Honda Vision - restrikce

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Honda Vision - restrikce

Příspěvekod gizmi » 17 lis 2009, 12:23

Zdravim! Poridil jsem si tohoto mazlika (2400km nalitano, takze TOP stav).. Mam jen par dotazu, nevite jak je tento typ primo skrcen? A pak jeste - mate nekdo zkusenosti s timto: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT ?? A posledni dotazek: nahodou brozurku nekdo nemate? Docela me schazi, protoze jsem novackem:( Predem dekujuuuu!

PS: ve Scootlandu Vision vubec neni v nabidce:( :(
Uživatelský avatar
gizmi

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 11 říj 2009, 14:32
Bydliště: Plzen
Skútr / moto: Honda Vision
Tuning / úpravy: Box a jinak veteran :o)

Re: Honda Vision

Příspěvekod gizmi » 17 lis 2009, 20:23

Nikdo nic? Nikdo nema Visiona? Nebo spis zkusenosti?
Uživatelský avatar
gizmi

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 11 říj 2009, 14:32
Bydliště: Plzen
Skútr / moto: Honda Vision
Tuning / úpravy: Box a jinak veteran :o)

Re: Honda Vision

Příspěvekod Enemy » 18 lis 2009, 08:35

Visiona mám už spoustu let. Jak je přiškrcenej to nevím, ani jsem to nezkoumal. Když mu zvýšíš výkon, takto bude na úkor životnosti. A taky rozhodně bude slabej na brzdy. Co to je na tý fotce a k čemu to má sloužit?
Malaguti Madison 250 RS
tel: 604 427 864
Uživatelský avatar
Enemy

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 325
Registrován: 13 srp 2009, 13:27
Bydliště: Nové Město nad Metují
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS, BMW650 CS Scarver

Re: Honda Vision

Příspěvekod Enemy » 18 lis 2009, 20:03

Tak mě ten tvůj nápad se zvýšením výkonu zaujal a trochu jsem prolezl net. Zvýšit výkon by bzlo možný jiným karborátorem, otevřeným výfukem, válečkama. Nevím o kolik by se výkon zvedl, ale rozhodně by se zdvojnásobila hodnota scoota.
Malaguti Madison 250 RS
tel: 604 427 864
Uživatelský avatar
Enemy

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 325
Registrován: 13 srp 2009, 13:27
Bydliště: Nové Město nad Metují
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS, BMW650 CS Scarver

Re: Honda Vision

Příspěvekod gizmi » 19 lis 2009, 19:29

Jheeee..alespon tu nejsem sam :o) No jelikoz mam skuta noveho (nula nula nic nalitano) tak me zivotnost nikterak netrapi. Tedy pokud to funguje jako u aut :D Tech jsem mel mraky a az na par kravinek u kazdeho modelu jsou to proste drzaci a kvalita zarucena :D Zatim skutr spinka, takze to moc neresim, ale spis se tak poptavam. Mam moznost ebaye, takze bych si nechal i poradit a ledacos si sezenu..


A ted bohuzel smutna zprava..dneska jsem ho nenastartoval:( dle zvuku asi baterka, ale prijde mi divne ze nejde nastartovat ani nakopnutim. Hlavni problem vidim ale v tom ze nemam ten manual..Nemate nekdo?? Byl bych moc vdecny!! Ani nevim kde najdu baterku, svicku, jak startovat, atd atd atd:( proste nevim nic. Koupil se skutr v Nemecku a tim to haslo a vic neni :cry: Na internetu taky nic nenalezeno :( Asi budu za hnupa, ale po pritahnuti jsem nadaval ze ani neskytne a pak jsem zjistil ze musim drzet brzdu :oops: Proste jsem v tomhle novacek, vzdy jsem se venoval Hondam autum a ted docela bez navodu tapu :(
Uživatelský avatar
gizmi

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 11 říj 2009, 14:32
Bydliště: Plzen
Skútr / moto: Honda Vision
Tuning / úpravy: Box a jinak veteran :o)

Re: Honda Vision

Příspěvekod Enemy » 20 lis 2009, 07:54

S manuálem to bude určitě horší. Myslím si, že se vision do čr oficiálně nedovážel. Na ebay jsem ho viděl v angličtině. Stejně na všechno příjdeš. Například baterku najdeš za šedým (černým) plastovým deklem, co máš za nohama. Dostaneš se k tak, že zvedneš sedlo, a na přední straně je šroubek s velkou hlavou. Ten odšroubuješ. Doporučuji ti odšroubovat ty dvě desítky matky, co drží sedlo, a sedlo oddělat. Líp se potom s deklem manipuluje, zvlášť nasazuje zpět. Mimo toho šroubku je celý dekl pouze nacvakanej (spíš nastrkanej) v spodním červeným plastu.
Jestli jsi nenastartoval, tak v tom nehledej vědu. Když Vision dlouho stojí, tak zapomeň na starter a poctivě šlapej na páku. :wink:
Malaguti Madison 250 RS
tel: 604 427 864
Uživatelský avatar
Enemy

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 325
Registrován: 13 srp 2009, 13:27
Bydliště: Nové Město nad Metují
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS, BMW650 CS Scarver

Re: Honda Vision

Příspěvekod gizmi » 20 lis 2009, 12:51

OK, no stal dlooooouho nooo :D Zkusim az pojedu do garaze baterku sundat, vezmu domu a nabiju :D chci na jare jen skutrika prihlasit a mit vse v TOP stavu.. 8) Jeste jedna trapna otazka..na co je tam ta diodka (nebo zarovecka) v budikach? :oops: Hadam ze to bude indikace oleje? Kdyz me rozsviti, tak musim dolejt olej? Je to tak? :oops:
Uživatelský avatar
gizmi

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 11 říj 2009, 14:32
Bydliště: Plzen
Skútr / moto: Honda Vision
Tuning / úpravy: Box a jinak veteran :o)

Re: Honda Vision

Příspěvekod Enemy » 20 lis 2009, 14:26

Jsem toho názoru, že bys ji ani neměl nechávat rozsvěcet. :roll: Je to skutečně kontrolka oleje. Nádržku na olej to má snad na litr a spotřebu minimální. Já to dělám tak, že když scoota strkám do garáže, tak doleju do plna. Stejně odklápím sedlo, abych tam dal přilbu, tak doleju.
Jedna otázka: Kde jsi Visiona koupil a za kolik? Já ho mám už od 95-96 roku a přivezl jsem ho ze Švýcarska. Když jsem na něm začal jezdit, tak tady prakticky žádný skůtry nebyly a tak na mě lidi koukali trochu jako na exota :shock: .
Malaguti Madison 250 RS
tel: 604 427 864
Uživatelský avatar
Enemy

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 325
Registrován: 13 srp 2009, 13:27
Bydliště: Nové Město nad Metují
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS, BMW650 CS Scarver

Re: Honda Vision

Příspěvekod gizmi » 20 lis 2009, 14:30

No je z Nemecka a i s dopravou (narval se do naseho Berlinga kdyz jsem vyrval vsechny sedacky) jsem dal 12t....coz je sice hodne, ale zase je opravdu novej a 2t nalitano je zajetej stroj.. Navic je k tomu kufr dozadu, pridelany klice na vse a je vycistenej karbec...mel to fanda co sbira veterany - motorky a tohle u nej jen lezelo :D
Uživatelský avatar
gizmi

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 11 říj 2009, 14:32
Bydliště: Plzen
Skútr / moto: Honda Vision
Tuning / úpravy: Box a jinak veteran :o)

Re: Honda Vision

Příspěvekod Enemy » 20 lis 2009, 14:41

No dvanáct táců to není zrovna málo, ale ty jsi pravděpodovně zapálený hondař a tenhle kousek jsi chtěl. Já za něj dal tenkrát 18 táců i s přihlášením a měl najeto 4 tisíce km. Jezdí se na něm pěkně, ale začíná mě být "malý". Při mých bezmála sto kilech a pokud vezmu za sebe dvanáctiletýho syna tak se visionu moc kopce nelíbí. Takže koukám po něčem silnějším. Co ale od něj oceňuju, tak to je spolehlivost. Když nepočítám spotřební materiál, jako je pneu, baterka, tak za ty roky byla jediná závada praský náhon tachometru,čož vyřešilo 250,-. Prostě spolehlivej jako slunce!
Malaguti Madison 250 RS
tel: 604 427 864
Uživatelský avatar
Enemy

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 325
Registrován: 13 srp 2009, 13:27
Bydliště: Nové Město nad Metují
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS, BMW650 CS Scarver

Re: Honda Vision

Příspěvekod gizmi » 20 lis 2009, 18:06

To jsem chtel slyset, proto jsem sel do Hondy.. :D Kdyz si porovnam nove stroje za cca 20t i s prihlasenim, tak nic pekneho asi na trhu nenajdu. Pote co jsem si zazil krusne chvilky s minibikem made in china uz nic neznackoveho nechcu :wink: Navic koupit ojetinu - znackovou znamena cca 20-50t nalitano, coz uz je u skutra dle meho hranice vymeny vseho technickeho (alespon co jsem tak cetl) :) Je neuveritelne jak si trebas Balík nebo Vision stale v Nemecku drzi svou cenu :wink: Je mi jasny ze to je jen 50tka a jsem zvedavej co to bude delat na vylete s mou postavou 75kg a partnerkou 55kg :D Proto jsem se i ptal zda tu nema nekdo zkusenosti s upravou te jednotky co jsem nasel na ebay.de :D Udajne to ma odblokovat blokovani do limitu 50tky.. :D Tak ja nevim
Uživatelský avatar
gizmi

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 11 říj 2009, 14:32
Bydliště: Plzen
Skútr / moto: Honda Vision
Tuning / úpravy: Box a jinak veteran :o)

Re: Honda Vision

Příspěvekod Enemy » 21 lis 2009, 09:32

Vision se bude ve dvou chovat velmi důstojně. Po rovině se dostane na 50km/h. Do kopce je prakticky jedno jestli jedeš v jednom nebo ve dvou. Prostě rychlost bude 25-35 km/h. Z kopce to chce rozumně ubírat plyn protože bys ho přetáčel. Jezdí se na něm fak dobře.
To, cos objevil na ebay je vlastně co? To má zvýšit výkon motoru?
Malaguti Madison 250 RS
tel: 604 427 864
Uživatelský avatar
Enemy

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 325
Registrován: 13 srp 2009, 13:27
Bydliště: Nové Město nad Metují
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS, BMW650 CS Scarver

Re: Honda Vision

Příspěvekod gizmi » 21 lis 2009, 12:34

No ma se to prej dat misto jednotky.. a pry to pak odblokuje limit pro 50tku.. :D
Uživatelský avatar
gizmi

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 11 říj 2009, 14:32
Bydliště: Plzen
Skútr / moto: Honda Vision
Tuning / úpravy: Box a jinak veteran :o)

Re: Honda Vision

Příspěvekod Enemy » 21 lis 2009, 18:33

Zní to sice zajímavě, ale chtělo by to někoho kdo s tím má nějaký zkušenosti.
Malaguti Madison 250 RS
tel: 604 427 864
Uživatelský avatar
Enemy

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 325
Registrován: 13 srp 2009, 13:27
Bydliště: Nové Město nad Metují
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS, BMW650 CS Scarver

Re: Honda Vision

Příspěvekod gizmi » 22 lis 2009, 19:23

No prave:(

Jinak vcera jsem uspesne vykuchal baterku a ta to ma za sebou :o) takze na jare koupim novou :D

PS: k cemu je ten zamek s klickem jakoby pod starterem uprostred? Vraci se mi po otoceni zpet a nic to nedela :D
Uživatelský avatar
gizmi

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 11 říj 2009, 14:32
Bydliště: Plzen
Skútr / moto: Honda Vision
Tuning / úpravy: Box a jinak veteran :o)

Další

Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků