Yuki New Speedy 50 - jela na špatný benzín

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

Yuki New Speedy 50 - jela na špatný benzín

Příspěvekod RudolfIV » 22 říj 2008, 19:13

Dobrý večer, potřeboval bych radu, abych to mohl dát sám dokupy, jinak to zavezu do servisu, ale to už mi nedarujou. Yuki New Speedy 50 ccm je 4takt, ale jeden takovej šetřílek si ji půjčil a pak natankoval plnou SPECIÁLU!!!, možná ještě z nějakýho špinavýho kanystru doma, musel jsem vyměnit svíčku, pak jsem na tom ještě chvilku jel, vysál speciál 6L a natankoval Natural, dal jsem do toho ještě aditivum, v domění, že to pomůže, protože yukina nic moc nejela, tak třicítko a do kopečka, ve dvou vůbec. Nakonec jsem rozebral karbec a vyčistil šoupě, bylo černý. Těšil jsem se, že to bude dobrý a taky bylo, jenže jen tak 5 km, teď už mi to zase nejede a to vůbec, čistím svíčku, protože se asi tím aditivem zanáší. Ke konci, jak jsem vyčistil karbec, to jelo fajn těch šedesát, pak to začlo špatně sem tam dejchat a na plnej plyn to netáhlo vůbec, zase jelo a nakonec šlus. Teď se to protáčí při startování, nechytne. Měla takovej divnej zvuk, ne pořád, ale tu a tu každých 5 sekund jako kdyby byl špinavej vejfuk blafala. Nedal by mi někdo z vás poradu, co se tak jistě ještě mohlo tím špatným benzínem udát v systému tý motorky. Má vzduchovej filtr, je asi čistej, palivovej filtr, ten jde profouknout, pod nádrží takovej ventil, když saju z hadičky, teče, ne moc, ale teče. Karburátor má zvrchu víčko a pod ním jehlici v hl. válečku, kterýmu se říká šoupě, to jsem vyčistil od odolný jakoby spáleniny, do karbecu jde nějaká elektrická jehla, nevím čemu se říká el. vstřikování, spíš myslím, že to bude něco jinýho, nevím. Nějaký foto nebo tech. nákres bych sem dal, ale jde mi spíš o radu někoho, kdo s tím má už zkušenost a ví co je všechno třeba dát do rychtyku. Dík za radu
Naposledy upravil KYBLOS dne 29 kvě 2013, 02:02, celkově upraveno 1
Důvod: Téma bylo přesunuto do správné sekce
RudolfIV

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2008, 18:57

Re: Yuki New Speedy 50 - jela na špatný benzín

Příspěvekod tom.boy » 22 říj 2008, 19:42

Servis yuki je zvykly na nas..... zakazniky. Skutr jim tam odvez, o benzinu pomlc a oni to opravi. Teda pokud to mas v zaruce.
Naposledy upravil KYBLOS dne 03 lis 2013, 23:49, celkově upraveno 2
Důvod: Úprava neslušných výrazů
ObrázekGoogle ° www.tomas.in ° Srazy na Strahově jsou tady ° Srazy ve Středoklukách jsou tady °
Uživatelský avatar
tom.boy

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1779
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha Tel: 608444044
Skútr / moto: YAMASAKI Extra Super Grand DeLuxe Sport 50

Re: Yuki New Speedy 50 - jela na špatný benzín

Příspěvekod RudolfIV » 22 říj 2008, 19:50

No jo, je to padesát kiláků a musím to asi dát na vozejk. Už mi dávali novej palivovej filtr, pak zase řemen, a to zkusil si říct o peníze, tak jsem řek, že to je v záruce a už povídal jen, že to bylo úplně spálený, ale nic nechtěl. Já myslel, že můžou najít třeba nějaký špeky na něčem, když aji to šoupě bylo úplně černý. Teď jsem četl o štelování karburátoru. No, jeden maník mi vrtal se šroubkem, na kterým je taková jehla, prvně tlustá a pak tenká. Dneska už jsem v zoufalosti taky šteloval a našel tam ještě jednu utaženou s válečkovou jehlou. Možná bych to moh zkusit, ale v návodu píšou obraťte se na servis. Nedá se aspoň to někde najít, nechce se mi už podruhý volat strýce, aby mě odvez. Dal jsem do toho naturalu aditivum. Je toho ještě půl nádrže. Zkusím to zítra nahodit a vyjet zbytek. Díky
Naposledy upravil KYBLOS dne 03 lis 2013, 23:49, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
RudolfIV

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2008, 18:57

Příspěvekod Daelimek » 22 říj 2008, 20:05

Rádi berou vzorky z benzínu a zvláště na garančkách. Byl jsem toho svědkem a pokud nevyhovuje, ukončí ti záruku, tak bacha...
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod Daelimek » 22 říj 2008, 20:26

a co to třeba vypustit a propláchnout normálním N95 ??
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Yuki New Speedy 50 - jela na špatný benzín

Příspěvekod Gullwing » 22 říj 2008, 20:55

Speciál tomu podle mě nemohl uškodit. Má jen nižší oktanový číslo, proto to taky nejelo, protože na to nebyl seštelovanej předstih.
Speciál obsahuje olovo, který dřív mazalo ventilový sedla. Olovo ale není zkousnutelný pro katalyzátory. Proto se pak začaly sedla dělat z jinýho matroše a mažou se něčím jiným. Aby nám tam mohli frknout ty katalyzátory. Ty tam ale snad kaťas nemáš ne? Spíš jsi to zas..... tím co jsi pak nalil do toho naturalu.
Ale je to jen moje domněnka.
Naposledy upravil KYBLOS dne 03 lis 2013, 23:50, celkově upraveno 2
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Re: Yuki New Speedy 50 - jela na špatný benzín

Příspěvekod generic » 23 říj 2008, 14:32

v Yuki NS50 JE katalyzátor!
New speedy 80ccm
Uživatelský avatar
generic

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 190
Registrován: 18 říj 2008, 19:57
Bydliště: Jarov, kousek od Plzně
Skútr / moto: YUKI NewSpeedy80 4T
Tuning / úpravy: Malossi multivar, větší tryska Naraku, svíčka NGK CR7HSA, řemen Malossi X-kevlar, válec Naraku 80ccm... to vše asi 4kW

Re: Yuki New Speedy 50 - jela na špatný benzín

Příspěvekod Gullwing » 23 říj 2008, 14:49

Tak pak je asi po kaťasu a je ucpaný fuk. Nemáš možnost si na zkoušku od někoho nějakej podobnej fuk půjčit?
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Re: Yuki New Speedy 50 - jela na špatný benzín

Příspěvekod jel.en » 23 říj 2008, 17:32

A jesli tam ten katalitátor nejni. (divil bych se kdyby jo páč je to drahá sranda) Vypust benzín a natankuj nějakej 100+ ten má mimo jiné i čistící funkci.
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Yuki New Speedy 50 - jela na špatný benzín

Příspěvekod petridas » 23 říj 2008, 17:36

hlavne nic nevyjizdej a vylij tu brecku!!! :o
APRILIA LEONARDO 150 a APRILIA ATLANTIK 500 a nakitovanej punta CAGIVA MITO 125. vice info na http://petridas.webnode.cz nova sluzba : odvezu cokoli kamkoli motku ,skrin nebo az 7 lidi piste volejte
Uživatelský avatar
petridas

1500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1738
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Havirov
Skútr / moto: punťa 125 , aprilia atlantic 500

Re: Yuki New Speedy 50 - jela na špatný benzín

Příspěvekod generic » 24 říj 2008, 15:34

bez katalyzátoru už se 4t nedělaj, myslim teda, ale new speedy ho má na 100%, je to v prospektech
New speedy 80ccm
Uživatelský avatar
generic

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 190
Registrován: 18 říj 2008, 19:57
Bydliště: Jarov, kousek od Plzně
Skútr / moto: YUKI NewSpeedy80 4T
Tuning / úpravy: Malossi multivar, větší tryska Naraku, svíčka NGK CR7HSA, řemen Malossi X-kevlar, válec Naraku 80ccm... to vše asi 4kW


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků