Benelli Macis 125

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Benelli Macis 125

Příspěvekod PBM2 » 14 úno 2015, 16:41

Mažu tento příspěvek, protože... Ale co bych vysvětloval, vždyť je to stejně fuk. Ano, Benelli je číňan s nálepkou italské firmy. Líbí se někomu, nevadí mu cena ani řeči kolem původu toho či onoho u této značky? Tak ať do něho jde. Chce něco jiného? Taky dobře, tak nechá své peníze na jiné hromádce. Jestli bude spokojenější nebo ne? Zeptejte se Sokola5, který má Caffenero od téže firmy, jak je spokojený on. Najeto kolem 10 tisíc a, podle jeho slov, zatím bez závady. Jdu si dát ledový salát, z něho mám alespoň trochu vitamínů, tady z toho někdy akorát tak zvýšený tlak :wink:
Naposledy upravil PBM2 dne 14 úno 2015, 17:47, celkově upraveno 1
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Benelli Macis 125

Příspěvekod Lubik » 14 úno 2015, 17:20

Kiper píše:Vypadá to, že se Lubik nechce smířit s tím, že jeho Yamaha je také možná vyrobená v Číně :D

Myslím že jsem to jasně vysvětlil na příkladu Škoda auto vyráběné v číně ...
Dokonce i můj telefon je Made In China , Designed in California - co to znamená ? Prostě největší (nejdražší) firma světa má továrnu v číně, kde na všechno dohlíží.
Ale to není příklad Benelli, s tím se smiřte a nevymýšlejte tu spiklenecké teorie o tom že Benelli je něco jako Volvo, protože to je zcela jiná situace :lol: :lol:

Volvo = číňani převzali značku, technologie, patenty, továrny, know-how atd ....
Benelli = číňani koupili JEN název společnosti a dále vyrábí stálé stejné čínské skůtry, jen pod jinou samolekou.

Benelli Masic 125 = Keeway Outlook 125 nebo Motobi Caffé Nero. Vše motory z čínské provincie, jen kopie další kopie.

Je mi jedno kdo na čem jezdí,ale myslet si že jezdím na Hondě a pod prdelí mám ve skutečnosti fichtla je fakt nesmysl.

Dále se nebudu o tom dohadovat, prostě si budeme všichni myslet (hlavně si to myslete VY) že máte čistokrevného Itala, který stojí po boku ostatních renomovaných značek jako je například koncern Piaggio :wink:

PBM2 píše: Čas a majitelé ukáží, jak moc to byl dobrý krok a jak moc to je jen pozlátko. Zatím nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat. 8)

Nemyslíš že 12 let na přesvědčení zákazníků je už dost ? Ale asi to je moje chyba, ale neznám žádné spokojené majitele skůtrů Benelli. Vlastně tady jeden psal že má UŽ 10 000km :-)
Kolik jich znáš Ty za těch 12 let co to dělají?
Lubik
 

Re: Benelli Macis 125

Příspěvekod Peki » 14 úno 2015, 22:43

Tak já jdu teda vybírat dál... Díky za zkaženej výběr :D
Peki

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 15
Registrován: 04 úno 2014, 12:49

Re: Benelli Macis 125

Příspěvekod Lubik » 14 úno 2015, 22:51

Tak promiň, jen jsem chtěl vysvětlit jak se to má se značkou Benelli :oops:

Ale nezoufej, za 55000,-Kč koupíš už velice slušný "značkový" skůtr.

Nové: SYM, Kymco. Ojeté - Honda PCX - i když to je "obluda na galuskách" - jak tu někdo napsal,ale je to kvalita
Lubik
 

Re: Benelli Macis 125

Příspěvekod crhy » 14 úno 2015, 23:06

2 PBM2: :-D , neber to zle, ale čína = obrovská loterie. Pokud vím, sám máš čínskou padinu, na tvůj nájezd jistě stačí. Ovšem neustále se zde zastávat všemožných kopií s motorem 152 QMI apod... mi přijde opravdu trochu krátkozraké. Všichni zde na fóru už ví o oslnivých kvalitách, výkonových křivkách a parametrech těchto motorů snad úplně všdechno. Ledabylé zpracování, šrouby z bláta a já nevím co, už zde nebudu připomínat. Já prostě nechápu, jak to můžeš někomu vůbec doporučit, nevím co tě k tomu vede a už vůbec nechápu, jak můžou být číňané s tou cenovkou toliko sebevědomí.
Kolik už tady bylo majitelů " Jonwajů, Kejwajů, Znenů " a já nevím čeho všeho, kteří hned po koupi napíšou, jak je to super kup, hádají se tady snámi ( ospravedlňují si tak svůj nákup tohoto naleštěného šrotu z bláta ) a pak se po nich najednou jakoby slehne zem... ( že by alespoň 4% z nich prozřelo? ) :-D
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Benelli Macis 125

Příspěvekod Lubik » 14 úno 2015, 23:14

PBM2 píše:Mažu tento příspěvek, protože...

Tak to je opravdu velice hodnotný příspěvek, napsal si spoustu hloupostí,smažeš je a teď je ta diskuze je o lejnu :lol:
Lubik
 

Re: Benelli Macis 125

Příspěvekod hunter17cz » 08 bře 2015, 12:54

Ahoj,
skútr mám dva roky a jsem s ním spokojen. Krásně jede, spotřeba do 3,5 l na 100km. Za celou dobu mě postihla jedna neplánovaná návštěva servisu kvůli závadě. Po zimě jsem nemohl nastartovat a bylo zjištěno, že byl vadný přepínač startování. Vada byla odstraněna v záruční době a skútr zase šlape. Hodně záleží také na tom, jakému servisu skútr svěříš. Jezdil jsem do Brna do jednoho nejmenovaného servisu a kvalita špatná. Našel jsem si servis ve Vyškově a úplně super. První prohlídka je po 1000km, potom tuším po 3000km, po 6000km, po 12000km atd. nebo rok, podle toho co nastane dříve. Když už je skútr po záruce, tak stačí dodržovat jen kilometrové intervaly, hlavně kvůli výměně oleje. Myslím, že v cenové relaci kolem 50 tis. Kč lepší moc neseženeš. Skútry Honda stojí od 65 tis. a kupovat si vyloženě nějakou plečku kolem 30 tis., do toho bych nešel. I když se tento skútr také dělá v Číně, tak je podle mého názoru dostatečně kvalitní a cena odpovídá kvalitě. Koupě nelituji a mohu ho jen doporučit :)
hunter17cz

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 08 kvě 2013, 18:15
Skútr / moto: Benelli Macis 125

Re: Benelli Macis 125

Příspěvekod Přemda Honda » 08 bře 2015, 17:13

No nevím,cena se už dost přibližuje mnohem osvědčenějším značkám...co radši jít do zánovní japonky nebo nového Kymca,Symu,TGB?
Uživatelský avatar
Přemda Honda

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 39
Registrován: 18 zář 2013, 16:01
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou,okres Znojmo
Skútr / moto: Honda NSS 250 Jazz
Tuning / úpravy: Jen vzhledové

Re: Benelli Macis 125

Příspěvekod Peki » 08 bře 2015, 22:57

Nakonec asi využiju zimní akce na piaggio liberty :) Mám z toho strach.
Peki

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 15
Registrován: 04 úno 2014, 12:49

Re: Benelli Macis 125

Příspěvekod fihak » 15 zář 2015, 10:50

Důrazně nedoporučuji slabším povahám! Za čtyři měsíce provozu není dne ani hodiny, kdyby z toho něco nevypadlo, neprasklo a neulomilo se. V to počítám i dobu, kdy to stojí na reklamaci v "servisu" . Chybami se člověk učí!
fihak

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 15 zář 2015, 10:05

Předchozí

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků