YUKI QM50QT 3E - prokluzuje spojka?

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

YUKI QM50QT 3E - prokluzuje spojka?

Příspěvekod macman » 01 čer 2013, 07:53

Zdravím vespolek.. Koupil jsem manželce před pár dny 8 let starej skůtr a nezdají se mi rozjezdy.. Motor jde krásně do otáček, ale skůtr se jakoby nechce hnout z místa dokud mu lehce nepomohu. Také do prudšího kopce mi sice motor běží na maximum (otáčky), ale rychlost klesne klidně i na 10km/h..

Ono by to bylo normální, kdyby ten skůtr měl variátor, ale on má pouze odstředivou spojku a řetěz - to vše v oleji..

Princip tedy jako jednorychlostní Babetta.. Takže předpokládám, že když pojedu do kopce a bude mi klesat rychlost - budou klesat otáčky, jinak prokluzuje spojka?? Nebo je to vyřešené jinak??

Ještě do včerejška jsem ani netušil, že existuje skůtr bez variátoru.. Takže nevím ani jak se toto technické řešení chová za jízdy a zda je to normální stav, že spojka prokluzuje, nebo závada..

Díky za rady..

macman
macman

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 39
Registrován: 01 čer 2013, 07:38
Skútr / moto: Honda SCV100 Lead/Piaggio Skipper 150/Beverly 500

Re: YUKI QM50QT 3E - prokluzuje spojka?

Příspěvekod MilosVee » 01 čer 2013, 09:32

Skútry s řetězem a problémy s tím spojené se tu někde myslím řešily.Zkus pohledat tady na fóru.
Babetta 210-najeto 500km-prodáno
MP Korado Via 50 2T-najeto 3000km-prodáno.
Piaggio X9 500 EVO ´06-najeto 14 000km-prodáno

Nyní SUZUKI DL 650 V-STROM


Objem ničím nenahradíš (zvlášť ne tuzingem:-))
Uživatelský avatar
MilosVee

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 584
Registrován: 31 kvě 2010, 21:05
Bydliště: Třebíč-venkov
Skútr / moto: Yamaha FZ6 FAZER

YUKI QM50QT 3E - prokluzuje spojka?

Příspěvekod macman » 01 čer 2013, 14:38

Prošel jsem toho tady na fóru vcelku dost, zkoušel jsem hledat i na anglických fórech a kromě mnoha překvapených lidí, že něco podobného existuje, nebo pár dotazů na výměnu oleje, jsem nic moc nenašel..

Jedná se o motor D1E41QMB-2, kde jsou problematické karburátory, odchází cívky v elektrice, nedrží volnoběh, blbě startuje, ale s "převodovkou" nikdo problém nemá..

Až na ty velmi vlažné rozjezdy funguje vše perfektně, ale bydlíme na konci prudkého kopce a když v kopci potkám auto, nemám šanci se znovu rozjet.. Nejvíc si ovšem stěžuje manželka, jelikož na tom skůtru nelze jet do kopce pomalu.. Pokud se nejde na plný kotel, klesnou otáčky, začne prokluzovat spojka a skůtr "zdechne"..

Macman
macman

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 39
Registrován: 01 čer 2013, 07:38
Skútr / moto: Honda SCV100 Lead/Piaggio Skipper 150/Beverly 500

Re: YUKI QM50QT 3E - prokluzuje spojka?

Příspěvekod elbi » 08 lis 2014, 10:49

Zdar, sice starý téma ale jestli si zatim nekoupil něco lepšího tak tě můžu ujistit že je to bohužel normální, já mam ten samej skůtr a mam ten samej problém, bohužel na to neexistuje žádný tuning, takže bud si zvyknout nebo si koupit něco lepšího. A to ten můj skůtr má najeto 800km a stavově je uplně novej. Takže prokluzování čehokoliv v těhle km určitě není.
Fiat uno - Fiat Croma 2.0i - Fiat Croma 2,5TD - BMW E30 - Mazda 323f - Mazda MX3 - Honda CRX Vtec - BMW E46 316i - and now BMW E46 330i 170kw a 3,5kw v pekloskůtru pro rohlíky
Uživatelský avatar
elbi

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 10 říj 2014, 16:50
Bydliště: Pilsner Urquell
Skútr / moto: Yuki speedy 50
Tuning / úpravy: turbonátor


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron