Kymco DJ S 50 - moje zkušenosti

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Re: Kymco DJ S 50 - moje zkušenosti

Příspěvekod jackm » 02 lis 2012, 22:48

Oživím to tu.
Vyměnil jsem / zkusil jsem:
-nový originální podtlakový ventil (stál cca 700 Kč)
-zkoušel jsem dva karburátory
-mám novou kontrastní pružinu Naraku bílou + 1000 otáček (296 Kč s poštou)

Najeto mám za ten cca rok přes 7 700 km. Do cca 2 000 km to jezdilo bez problémů i do kopců.
Ale těch zbylých 5 700 km jezdím furt s problémy, že do kopce motor nemá otáčky - přestane táhnout.
Sliboval jsem si trochu od kontrastní pružiny, že by to mohlo být tím, protože s vyměklou nebo slabou vůči válečkům se tyto problémy vyskytují.
S novou pružinou je skútr citlivější na plyn a do kopců drží otáčky motor o něco déle, ale pak to zase zmagoří...

Vzhledem k tomu, že jsem prošel celou palivovou soustavu (nový podtlakový ventil, palivový filtr, kontrola a zkouška jízdy bez vzduchového filtru, vypuštění nádrže nový benzin, zkouška jiného benzinu, kontrol hadiček, nové hadičky), variátor (nový Naraku s 7.5g válečky, nová kontrastní pružina), zkoušel jsem novou zapalovací cívku, tak už nevím co s tím, ostatně to ani v servisu.
Kde hledat závadu už nevím, jedině snad v motoru, ale to je věc, na kterou si netroufám...

Na dojíždění do školy to stačí, nicméně to mě nijak neuspokojuje, protože o sezonu bych strašně rád jezdil někde po ČR a Německu, třeba trasy až 400 km za den, jenže to s tímto prostě nemohu, protože je to strašně omezující... :cry:

I když mě takhle skútr zlobí, tak jsem na něm jezdil ale prakticky skoro denně od toho listopadu 2011, co jsem získal řidičák.

Takže nějaké fotky se skútrem, i když už má dost keramických vad, tak pořád se mi ale vzhledově dost líbí.
batr.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: Kymco DJ S 50 - moje zkušenosti

Příspěvekod sedli » 03 lis 2012, 12:14

Nevím jestli máš už Bčko řidičák ? Každopádně bych ti doporučil aspoň 125 ccm, to je snad úplný minimum pokud chceš jezdit po okreskách takový vzdálenosti, na tomto tě brzo někde sundá a neužiješ si z jízdy nic, zvlášť pokud pojedeš dlouhý rovný úseky, to se ti bude zdát, že cesta je nekonečná.
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Kymco DJ S 50 - moje zkušenosti

Příspěvekod jackm » 03 lis 2012, 13:19

Mám jenom AM a taky na 125 ccm nejsou peníze, ale jestli za pár let budu mít práci, tak plánuji alespoň 125 ccm.. Buď využiji B, co budu mít a nebo si udělám A do 35kW od 18 let a uvidí se, co bych koupil. Jenže to je všechno v plánu, až po střední škole, takže tak 4 roky musím vydržet s tímto. :( Furt opakuji, že i když to nemá výkon, tak kdyby to jezdilo spolehlivě, tak bych si s tím vystačil, jenže toto je prostě bída...
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: Kymco DJ S 50 - moje zkušenosti

Příspěvekod PROOF » 16 lis 2012, 17:54

A co membrána v karburátoru ?
Uživatelský avatar
PROOF

250+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 295
Registrován: 20 črc 2009, 10:44
Skútr / moto: CPI Oliver
Tuning / úpravy: Odblokován, řemen Malossi X-Kevlar,výfuk Leo Vince TT,variátor Malossi Multivar

Re: Kymco DJ S 50 - moje zkušenosti

Příspěvekod jackm » 04 pro 2012, 23:04

Ta je ok.
Už jsem se přehoupl přes 8000 kilometrů, které jsem najel s tímto skútrem cca od 11/2011.
Takže za ten jeden rok jsem najel toto. A krom těch problémů, co jsem měl, tam nic neodešlo, takže je to držák. :lol:
Od září jsem na tom ve všední den jezdil denně do školy - déšť, nedéšť, prostě jako dopravní prostředek.
Výhodou je, že je to - rychlejší než bus, mohu jet od domu přímo ke škole a hlavně je to levnější. :D
Často jsme jezdili i ve dvou a všechny kopce to vyjelo, i když už to ztrácelo dost sílu. :D
Ale na to, že jsem v pátek jezdil za mírného sněžení a i dneska jsem to vytáhl a kousky jel po sněhu, kde to klouzalo, tak je to opravdu držák. Jediný problém jsou starty, jak to stojí pár hodin venku v té zimě, tak to musím startovat na nakopnutí, ale po výměně kontrastní pružiny a znovu zamontování krytu variátoru (kde je část pro nakopávací startování) to chytá na první našlápnutí.

Nu, co říct, problémy se ztrátou výkonu už jsem přestal řešit, protože jsem vyměnil snad vše co se dalo, zkontroval to mnohokrát, měl to v Kymco servisu a tam mi řekli, že je to ok.
Hold je to asi tím, že to je padesátka a prostě na dlouhé cestování v létě a veliké kopce, jízdu ve dvou to zkrátka nemá ten výkon a chtěl bych po tom moc. Takže teď už jen doufat, že budu mít něco silnějšího alespoň 125ccm na kterou bych si příští sezonu rád udělal řidičák.
Do města todle stačí, ale protože bych si rád užíval relaxu cestováním o prázdninách v rozmezích 200-400 km za den, tak mi todle nestačí.

8000km.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: Kymco DJ S 50 - moje zkušenosti

Příspěvekod jackm » 05 pro 2012, 16:44

DSCI0786_upravena_mensi.jpg

ukořistil jsem fotku se sněhem do mojí foto sbírky skútru
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: Kymco DJ S 50 - moje zkušenosti

Příspěvekod PROOF » 06 pro 2012, 16:59

Good Job! :shock:
Uživatelský avatar
PROOF

250+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 295
Registrován: 20 črc 2009, 10:44
Skútr / moto: CPI Oliver
Tuning / úpravy: Odblokován, řemen Malossi X-Kevlar,výfuk Leo Vince TT,variátor Malossi Multivar

Re: Kymco DJ S 50 - moje zkušenosti

Příspěvekod jackm » 25 kvě 2013, 21:55

Tak pacholek je v autorizovaném servisu, protože se mu po zimě nechtělo ani startovat.
Je tam už pěknou dobu, nejdřív čekal, až přijde na řadu a teď se čeká na výfukový ventil, protože má motor prý malou kompresi a ventil je ohnutý.
Je tam i nová pístní sada Naraku. Tak a až bude zase po servisu zase jezdit, tak půjde do světa. Dělám si papíry na A1, takže když ho prodám, tak bude něco silnějšího vyhlídnutá je Honda Vision 110.

Okolo desítky by se mohl prodat, když nový ho mají i za 30 tisíc. Navíc bude po servisu, tak by měl jezdit bez problémů, zakopaný pes se ztrátou výkonu do kopců byl zřejmě právě v tom motoru. Natočil přes 8 000 kilometrů za rok, asi jsem mu dával na skútr moc veliký záhul. :D

20.5. edit:
Tak jsem měl skútr ještě v oficiálním Kymco servisu, protože ani po výměně pístní sady nestartoval.
Vyměnili mi výfukový ventil, protože byl ohnutý.
Vyšlo mě to na 5 400 Kč, protože hlavně práce stála 3 850 Kč (11 hodin) hledali příčinu. Měl jsem malou kompresi motoru.

Výsledek je takový, že teď jezdím za 2,1l na 100 km, krásně to drží volnoběh a do kopců to nezlobí.
Takže si dělám i větší výlety, ale teď počasí moc nepřeje.

I přesto, že už teď skútr jezdí dobře, tak bych rád přešel na něco výkonnější, takže až budu mít hotové závěrečky pro skupiny A1, tak dám inzerát, ale samozřejmě jestli to prodám není jisté a prodávat to zase úplně pod cenou, když teď jsem do toho dal i s pístní sadou přes 6 000 Kč se mi nechce.

Kdybyste měl někdo zájem už teď, tak mi napište.

Tady je fotečka z úterý, kdy jsem si odvezl skútr ze servisu a hned jsem si udělal projížďku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: Kymco DJ S 50 - moje zkušenosti

Příspěvekod jackm » 03 čer 2013, 18:38

Jo, my jsme si spolu toho už užili. :D
Dneska jsem jel odeslat balík na poštu DJ se nebojí ničeho. :D Snažím se využívat skútr na maximum. :P
Obraz073.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Předchozí

Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron