Yuki Qingqi QM50QT-3E - startování

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

Yuki Qingqi QM50QT-3E - startování

Příspěvekod kelt7 » 24 led 2014, 11:45

Zdravím pánové mám Yuki Qingqi QM50QT-3E prosím o radu když nastartuji nakopávačkou blafne napoprvé když el.startérem tak točí jak o život a nic.Nastartoval jsem nakopnutím vypl motor a startl ele.startérem tak to chytlo ale jen když je motor zahřátý.Baterka a svíčka uplně nová dík za radu
kelt7

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 07 lis 2013, 07:59
Skútr / moto: yuki

Re: Yuki Qingqi QM50QT-3E - startování

Příspěvekod Dándí » 24 led 2014, 11:58

:!: :!: Dobrá rada od Dándího je ta, že bys měl koupit skůtr od renomovaného výrobce :!: :!:
Tohle totiž tyhle potvory dělaj a je potřeba začít kontrolou kabelů včetně napojení na očka, zároveň s tím je dobré zkusit jinou, zaručeně dobrou baterku a pak to občas dělá i startér, když některý nepovedený kus má holt větší odběr a tím pádem nezbyde už nic pro zapalko.
Jezdím na pohodu, spíš pomalejš než rychle
Uživatelský avatar
Dándí

500+
 
Reputace: 382
Příspěvky: 744
Registrován: 24 úno 2010, 11:37
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: YAMAHA IronMax- Já, BlackMax- Kamča a SH 300 spolu
Tuning / úpravy: netunime - jezdíme. Jen občas něco poladíme

Re: Yuki Qingqi QM50QT-3E - startování

Příspěvekod Dědek64 » 18 úno 2014, 11:56

Jak to popisuješ i když máš novou baterii tak bych nejdříve ji proměřil zda je opravdu plně nabitá potom bych nastartoval pákou a znovu proměřil zda mi skutr nabíjí baterii.Až bych byl ujištěn,že vše je OK tak se zaměřit na starter který odebírá nejvíce energie při startu.Může startér mít větší odběr a potom nezbívá napětí na vytvoření jiskry.Překontroluj nejprve zda je v pořádku kostra.
Dědek64

250+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 284
Registrován: 06 lis 2013, 17:41
Skútr / moto: Mors

Re: Yuki Qingqi QM50QT-3E - startování

Příspěvekod stixal » 18 úno 2014, 16:49

U mého skutru jsem podobné potíže vyřešíl až výměnou statoru magneta. Tam jsou zapalovací cívky mající přímý vliv na velikost jiskry v závislosti na otáčkách motoru. Vlivem otřesů časem může dojít k mezizávitovému zkratu v cívkách a tím je potřeba vyšších otáček pro start a motor nechce chytat na starter.Baterka ovlivní pouze otáčky starteru, nemá vliv na tvorbu jiskry.
stixal

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 08 úno 2014, 21:14
Skútr / moto: zoom 50 4t
Tuning / úpravy: 72 mm , variátor, odstranění restrikcí

Re: Yuki Qingqi QM50QT-3E - startování

Příspěvekod Labus01 » 19 úno 2014, 10:30

kelt7 píše:Zdravím pánové mám Yuki Qingqi QM50QT-3E prosím o radu když nastartuji nakopávačkou blafne napoprvé když el.startérem tak točí jak o život a nic.Nastartoval jsem nakopnutím vypl motor a startl ele.startérem tak to chytlo ale jen když je motor zahřátý.Baterka a svíčka uplně nová dík za radu

Ahoj, nevim, co mas za typ motoru, ale na mem 139qmb mam stejny problem. Nicmene jsem prisel na to, ze je to tim, ze po odstavce (treba prez noc) nezustane v hadickach benzin a elektricky starter asi neda takove otacky, aby otevrel podtlakovy ventil, co cerpa benzin z nadrze. Proto nez zapnu klicek, tak 2x-3x slapnu, pak zapnu klicek a elektrickym starterem to na brnk nastartuje.
V elektrice problem neni. S tou uz jsem vyzkousel snad vsechno :)
Labus01

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 17 úno 2014, 18:55
Skútr / moto: Yamasaki 50QT


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron