JINLUN ADAMS JL 50QT-5 skuter priatelky

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

JINLUN ADAMS JL 50QT-5 skuter priatelky

Příspěvekod datsun » 20 črc 2015, 17:54

Zdravim chalani

Ma tu niekto hore uvedeny skuter prosim ozvite sa.Skuter ma priatelka a ma nabehanych iba 1000km a chcel by som jej ho odblokovat.
-zuzena hadica v nasavani pri filtri je uz vyhodena
-chcem dat odstranit ten kruzok pri variatore
-skontrolovat karburator ci tam bude ten doraz alebo nejaky vycnelok,potrebujem vacsiu tysku do karburatora??? a kde ju kupim???
-cdi konektor co tam treba odstranit nejaky kablik??? to neviem niekde pisu ruzovy
-vyfuk ma nejaku odbocku to treba odrezat a zavarit ??? to tiez neviem prikladam foto
333.jpg

Ide mi o to ked sa vozi s kamaratkou aby to bolo sviznejsie .
Za vsetky rady vopred dakujem
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
datsun

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 20 črc 2015, 17:22
Skútr / moto: jinlun 50
Tuning / úpravy: ziadne

Re: JINLUN ADAMS JL 50QT-5 skuter priatelky

Příspěvekod ROBOTOX » 20 črc 2015, 18:53

Čtyřtaktní motory nemají žádné restrikce ve variátoru. Doporučuji po odstranění restrikce z airboxu větší hlavní trysku do karburátoru (88) případně lehčí válečky do variátoru (5,5g) a tvrdší pružinky do spojky. Taky sundej kryt membrány karburátoru (ten vrchní) jestli v něm není našroubován šroub. Pokud ano vyšroubovat a pokud je tam jenom plastová tyčka tak nechat být. Pro jízdu ve dvou taky doporučuji silnější kontrastní pružinu protože prokluz řemene snižuje výrazně životnost. Nejlépe však variátor Malossi Multivar + válečky 7g a tvrdší kontrastku (originální Malossi bílá je většinou měkká).

Co se týče CDI tak ve variátoru pod krytem by u spojkového bubnu měl být snímač s černým drátkem (který se potom pod kapotáží v elektroinstalaci připojuje na ten růžový). Ten snímač ustřihni a vyhoď - dává CDI informaci o rychlosti skútru a při překročení 45 km/h začne zkratovat zapalování které přestane házet jiskru. (Tak to řeší Baotian ale předpokládám že to bude stejný)

Ta odbočka na výfuku je jednosměrný ventil který do výfuku pouští vzduch s airboxu kvůli splnění evropských norem. Pokud máš svářečku můžeš ho uříznout a zavařit.

Jinak by měl 4T skútr lítat ve dvou 55-60 Km/h (já jezdím sám ale vážím určitě víc než dvě mladé dívky) a v kopci (žádný extrémní stoupák) by neměla rychlost padnout pod 30 Km/h.
Obrázek
CYBORG ZEN BT49QT-12 - Majitelem od 9.2.2014 - odstaveno 8.9.2015
Obrázek
GILERA RUNNER 50SP - Majitelem od 22.10.2015
Uživatelský avatar
ROBOTOX

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 150
Registrován: 09 zář 2012, 20:12
Bydliště: Hradec Králové
Skútr / moto: Gilera Runner 50SP

Re: JINLUN ADAMS JL 50QT-5 skuter priatelky

Příspěvekod datsun » 21 črc 2015, 07:49

Dakujem za odpovet.
Vies mi poradit kde kupim
-hlavnu trysku 88
-válečky do variátoru (5,5g)
-tvrdší pružinky do spojky
-tvrdší kontrastku ??? tie su na percenta aku mi doporucujes
najradsej by som to kupil z jednoho eshopu aby mi to vsetko pasovalo,menit mi to bude mechanik.
datsun

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 20 črc 2015, 17:22
Skútr / moto: jinlun 50
Tuning / úpravy: ziadne

Re: JINLUN ADAMS JL 50QT-5 skuter priatelky

Příspěvekod ROBOTOX » 21 črc 2015, 18:00

Slovenské e-shopy neznám ale zkus podle motoru (139QMB) pohledat adekvátní díly na internetu. Určitě několik dobrých e-shopů najdeš.
Obrázek
CYBORG ZEN BT49QT-12 - Majitelem od 9.2.2014 - odstaveno 8.9.2015
Obrázek
GILERA RUNNER 50SP - Majitelem od 22.10.2015
Uživatelský avatar
ROBOTOX

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 150
Registrován: 09 zář 2012, 20:12
Bydliště: Hradec Králové
Skútr / moto: Gilera Runner 50SP


Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků