Čína x domácí výroba

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Čína x domácí výroba

Příspěvekod Murinka » 26 srp 2015, 15:26

Dobrý den, vybírám si skútra 125 ccm a chtěla bych znát vaše rady před nákupem. Mám dát přednost mpKorádu nebo si koupit Kentoyu nebo Yuki? Máte nějaké zkušenosti?
Naposledy upravil Murinka dne 26 srp 2015, 17:55, celkově upraveno 2
Murinka

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 26 srp 2015, 15:13

Re: Čína x domácí výroba

Příspěvekod Valheru_KOKr » 26 srp 2015, 17:03

Které je ta domácí výroba? mpKorado dováží podle vzhledu stejnou čínu jako je Yuki, Maxon Kentoya a jiní...

Yuki mám, mám k dispozici Hondu PCX a miluji dobrodružství proto si hraji s Yuki :)

Čínský skútr je levný na pořízení rozdíl proti Hondě PCX 45 000 Kč
Garanční prohlídky Yuki a Hondy stojí úplně stejně. Ale zde přichází první zásadní rozdíl. Yuki má interval 2500km na garančky, Honda 5000km při stejných km je rozdíl za sezonu klidně 4-6tis Kč.

Spotřeba
PCX se pohybuje kolem 2-2,2l/100km
Yuki 3-4 (hrabu se v tom takže subjektivní údaj)

Náhradní díly levnější pro Yuki, univerzálně nakupuji podle potřeby i na Maxon nebo jiné, protože mimo plastů to je na chlup stejný.
Náhradní díly na Hondu stojí sice víc, ale zase je zde předpoklad, že životnost plně vyvažuje hodnotu investice.

S PCX je najeto 5000 km bez poruchy, ale známé jsou případy, kdy najeto mají i přes 50 tis
S Yuki, která je o rok mladší je najeto 3000 km bez poruchy mimo toho co jsem si způsobil sám svým vrtáním se. Bohužel nejsou známé případy, kdy by někdo měl na těchto strojích víc jak 20 000 km

Vím, že sem dotaz nesměřoval, ale je dobré zvážit co za cca 30 tis Kč lze koupit. Maxon, Yuki Kentoya Motorro, TGB, Jonway... Ty skútry jsou z jedné země, prý se liší kvalitou výstupní kontroly podle toho co si kdo objedná. Po přečtení diskuzí by se dalo říct, že za výstupní kontrolu nikdo neplatí :) .
Takže pokud čínu, tak zvolit takovou značku, která má co nejblíže servisní místo a nějaký ten čas na trhu fungují (pro tento důvod jsem bral Yuki skútry a moto prodávají od roku 2002).
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Čína x domácí výroba

Příspěvekod hodnyclovek1 » 26 srp 2015, 22:23

Marleno ? Kocure ?
hodnyclovek1

25+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 41
Registrován: 18 čer 2015, 16:51

Re: Čína x domácí výroba

Příspěvekod Mr.Voza » 27 srp 2015, 07:51

Napiš kolik do toho chceš vrazit peněz.

Jinak je to přesně, jak píše Valheru_KOKr. Nic z toho není česká výroba. Jsou to všechno dovozy z číny.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Čína x domácí výroba

Příspěvekod Murinka » 27 srp 2015, 17:57

Okolo 30 000. A mate s temahle znackama jeste nejake zkusenosti? Nerada bych, aby se mi to po par kilometrech zavazne rozbilo.
Murinka

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 26 srp 2015, 15:13

Re: Čína x domácí výroba

Příspěvekod Valheru_KOKr » 27 srp 2015, 18:12

mám yuki city... Je to tak trochu punk jak jízdně tak vrtochy... Zatím se mi nestalo, že by nejela vůbec, ale pořád jsem zklamán z toho, že mi ujede kdejaká 50ccm :( Zklamáním byl i přístup prodejce, který mi na servisním čísle nikdy nezvedl telefon a na emaily nepřišla jediná odpověď.

Pro mě dobrý, lehce si to osahám, ale na jaře papíry na moto a pořídím něco s větším motorem abych nemusel řešit zda jedu kopec 90 nebo 60

Ten rozpočet je na moto nebo na moto a vybavení jako je helma rukavice, bunda?

edit:
PS: Nečekejte, že citinu budu chválit. Nebudu, lhát se nemá :)
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Čína x domácí výroba

Příspěvekod jel.en » 27 srp 2015, 19:00

Já si jen dovolím odpovědět na tu otázku taky otázkou...


Myslíš že za rok.. dva.. tři.. nebo pět let na to seženeš nějaký "originální" díl????

Já myslím že asi ne. Třeba na Pionýra seženeš prakticky cokoliv i dnes (po letech co se tahle legenda nedělá) Ale uskútru z Číny budeš muset improvizovat hned od začátku.Nedej bože kdybys navíc koupil nějakej kousek co jsem přivezl někdo jen tak aby vydělal pár šušňů na důvěřivcích :-(
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Čína x domácí výroba

Příspěvekod Valheru_KOKr » 27 srp 2015, 19:02

Dílů bych se nebál... ty číny jsou všechny stejný liší se trochu v plastech...
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Čína x domácí výroba

Příspěvekod jel.en » 27 srp 2015, 19:08

to já bych se bál hodně. Např. konektory. Barvy drátů. Ani motory nejsou stejný. Papír snese všechno,ale realita je někde jinde. A co budeš dělat až se to sem přestane dovážet?
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Čína x domácí výroba

Příspěvekod Valheru_KOKr » 27 srp 2015, 19:15

Já se nebojím, protože je mi jasné, že za 5 let bude dáááávno pod drnem :D Buď mojí vinou a nebo protože čína :D
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Čína x domácí výroba

Příspěvekod Mr.Voza » 27 srp 2015, 21:36

Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP


Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron