Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod jel.en » 14 črc 2008, 15:21

Ahoj, určitě tu nejsme dva, kdo tenhle pekelnej Čínskej stroj má... Zajímalo by mně jaký kdo má zkušenosti, poruchy a vylepšení.
Nechci to tahat do jinejch témat a časem sem dám i moje poznatky.
Tak pokud má někdo nějakou zkzšenost sem s ní ;)

Četl jsem recenzi a s dost věcma nesouhlasim. Už mám přeci jen najeto cca10x tolik.
Vybrace - nesmírně velké (skútr pro holky :p *)
Velká nemoc a její léčení výrobcem viz foto:

(* nesmyslná poznámka autora)

jedná se o ten kousek co je nad datumem
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod petridas » 14 črc 2008, 19:00

no myslim ze jak pises v te recenzi ze bys zakazal ty padesatky ze sou brzda tak to ses asi prepsal ne??? kazda druha padina te strci do kapsy! B)
APRILIA LEONARDO 150 a APRILIA ATLANTIK 500 a nakitovanej punta CAGIVA MITO 125. vice info na http://petridas.webnode.cz nova sluzba : odvezu cokoli kamkoli motku ,skrin nebo az 7 lidi piste volejte
Uživatelský avatar
petridas

1500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1738
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Havirov
Skútr / moto: punťa 125 , aprilia atlantic 500

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod jel.en » 14 črc 2008, 19:36

Abych uvedl na pravou míru proč jsem toto téma založil.
Jsem majitelem tohoto bezesporu desingove krásného skútru od roku 2006. Tehdy jsem toho nevěděl tolik kolik vim teť a tak jsem možná i trochu naletěl. Ano je to Číňan! Ale já s nim mám svatou trpělivost...Původně jsem si chtěl koupit NOVOU padinu na ježdění jen tak okolo komína.Naštěstí mně uchvátilo tohle přibližovadlo a tak jsem na něm bez stokoruny za 45tis odjížděl z Prahy domu :D Dodnes jsem s nim spokojenej i když mám najeto cca 11500 km. Závady se vyskytly, ale jak jsem psal, mám svatou trpělivost.Několikrát praskl výfuk, jednou řemen a asi 2x žárovka(toť vše).
Je mi jasný že tahle Čína nejni kvalita jako Japonec nebo Ital a výkonově zaostává, ale já si splnil sen! Koupit si jednou novou věc se zárukou a užívat si jízdy na jedný stopě.Tak mi tu prosim nepište, že je to jen Čína, ať to prodám a koupim ojetinu... To slyšim pořád.Mně to sice nevadí, ale každej asi nemusí počítat doma peníze :(
Tuhle niťku bych chtěl splétat proto, že tohohle modelu, je tu jako šafránu.A myslim že se bude hodit na to aby jsme si vzájemně vypomohly se zkušenostma a záměnou dílů třeba z jinejch modelů.V Číně se s tim moc nepářou.Na jeden rám a motor měsíc dávaj jedny plasty a za měsíc jiný...
Domluvil jsem B)
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Kiwi » 15 črc 2008, 13:22

[quote=Daelimek]Pěkný, hele mě bylo řečeno, i na stránkách výrobce to je, že to má místo řemenu řetěz, tak jak ti tam mohl prasknout řemen ?? Jinak neřekl bych, že zrovna XORů je tu jako šafránů, u nás ve městě jezdí i se mnou 3..spíše Speedy, Matrix, atd jsou velmi oblíbené modely..[/quote]

vy jste mi podivná vesnička :D....u nás vídám jezdit jen jednoho,z čín tu jezdí asi nejvíc Keeway nebo jak se to jmenuje..ale viděl jsem stříbrnýho Leada v Třebíči :rolleyes:
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod jel.en » 15 črc 2008, 13:29

1. Jesli je tam řetěz tak jedině rozvodovej :D
2. Prasknul mi řemen Variátoru! Bez toho by skútr nebyl skútrem ale mororkou ;) Řemen je skovanej pod tim Al krytem na levé straně.A v Kentoye na jejich stránkách i v manuálu píšou pěkný bludy :cyclops: Jo nedoporučuju rozebýrat.Rozpadne se našlapovací aparátek a hrozně blbě se to dává nazpět :(

Co se týče množství tohohle konkrétního modelu tak jich je asi kolem 60-ky v celé ČR (podle stránek MD) A jesli je nějakej jinej stroj se stejnym motorem tak jedině dobře.Sem s nima.

PŘÍSTUP K BATERCE ;)

Je mizernej:
Nejdřív ze v se musí sundat sedlo a to tak, že se odmontje i s vaničkou do které si dávám hračky protože se toho tam stejně víc nevejde:rolleyes: Drží to na čtyřech šroubech tušim na desítku klíč.
Potom se šroubovákem povolí kryt a vysune se o kousek nahoru (cca o 1,5cm).Nakonec se musí o přední část vyklopit směrem nahoru a vytáhnout směrem dolu zadní část.
Když bude sundaný to sedlo tak je to od motoru krásně vidět.

Další zítra B)

Já jen tak tak, ale mám otevřenou,navíc na tom mám kufr a tam se toho vejde až to z toho padá.. Hlavně takhle na přechodu v Práglu
Naposledy upravil jel.en dne 15 črc 2008, 13:38, celkově upraveno 1
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod R1 Max » 16 črc 2008, 12:13

Jen se Jel.ene nedej.Žádný prodat a pod. Teď se neustále s..... s leošem a taky bych nevyměnil. Prostě je nutný se tomu občas pověnovat.Stárne všechno...i naše scooty. ;)
Naposledy upravil KYBLOS dne 23 bře 2013, 15:38, celkově upraveno 1
Když jezdit, tak srdcem; když řídit, tak s rozumem. Obojí naráz se nevylučuje.

číslíčko na Maxe: 732 549 204
Uživatelský avatar
R1 Max

1000+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 1317
Registrován: 09 kvě 2008, 15:01
Bydliště: Seč
Skútr / moto: Aprilia 150 Leonardo

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod jel.en » 16 črc 2008, 21:43

PÁR TECHNICKÝCH INFORMACÍ:

TOVÁRNÍ ZANAČKA:GENERIC
TYP:TEJ5
VÝROBCE:ZHENJIANG QIANJIANG M. CO. LTD, ČÍNA
TYP MOTORU:QJ153QMI-3
VÝKON:5,9kW/7500 ot/min.
NEJVYŠŠÍ RYCHLOST:95km/hod.

ALTERNATIVNÍ SVÍČKA (prodaná dovozcem) NGK - CR7HSA
ORIG.OLEJ: MOBIL Extra 4T 10W40

Takže je to Čína jako pr..e která má zastoupení (asi) v Rakousku a odtud putuje do Evropy :)
Jinak kdo by věděl co je to za motor a do čeho se ještě montuje sem s tim.Moc mi to pomůže.

To Daelimek :kdyby si se šťoural ve variátoru nafoť našlapovácí mechniznus.Rád bych ho tam vrátil a nemůžu najít původní foto jak je to tam poskládaný.Nějak se né a né dobrat k tomu abych ho správně poskládal :(
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Kiwi » 21 črc 2008, 10:38

rozhodně bych to tam nelil,doj....... motor. co píše výrobce?? bych řek 95. někdy méně znamená více. pokud to teda nechceš dát pryč
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod jel.en » 21 črc 2008, 13:25

V manuálu píšou 95okt a víc.Já mám osobní zkušenost se 100okt. od Benziny.Prej je to bezsírnatej...
Resume: 100okt. palivo má pozitivní vliv na kasu našeho státu v podobě spotřební daně :(
Těch 5okt. nejni tak výrazně znát aby se to vyplatilo a proto dojem je dle mého názoru čistě subjektivní.Nejspíš a to nemůžu posoudit, se pročistí motor.Benzín beru ze zásady jen u novějších čerpacích stanic a ne tam kde 20 ale i 30 let nečistily nádrže...
Já jezdim na NATURAL 95 a jsem bez problému (teda mimo vejfuk ;) )
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Kiwi » 22 črc 2008, 00:08

[quote=Daelimek]No mě se osvědčil nejvíce Shell..tedy V-Power...a co se týká plnění státní kasy..plnou nádrž beru za 150,- a to beru benál průměr 35,50,- takže mě 3 koruny za 100okt nezabijou..jen je problém v tom,že zde v Třebíči je max. 98okt..V-Racing se tu na Shellce neprodává

EDIT: V-power má nějaké čistící přísady..[/quote]

ale v praxi jsou to bludy. mám známý nájemce benzínky, ale nemám náladu to teď rozepisovat, je to jen reklamní shit
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod jel.en » 22 črc 2008, 06:11

To Kiwi: moje řeč ;)
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Daelimek » 22 črc 2008, 12:15

No moc tomu nevěřím, že by V-power byl jen obyč. 95okt benál jako každý jiný,znám hodně lidí co říkají,že jim s tím jede auto lépe (samozřejmě - subjektivní pocity), ale dle mě se tohle hlídá, a vím, že se odebírají vzorky a myslím si, že by jentak lhát nemohli..za to by měli postih..
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Kiwi » 22 črc 2008, 12:37

hehehe :D ano, teoreticky by to tak mělo fungovat....běžně se stává,že tu nádrž aditivovanýho naturalu 95 dotankujou běžným naturalem a hotovo..žiješ v česku. pokud to někdo nenapráší na čoi,tak jsou v klidu. a vzorky si většinou odebírá obchoďák té firmy.asi nepamatuješ aféru,když míchali naftu s LTO šmejdi...no byl jsem o víkendu u vás na pivko Pod skálou a na domečku. viděl jsem dvě číny keeway a kentoya. jinak burgmany,leoše, hondu, neose ;)
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod moto.joker » 22 črc 2008, 13:34

Ahoj Kluci a Holky,
no ono s tím benálem je to trochu jináč.
Lejt to tam samozřejmě můžeš, ale je otázka zda toho trochu "nepoznatelného" výkonu stačí za ty peníze. Jestli ono to nejni jen takový ten pocit, že to lépe jede, když to má "lepší" šťávu.

A teď trocha techniky. Vyšší oktanové číslo znamená vyšší teploty hoření a z toho lze odvodit "vyšší výkon". To je laická teorie. Pro nás je podstatná ta vyšší teplota hoření. Tam pak dochází k vyšším tlakům a vyšší teploty mohou mít za nísledek "podpálení ventilů". Zeptejte se automechaniků a v dílnách. Rozumný mechanik vám řekne, že to je možný důsledek, a nebo taky že se to nemůže stát, že to záleží, jak jsou udělaná sedla ventilů a veltily. Jaký je použitý materiál a jak dlouho na to jezdíš a jak to točíš. Prostě je tu riziko, že si zaděláš na opravu motoru, protože ten na ty teploty není stavěnej. Jenže to nikdo z nás asi neví, jak je to v tom konkrétním motoru dělaný a kterej to vydrží a kterej ne.

Každej ať si zváží, zda ten výkon stojí za to. Jestli pohneš maximálkou o 3 km/h tak do toho nejdu :-)
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod jel.en » 22 črc 2008, 13:41

no pravda pravda...
akorát bych tě malinko opravil ;)
Vyšší okt.číslo znamená vyšší rychlost hoření...
Jinak s tebbou ve všem souhlasim
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Další

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků