Čínské stroje

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Čínské stroje

Příspěvekod Pilot » 23 led 2007, 17:44

Já jen koukám, jak se to tady dycky zvrtne úúplně někam jinam a většinou do diskuze čína = s....a , značka = bomba. Věřte mi, není to vždycky tak. Já pracuju pro echte grosse Japanische kompany Fujkyfilm a taky není vždy všechno éreny. Kdybyste viděli, kolik se reklamuje fotoaparátů.... A u Canonu, kde jsem dělal předtím to bylo to samé. Ať chceme, nebo ne, valná část dnešních zařízení, počínaje tišťákama, přes CD a DVD mechaniky a konče řídícíma jednotkama pro auta a motorky je Made in China. Cedulka na nich může být jakákoliv, ale je to vyrobeno tam. Proč? Protože výrobní náklady na Japonskou ruku a Čínskou ruku jsou diametrálně jiné, že... Jde o to, rozlišit, co je v Číně vyrobeno pod licencí a tudíž má nějakou záruku kvality a co je prachsprostý plagiát nevalné úrovně, nebo šílenost vzniklá v černé fabrice. Licenční výrobek se v zatáčce nezlomí vejpůl a po sto kilometrech z něj nevypadne píst. Nehledě na to, že kvalita jejich výroby neustále roste. Proto bych se toho až tak nebál, ale snažil bych se zjistit si co nejvíc o výrobci, servisní podpoře atd. To si myslím, že je nejdůležitější. Bohužel kolikrát ani renomované značky kolikrát nejsou beze skvrnky a to platí i o tom servisu. Asi jde o to, vybírat s rozumem a když už noname, tak aspoň značku, která už nějakou dobu funguje.
A na vyjížďkách a srazech dycinky platilo, to co se tu říkalo, vepředu malé stroje, silné na konci. Když si někdo chce masírovat ego, ať jede sólo.
Daelim NS II, výfuk Don Chrochtallo, filtr Green, karburátor Keihin, odlehčená klika, Garfield na nosiči :-)
Uživatelský avatar
Pilot

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 42
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Daelim NS 125 II

Re: Čínské stroje

Příspěvekod Cyclops » 23 led 2007, 18:27

:cyclops:Pilot plne s tebou souhlasim B)
Gramatika CO TO JE
Uživatelský avatar
Cyclops

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 744
Registrován: 03 pro 2006, 23:11
Bydliště: Chomutov tel 773679306
Skútr / moto: B650 rv2003
Tuning / úpravy: trochu oklepanej a odŕenej

Re: Čínské stroje

Příspěvekod slapky » 23 led 2007, 18:56

Vysvětlils to,pilot,velmi srozumitelně a fundovaně.Rád ti CHCI věřit,protože mám jakousi tu čínskou strojovnu Biaginni Dragon (sám jsi je už někde zmiňoval) a zatím opravdu velice spolehlivá mašinka :rolleyes:.Tak jsi mi trošku zlepšil náladu,když už na vysokou maximálku takový stroj nebude :p.
Nehleď stále jen dopředu!
Ohlédni se někdy také vzad,...

mobil: 608 423 077
Uživatelský avatar
slapky

1500+
 
Reputace: 31
Příspěvky: 1875
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Šlapanice
Skútr / moto: Yamaha majesty 250 + Suzuki Burgman AN 650

Re: Čínské stroje

Příspěvekod Daelimek » 23 led 2007, 19:16

Já už značku nebo neznačku absolutně neřeším,ba napak,byl jsem rozhořčen,když jsem si kupoval asi před týdnem rotoped,ve značkové prodejně do mě valili ať si koupím jedině značkového Kettlera,no a v hypernově měli v akci parametrově to stejně,ale od Olpranu,rozdíl byl 1500,-,takže mám doma Olprana a plná spokojenost...samozřejmě jsem si všiml cedulky Made in China,ale vžijte se do toho,jste firma a máte možnost si nechat vyrábět svoje výrobky zde,kde budete platit dost peněz na výplaty dělníkům a nebo budete vyrábět v číně,kde dělníkům,většinou ještě ženám stačí cca 2 dolary na den,samozřejmě s tím,že se z číny bude muset to zboží dovést sem,ale to už je pakatel v tom,jak ušetříte na pracovní síle...
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Čínské stroje

Příspěvekod Pilot » 23 led 2007, 19:27

Zrovna u Biaginni bych se právě nebál, protože motor je licence Hondy, a Japonec si to fakt hlídá a tu samou kastli mám já na Daelimu (Korea) a předpokládám, že rám bude taky identickej. Z toho vyplývá, že ta konstrukce nemůže být špatná, když se tolik kopíruje. Jestli někde zapomene dělník udělat svár - to bohužel neovlivníme. Ale to zrovna tak může zvorat Ital, Japonec, nebo výrobní linka za x milionů eurášů. Důležité je, že nás všechny baví jezdit a že jsme schopni se podělit o informace. Já jezdím na motorce i na velký téměř dvacet let a budu do smrti razit heslo, že není důležité na čem, ale jak jezdíš. Bohužel čím dál víc lidí to vidí jako otázku image a nemá k tomu ani k ostatním motorkářům vztah. Dneska zdraví půlka lidí. Což proboha nevztahuju na nikoho tady !!! Tady se snad scházej pouze lidi, který na to všechno koukaj z tý pro mě lepší stránky. Samosebou chápu, že pokud někdo dal 40 tisíc za "vrak" tak je naštvanej a ztratil důvěru. Proto říkám lidi čtěte, myslete a vybírejte s rozumem. I Číňánek udělá dobrou službu a za levno, proč ne. Já bych se třeba taky vyhnul Bauhausu, Tescu a podobně, protože tam tomu ty lidi fakt nerozuměj. Co má todle kolo za výbavu? Shimano... Jasně, ale jakou - Alivio, LX, Rapid Fire ?? Noo...Shimano. (Odposlechnuto v Tescu nad celoodpružkou za 5000) To prostě mluví za vše :mad:. Když to koupíš v kamenném obchodě, tak s tebou problém musí řešit, ne si tě posílat napříč krámem od uklízečky k frajerovi, co tahá paleťák.
Sorry za OT...
Daelim NS II, výfuk Don Chrochtallo, filtr Green, karburátor Keihin, odlehčená klika, Garfield na nosiči :-)
Uživatelský avatar
Pilot

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 42
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Daelim NS 125 II

Re: Čínské stroje

Příspěvekod slapky » 23 led 2007, 19:43

Výborně,Pilot,mluvíš mi z duše :rolleyes: a velmi jsi mě uklidnil.Skutečně,jakoby se rozdíly celkem stíraly,alespoň co do spolehlivosti,když už ne do výkonu.
Se zdravením protijedoucích mi to vychází s odpovědí tak půl na půl.Ať už je to motorkář nebo scooťák.Zajímavé je,že v nepříliš příhodném počasí pro jízdu na dvou kolech odpovídají téměř všichni které potkáš :).Asi jsou kovaní a rádi vidí "kolegu" ;).
Nehleď stále jen dopředu!
Ohlédni se někdy také vzad,...

mobil: 608 423 077
Uživatelský avatar
slapky

1500+
 
Reputace: 31
Příspěvky: 1875
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Šlapanice
Skútr / moto: Yamaha majesty 250 + Suzuki Burgman AN 650

Re: Čínské stroje

Příspěvekod Marios » 23 led 2007, 19:45

Mě taky zdraví skoro všichni jen někdy jsou motrkáři dost namedění a nezdraví :o
Člen Scooter Clubu NM
Marios

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2420
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hodonín
Skútr / moto: YAMAHA T MAX
Tuning / úpravy: Vše Origginál

Re: Čínské stroje

Příspěvekod petridas » 23 led 2007, 21:37

konecne taky chvala na cinske stroje B) mam cpi a sem spokojen . a je to presne tak jak rikate kazdy stroj udela sluzbu ale zalezi na co ktery mate samozrejme ze stroj funglovka za 20000kc asi nebude to prave na zavody a to same kdyz potrebuje nejakej strejc jet 2km na ryby dvakrat tydnetak je zbytecne aby si kupoval 50-satku za 80000kc pokud neni milionar :D
APRILIA LEONARDO 150 a APRILIA ATLANTIK 500 a nakitovanej punta CAGIVA MITO 125. vice info na http://petridas.webnode.cz nova sluzba : odvezu cokoli kamkoli motku ,skrin nebo az 7 lidi piste volejte
Uživatelský avatar
petridas

1500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1738
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Havirov
Skútr / moto: punťa 125 , aprilia atlantic 500

Re: Čínské stroje

Příspěvekod Jarda » 23 led 2007, 21:52

[quote=Cpujky][quote=Jarda][quote=roman.mara]vždycky se jede podle obsahu

vpředu ty jakoby nejpomalejší a nakonec jakoby ty nejrychlejší

asi víte proč ..... a žádné blbinky, ty si nechte jinam :p

PS: i já se svou 125 jel jednou jako první[/quote]

Tak s timto 500% souhlasim a neni co k tomu dodat.A co se tyce toho cinana tak se to jmenovalo MORS coz vyrobce CHUNLAN a tim pro mne zkoncili cinani vsichni.Mozna to byl zmetkovej kus od vyroby to nevim ani jsem po tom ani neminil patrat a byl jsem rad ze jsem aspon ¨trochu jezdil.Jednou jsem mel mooooooooooc spaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaatnej den a hrnec pretekl a tak pravnik zapracoval a soucastka na kterou jsem 6 mesicu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! byla behem 10 dnu doma.To vedet pred temi nekolika mesici tak se zachovam jinak.Od ty doby jsem uz vazne uvazoval o zmene ale znycky.Zkusenost mi jedna stacila.Skutr za 40 papiru funglovku samozrejme a dalsich necelych 40 jsem investoval do oprav.

Doufam ze toto nikdo z vas nezazijete a budete si uzivat jen spokojene jizdy jako ja ze znackovyho skutra.Uzivat si spokojeny jizdy A VO TOM TO JE!!!!!!!!![/quote]

To jako 40 za cinana?Nejak jsem to asi nepochopil...ale treba Atlantise jsis mohl v akci (loni)koupit za cca 40 tisic a to je kvalita [/quote]

Bohuzel 40 za novyho cinana a dalsich necelych 40 do oprav behem doby co jsem s nim jezdil 12 000 km/rok od brezna do listopadu abych byl presny.Ale dodnes verim ze jsem primy smule kapnul na mizernou kvalitu.Proto jsem se jen ozval s mymi zkusenostmi s cinou.Ale CPIcko je lepsi nez jsem mel toho mezka.Takze at vam to vsem frci nejen z kopce ale i do kopce.J.

petridas:
To je zakladni otazka na co to vyuziju a v tom s tebou souhlasim.Nekde jsem to tu taky napsal tak po meste mi staci nejakej ten postrk kterej pri nejhorsim dotlacim domu do garaze.

Je mi sumafuk kdo na cem jezdi proste se sjede parta lidi co k sobe patri a ma si co rict.

A VO TOM TO JE.
Naposledy upravil KYBLOS dne 06 říj 2013, 00:10, celkově upraveno 3
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
728 950 720
Uživatelský avatar
Jarda

1000+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 1110
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Týn nad Vltavou
Skútr / moto: Burgman 650

Re: Čínské stroje

Příspěvekod Daelimek » 24 led 2007, 12:03

No já rád nakupuji v hypermarketech,protože když se vyskytne jakákoliv vada,na nic se neptají a během chvilky mám vrácené peníze,to že personál je naprosto neznalý neřeším,já před koupí nějakého zboží si projedu na netu diskuze a v prodejně se již na nic neptám,ona neznalost je bohužel i ve značkových prodejnách,málo který prodavač ví,o čem mluví,takže bych to zase tolik neřešil...
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Čínské stroje

Příspěvekod Pilot » 24 led 2007, 14:52

Prostě každý z nás má nějakou zkušenost, někdo lepší, někdo horší. Pokud to vede ke zdárnému konci, tak je to OK :D Letś rock and roll !!!! ;)
Daelim NS II, výfuk Don Chrochtallo, filtr Green, karburátor Keihin, odlehčená klika, Garfield na nosiči :-)
Uživatelský avatar
Pilot

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 42
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Daelim NS 125 II

Re: Čínské stroje

Příspěvekod roman.mara » 24 led 2007, 15:28

možná bych to shrnul, že vše je jen a jen o lidech

kdo soudí druhé podle toho, jak vypadají, jak se oblékají, nebo zrovna kolik
mají v peněžence je sám chudý na mysli i na duši.
Honda CB SevenFifty

členem Scooter clubu KMK telefon: 724775546
Uživatelský avatar
roman.mara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 948
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hostouň u Prahy
Skútr / moto: Honda CB SevenFifty
Tuning / úpravy: dva super laďáčky

Re: Čínské stroje

Příspěvekod slapky » 24 led 2007, 15:45

roman.mara,myslím,že shrnutí bylo výstižné a presne vystihuje to,kam tato diskuze směřovala ;)!
Nehleď stále jen dopředu!
Ohlédni se někdy také vzad,...

mobil: 608 423 077
Uživatelský avatar
slapky

1500+
 
Reputace: 31
Příspěvky: 1875
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Šlapanice
Skútr / moto: Yamaha majesty 250 + Suzuki Burgman AN 650

Re: Čínské stroje

Příspěvekod Marios » 24 led 2007, 15:55

Roman.mara souhlas ,lépe bych to neřekl B)
Člen Scooter Clubu NM
Marios

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2420
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hodonín
Skútr / moto: YAMAHA T MAX
Tuning / úpravy: Vše Origginál

Re: Čínské stroje

Příspěvekod sinistre » 09 dub 2013, 14:58

Setkal se někdo na českém trhu s tímto strojem?? Kde ho seženu? http://www.alibaba.com/product-gs/575560116/motor_scooter_JJ125T_7_.html
Uživatelský avatar
sinistre

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 409
Registrován: 08 zář 2012, 21:40
Skútr / moto: Cagiva City 50
Tuning / úpravy: multivar

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků