Aprilia SR 50 Street - neukazuje teplotu motoru

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Aprilia SR 50 Street - neukazuje teplotu motoru

Příspěvekod ufocontakt » 05 črc 2015, 16:50

Ahojte.Manželke som kupil od znameho SR-50 Street rok 08.Ma to len 6 000km.Zaujima ma,ako aj Vám ukazuje budik teplotu motora.Mne pri jazde ešte ani raz nezdvihlo ručičku od spodu.Myslel som,že je zlé čidlo teploty,kupil som teda nové or.piaggio,ale je to stale to isté.Zaujimave je, že ked ho zo zapalovačom zohrejem,tak sa ručička zdvihne.Odchadzavali na tychto skutroch budiky teploty ?Znamy bol prvy majitel,a tvrdil,že od novoty sa dvihla iba v dlhom stupani.Je to verzia street,nema to termostat.Mne to ešte neukazalo nič, ani ked je teraz tak teplo.15 rokov spet som mal Aerox 50 LC,a ten teplotu ukazoval uplne v pohode.Mam ešte jeden problem,aby som nezakladal novu temu,tak sa spytam tu.Dal som jej tam vyfuk Leo vince ZX,multivar a vzduchovu vložku malossi red,karbec je origo 17,5 -hlavna tryska 66.Vyskušal som nespočet kombinacíí,čo sa týka tryska,vzduch-s kolienkom,bez atd.Ten malossi filter ma dost vysoku priepustnost.Tak som musel kolienko s krabice filtra nakoniec dat spet.Ide to celkom pekne,sviečka ma peknu farbu,no stale mi vadia spodne otačky,pri rozbehu ked´mu dam plný plyn,tak ho asi na 1-2 sek akoby pridusi,a potom ide ako raketa.Nemože to robit ten nový vyfuk,kedže je robený do vysokých otačok? Ked som mal tvrdšie pružiny v spojke,tak to nebolo až tak citelné,no žene sa zle na tom vozilo.Zaujimave je aj to,že za studena nechyti bez plynu,musim mu pri štarte pridat a už ide.Za tepla už štartuje ako má.Sytič je nový.Aj prvy rozbeh po štarte je,ako keby tarotoval,a potom ked ožije už ide ako má.Toto podobné mi robila KTM EXC 300,tam som kupil nový blok sania ,a neskutočne to pomohlo.Tu do SR-ka som dal iba samotné listky malossi,no čudujem sa ako to možu takto predavat,ked od novoty su tak krivé,že po montaži sa tam svieti ako cez okno.A to maju perfektne tesnit.Ten serivý blok nema vobec žiadnu pogumovanu dosadaciu plochu,je to len umela hmota.Chcel by som kupit celý nový klapkový blok,viete poradit aký by bol vhodný?A či by to mohlo vobec pomoct?Dik moc za každu radu.Caute :shock:
ufocontakt

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2015, 22:54
Skútr / moto: Aprilia SR 50 Street 08

Re: Aprilia SR 50 Street - neukazuje teplotu motoru

Příspěvekod TUNER » 08 črc 2015, 08:55

Nejlepší bude změřit jakou teplotu má motor třeba na digitálnim budíku.
Rozjezdy jsou špatné díky špatnému naladění. Když se dá laděný výfuk,je potřeba doladit pružinky ve spojce,trysku,případně válečky. Klapky koupit můžeš,ale velký rozdíl od nich nečekej.
Sytič jsi dával nový manuální,nebo automat ? Doporučuji manuál se kterým nejsou problémy.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Aprilia SR 50 Street - neukazuje teplotu motoru

Příspěvekod ufocontakt » 08 črc 2015, 23:42

Dik za info.Sytič som dal automaticky,ako bol origo.Objednal som cely klapkový blok,tak uvidim, ako to s nim poladim.K tej teplote,bol som zvedavý či ešte niekto nemá podobný problém,alebo či neboli nejakeke kazo
vé budiky.Zoženiem niekde dig.budik,alebo skusim čidlo zohrievat vo vode a s ortutovym teplomerom sledovat teplotu,a pozerat kedy pri akej teplote dvihne ručičku na budiku.Ešte raz dik,že aspon niekto odpisal.
ufocontakt

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2015, 22:54
Skútr / moto: Aprilia SR 50 Street 08

Re: Aprilia SR 50 Street - neukazuje teplotu motoru

Příspěvekod Lajda » 29 bře 2016, 08:47

[quote="ufocontakt"]Ahojte.Manželke som kupil od znameho SR-50 Street rok 08.Ma to len 6 000km.Zaujima ma,ako aj Vám ukazuje budik teplotu motora.Mne pri jazde ešte ani raz nezdvihlo ručičku od spodu.

Mám stejný problém. Vyměnil jsem budíky na své Gilere Runner a nefunguje ručička teploty. Na starém budíku šla v pohodě. Už jsi to vyřešil? Nebo máte někdo nápad jak to změřit, že je budík v pořádku? Díky za odpovědi.
Lajda

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 02 zář 2015, 22:05
Skútr / moto: Gilera Runner 50
Tuning / úpravy: bez

Re: Aprilia SR 50 Street - neukazuje teplotu motoru

Příspěvekod Lajda » 13 dub 2016, 22:41

Tak už to mám vyřešeno. Bylo to tím chladným počasím. Motor se nestačil na těch pár km zahřát. Už to ukazuje jak má.
Lajda

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 02 zář 2015, 22:05
Skútr / moto: Gilera Runner 50
Tuning / úpravy: bez


Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků