Yamaha Neos 50ccm 2T - displej, brzda

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Yamaha Neos 50ccm 2T - displej, brzda

Příspěvekod Torqee » 25 led 2016, 20:09

Ahojte,
mam taky problem ze po par mesiacov od kupy mi zacalo blbnut nasledovne : Chcem nastartovat, otocim kluckom do ON, zapne sa displej, stlacim brzdu a nasledne displej zhasne. Niekedy svieti pri stlaceni brzdy brzdove svetlo niekedy nie (pred nastartovanim). Nastartovat ide len pomocou nakopavacky uplne lahko. Po starte je vsetko OK a ked skusim pri nastartovanom motore skusit elektricky nastartovat tak pocujem ze "starter" pretoci. Cize problem je len pred startom. Dalej mam problem pri jazde s maximalnym vykonom ktory je niekedy priblizne 70% podla mojho nazoru. Je nova baterka, nova sviecka, nova fajka. Zistil som ze preraza iskra na fajke a cela sviecka je az po fajku z jednej strany obhorena a ked dam prsty k fajke pri nastartovanom motore tak dostanem supu. S tym bude suvisiet aj pokles vykonu za dazdiveho pocasia (som v Irsku cize dost casto). Vie mi niekto poradit s tymito problemami ? Dakujem
Torqee

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 14 pro 2015, 20:22

Re: Yamaha Neos 50ccm 2T - displej, brzda

Příspěvekod JRM66 » 25 led 2016, 20:58

Skontroluj si spínače na páčkach, zvyknú blbnúť preto asi nemôžeš naštartovať cez štarter! Ta fajfka je utesnena alebo obyčajna, doporučujem kúpiť origo aká tam má isť. Možno by nebolo od veci vymeniť aj vysokonapäťový kábel ktorý tiež môže časom prebijať. :idea:
MOTO: BMW R 850R.95tkm, teraz 105tkm Piaggio Liberty 125 m.02 Maslová metla. cca. 45tkm teraz cca.65tkm Beverly 250 RST-ie 04 silver Italka.kauf.27tkm, aktuál 50tkm Dalšie BV250-300ie Tourer čierna z CZ teraz už white pearl 566. Viva Piaggio! BV 350 ST
JRM66

500+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 725
Registrován: 08 říj 2015, 18:22
Bydliště: Totalitna EU. v panelaku zatiaľ
Skútr / moto: BV RST 250ie BV-300 Tourer BV-350 ST
Tuning / úpravy: Vymenena pôvodna brzdova kvapalina!

Re: Yamaha Neos 50ccm 2T - displej, brzda

Příspěvekod Torqee » 25 led 2016, 22:05

ale aj tak co by mali spinace na packach spolocne s vypnutim displeja ?
Torqee

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 14 pro 2015, 20:22

Re: Yamaha Neos 50ccm 2T - displej, brzda

Příspěvekod ferry13 » 26 led 2016, 06:38

Problém který popisuješ mi dělal to samé při slabé baterii.Zakoupil jsem novou a vše bylo OK :lol:
Jedná se o to,že po otočení klíčku se displej rozsvítí,ale při zmáčknutí páčky když máš větší odběr kvůli brzdovému světlu už baterie nestíhá :mrgreen:
Nejde o cíl,jde o cestu.
Uživatelský avatar
ferry13

250+
 
Reputace: 38
Příspěvky: 399
Registrován: 20 dub 2013, 07:08
Bydliště: Ostrava-Nová Ves
Skútr / moto: T-Max 530 Black Max ABS Yamaha FZ8 Fazer 2015

Re: Yamaha Neos 50ccm 2T - displej, brzda

Příspěvekod Mr.Voza » 26 led 2016, 08:55

Baterka mě taky napadla, ale tu píše, že má novou. Tak bych to možná viděl na chybu v dobíjení. Zkus připojit na baterku voltmert a měř:
1 - napětí při vypntým klíčku,
2 - napětí po zapnutí klíčku, když svítí display,
3 - napětí po zmáčknutí brzdy, když display zhasne,
4 - napětí při nastartovaným motoru na volnoběh,
5 - napětí při nastatrovaným motoru při otáčkách zajízdy.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP


Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků