Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod puffybodie » 11 dub 2016, 15:54

Ono těch nových co bych koupil ubývá. Ještě tak Yamaha SR400, Vespa PX a pak nevím :-D (Kawasaki W800 už taky není to co byla W650). To jak kašlou na údržbu a opravy uživatelé není důležité pro kvalitu nového stroje, tam přichází na řadu úplně jiné vlivy. A bazar to je jasné (kdysi dávno v dřevních dobách mi jedna zkušenost s AAA auto stačila :-D).

U těch GW jsem překvapený hodně nad tím co ten opravář píše a co má za fotky na webu. Uživatelé GW vždy budili dojem s těmi leštěnými stroji, že kdoví jak pečlivě se o to nestarají a ono skutek utek. To už v tom případě nechci ani vědět co se skrývá za těma předraženýma HD, kterých je inzerce plná s nájezdem okolo 10t km a cenou okolo 400 tis. Tohle musí být úplně otřesné klunkry v tom případě :D No a nebo jejich majitelům došli peníze na splátky :twisted: :D
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod berka » 11 dub 2016, 16:59

Je pravda že kvalita jde dolů opravdu u všeho. Hlavní prioritou je dosažení co nejnižších výrobních nákladů, protože konkurence je veliká a v prodejních cenách není prostor k nějakému výraznému zisku. Vše je na hraně.
Vidím to i na autech. Mám druhou generaci po sobě jedné značky a modelu auta, obě jsem kupoval jako nová. To druhé novější, je určitě hezčí, bezpečnější, obsahuje věci které starší generace mít nemohla, ale rozhodně nemohu říct že je kvalitnější, právě naopak. Je vidět že některé věci už nejsou tak bytelné a vše je jen designová skořápka pod kterou není radno nahlížet.
Uživatelský avatar
berka

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 120
Registrován: 06 pro 2015, 15:46
Skútr / moto: Honda ADV 350/ Maxon Matador 125
Tuning / úpravy: Polini Maxi Hi-speed

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod crhy » 11 dub 2016, 17:06

Nezlobte se, ale mě předražený pojízdný gauče opravdu vůbec nezajímají. To, že poslední dobou to už ani u ověřených výrobců není žádná hitparáda se bohužel všeobecně ví, lépe už bylo, to samé platí v autoprůmyslu a nejen tam. Spíše jde o to, vybrat správný model/motorizaci. Až někdo dá jasný důkaz, že se číňan do 50Tkm nepokaká, pak si tady můžeme říct, jó- za ty prachy fakt dobrý.
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Majitelé čína 50-125 a výše

Příspěvekod PumaDedek » 08 srp 2020, 08:49

16.jpg
12.jpg
Nejsem tu sice nováček, začínal jsem tu s báby 50kou. Letos po 10ti letém lítání,jsem
mamině zakoupil 125 ku. Sice málo jetou čínu ( 4500 km) ,ale jako novou. Podstatné je, že se
čína zlepšila,sice není to žádná hitparáda a za ty prašule to jde...
PROTO PIŠTE SVÉ POSTŘEHY A PŘÍPADNÉ RADY i JAKÉ VLASTNÍTE STROJE

Na nějaké kydy, jako čína je .....nejsem zvědavej a myslím i majitelé čínských scootrů
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
elektronické DÝMKY https://www.youtube.com/my_videos?o=U
Mechanik manželky scootra KM-YM125T-U
Uživatelský avatar
PumaDedek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 561
Registrován: 09 led 2011, 23:59
Bydliště: HOŘICE v Podk.
Skútr / moto: KM YM125T-U mé ženy já jsem mehanick...

Keeway City Blade 125i

Příspěvekod vojtamartin » 16 bře 2022, 09:44

Dobrý den. Jsem tu zcela nový a jsem také zcela novým majitelem skútru Keeway City Blade 125i. Bohužel se mi nepodařilo najít zde odpovídající příspěvky ohledně tohoto skútru a tak bych rád, kdyby se někdo podělil o své dojmy z tohoto stroje. Díky
vojtamartin

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 16 bře 2022, 09:25
Skútr / moto: Keeway

Re: Keeway City Blade 125i

Příspěvekod keto » 16 bře 2022, 12:19

Co se týká čínských skútrů, tak je tu toho docela dost a nemyslím si, že by tento zrovna vybočoval z řady, ony mají spousty různých názvů, ale jádro mají všechny většinou stejné a ty značky jsou jen obchodní a stejný skútr se v různých zemích jmenuje různě :wink: .
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Keeway City Blade 125i

Příspěvekod JardaB » 16 bře 2022, 21:50

Jinak řečeno --- projdi si forum . Je tu i vyhledávání .
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Radek50 » 01 dub 2022, 11:56

Já měl taky čínský skútr 125 výrobce taro označeny u nás jako Caesar patřil do kategorie maxi skútry a můžu z vlastní zkušenosti říct že byl velice spolehlivý. Vyměnil jsem ho za forzu 125. Výměna byla důvod silnější KW a vodník. Caesar byl 5.5 kW vzduchem chlazený. Jinak za 4 roky užívání byl jeden jediný problém a to prasklé plynové lanko. Najel jsem na něm cca 12tisic km. Klidně zašlu foto. Když někomu řeknu Čína tak každý ruce od toho pryč.ale proč. Není Čína jako Čína.
Radek50

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2022, 09:09
Bydliště: Říčany u PH
Skútr / moto: Honda Forza 125
Tuning / úpravy: zatím ne

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod kerim7 » 01 dub 2022, 14:09

"Caesar patřil do kategorie maxi skútry" tomu nějak nerozumím - s 5,5 kW??? Jako že byl velký nebo proč? A ta výměna za Forzu mi taky nějak nesedí, není to Apríl, že ne?
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 635
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Radek50 » 01 dub 2022, 18:42

caesar byl velký skutr. Hodně podobný co měla nebo stále nabízí kentoya maximus nebo tak nějak se to jmenuje. Pokud se nepletu tak výrobce je taky TAROMOTO a unich na stránkách má označení T9 , já měl caesara a ten má označení T10 caesar jako novější model T9. taky tomu nerozumím ale bohužel je to už tak.
Přesedlal jsem na větší a téměř o polovinu výkonější je to velký rozdíl.
Radek50

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2022, 09:09
Bydliště: Říčany u PH
Skútr / moto: Honda Forza 125
Tuning / úpravy: zatím ne

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod mcdandy » 17 lis 2022, 21:05

Ahoj tak mám taky chuť něco napsat jsem úplný nováček můj první skútr a mam ho asi mesic Maxon ardour 125 karbec 2015.kdyz jsem ho koupil měl najeto cca 1000 km a zdá se že skutečných teď má 1700 záhy jsem zjistil že tak malo km není zadna výhra protože neproběhla žádna garancka nějaké dědictví a tak.Tak výměna olejů kontrola filtru a trada naučit se jezdit a chytlo mě to.A teď k tématu, nemám žádné srovnání Čína ne Čína ale záhy jsem pochopil že mam štěstí že jsem technický založenej po 100 km upadl výfuk vyklepali se šrouby tak zůstal vyset na bloku kousek drátu to spravil a jelo se dál, palivoměr jak uz nekdo psal si žije vlastním životem zámek sedačky si taky dělá co chce a pant co drží sedačku asi taky zkouší co vydzim, občas nejde odemknout zámek řidítek ale pak se to poda pro jistotu jsem se mu podíval k motoru a našel dvě prodrene hadice teda ještě ne úplně ale jen tak tak již opraveno ostatní upravený aby je nečekal stejný osud palivový filtr se tam jen tak klimbal u výfukového potrubí tak taky upraveno studený chytá v pohodě teplý pouze s plynem no a dnes se mi zdálo že hůř brzdí zadní brzda tak říkám ok jedu pro kapalinu a vymenim ji a jak tak koukám vypadl čep brzdiče a desticky se tam placali už jenom na jednom no a problém ten čep v Auto Kelly nemají ani v katalogu teda nenašli ho v nabídce tak nevim jediný dovozce.... a co teď prý se mám zeptat třeba v Yuki jsou podobný dily našel jsem na netu opravnu a snad zítra nějaký najdou pán byl velice ochotný tak mi zpravil náladu pokud ne vemu brusku a něco vytvořím nebo pana se soutruhem ještě je prý možnost že to bude v sadě s brzdicem tak toto je má zkušenost po 500 km málo jeteho skútrů jo ještě dodám že tankovat je radost benzín tam musím dávat po kapkách zřejmě chyba odvzdusneni
mcdandy

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 17 lis 2022, 20:22
Skútr / moto: Maxon ardour 125 2015

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod valsidalxam » 17 lis 2022, 21:22

pozerám, že budúci bývalý majiteľ čínskeho skutru.
Prajem šťastnú ruku pri skorom dalšom nákupe nejakého normálneho prskoletu, ku ktorému nie je potrebná doprovodná PAD-ka na podvozku V3S.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 519
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod mcdandy » 17 lis 2022, 21:32

Bez boje to nevzdám -)
mcdandy

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 17 lis 2022, 20:22
Skútr / moto: Maxon ardour 125 2015

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Karlos 1 » 20 lis 2022, 17:38

Máš recht, po vychytání těch prvních much to už jde, vlastní zkušenost.
Karlos 1

250+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 283
Registrován: 11 zář 2014, 09:22
Skútr / moto: Maxon Ardour 125

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod HonzaR » 20 lis 2022, 19:14

mcdandy píše:Bez boje to nevzdám -)


To určitě nevzdávej. Ale doporučil bych ti, až zase budeš psát dlouhý odstavec, používej interpunkci - tj čárky mezi větami v souvětích. Pro ty, kteří ti budou chtít poradit, to bude mnohem lépe srozumitelné.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron