Maxon Ardour 125

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Auto Kelly a Maxon Ardour 125 prosím o koreknost a radu

Příspěvekod Marty108 » 05 pro 2012, 23:15

Ahoj všem, mám na vás dotaz ohledně čínského skútru Maxon Ardour 125. Máte někdo zkušenosti s tímto strojem? Jsem začátečník nikdy jsem na žádné moto nejezdil, ale vzhledem k tomu, že od ledna 2013 se na těchto strojích může jezdit i s řidičákem na auto, tak jsem tak trochu zlomený na to zažít jízdy v jedné stopě.
Vyhlédl jsem si stroj u auto kelly a nevím, neznám (četl jsem sice pár příspěvků, Čínu nebrat atd. ale není snad vše tak černé jak vyznívá od uživatelů zn.skútrů) prosím tímto o radu, nechci zatím investovat do značkového stroje , jelikož nevím jak na tom budu, jak mne toto ježdění bude bavit atd. Rady tipu kup a rovnou se pověz, slyšet prosím nechci, rád bych skutečné uživatele tohoto stroje, ti kteří vědí a jezdí na tomto stroji. Díky za korektní rady a potencionální rady na nákup skútru v cenové relaci do 30tis Kč Martin PS: jezdím do práce 35 km tam a 35 zpět i o takovou radu stojím, abych nestál někde v polích po ránu  díky
Uživatelský avatar
Marty108

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 583
Registrován: 23 lis 2012, 02:15
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Yamaha FZS 600 Fazer

Re: Auto Kelly a Maxon Ardour 125 prosím o koreknost a radu

Příspěvekod KYBLOS » 05 pro 2012, 23:36

Než zakládat nové téma, mohl si do políčka hledej - vpravo nahoře - napsat Maxon Ardour 125 a tím bys našel téma o tomto stroji. No, udělal jsem to a tady máš zkušenosti s tímto strojem:
viewtopic.php?f=3&t=6900&hilit=maxon+ardour+125
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Auto Kelly a Maxon Ardour 125 prosím o koreknost a radu

Příspěvekod PBM2 » 06 pro 2012, 00:04

Co na to říct? Výhody? Cena, dost rozsáhlá síť smluvních servisů, relativní spolehlivost (ale na dobrý nebo zlý stroj narazíš mezi značkami i mezi čínou, jen poměr v četnosti bude různý), pravděpodobně máš poblíž prodejce, vzhled, který není zas špatný, dostupnost náhradních dílů. Nevýhody? Pravděpodobná větší četnost poruch, od různých lidí posměch, co sis to koupil (přitom často sami nic takového ani nevyzkoušeli), zřejmě po určité době menší dostupnost náhradních dílů (i když ani to není jisté, protože sposta motorů použitých v čínkých strojích je stejná pro více značek, takže lze zaměnit i odjinud). Jde o to, kolik do toho chceš dát. 30 u nového je málo, za to se dneska asi moc sehnat nedá, navíc musíš počítat s dalšími výdaji na vybavení jak stroje, tak s oblečením - přilba, rukavice, bunda, kvalitní boty, nepromok, atd. Je možnost koupit se zárukou nový, ale to opravdu budeš kolem těch 30-40 tisíc. Jinak je to už mimo tvůj rozpočet. 45 a výš. Nebo něco lehce jetého na motoinzerci, kde lze najít i něco schopného a zároveň značkového. Bohužel právě to uvolnění 125 ccm s B bude znamenat i zvýšení cen v inzerci a příliv kdejakého ojetého křápu zvenku. Takže sebou jednoznačně v takovém případě vzít zkušeného motocyklistu. Do jara je ještě chvíli čas, tak lze i něco došetřit. Nevydat se ze všeho, protože nikdy nevíš, co se kde po.... a bude třeba hotovost. Značky jsou tu trochu ožehavé téma. Evropa - Piaggio, Aprilia, Gilera. Japonci - Honda, Suzuki, Yamaha. Tajwan - Kymco, TGB, Sym. Pak ještě lokální evropské značky jako je třeba Sachs apod. Někdy jsou k dispozici nabídky tady a jejich výhoda je určitá jistota, že ti nebudou nabízet šrot.

http://www.motoinzerce.cz/

http://motorky.bazos.cz/skutry/

http://motorky.hyperinzerce.cz/skutry/

http://www.tipmoto.com/

V těchto inzercích se najdou buď nové stroje nebo i jeté, ale ve slušném stavu (samozřejmě ale i ty těsně před smrti, proto někoho se zkušenostmi, projet, nejen rovinku, ale i kopec, třeba i ve dvou, atd.).

http://www.moto.stesys.cz/125-jet-4.htm - k ceně plexi plus kufr 44.900,-

http://www.moto.stesys.cz/125-symphony-sr.htm

http://www.iocp.cz/product/skutry-125cc ... 125-10739/

http://www.sym-motor.cz/stroje/skutry-125-ccm/

http://www.yamaha-zizi.cz/detail/skutry/2306

http://www.kymco.cz/scooter/125-ccm-200 ... y-125.html

http://www.kymco.cz/scooter/125-ccm-200 ... e-125.html

http://www.kymco.cz/scooter/125-ccm-200 ... 8-125.html

Jinak jak píše Kyblos, použij na zdejším fóru vyhledávání nahoře vpravo, jsou tu zkušenosti i názory.
Přeji dobrou ruku, ať ti to dobře jezdí a dlouho.
P.S. Některé vypsané odkazy uvádějí stroje, které jsou dražší, než chceš. Ale to je jako přehled, jaké jsou další možnosti. Je jich o hodně víc. Znám lidi, kteří mají toho Ardoura od Auto Kelly, i když 50 ccm, a jsou spokojení na to, jaký je poměr cena/výkon. Ale je to celkem čerstvý stroj, takže zkušenosti jsou relatině omezené. Když nenajdeš vhodný stroj v té inzerci, klidně si dej i sám svůj inzerát, určitě najdeš lidi, kteří jdou do jiné značky, typu nebo většího objemu, a využijí možnosti právě zvýšeného zájmu o 125 ccm a uvítají, že máš zájem.
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod Tomáš@125 » 06 pro 2012, 00:30

Já osobně nemám to štěstí Maxona vlastnit, ale kamarádi Vraver a Vraťas si ho nemůžou vynachválit. Jeho prodej byl pro ně doslova utrpení. A na dojíždění 70 km to bude taky parádní. Přeji plno krásných jarních km.
Honda@125 prodáno po 11 letech :(, Honda SW-T 400 prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš@125

750+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 896
Registrován: 13 črc 2010, 23:57
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH 300 / Suzuki Bandit 1250S

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod TUNER » 06 pro 2012, 07:29

Tomáši )))))))

Jinak myslim že nemá cenu tohle ani komentovat,jak už psal KYBLOS je tady spousta napsáno,najdi si čas a pročítej,jaro je daleko a nevyplatí se dělat ukvapené závěry.

Každopádně,napíšu jen jedno. Než si něco podobného pořídíš,udělej si zkušební jízdu....svez se i na ojetém značkovém stroji ať pak můžeš porovnávat a nepsat rovnou jak jsi spokojenej,když nemáš s čim srovnávat ......... ;-) Hlavně proboha nekupuj něco na čem se nesvezeš....to nejsou rohlíky aby jsi to hodil do pytlíku a odnesl si to domu......
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod Marty108 » 06 pro 2012, 11:35

Máš pravdu, nejdu kupovat rohlíky ,chtěl jsem názory a zkušenosti, bohužel už je mám :( . Jinak co jsem si zde přečetl, tak jsem zřejmě na 99% rozhodnut ustoupit od zakoupení Maxona a jít raději do Hondy PCX 125, doufám, že tento stroj od této značky bude to co od skútru očekávám.
Jinak zkušební jízdy... paní v auto kelly se mi pomalu vysmála, když jsem dnes volal, zda je možné na Maxonu zkušební jízda a Honda Jarov, vstřícná, zkušební jízda bez problémů a chování k zákazníkovi skvělé. Je pravdou, že rypálků do značek číny je zde hodně, ale myslím si, že z 90% vědí o čem mluví. Děk
Uživatelský avatar
Marty108

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 583
Registrován: 23 lis 2012, 02:15
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Yamaha FZS 600 Fazer

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod TUNER » 06 pro 2012, 11:53

Než bohužel,řekl bych bohudík. Na někoho může být PCXko malé,hodně se řeší bobek na sedačce atd.....ale o tom je samostatné vlákno. Každopádně sám vidíš přístup k zákazníkovi. Alespoň se tedy svezeš na PCX a třeba i tak zjistíš že ti nevyhovuje,ale naštěstí to zjistíš ještě před koupí a ne až po.... ;-)

Scifi jak kde,já cokoliv (5 skútrů) kupoval,vždycky jsem se na moto napřed svezl... ;-) Tím se samozřejmě bavím o jetých strojích z bazaru,na inzerát od soukromníka atd. ne o nových strojích,novej stroj jsem nekupoval a ani to neplánuju ;-)
Naposledy upravil KYBLOS dne 20 zář 2013, 09:07, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod dodko » 28 bře 2013, 17:41

Zdravím, dnes jsem si pořídil nového Maxona Ardour 125, prosím o radu jak na to přidělat box, zda-li je potřeba koupit k tomu v Autokelly nějakej držák či jak bych to nazval? Jinak se těším až konečně začne jaro a projedu to! Díky za rady předem! Dodko :P
dodko

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 21 bře 2013, 17:18

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod Milan57 » 28 bře 2013, 18:08

Gratuluju napiš pak jak slouží ( uvažuju pro tátu)- tento skutr byl můj prvni favorit, který jsem nakonec ale nekoupil.
Nejrozumnější je koupit zadní držák + asi plotnu přímo od nich ( auto Kelly ?) Něco jsem koukal na skladě mají i s kuframa ( za poměrně slušné ceny) Jinak to můžeš potom všelijak bastlit a upravovat, když to zvládněš sám, ušetříš za práci cca 800,- Kč. Když budeš levej jako jsem já- tak to zaplatíš k tomu.
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod Marty108 » 28 bře 2013, 23:59

taky jsem o něm uvažoval, ale po přečtení pár recenzí jsem od koupě ustoupil... Každopádně, bude fajn, když sem dáš nějaké poznatky o tom jak stroj funguje po všech stránkách :wink:
Uživatelský avatar
Marty108

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 583
Registrován: 23 lis 2012, 02:15
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Yamaha FZS 600 Fazer

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod jakubrentka » 29 bře 2013, 08:58

Ahoj, ohledně boxu - udělal jsem si vlastní držák - pár minut práce a bylo hotovo. Večer nafotím a přidám detaily. Jinak s Maxem jsem spokojen, jediný problém který mne trápí je špatný start - motor na drbnutí nastartuje, ale do otáček ho dostat nemohu :-( Nevím si s tím rady.. musím ho třeba 4 minuty dráždit cukáním plynu a pak už to je vše v pohodě.. bohužel bez toho dráždění ho po ránu nerozjedu.. jinak paráda. Nyní jsem dodělával alarm, držák telefonu, změna sekundárního převodu, válce, spojky, variátoru a kontrastní pružiny + spojkové pružinky.. je to dobrá změna a nemohu si stěžovat :-)
jakubrentka

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 11
Registrován: 20 črc 2012, 23:02
Skútr / moto: Maxon Ardour
Tuning / úpravy: úprava na 160 ccm, změna sekundárního převodu, variátor, sporttovní spojka, přítlačná pružina, alarm, rozvod na 12 V

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod Marty108 » 29 bře 2013, 09:04

tak super, tak šup ještě fotečky :wink:
Uživatelský avatar
Marty108

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 583
Registrován: 23 lis 2012, 02:15
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Yamaha FZS 600 Fazer

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod dodko » 29 bře 2013, 12:32

Děkuji za rady ohledně boxu, zvolil jsem variantu přes Autokelly. Jak poprvé vyjedu hned napíšu zážitky - ale nevím kdy to bude, za oknem tak chumelí že není ani vidět. :? Ale jsem nadrženej :P
dodko

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 21 bře 2013, 17:18

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod Milan57 » 29 bře 2013, 12:51

Startování...Jo, jo, to jsem se dočetl- jak jsem psal někde výše... Karburátor už nechci.. po startu je potřeba chvíli zahřát motor. Psalo se tam v testu , že než se obléknete- motor je zahřátý a můžete vyrazit. Než já se ale obléknu, tak mi skutra někdo venku ukradne. To je dobrá rada, akorát pro někoho, kdo má garáž.
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Maxon Ardour 125

Příspěvekod j3nda » 29 bře 2013, 13:52

me se to stava akorat pri dlouhodobym odstaveni skutra cca po vice nez 3 tydnech jinak to de do otacek po necele minutce v klidu
Obrázek
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron