Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Daelimek » 22 čer 2009, 13:04

kua a já lempl to takže potentoval..no jo..za blbost se platí no.. :(

25.6. edit:
NEWS: takže samotná polořemenice není k sehnání, jednání s Kentoyou naprosto děsné..musím tedy kvůli mé blbosti koupit celý nový variátor. Mám vyhlídnutý Naraku ve Scootlandu za 2.170,-
Naposledy upravil KYBLOS dne 06 říj 2013, 18:53, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod _Tom_ » 25 čer 2009, 17:33

neber to osobně pro tu srandu jsem koukal do ND od hondy, není problém objednat samostatně
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Daelimek » 25 čer 2009, 17:59

Jo v poho, je mi jasný, že značkové skútry mají dobře ošetřené ND. Tady prostě čína hodně pokulhává, otázka kolik by třeba u Leada ta polořemenice stála..
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod jel.en » 25 čer 2009, 18:06

Váš dotaz: katalogové číslo začíná s: 24101J05F000
V katalogu byla nalezena 1 položka podle vašeho dotazu.
Stránka 1/1

Název
Cena před zlevněním (Kč)

Cena (Kč)
Počet

bez DPH
s DPH
bez DPH
s DPH
Katalogové číslo /Výrobce

VNITŘNÍ ŘEMENICE VARIÁTORU XOR 125

580,00 690,00

24101J05F000 /24101J05F000

tak prooč jí teda prodávaj za 690Kč????? :? :twisted: :mrgreen:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Daelimek » 25 čer 2009, 20:11

Do Kentoye jsem volal, mají to tam asi pro lahodění očím, ale prý nejsou schopní daný díl dodat. Volali i někam do Německa a prd..
no jo no..za blbost se platí

to jel.en: a propo, ty xora prodáváš ?

20.7. edit:
Takže o víkendu jsem namontoval nový Naraku variátor zakoupený ve Scootlandu. Montáž šla hladce a když to srovnám s origo varcem, je to nebe a dudy. Naraku má užesné zpracování a jak jsem poté zjistil i jízdní vlastnosti. Variátor byl včetně válečků. Co se týká samotné jízdy, je třeba si na to zvyknout. Je to odlišné od originálu a otáčky jsou postavené úplně jinde. Při rozjíždění se nic moc neděje, ale jakmile dám více plynu motor se rozeřve, jakoby prasknul řemen a vypálí směle vpřed. Těch dvou tisíců rozhodně nelituji..výkon motoru je stále stejný, ale způsob, jakým si Naraku pohrálo s jejím už tak malým potenciálem je obdivuhodný..

Jinak dneska jsem nedojel z centra města domů. Je to zajímavé, ale motor naskočil, běžel na volnoběh, ale jakmile jsem přidal plyn, začlo se to dusit a zhaslo to. Zkoušel jsem vypustit karbec a koupit jiný benzín, zlepšilo se to, ujel jsem cca 100km a opět vše při starém. Prý bude rozhašený karburátor, kdosi mi poradil upravit bohatost, jenže karbec u tohodle zgarba je tak deb.... nedostupný, že na něj sotva něco vykoumám, nehledě na tom že je na něm snad 10 šroubků a já pak nevím, kterej je kterej..zřejmě ho budu muset kompletně demontovat..zlatý fichtl, oddělalo se víčko a celý karbec se dal krásně vyčistit, tady je to k vzteku.. :(
SDC11807.JPG
SDC11806.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil KYBLOS dne 06 říj 2013, 18:57, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod _Tom_ » 20 črc 2009, 21:48

jj jeden šroubek byl na volnoběh a druhý na směs :D jak jednoduché
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Daelimek » 20 črc 2009, 21:58

Zkusím sem hodit fotku karbecu a uvidíme.. :lol:
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod jel.en » 22 črc 2009, 10:55

jesli sem to dobře pochopil tak teť motor točí víc a rozjezdy jsou o něčem jiném.Co to dělá za jízdy když jedeš cca na půl plynu do kopce a dáš plnej?Je to pořád tak vlažný jako origo varec?Jakou máš gramáž válečků??
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Daelimek » 22 črc 2009, 13:12

Tak problém s cukáním vyřešen. Byl ucpaný palivový pidi filtr, takže koupen lepší a průhledný a vše vyřešeno..

Jelene, při rozjezdu z 0 na 20 km/h se nic moc neděje, je to podobné jak to bylo, poté se ovšem skútr dostane téměř do max. otáček, začne se celej klepat, vibrovat a řinčet a v té chvílí to nabere grády a jede to hodně dobře..máme tu jeden kopec - ulice 9.května. Tam jsem jezdíval se starým variátorem 40 km/h. Nyní tam jedu 60 km/h. Takže jak je vidno, i tak slabý motor (6kW) dokáže udělat své, pokud má vhodnou převodovku..
Pokud jedu dejme tomu do kopce 40 na půl plynu, otočím plynem na max. otáčky opět vyletí do maxima a skútr začne docela solidně nabírat rychlost. S origo varcem se nedělo nic..tam měl motor sílu zhruba do té čtyřicítky, pak už nezrychloval. Opravdu po výměně jsem valil bulvy jak pecky..ty dva litry za to stály. Válečky jsou k Naraku dodávané automaticky a rozměry mají 18x14 - 10g. (bílé barvy)

27.8. edit:
Tak opět přináším novinky, jen co jsem dal dokupy nový variátor Naraku, ujel jsem asi 50 km a z ničeho nic nechtěl skútr jet, motor vyletěl do otáček, ale skútr nezrychloval, jakoby prokluzoval řemen. Nuže, rozdělal jsem víko a málem padl na zadek. Matice byla utažená, ale vnější polořemenice vy vyfrézovala a vzalo to s sebou i pohonnou hřídel, na které už nezbyly žádné zoubky. Takže XOR je opět nepojízdný, čekám na díly, které naštěstí nejsou drahé, byl jsem u jednoho prodejce skútrů zde ve městě a ten mi řekl, že to moje chyba nebyla, že se jim to u nějakého XORu stalo také a že prý je to jen zvláštnost tohoto modelu, prý to chce ujet tak 5km a přijet na dotáhnutí, prý se řemenice nějak uvolní, jak si dosednou a pak to udělá tohle zvěrstvo. Stačí něco málo ujet a pak to pneu. pistolí přetáhnout, pak je to OK. Takže tímto varuji budoucí majitelé XORa, nikdy se ve variátoru nevrtejte sami, pak to odnesete jako já.... :roll:

EDIT: soudruzi z Kentoye nejsou schopni dodat hřídel, čekám už 14 dní a další měsíc prý ještě čekat budu..vidím to spíše až na jaro..letos jsem dojezdil..XORa hodím ze skály a kupuju Kymco :lol:
Naposledy upravil KYBLOS dne 06 říj 2013, 18:59, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod jel.en » 21 zář 2009, 15:02

Myslim že budoucí majitelé XORa asi nebudou :lol: Pro velkej úspěch je Kentoya už neprodává. Leda by si nešťastníci koupili ojetinu a vzhledem k tomu že je to čína tak je to neprodejný :cry:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod _Tom_ » 22 zář 2009, 07:31

přesně takhle jsem dopadl, když jsem měl vyhlídnutý skůtr od yuki. 2 roky prodávají a pak se po nich slehne zem a nikdo není schopen sehnat jediný kus.
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Daelimek » 22 zář 2009, 10:01

Tak díly dorazili minulý týden. Chtěl bych poděkovat slečně v Kentoye, která bleskurychle dodala díl, na který se jinak velmi dlouho čeká. Je to typ člověka, který chce opravdu popohnat, jinak sedí na prcce. Došel mi pohonný hřídel, který jsem vlastní vinou a vinou konstrukčního řešení XORa zku****il. Skútr je v servisu a dneska si pro něj mám jet..jsem zvědav a doufám,že si ještě letos trošku zajezdím. Mám tam 5.500km a to už ho mám rok a půl.. :cry:
Jelene ani jsem si nevšiml, že by XORy přestaly dělat. Jen vím, že o ně je zájem. Osobně jsem zkušel ze zvědavosti podat inzerát a nebyl by problém ho prodat za cenu okolo 25. tis. což beru u číny jako úspěch.. :lol:
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod jel.en » 22 zář 2009, 15:12

já psal že XOR ve 125ce Kentoya neprodává né že se nedělá :wink:

Daelimek:
Jinak bych vynechal řeči o konstrukčnim řešení :oops: a taky mi přijde že za rok a půl najezdit jen 5500km je dost málo.To se na něj chodíš koukat do garáže??? :lol: :lol:

JEZDIT! JEZDIT A JEZDIT! ŽÁDNÁ VZDÁLENOST NEJNI DOST VELKÁ

Počítej že ti v těhle km začne praskat vejfuk za 2-3tis.km rupne řemen ale pak už to bude jen a jen v pohodě... Než na tom natočíš co mám teť já tak pudu do důchodu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil KYBLOS dne 06 říj 2013, 19:01, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Daelimek » 22 zář 2009, 20:46

Jooo kdybys měl pravdu Jelene. Dneska jsem byl v servise a byl jsem jak opařen vodou. Objednal se špatnej díl. Mě odešla hřídel na klikovce a objednala se hřídel pohonná u spojky (mj. má někdo zájem ?), takže mrkl jsem se do e-shopu Kentoye a nestačil se divit. Origo klikovka stojí 4.900,- :-/
Nuže, skútr ze servisu odtlačím domů a sezóna pro mě definitivně skončila. Letos jsem najel tak dva litry a jsem rád. Kua teda...
V servise nemají čas a jelikož by museli půlit motor, dostal bych se s penězi za práci a díly do horentních výšin. Takže přes zimu našetřím a skútr opravím zjara.
Řemen mám novej a to je ten problém, kterým to začlo. Jednoho dne jsem otevřel dekl, koukám řemen na polo ožvejkanej, tak jsem koupil nový, že si to vyměním sám. Inu stalo se. Ujel jsem prd, povolil se šroub, který drží variátor pohromadě a jak se to všechno otáčelo, hřídel vedoucí z klikovky vyfrézovala vnější polořemenici. Takže jsem origo varec vyhodil a koupil novej Naraku, dotáhl jsem to všechno pořádně na sílu. Ujel 50 km a opět se to ohoblovalo. Došel jsem celý utrápený do servisu, kde mi řekli, že toto XORy dělají. Že prý se musí matice dotáhnout, ujet cca 15 km, pak momenťákem přetáhnout, ujet znova 15km a naposled přetáhnout. Prý když se to neudělá, materiál si teplem sedne a matice povolí a je zle. Jakmile si takto pár servisů "vydělalo", vydala Kentoya upozornění, jak se má variátor jen u tohoto zku****ýho modelu kompletovat. Kdybych to dělal třeba na Yuki Rally, nic se nestalo, jenže tenhle posr***ej XOR to má holt jinak, což jsem nevěděl. Jenže hřídel tím hoblováním ztratila drážkování a když se na ní vnější polořemenice nasune, protáčí se. Čili musím koupit celou klikovku novou, protože hřídel je součástí klikovky napevno...
Pokud máte nějaký kontakt, kde by se to dalo sehnat levněji, odvděčím se vám. Prý by to mělo pasovat i z Capireli 125ccm..motor GY6..
Ono je to nešťastná souhra náhod, moje blbost dohromady s tím, že se u XORa má varec utahovat vícekrát postupně..chjoooo
Jinak výfuk se drží, ale pamatuju si, že už divně rezonoval a jakoby kovově zvonil. Postupně ho ale utahuji..třeba nepraskne :-)))

EDIT: jinak to je ten důvod, proč jsem prd najel..čekal jsem na díly a když došly, ukázalo se, že jsou jiné..prostě smůla no..viva značka :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod _Tom_ » 22 zář 2009, 21:44

skoro mě až napadá, že příště by bylo lepší to nechat na servisu komplet. Jinak škoda za předčasně ukončenou sezónu :cry:
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků