Maxon Ardour 125

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod TUNER » 14 čer 2013, 06:34

Nj,ta váha udělá taky dost,kort na takovymto stroji....na nějakym 500 ccm by se to skoro ztratilo. Na tvou váhu by to chtělo udělat papíry na velkou a koupit něco adekvátního ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod Karelbrezky » 14 čer 2013, 19:26

Re. Pája 222
Záruka by platit měla. Garančka je přejetá???? Chybí mi najeté km.
Uživatelský avatar
Karelbrezky

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 271
Registrován: 29 zář 2012, 18:57
Bydliště: Skoro Zlín
Skútr / moto: Aprilia SR Max 300i, JAWA 350/ 632
Tuning / úpravy: Netřeba.

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod jakubrentka » 17 čer 2013, 09:56

Ahoj, píši ohledně úpravy na 160 ccm. Tak jak psali kolegové že mé očekávání 130 km hranice se nedočkám musím konstatovat že měli opravdu pravdu. Mám na válci najeto 700 km a maximálku co jsem zkoušel tak byla 110. Více to zatím nejde. Rozdíl ve zrychlení je velice znatelný, ovšem 130 to zatím opravdu nejede :-( Ještě zkusím dát delší trysku kterou mi tu někteří doporučují, tak uvidíme.. Pěkné kilometry :-)
jakubrentka

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 11
Registrován: 20 črc 2012, 23:02
Skútr / moto: Maxon Ardour
Tuning / úpravy: úprava na 160 ccm, změna sekundárního převodu, variátor, sporttovní spojka, přítlačná pružina, alarm, rozvod na 12 V

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod TUNER » 17 čer 2013, 10:20

Delší trysku ? Nemyslel jsi převody ?

Ale myslim že 130 z toho nevykouzlíš žádnym zásahem,to jede s problemama moje 250ka....
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod jakubrentka » 17 čer 2013, 10:32

Néé, tryska nezvýší maximální rychlost ale půjde ještě lépe do otáček. S těma 130 jsem se už rozloučil, sekundární převod mám právě taky měněný, mám 35 % ale asi jsem měl dát 47 %, to by ovšem ale mohlo začít ztrácet v kopcích , ten je dobrý na 180 ccm.

Necituj poslední příspěvek. Používej tlačítko odpovědět. Díky Kyblos
jakubrentka

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 11
Registrován: 20 črc 2012, 23:02
Skútr / moto: Maxon Ardour
Tuning / úpravy: úprava na 160 ccm, změna sekundárního převodu, variátor, sporttovní spojka, přítlačná pružina, alarm, rozvod na 12 V

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod tyjo » 17 čer 2013, 10:57

Tuner : mám papíry na vlekou, potřeboval jsem přibližovadlo do města, což toto splňuje, velký skůtr bude v další levelu možná na důchod a možná taky na důchod QUADRO :-).
KYMCO AGILITY CITY 125 - Diamantová bílá, r.v. 2011. Aktuální tuning Válec NARAKU 160 ccm, aktuálně krásný bílý kufřík :-)
Mobilní světla a zvuk http://www.mobishow.cz -Zajišťuji světelnou laser show a DJ pro svatby, party a věčírky.
Uživatelský avatar
tyjo

500+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 547
Registrován: 10 čer 2011, 08:00
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: KYMCO CITY AGILITY 125 - bílá r.v. 2011
Tuning / úpravy: Válec NARAKU 160 ccm, reflexní proužky, kufr, reflexní vesta :-), Kamera MAGICAM SD21 už není v záběhu, ale spíš v záhubě.

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod Pája 222 » 17 čer 2013, 21:59

Mám najeto 220 ale první majtel nebyl na první servičce po 45 dnech je to staré 3 měsíce
Pája 222

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 13 čer 2013, 21:40
Skútr / moto: Maxon ardour 125
Tuning / úpravy: uvažuji

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod Karelbrezky » 18 čer 2013, 16:49

re Pája 222,
Serviska je 300, na nebo 45 dní se vykašli. Klidně ze sebe udělej IQ 75. Mělo by Ti to projít. Přeji úspěch.
Uživatelský avatar
Karelbrezky

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 271
Registrován: 29 zář 2012, 18:57
Bydliště: Skoro Zlín
Skútr / moto: Aprilia SR Max 300i, JAWA 350/ 632
Tuning / úpravy: Netřeba.

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod Dawe 95 » 01 črc 2013, 19:26

Ahoj skutraři,,Tak mám Maxona Ardoura 125 mám najeto 1600km a zrovna dnes,když jsem jel z garančky,tak jsem dojel..benzín do motoru jde a jiskra taky nevím čím to může být..jel jsem dobrzdoval jsem a najednou si asi 2x škitnul a chcipnul při nastartování nenaskočil...celou dobu jel super....jinak je to prostě čína..při koupi nedotahle šroubky,svorkovnice u el. nedomačkle atd...jinak jizdni vlastnosti super do zataček na suchu docela drží,brzdy taky dobré....ale rozhodně spolehlivý skutr to není..neumím si představit kdyby mě nechal vyset nejaky poradny kus od domova...
Dawe 95

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 01 črc 2013, 18:53
Skútr / moto: Maxon Ardour 125

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod otys » 02 srp 2013, 17:12

Zdravím všechny majitele tohoto skútru. Několikrát jsem se zde setkal s přáním majitelů tohoto skútru ve všech kubatorách a taktech, kteří si chtěli připevnit horní kufr a k tomu samozřejmě i vhodný nosič. Já jsem se soustředil na výrobky firmy GIVI.
K montáži jsem použil nosič vrchního kufru od GIVI pro skútr Suzuki Burgman 125-250cc s označením SR 118. Vše pasovalo kupodivu přesně a kromě dodaných šroubů a jedné rozpěrky jsem použil vše dodané. Zmíněné šrouby imbus M8 jsem dokoupil, k tomu velké podložky a šroub imbus M6 a opět k němu velké a malé podložky. Plotnu jsem použil dodanou ke kufru typu MONOLOCK ( N 300 ). Vše pasuje nikde nic nepřekáží a je to pevné. Všem zájemcům doporučuji.
Rád bych Vám poslal několik fotografií, ale nějak se mi tady nedaří, pak by Vám bylo vše jasné.
otys

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 29 črc 2013, 12:11
Skútr / moto: MAXON Ardour 125

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod jakubrentka » 02 srp 2013, 21:11

Dawe 95 píše:Ahoj skutraři,,Tak mám Maxona Ardoura 125 mám najeto 1600km a zrovna dnes,když jsem jel z garančky,tak jsem dojel..benzín do motoru jde a jiskra taky nevím čím to může být..jel jsem dobrzdoval jsem a najednou si asi 2x škitnul a chcipnul při nastartování nenaskočil...celou dobu jel super....jinak je to prostě čína..při koupi nedotahle šroubky,svorkovnice u el. nedomačkle atd...jinak jizdni vlastnosti super do zataček na suchu docela drží,brzdy taky dobré....ale rozhodně spolehlivý skutr to není..neumím si představit kdyby mě nechal vyset nejaky poradny kus od domova...

Ten můj měl stejný problém.. byl seklý plovák v karborátoru.. stačí jej odmontovat a trošku s ním hýbnout, nebo když se to stane na cestě tak jsem zjistil že stačí jen poklepat a pomůže to také. Já to zjistil po tom co jsem po delším startováním uviděl kapající benzín z motorového prostoru.. klepnul jsem a od té doby je to v pohodě ;-) Ten plovák se tam občas sekne, to uložení je hrubě opracované a tak se to stává..
jakubrentka

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 11
Registrován: 20 črc 2012, 23:02
Skútr / moto: Maxon Ardour
Tuning / úpravy: úprava na 160 ccm, změna sekundárního převodu, variátor, sporttovní spojka, přítlačná pružina, alarm, rozvod na 12 V

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod defoo » 06 srp 2013, 21:45

Tak jsem hrdy majitel ardouru 125. Ted ho jen hodit na znacky a hura na cesty. Pak napisu svoje prvi zkusenosti :-)
defoo

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 24
Registrován: 04 srp 2013, 13:18

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod dragonstyle » 13 srp 2013, 21:12

mam Maxona 3měsíc a šlape jako hodinky najeto 1000km. Vyměněny olej po 650 km. Neřešil jsem co pišou a jede v poho
kapr000 píše:Prosím Vás jestli máte někdo zkušenosti s tímto skútříkem. Uvažuju o jeho koupi. Potřeboval bych ho na jízdu do práce 5km tam a zpět nebo nějaké menší vzádlenosti ve dvou. Jestli by to stačilo a něco vydrželo? Bydlím v Českém Krumlově a jsou tu docela kopce.


jakubrentka píše:
Dawe 95 píše:Ahoj skutraři,,Tak mám Maxona Ardoura 125 mám najeto 1600km a zrovna dnes,když jsem jel z garančky,tak jsem dojel..benzín do motoru jde a jiskra taky nevím čím to může být..jel jsem dobrzdoval jsem a najednou si asi 2x škitnul a chcipnul při nastartování nenaskočil...celou dobu jel super....jinak je to prostě čína..při koupi nedotahle šroubky,svorkovnice u el. nedomačkle atd...jinak jizdni vlastnosti super do zataček na suchu docela drží,brzdy taky dobré....ale rozhodně spolehlivý skutr to není..neumím si představit kdyby mě nechal vyset nejaky poradny kus od domova...

Ten můj měl stejný problém.. byl seklý plovák v karborátoru.. stačí jej odmontovat a trošku s ním hýbnout, nebo když se to stane na cestě tak jsem zjistil že stačí jen poklepat a pomůže to také. Já to zjistil po tom co jsem po delším startováním uviděl kapající benzín z motorového prostoru.. klepnul jsem a od té doby je to v pohodě ;-) Ten plovák se tam občas sekne, to uložení je hrubě opracované a tak se to stává..

Ja to měl dvakrat taky stačí rozebrat karbec trošku strhnout hrany a je klid seriová vyroba dělá někdy své ale jinak pohoda šlape jako hodinky asi dobrej kus,

Dawe 95:
Čau ja mam sice jenom 1000km. Při koupi jsem vše dotah olej vyměnil až na 600km. a jede v poho a bez problemu.Akorat dvakrat mi chcipl a to diky že se zasekl plovak.Vyčistil jsem karbec trošku zabrousil seriovka čina a je klid povolil trysku a šlape v poho max 80km. ve dvou a sam kolem 90km/h a seda si tak snad v poho.Na činu a ty prachy to docela jde je to jenom fichtl

Prosím nezakládej dva a více příspěvků pod sebe. Pokud chceš něco dodat, použij editaci již vytvořeného příspěvku. Díky Kyblos
Naposledy upravil KYBLOS dne 14 srp 2013, 16:46, celkově upraveno 4
Důvod: Sloučeny tři příspěvky pod sebou.
dragonstyle

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 08 srp 2013, 13:49
Skútr / moto: maxon ardur125

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod defoo » 14 srp 2013, 21:05

Zdravim. Dneska sem ardoura hodil na znacky a vyjel jsem na silnici. Najel sem cca 36 km a rucicka palivomeru me donutila zaject na benzinu. Natankoval jsem plnou plnou nadrz a kdyz sem chtel odject tak mi to 2x chciplo. Po treti jsem to natocil ale rucicka palivomeru se zasekla tesne nad rezervou. Predpokladam ze seklej plovak... skveli po najeti necelejch 40 km. Zitra sjedu do servisu o_O
defoo

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 24
Registrován: 04 srp 2013, 13:18

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod Mraffluk » 19 srp 2013, 20:41

Tak jsem si pořídil Ardoura 125, mám najeto asi 150km a zatím jede super! Předchozí Maxon 50cc byl taky super a jezdil bez problémů, ale chtěl jsem si vyzkoušet něco rychlejšího. V motorkách se nevyznám a tudíž nemám zkušenosti se značkovými stroji a nemám možnost porovnávat, ale když něco stojí míň jak kolo, tak od toho moc neočekávám a tudíž jsem fakt spokojenej a hlavně se nebojím, že se tomu něco stane - díly totiž stojí prdlačku. Maxona používám jen na blbnutí po městě a na to je fakt super v poměru cena / výkon / kvalita. V porovnání s předchozím Maxonem 50cc je kvalita provedení u Ardoura 125cc mnohem lepší. Plasty lepší, provedení zapalování lepší, brzdy lepší, prostor pod sedlem větší a v noci to svítí mnohem lépe.

Z prodejny jsem jel k první benzínce Shell max. rychlostí 80km/h a natankoval jsem 100 oktanový benzín V POWER. S tímto benzínem jsem potom uháněl někdy i 100km/h. Ten rozdíl ve výkonu byl opravdu znát a nic jiného bych do toho ani netankoval. Na plnou nádrž jsem ujel na plný plyn zhruba 100km, takže spotřeba cca 4-5l/100km. Opravdu to nešetřím, pořád brzda-plyn a tak to je asi extrém trošku. Přečetl jsem si pár recenzí a mnohokrát jsem se dočetl o upadávající koncovce výfuku. Ten výfuk vypadá stejně otřesně, takže jsem ho na konci seřízl zhruba o 3cm a vyhodil jsem chromovou krytku. Najednou to má zvuk jako nějaký enduro s Akrapovičem a jede to zase o trošku líp. Uříznout výfuk na koleni u Hondy PCX 125 bych si třeba nedovolil, protože už je to hotovej stroj a přišlo by mi to asi líto - na blbnutí je Maxon fakt perfektní!

Teď bych chtěl Ardoura něhak potunit, abych z toho vymáčknul co nejvíce a s tím bych se chtěl obrátit na vás. Zajímalo by mě kde nakupovat díly, co si udělat sám a co nechat udělat profíky atd. Jakékoliv zkušenosti s upravováním a upgradama společne s následnými výsledky - pište. Z toho co jsem se zatím dočetl, tak bych u čtyřtaktu začal s výměnou variátoru za sportovni variátor a nové válečky, sportovní spojku, sportovní řemenici a kontrastní pružinu. To by mělo současný výkon efektivněji přenést na kola, na která bych chtěl dát nové obutí značky SAVA. Hned potom bych chtěl udělat změny, které by zvýšily samotný výkon a posunuly by možnosti Ardouru o level výše. Zvýšit objem válců na 160cc-180cc a vyměnit všechno, co je potřeba návazně vyměnit k relativní spolehlivosti.

No napište své názory, nápady a zkušenosti s tuningem Ardourů a podělte se i s ostatními. Nejradši bych motorku předal nějakým profíkům, kteří ví co a kde objednat, co jak dát dohromady a udělat všechny změny na skůtru naráz. Takže jestli znáte nějaké takové nadšence se zkušenostmi, co jsou ochotní hrabat se v číně, tak dejte vědět. Díky.
Naposledy upravil Mraffluk dne 19 srp 2013, 23:23, celkově upraveno 2
Mraffluk

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 16 srp 2013, 10:38
Skútr / moto: Maxon Ardour 125
Tuning / úpravy: Uřízlá koncovka výfuku :)))

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 3 návštevníků

cron