Yuki Race 50 - ventily?

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

Yuki Race 50 - ventily?

Příspěvekod dram » 13 kvě 2010, 14:30

Zdravím, jsem vlastníkem skůtru Yuki Race 50. Při ujetí 10.540 km se mi stala následující věc. Skůtr na křižovatce "chcípnul" a již nešel nastartovat elektrickým startérem. Kéž by šlo pouze o ten elektrický startér a jeho výměnu, neboť...podařilo se mi nastartovat nožní pákou, nicméně po otočení rukojetí se skůtr sice rozjel nicméně pouze rychlostí cca 20 km/h, ne-li méně, a začal vydávat "podivný - hrubý - mechanický" zvuk...podtrženo, sečteno, došlo k naprosté ztrátě výkonu...

Provádím pravidelnou údržbu v podobě výměny svíček, oleje motorového, oleje převodového, vzduchového filtru, benzínového filtru a čištění olejového sítka/filtru, nicméně doposud jsem neměnil válečky, řemen a ventily byly seřízeny naposled při 3.000 km. Může to mít na tuto závadu nějaký vliv? Má zde někdo prosím podobné zkušenosti, popř. ví, oč by se mohlo jednat? Mnohokrát děkuji za jakékoliv seriózní příspěvky k tomuto tématu. Mimojiné mám také profil na http://www.motorkari.cz, nick - dram.

Děkuji, dram
Naposledy upravil KYBLOS dne 07 led 2014, 03:17, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto do správné sekce
dram

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 13 kvě 2010, 14:18
Skútr / moto: Yuki Race 50

Re: Yuki Race 50 - ventily?

Příspěvekod PROOF » 13 kvě 2010, 16:01

Myslím že ti nezbyde nic jinýho než provést kompletní revizi motoru protože při tak náhlé ztrátě výkonu se zřejmě bude jednat o závažnější závadu. Rozhodně
na skútru už nejezdi nebo ho akorát doděláš. 10540km je už dost takže válečky a řemen bude chtít vyměnit a ventily seřídit , rozhodně by tyhle věci neměli mít
tak zásadní vliv na ztrátu výkonu. No v každým případě než polezeš do motoru tak sundej kryt variátoru a zkontroluj jeho stav.
Uživatelský avatar
PROOF

250+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 295
Registrován: 20 črc 2009, 10:44
Skútr / moto: CPI Oliver
Tuning / úpravy: Odblokován, řemen Malossi X-Kevlar,výfuk Leo Vince TT,variátor Malossi Multivar

Re: Yuki Race 50 - ventily?

Příspěvekod MisaKacenka » 13 kvě 2010, 16:16

Valecky po cca 8000km, remen 16000km - tak sem meni ja na 50ccm...

Pokud to takhle kykslo, tak asi, jak rika Proof, to bude neco hrosiho...ale podle meho nazoru by ventily takhle z niceho nic nepovolily...
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Yuki Race 50 - ventily?

Příspěvekod dram » 14 kvě 2010, 11:30

Děkuji vám za cenné informace. Skůtr jsem dnes nakonec zavezl raději do servisu, kde se na mě jen nevěřícně dívali. Jakmile analyzují závadu, napíši to zde a na svůj profil na motorkari.cz , aby se toho mohli ostatní vyvarovat, popř. poučit se z toho. Ještě jednou, děkuji.
dram

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 13 kvě 2010, 14:18
Skútr / moto: Yuki Race 50


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků