INFO : Řízení 125ccm s řidičským oprávněním skupiny B

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Re: INFO : Řízení 125ccm s řidičským oprávněním skupiny B

Příspěvekod Ladiss » 06 srp 2018, 14:51

Zdravím, dovolím si taky něco přidat.

Přes pár známých, jsem si nechal v Rakousku na dopravní policii zjistit, jak to doopravdy je.
Dostal jsem odkaz na tyto stránky:

https://www.oeamtc.at/thema/motorrad-moped/
(třetí odstavec)

Sice nešprechtím německy, ale dle překladače to zní tak, že kdo vlastní řidičský průkaz skupiny B déle jak 5 let, může řídit to o nám tu jde.
Ovšem pokud je tu někdo, kdo to dokáže perfektně přeložit, budu rád. Nejsem si scela jistej, jestli to tak je.
Díky moc. Pokud spamuju, moc se omlouvám.
Ladiss

0+

Reputace: 0

Příspěvekod vacica » 06 srp 2018, 15:22

Je tam jen napsáno to, co se tu už probíralo: "oder wer mind. 5 Jahre einen Führerschein der Klasse B und eine Zusatzausbildung hat (Berechtigung bis 125 ccm)" To znamená, že musíš mít skupinu B min. 5 let a k tomu jakýsi doplňkový kurz v autoškole (Zusatzausbildung). Pak člověk dostane do řidičáku harmonizační kód, se kterým může řídit skútr i jen s béčkem. Toto ovšem platí jen pro Rakousko a ten doplňkový kurz musí být udělaný v rakouské autoškole. Pro nás by to znamenalo mít rakouský řidičák, což je možné, jen když tam delší dobu pobýváme.
vacica

5+

Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: -

Příspěvekod PBM2 » 14 zář 2018, 21:23

Это форум для скутеров! Это нас интересует! Никто не заинтересован в ваших предложениях и рекламе. Вот почему я хочу попросить вас покинуть этот форум, если ваш пост не будет касаться тем. Благодарю вас. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
PBM2

750+

Reputace: 133
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Příspěvekod karavanista » 15 zář 2018, 17:27

Já jsem se poptával na Slovensku na policii a ministerstvu dopravy.dosel jsem k závěru a totéž mi potvrdily i české úřady že jde o národní výjimku pouze v tom danem-v tomto případě našem státu.i když podobnou mají Slováci,polaci..pálí také pouze u nich.peclive jsem pročetl i slovenskou vyhlášku a o tom že mohu řídit jako cizinec nevo na co nemám oprávnění tam nic není.je tam pouze to co máme my.slovak na Slovensku může to co my ale pouze v rámci slovenska.za mě nedoporučuji to zkouset.pokud někdo najde vyhlášku která to VB povoluje dejte na ni odkaz.
Zrovna proháním PCX,občas starou yamahu Cygnus a Simson 80ccm je ve stadiu renovace...k tomu ještě čínská 4kolka.. http://www.naskutru.estranky.cz/
karavanista

50+

Reputace: 2
Skútr / moto: yamaha cygnus R 125 r.v. 2000,simson SR,Honda PCX
Tuning / úpravy: Simon 80ccm.PCX bez uprav..zatim.

Příspěvekod vacica » 23 zář 2018, 12:16

Pokud by to mělo platit na Slovensku jen pro občany Slovenska a v ČR jen pro občany jen pro občany ČR, tak se jedná o diskriminaci. Nevím o tom, že by někde bylo napsáno, že je to omezené jen na občany určitého státu nebo na řidičské průkazy v tom státu vydané. Já momentálně trávím většinu času na Slovensku, mám ale český řidičský průkaz (nemá skupinu A) i české občanství. Na Slovensku už jsem absolvoval na skútru policejní kontrolu a bez jakéhokoliv problému.
Stejně lze řídit skútr do 125 ccm se skupinou B i ve Španělsku. Půjčoval jsem si tam skútr. Půjčovna samozřejmě vyžaduje platný doklad opravňující k řízení daného vozidla a s českým řidičákem také neměli absolutní problém.
vacica

5+

Příspěvekod forester » 23 zář 2018, 12:32

Je to tak a nikdy nie inak,amen :D

Príspevkov a oficiálne vyhlásenia o tom ktoré to potvrdzujú sú na predošlích stránkach.
Honda PCX, 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,39 tis km
Yamaha X-Max 250,2012,75 tis km
forester

2500+

Reputace: 419
Skútr / moto: Honda Forza 300

Příspěvekod PBM2 » 23 zář 2018, 12:46

Pro čtenáře: :lol:

Když se jede do zahraničí, je řidič povinen mít buď platný řidičský průkaz uznávaný konkrétním státem, na jehož území se pohybuje, nebo mezinárodní řidičský průkaz, který mu vydá příslušný dopravní inspektorát podle místa trvalého pobytu žadatele. Tento řidičák neplatí na území státu jeho vydání, tzn. že u nás nejde při jízdě používat u nás vydaný mezinárodní řidičák, ale musí být k dispozici klasický řidičák. Předpisy, které platí např. na Slovensku a v Polsku co se týče 125 ccm/11kW/automat, tak s naším B tam lze jezdit s těmito stroji. V Polsku navíc i na strojích s mechanickým řazením. Podmínkou ale je vlastnění skupiny B alespoň 3 roky. Opačně to lze taky, přesněji s B do 125 ccm/11 kW/automat ano, podmínka 3 roky praxe ale u nás odpadá. Co neplatí je řízení strojů s mechanickým řazením u nás a na Slovensku, jak je tomu v Polsku. V Maďarsku na 125/11/automat s B rovnou zapomeňte, v Rakousku lze, ale je tam už dříve zmíněná podmínka o absolvování doplňkového kurzu a kódu v řidičáku, jinak pro nás s B opět nic. Prostě EU opět zaperlila. Místo např. "Od x.y.2013 na území VŠECH států EU lze jezdit na 125/11/automat se sk.B. Podmínkou je vlastnění alespoň X roků skupiny B a absolvování kondičních jízd v rozsahu Y hodin uzavřených jízdou s komisařem a zaznamenáním do ŘP ve formě kódu, který bude stejně platný ve všech členských státech EU." Tím by se vyšlo vstříc těm, co si myslí, že s B najednou sedli na skůtry i lidi, co na nich neumí vůbec jezdit a jsou tak nebezpeční sobě i druhým, těm, co si myslí, že spousta těch, co sice už na moto seděla, ale je to už dávno, by si to měli oživit, a těm, co si nejsou sami sebou jisti a potřebují praxi. Šlus, dvacet a mohli jsme mít klid. Takto buď dodělat skupinu nebo nejezdit ven nebo jen tam, kde platí to, co u nás. Prý jednotná Evropa. :lol: :lol: :roll: 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
PBM2

750+

Reputace: 133
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Příspěvekod krizik1 » 24 zář 2018, 08:10

Téma promazáno, neslouží k diskusi, pouze ke zveřejnění případných změn legislativy.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
krizik1

Moderátor

Reputace: 797
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Honda Forza 125

Příspěvekod lutynok » 13 kvě 2019, 18:06

Poslal jsem dotaz na UAMK a zde je odpověď:

Přeji hezký den,

podle našich informací Rakousko přistoupilo k možnosti rozšíření třídy B a tudíž je možné na skútru do objemu 125 ccm, přesněji 11 kW s automatickou převodovkou jezdit i s řidičským průkazem třídy B.

Igor Sirota, ÚAMK

----- Původní zpráva -----
> Odesilatel:
> Příjemce: redakce@uamk.cz
> Datum: 12-05-2019 22:52
> Předmět: řp skupina B
>
> Dobrý den.Numůžu se nikde dočíst jestli můžu rídit skůtr 125 v Rakousku s řp skupiny B.Děkuji za odpověď.S pozdravem Bednář Jiří.
lutynok

0+

Skútr / moto: Honda Forza 125

Příspěvekod vacica » 25 kvě 2019, 11:13

Ano, ale ÚAMK má pravděpodobně na mysli tu možnost absolvování 6-ti hodinového kurzu v autoškole a zapsání harmonizačního kódu 111 do řidičáku, o kterém se tu už psalo. Toto je pro nás bohužel možné jen v případě, že bychom měli hlášený pobyt na území Rakouska, protože je k tomu nutná výměna ŘP za nový a ten může dostat jen občan, který má území daného státu ohlášený pobyt.
Zkoušel jsem hledat na internetu, a nenašel jsem žádní info, že by se v tom něco změnilo, a že by Rakousko přistoupilo na možnost povolit řízení skútru do 125 ccm s ŘP skupiny B bez jakýchkoliv dalších požadavků.

Když se ale bavíme o tomto tématu. Nedávno jsem zkusil napsat do jedné francouzské autoškoly ohledně podobného kurzu (7 hodin), který je podmínkou pro řízení skútru do 125 ccm ve Francii. Zajímala mne možnost, jestli si tento kurz může udělat i člověk, který nemá ve Francii vůbec hlášený pobyt. Na rozdíl od Rakouska totiž po absolvování tohoto kurzu nedochází k žádnému zápisu do ŘP, ale absolvovent dostane přímo z autoškoly potvrzení, které pak předkládá společně se ŘP při případné policejní kontrole. Podle odpovědi, kterou mi poslali to vypadá, že tento kurz může absolvovat každý člověk s EU řidičákem bez ohledu na jeho aktuální adresu pobytu. Takže pro ty, kdo plánují dovolenou ve Francii a chtějí si půjčit skútr, stačí zaplatit cca 250 - 350 EUR za tento kurz :-) Otázka je, jestli by jim nevadilo, že člověk neumí francouzsky. Žádný test se tam ale v rámci tohoto kurzu nedělá, jde jen o jakési praktické školení.
vacica

5+

Příspěvekod aldav » 25 kvě 2019, 17:16

Kurz , téměř za cenu řidičáku na motorku

tap S9+
aldav

250+

Reputace: 60
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 300 + Honda Integra 750 DCT Tricolor

Příspěvekod Hokke » 20 čer 2019, 13:09

Zdravím a pozdravuji :D
Tak po týdnu čekání jsem se dozvěděl od kamaráda co dělá u dopravní policie že z vyjádření strany Německé cizinecké policie je možné v Německu cestovat na skutru o obsahu 125/11kw -automat a platnou pov. výbavou jen s řidičákem sk.B stejně tak jak je tomu u nás. Tady to také nevěděly.....ani dopraváci... takže týden jsme čekaly na vyjádření přímo německé strany, a já už teď s klidem mohu jet do německa které mám za humny na vejlety
Ale co mě opravdu udivuje je to že tady tohle nikdo jistě říct nedokáže a každej povídá něco jiného ale nikdo to neví jstě nebo to prostě spíš neví....at už sem se ptal v autoškolách... na Magoši...., dokonce i zkušebního inspektora v autoškole........to je opravdu smutná věc.....

Více na: https://www.motorkari.cz/tema/?t=211224
Copyright © Motorkari.cz
Hokke

0+

Skútr / moto: Kymco Downtown 125

Příspěvekod moto.joker » 20 čer 2019, 13:21

Jen nechápu Tvé zklamání. Proč by v autoškole, nebo na magistrátu, měli znát předpisy a zákony, které platí v Německu? :twisted:
Hádám, že v Německu taky málokdo zná ty naše. :lol: :lol: :lol:

Když jsem potřeboval vědět jak je to v Polsku s mýtným na dálnici, tak jsem napsal na polský autoklub a bylo. 8)
Jedu a kochám se ...
Honda SCV Lead 100 (prodáno); Suzuki Burgman 250 (prodáno); Honda CB 900F Hornet (prodáno); Honda Dylan 125 (prodáno); Yamaha X-Max 250; Yamaha N-Max 125
moto.joker

1000+

Reputace: 243
Skútr / moto: Yamaha N-Max + X-Max

Příspěvekod Hokke » 20 čer 2019, 13:59

moto.joker píše:Jen nechápu Tvé zklamání. Proč by v autoškole, nebo na magistrátu, měli znát předpisy a zákony, které platí v Německu? :twisted:
Hádám, že v Německu taky málokdo zná ty naše. :lol: :lol: :lol:

Když jsem potřeboval vědět jak je to v Polsku s mýtným na dálnici, tak jsem napsal na polský autoklub a bylo. 8)

Tak prostě sem si říkal že někdo to přeci vědět musí :? a třeba by mohl i komunikovat v češtině :lol: když už patříme do té EU a máme ty evropské řidičáky, a vlastně nám horem dolem cpou i ty jejich někdy dost podivné evropské nařízení, tak proč zrovna v tomhle by to mělo bejt jiné,když si někdy v roce 2013 z nějakého eko duvodu řekly že by bylo fajn dostat do měst více stroju s menšími emisemi a hlavně by se ulevilo dopravě ve městech....a proto vlastně vzniklo to že se muže na 125ccm s automatem i s řidičákem na auto...
Hokke

0+

Skútr / moto: Kymco Downtown 125

Příspěvekod aldav » 22 čer 2019, 21:55

Zákonodárci sleduji jiné cíle, než je blaho lidu. Tak to prostě ve většině případů je. A logiku bych v tom už vůbec nehledal .

tap S9+
aldav

250+

Reputace: 60
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 300 + Honda Integra 750 DCT Tricolor

PředchozíDalší

Zpět na 50ccm skútry

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek