Von Road 50 - problém s elektrikou

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Von Road 50 - problém s elektrikou

Příspěvekod silver_shark » 18 črc 2009, 12:43

Dobry den, pred mesiacom som mal nehodu, pri ktorej sa mi roztriestil skuter, poskladal som ho lenze problem je v tom, ze mi nejde elektrika....nastartujem ho, nakopnem a nesvietia mi ani zadne svetla, smerovky no proste nejde elektrika, ale nastartuje... (starter tiez nefunguje,ale spinacia skrinka ano)
silver_shark

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 18 črc 2009, 12:39

Re: Von Road 50 - problem s elektrikou

Příspěvekod sedli » 28 led 2010, 18:00

Nechci zakládat novej topic, tak to mrsknu sem...v elektrice se vůbec nevyznám, tak bych chtěl vědět čim to može bejt...i když napojím scooter na baterii z auta, která má 40Ah ( skůtr by měl startovat no problemo) , tak i když je nan ni skůtr napojen tak je slabej, světla svítí málo, když k tomu zaplnu blinkry tak bliknou a pak už jen svítí, dálkáče svítí jak parkovačky...a když zastartuju tak to vůbec netočí, jen cvaká cosi co je kus od baterky, kovová krabička ze které vedou konektory a z nich kábly do elektriky(starovací cívka to není), jeden aji k el.sytiči...čím to může být? Zajímavý je že ani nakopávačkou to teď neháže jiskru, čím to může bejt? 2 týdny z5 to šlo nakopávačkou krásně, je možný že tomu něco udělala ta zima?
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Von Road 50 - problem s elektrikou

Příspěvekod 942004 » 28 led 2010, 18:08

To co ti tam cvaká,je spínací relé.Vydělat a vyčistit kontakty,prostříkat sprejem na kontakty a skontrolovat ukostření motorky.To je tak vše.Někde ti to žere proud,to vypadá na špatné ukostření.
Jezdi hlavou,předvídej a přežiješ....
http://www.piaggio-club.net
krásná minulost-Piaggio Hexagon 125 EX
Uživatelský avatar
942004

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 436
Registrován: 04 kvě 2009, 18:49
Bydliště: Praha-Spořilov , Brno-Líšeň
Skútr / moto: Piaggio X8 250 i.e.,Cagiva Cucciolo 50
Tuning / úpravy: turistické plexi Kappa,variátor Malossi Multivar,svíčka Denso iridium,laděný výfuk MIVV,vzduchový filtr Malossi Redsponge,reflexní proužky na ráfky,led parkovačky,top case-kufr Givi 46l+opěrka.

Re: Von Road 50 - problem s elektrikou

Příspěvekod sedli » 28 led 2010, 18:17

Odmonutu to a očistím, zkontroluju...ale nevím co s tím ukostřením, musí vést nějaký kábl přímo do kostry skůtru nebo podobně? Je zajímavý že 2 týdny z5 jiskru házelo hezky nakopávačkou a po 2 týdenním stání je to mrtvý
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Von Road 50 - problem s elektrikou

Příspěvekod 942004 » 28 led 2010, 18:26

To stačí trocha rzi a je to v pr... :wink: Jedna kostra je ze spoda u startéru,druhá jde přímo od baterky,další u regulátoru napětí v zadni části,Je to taková žebrovaná věc,šedá.Díváš se na motor z vrchu a je to v pravým rohu motorového prostoru.
Jezdi hlavou,předvídej a přežiješ....
http://www.piaggio-club.net
krásná minulost-Piaggio Hexagon 125 EX
Uživatelský avatar
942004

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 436
Registrován: 04 kvě 2009, 18:49
Bydliště: Praha-Spořilov , Brno-Líšeň
Skútr / moto: Piaggio X8 250 i.e.,Cagiva Cucciolo 50
Tuning / úpravy: turistické plexi Kappa,variátor Malossi Multivar,svíčka Denso iridium,laděný výfuk MIVV,vzduchový filtr Malossi Redsponge,reflexní proužky na ráfky,led parkovačky,top case-kufr Givi 46l+opěrka.

Re: Von Road 50 - problem s elektrikou

Příspěvekod sedli » 28 led 2010, 20:16

Tak se stal zázrak...vyčistil jsem svíčku, protože byla černá-bohatá směs, tak jsem ubral na jehle o stupínek a pak pár minut přemlouvání nakopávačkou a naskočil..:-D Teď jsem se vrátil, byl jsem půl hodiny jezdit po městě a byl jsem uplně happy...zimu jsem ani nevnímal, ale možná to bylo tím že jsem se navlíkl....všude jen mokrý cesty jenom k naší ulici do zapadákova strmej kopec nahoru a celá ulice pod sněhem a pod tím sněhem led...souvislá vrstva všude, takže když jsem se vracel, do kopce jsem si nadjel a vyjel, ale po ulici jsem musel šmátrat nohama po zemi, no strašný ..:-D ale jede krásně, tichej chod...a jak to bylo teplý tak to na baterku chytlo...takže na tu auto asi ee ...jinak už se těším na jaro a jestli v noci nenasněží a nebude pod nulou tak vyrážím o5 na skůtr
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin


Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron