeto cca 470km,ale když zatim frčí krááásně,tak mi to přijde škoda :D :D
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 dub 2013, 02:47, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Hanka82

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 90
Registrován: 27 srp 2011, 20:40
Bydliště: Rokycany u Plzně

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků