Z kopce bez motoru

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod KYBLOS » 11 kvě 2009, 12:31

No já mám teda jinej scoot, ale ono se dá jet bez motoru a přitom svítit? No u mě to nejde no, u mě musí motor běžet. Takže pokud to nejde ani u něj, tak tím, že chcípne nahoře motor a jede dolů bez motoru, jede taky bez světel. Baterku teda sice neždímá, ale porušuje tím předpisy :roll: No a jestli si myslí, že tak ušetří benzín - nějak jinak si neumím představit důvod proč to vlastně dělá - tak to ušetřený potom zaplatí na pokutě :roll:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod Dopi » 11 kvě 2009, 17:42

Když dám klíček do startovací polohy, ale nestisknu startér, tak všude proud z baterky jde, i do světel, a motor běžet nemusí. Nemám ale tušení jak dlouho by to vydrželo svítit jen na baterku, každopádně bych se bál, že pak už nebudu mít dost proudu na nastartování. Takže takhle "šetřit" taky nehodlám.
Moje vozítka: Skútr & Mazda 626 kombi 2.0i r.v.1992
Když je hnusně nebo zima, tak jezdím mazdou.
Uživatelský avatar
Dopi

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 318
Registrován: 27 říj 2007, 20:33
Bydliště: Mor.Třebová
Skútr / moto: Suzuki AN 400 Burgman, rv 2001

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod jel.en » 11 kvě 2009, 18:34

nejlepší je ho vozit na káře za autem a to se pak uspoří ve skútru benzínu... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod Mitja » 11 kvě 2009, 18:42

No autor puvodniho prispevku pak objasnoval, ze to nemyslel kvuli uspory benzinu, ale kvuli tomu aby nechal po nějaké době schladnout motor, protoze jej ma jeste v záběhu, ale zároven aby nemusel čekat a mohl jet dál. No nicméně tohle bych nikdy nedělal, ani by mě to nenapadlo něco takového provádět.

Měl bych ale jiný dotaz, mám pocit že dokonce v manuálu jsem kdysi četl, že kdyz stojim napriklad na zavorach a to stani je delsi nez 2 minuty, tak ze mam vypnout motor kvuli chlazeni.. no nevim, nikdy jsem to nejak neresil, vzdyt to musi vydrzet i v mestskem provozu co chvili krizovatka a na semaforech porad cervena (a taky ze vydrzelo).. ale je na tom neco pravdy, ze se může motor přehřát? (mám 2T)
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 , Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 ,
CPI Popcorn, 50 ccm, '03
Uživatelský avatar
Mitja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 261
Registrován: 16 úno 2009, 12:51
Bydliště: Ostrava / Studénka
Skútr / moto: CPI Popcorn 50ccm, '03
Tuning / úpravy: rovne koleno, omezovac pryc, vetsi tryska

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod jel.en » 11 kvě 2009, 18:59

a k čemu by tam teda byl ventilátor (alternátor,radiátor,tomulátor...) kdyby se to nestačilo chladit??? :mrgreen:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod Mitja » 11 kvě 2009, 19:15

No ja si rikal to same a proto sem to nikdy neresil, ale kdyz uz se to tady načalo tak sem se chtel zeptat :wink:

Jo a nekde si ztratil jelena z avataru :cry:
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 , Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 ,
CPI Popcorn, 50 ccm, '03
Uživatelský avatar
Mitja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 261
Registrován: 16 úno 2009, 12:51
Bydliště: Ostrava / Studénka
Skútr / moto: CPI Popcorn 50ccm, '03
Tuning / úpravy: rovne koleno, omezovac pryc, vetsi tryska

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod jel.en » 11 kvě 2009, 19:22

Mitja píše:No ja si rikal to same a proto sem to nikdy neresil, ale kdyz uz se to tady načalo tak sem se chtel zeptat :wink:

Jo a nekde si ztratil jelena z avataru :cry:



jelen lesní se šel nažrat ftipný kaše ke krmelci :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: aby tu mohl zase porejpávat a bejt drzej :twisted:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod pajapaja » 11 kvě 2009, 21:34

hele,když vyjedeš kopec a motor je horkej a chcípneš ho,tak mu víc uškodíš,protože přestaneš chladit./přestane se ti točit ventilátor :idea: / nehledě na to ,že jízdou z kopce bez zátěže chladíš dál čerstvou směsí ve které je velmi málo benzínu takže klidně jezdi s motorem.do kopce nejezdi plnej ale jen tolik plynu,kolik pobere varec/neklesá ti rychlost/a nemusíš jet nejvyšší možnou rychlostí a bude to redy.kde bydlíš,já taky vysočina u vel mezu
pajapaja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 263
Registrován: 03 črc 2008, 19:56
Bydliště: oslavice
Skútr / moto: hyosung prima

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod Flash » 13 kvě 2009, 00:13

Z kopce a vypínat motor? Naopak, pěkně tomu dát plnej kotel a vyhnat pavóky z válců!!! Zadné zpomalování kucííí... :twisted: :twisted: :twisted: :lol:
Flash

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 05 kvě 2009, 10:54
Skútr / moto: Yamaha Jog RR
Tuning / úpravy: v planu...:)

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod Martenz » 13 kvě 2009, 08:15

to pajapaja :Hele ale ja na vode zadnej vetrak nemam :!: :lol: ..ale vypínat motor je pěkná hovězina :roll:
Uživatelský avatar
Martenz

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 77
Registrován: 22 dub 2009, 10:09
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Gilera Runner
Tuning / úpravy: V originálu je síla:))

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod aumirek » 13 kvě 2009, 10:41

není to vubec tak blbej dotaz jak píšou někteří.Problém je že je neproveditelnej nebot zastavit vždy na kopci a vypnout motor a znova se rozjíždět samospádem je blbost.Nehledě na to že nastartovat za jízdy skutr je blbost.Ale je pravda pokud by tam byla volnoběžka byla by to paráda.Brzdící učinek motoru 50 tky je nula nula nic.Ale pokud by byla ta volnoběžka tak jsou menší emise podstatně menší spotřeba a i větší rychlost.A to nemusí bejt i kopce stačí i popojíždění po městě a dojezd ke křižovatce.
aumirek

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 302
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Klimkovice
Skútr / moto: Biagini Tiger
Tuning / úpravy: zatím nic a asi to tak zustane

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod Kiwi » 13 kvě 2009, 11:12

je to naprostá hovadina :) a za jízdy to nastartovat jde, jen musíš trochu polechtat brzdu
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod pajapaja » 13 kvě 2009, 15:06

Martenz píše:to pajapaja :Hele ale ja na vode zadnej vetrak nemam :!: :lol: ..ale vypínat motor je pěkná hovězina :roll:

To platí pro Stoupův Kingvay nebo jak se to jmenuje.Tobě by se naopak pravděpodobně zapnul.Jinak jak píše Aumirek,volnoběžku bych bral.U trabíka a varťana to bylo kuprospěchu.
pajapaja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 263
Registrován: 03 črc 2008, 19:56
Bydliště: oslavice
Skútr / moto: hyosung prima

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod aumirek » 13 kvě 2009, 15:41

kiwi v pořádku tak teda jde to nastartovat a pokus se o to párkrát a až ti to ukroutí kliku nebo něco jiného tak dej vědět asi nevíš o čem mluvíš
aumirek

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 302
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Klimkovice
Skútr / moto: Biagini Tiger
Tuning / úpravy: zatím nic a asi to tak zustane

Re: Z kopce bez motoru

Příspěvekod Kiwi » 13 kvě 2009, 18:40

No až mi to u Hondy ukroutí kliku, to se na to těším a ozvu se :wink: jak píšu, vypínat motor je hovadina a to vím o čem mluvím. Myslím, že k tomuto tématu již není co dodat, teda aspoň z mý strany.
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

PředchozíDalší

Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků