Re: Aprilia SportCity ONE 50 Street

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Re: Aprilia SportCity ONE 50 Street

Příspěvekod Hor(y) » 25 zář 2010, 21:36

Zdravím vás zde na foru. Včera jsem si koupil v A spritu v Braníku Aprilia SportCity ONE 50tku (novou) v černé barvě. Důvod byl pro mě jednoduchý. Mám to do práce necelejch 6km a MHD neexistuje (teda ne přímá) a trápis svý auto se mi nechce. Je pro mě jako milenka a to na denní ježdění není. Sice přes zimu mi nic jinýho nezbyde, ale co naplat. A hlavně vyšší spotřeba na takhle malej úsek. Zatím jsou to pro mě zážitky ... nikdy jsem skútr ani motork neřídil takže zatím se zaučuju. Najel jsem zatím 67km a už se těším na 500 aby mi jí odblokovali, protože těch 45km/h je fakt o smrt :D
Co mě zatím dost mrzí je že nemůžou svítit podkávací a dálkový dohromady, což je fakt naprd v zatáčkách. A chtělo by to nějaké silnější. A palivoměr, kterej je teda nepřesnej jak něco. Ale jinak spokojenost. Holky k sobě pasujou (zejtra vyfotím).

edit:
Tak snad se zde dozvím nějaké zajímavosti a zkušenosti, které mi pomou a ode mě také snad se něco dozvíte případně pomůžu jinak :-)
Tak dneska jsem holky obě vyfotil. Počasí hužel nepřálo. Snad bude brzo hezky a vyfotím lépe.

Rád bych byl kdyby mi někdo kdyžtak řekl zkušenosti (snad to nemám jako jediný) a možnosti legálních úprav. Díky moc ;-)
DSC_0043.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Aprilia SportCity ONE 50 Street rok 2010, Alfa Romeo 147 1,6TS 88kW 12/2001rok
Uživatelský avatar
Hor(y)

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 24 zář 2010, 22:32
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Aprilia SportCity ONE 50 Street

Re: Aprilia SportCity ONE 50 Street

Příspěvekod houdek9 » 29 bře 2011, 17:38

Zdravím, velice souhlasím s tím, že ty světla u tohoto skutru nejsou nijak zvlášť domyšlené. A dále upozornuju na nekvalitní přední tlumiče jednou jsem to postavil na přední když předemnou prudce zabrzdilo auto a tlumiče se po pár desítkách km zacali viklat. jinak maximální spokolenost. Já osobně jsem si do toho dal autorádio a repráky. a pod to jsem si dal led diodový pásek nic méně zkuste skutrtuning kde vám poradí jak to upravit atd.
houdek9

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 29 bře 2011, 17:31
Skútr / moto: aprilia
Tuning / úpravy: podsvíceni, repro

Re: Aprilia SportCity ONE 50 Street

Příspěvekod Tomys » 14 črc 2011, 10:09

Hor(y):
Budu si ji taky kupovat a ona jede jenom 45km/h a pak se ti odblokuje nebo jak to je ?
Tomys

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 15
Registrován: 12 črc 2011, 11:04
Bydliště: Moravskoslezský kraj- Frýdek-Místek

Re: Aprilia SportCity ONE 50 Street

Příspěvekod KYBLOS » 14 črc 2011, 10:58

Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Aprilia SportCity ONE 50 Street

Příspěvekod MB1000 » 05 črc 2012, 09:20

Zdravím,

nedávno jsem si koupil Aprilia SportCity ONE 50 2T a musím říct, že jsem bohužel narazil asi na nějaký špatný výrobní kousek. Skůtr jezdí bez problémů ale mám enormě vysokou spotřebu. 4,4 l/100km.Takže na 7l nádrž najedu max 150km. Ze začátku jsem si tuto spotřebu spojoval se zajetím motorky, bohuže po 700km mě už došla trpělivost a zavezl ji do servisu. Tam mě řekli, že se s tímto porblémem ještě nikdy nesetkali, že to opravdu není normální, že taková motorka by měla mít spotřebu okolo 3l/100 km, max 3,5l/100km v otevřeném stavu. Ještě jsem zapomněl dodat, že plastovný kryt výfuku se totálně roztekl. Když jsem si šel pro opravený skútr, tak mě řekli, že se tento případ stal v ČR terpve po třetí a třetí jsem já. (tak mám z toho velkou radost). Bylo mě řečeno, že jsou v podstatě dvé možnosti. Vadný karburátor nebo něco s motorem (možná mluvil o pístech a válcích). Druhá možnost je horší a vážnější a vyřaduje rozložení celé motorky. Tak vyzkoušel vyměnit karburátor (o kterém prohlásil, že na něm nespozoroval žádnou vadu). Tak jsem začal jezdit s novým karburátorem a velice brzo jsem zjistil, že to karburátor nebude. Spotřeba snad ještě horší a navíc se motorka nemohla dostat na 45km/h (před tím v poho). Vrátil jsem to zpátky do servisu a teď jsem bez motorky. Tak jsem zvědaví, co se bude dít dále.

Nemáte ponětí o co jde? Není tady někdo ze dvou předchůdců v ČR, kterým se tohle už stalo? :-).

chtěl bych se Vás všech zeptat, jakou máte spotřebu na Aprilia SportCity ONE 50 Street? Mám 4l /100km v zavřeném stavu a jsem z toho docela nešťastný.
MB1000

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 05 črc 2012, 08:43

Re: Aprilia SportCity ONE 50 Street

Příspěvekod j3nda » 26 zář 2012, 11:51

tak to otevri treba ti klesne, me se u neose po otevreni taky snizila, jestli to ma restrikci na variatoru, tak ti pri stejne rychlosti klesnou po otevreni otacky
tezko tu najdes nekoho kdo by jezdil na priskrceny, abys to mel s kym porovnat
jinak me napada skouknout cistotu vzduchoveho filtru a co se tyce spalovani hodne napovi barva svicky, ale testovat to na zaskrceny motorce fakt nema smysl
Obrázek
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

Re: Aprilia Sport City One 50 Street

Příspěvekod drexem » 26 bře 2014, 08:00

Zdravím,víte někdo gramáž originál válečků na aprilii sportcity one 50? někde jsem četl ze 7,5 ,ale chtěl bych tam dát o něco těžší,protože jde skůtr hodně do otáček a pak zobe přes 3 litry benzínu.Díky za info a případné návrhy co s tím.L
drexem

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 24 bře 2014, 14:13
Skútr / moto: Aprilia Sportcity one 50

Re: Aprilia Sport City One 50 Street

Příspěvekod TUNER » 26 bře 2014, 13:33

Spotřeba kolem 3 litrů je u těchto strojů tak nějak v normě. Spotřebu ovlivňuje vícero faktorů,jako třeba jaké trasy za jakých teplot jezdíš atd. Kontroloval jsi klapky,jaká je směs,funkčnost sytiče a také stav válečků a řemenu. ? To jsou věci které mohou spotřebu ovlivnit.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Aprilia Sport City One 50 Street

Příspěvekod drexem » 26 bře 2014, 15:21

stav válečků OK,řemenOKna zbytek se podívám.Ješte mě ale trápí jedna věc.Když skůtr nastartuju,jede cca 5 minut a pak chcípne,myslel jsem ze je to podtlak kohoutek a ten je taky v pořádku,neteče když je vypnutý motor.ještě zkontroluju jestli vypíná sytič.Když přijedu a je zahřátyý a vypnu ho,nedrží po nastartování volnoběh,jen když chvilku kroutím plynem tak je to ok.snad to bude jen ten sytič
drexem

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 24 bře 2014, 14:13
Skútr / moto: Aprilia Sportcity one 50

Re: Aprilia Sport City One 50 Street

Příspěvekod TUNER » 26 bře 2014, 21:04

Volnoběh se seřizuje na teplém motoru,takže skútra projeď a nastav volnoběh aby držel na ohřátém stroji. Případně zkus vyčistit karburátor.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)


Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron