Keeway silverblade 250 airbox

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Keeway silverblade 250 airbox

Příspěvekod Labi » 29 zář 2017, 16:27

Zdravím kolegové. Potřeboval bych poradit jak demontovat airbox. Dá se nějak demontovat aniž by se musela rozebrat půlka motorky? Ná pár šroubků se dostanu ale na ty co jsou bod bočním plastem ne. Koukal jsem, že airbox drží asi na třech šroubech a na hadici do klapky a pak by to možná šlo, ale.......Jde mi o to, že jsem byl na servise po 1000km a oni mi tam přelili olej. Tudíž mi to olej vyházelo do filtru a ten je teď mastný a pořád to z něj těma hadičkama teče. Servis mám cca 50km daleko a nechce se mi tam. Jen jsem je telefonicky ......... že to jsou hovada.
Labi

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 18 črc 2017, 06:10
Skútr / moto: keeway silverblade 250

Re: Keeway silverblade 250 airbox

Příspěvekod voj » 29 zář 2017, 20:28

Ahoj, jde to tak jak jsi popsal. Povolit drzaky a hadici sani. Pri vyndavani se musi opatrne zejmena pokud si nechces poskrabat kryt filtru. Delal jsem to take tak. Spousty veci jsou na tomto stroji vymyslene celkem dobre, ale s tim pristupem k filtru to nejak podcenili. Vlozka se nemusi vymenovat, staci vyprat a opetovne naimpregnovat spec. olejem.
At se montaz povede...
voj

50+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 65
Registrován: 05 zář 2014, 08:50
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: SYM GTS Sport

Re: Keeway silverblade 250 airbox

Příspěvekod Labi » 30 zář 2017, 20:52

OK, děkuji za radu. Snad se to povede. Jakým přípravkem poladit ten vypraný filtr. Teď je naimpregnovaná až až :D
Labi

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 18 črc 2017, 06:10
Skútr / moto: keeway silverblade 250

Re: Keeway silverblade 250 airbox

Příspěvekod PBM2 » 01 říj 2017, 00:11

Impregnační olej ve spreji (jednodušší aplikace, v případě molitanového filtru je vhodné po nanesení v rukou jemně promnout, ať vnikne i dovnitř filtru a není pouze na povrchu), jako lázeň (lehce složitější aplikace, u molitanových filtrů se dostane do většího vnitřního prostoru filtru, je však nutné přebytečné množství z něj dostat lehkým stiskem nebo "vymačkáním" např. v látce, jinak může způsobit horší průnik vzduchu do motoru a tím snížení výkonu, navíc pak znečišťuje své okolí). Každé má svá pro a proti, stejně jako se nedá dost dobře doporučit určitou značku. Já používám např. https://www.motozem.cz/sprej-na-vzduchove-filtry-motul-air-filter-400-ml/ a spokojenost. Další doporučí něco jiného. Je to o zkušenosti, výběr je velký. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Keeway silverblade 250 airbox

Příspěvekod Labi » 01 říj 2017, 22:52

Děkuji za rady. Jsem čerstvým majitelem fungl nového stroje a nechtěl bych něco zanedbat. Jen jsem se opět přesvědčil, že co si člověk neudělá sám, tak to mu udělají ostatní a.......... to. No nic už se stalo. Až budu mít chvilku tak na to vlítnu a pak jsem hodím jak jsem pochodil. A čirou náhodou, nevíte jak deaktivovat tu svítící kontrolku mazání když nastane nový interval výměny oleje? Teď mi ji deaktivovali, ale když jsem se tázal jak to udělali tak nebyli moc zdílný. V návodu je podržet dlouze pravé tlačítko, ale to mi nějak nefungovalo.
Labi

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 18 črc 2017, 06:10
Skútr / moto: keeway silverblade 250


Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 5 návštevníků