Yuki New Speedy 4T - nefunguji blinkry, el. starování

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

Re: Yuki New Speedy 4T - nefunguji blinkry, el. starování

Příspěvekod sehina » 13 kvě 2015, 15:45

Děkuji všem, pánové, hlavně za Vaši trpělivost se mnou :-)

-- 13. 5. 2015 18:29 --

Takze bohuzel pokracovani. Pojistka vymenena, ujeto 10 km a vse ok. Nastartuju, dalsich deset km, blinkry funguji vse ok. Po zastaveni vyndam klicek ze zapalovani, pak zase zastrcim otocim a nez zmacknu startovani, tak pojistka spalena. Tohle fakt nechapu.
sehina

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 28 kvě 2012, 18:21
Skútr / moto: Yuki New Speedy 4T

Re: Yuki New Speedy 4T - nefunguji blinkry, el. starování

Příspěvekod Winterwolf » 13 kvě 2015, 20:18

Jak jsou na tom ty kontakty baterie :?: Zkus si jeste zjistit jestli ti pojistka praskne i kdyz jen stojis a zkousis startovat.
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Yuki New Speedy 4T - nefunguji blinkry, el. starování

Příspěvekod sehina » 14 kvě 2015, 08:40

Kontakty jsou dotazene v poradku. Pojistka praskne jeste pred tim, nez zkusim startovat. To poznam z toho, ze po otoceni klicku do polohy 2 (jeste pred zmacknutim tlacitka na startovani) nevyleti rucicka palivomeru a nejsou blinkry. Za normalnich okolnosti, kdyz je pojistka v poradku, tak v poloze 2 jdou blinkry a vylitne mi rucicka palivomeru na aktualni stav paliva.

-- 14. 5. 2015 08:48 --

Jeste me k tomu napada jedna vec - dle prodejny skutr vybaveni patri na ten muj skutr baterie 12V, 4ah. Tu jsem take podle toho koupila. Ale dohledala jsem doma manual k tomu skutru a tam je uvedeno 12V, 6ah. Muze to mit na to vliv? Nemam zkusit koupit 12V 6ah baterii?
sehina

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 28 kvě 2012, 18:21
Skútr / moto: Yuki New Speedy 4T

Re: Yuki New Speedy 4T - nefunguji blinkry, el. starování

Příspěvekod scarabeo500 » 14 kvě 2015, 09:24

Kapacita baterie na tohle určitě vliv nemá. 4Ah nebo 6Ah je jedno. Tam bude někde přeskřípnutý kablík prostě zkrat. Sežeň někoho s multimetrem a určitě to odhalíte.
Uživatelský avatar
scarabeo500

250+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 296
Registrován: 09 dub 2015, 07:08
Bydliště: okr. Třebíč
Skútr / moto: Scarabeo 500

Re: Yuki New Speedy 4T - nefunguji blinkry, el. starování

Příspěvekod kerim7 » 19 kvě 2015, 09:41

Tak co? Podařilo se? Hořím zvědavostí, čím to bylo.
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 635
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: Yuki New Speedy 4T - nefunguji blinkry, el. starování

Příspěvekod sehina » 01 čer 2015, 09:27

Ahoj všem,
omlouvám se, že píšu tak pozdě. Tak po spálení asi pěti pojistek za sebou jsem snad konečně přišla na závadu - pravděpodobně to byl nějaký špatný kontakt v obvodu.
Vše, co bylo zapojeno v tom obvodu drátku a šlo odpojit jsem odpojila, všechny kontakty jsem vyčistila, odmastila. Po zapojení opět na své místo jsem vložila novou pojistku a vše je již v pořádku.

Zatím ujeto asi deset kratších i delších tras a blinkry svítí, el. startování funguje. Takže problém byl asi jak jste psali špatný kontakt někde v obvodu a s tím spojené pálení pojistek.
Díky všem, snad někomu tohle téma v budoucnu pomůže.
sehina

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 28 kvě 2012, 18:21
Skútr / moto: Yuki New Speedy 4T

Re: Yuki New Speedy 4T - nefunguji blinkry, el. starování

Příspěvekod Dusan14 » 01 čer 2015, 10:18

Tazko, niekde bol skrat na kostru, tak ze si to mozno odstranila ale je otazka ci casom opet nedojde k skratu, a ci niekde nieje predrata izolacia na nejakej hrane :)
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: Yuki New Speedy 4T - nefunguji blinkry, el. starování

Příspěvekod sehina » 15 čer 2015, 15:23

Pokracování potízí: bohužel se asi po tretí jizde opet vratilo paleni pojistek, tentokrat uz se spalila hned bez jizdy po vlozeni klicku a zmacknuti brzdy. zacala jsem tedy problem hledat u brzdoveho obvodu. Sundala jsem na skutru predni masku nad svetly a ihned se objevil problem - ke kazde brzdove pacce vedou dva dratky, ktere jsou spojeny s dale v obvodu s brzdovym svetlem. Oba dratky vedou do takoveho trubickoveho spoje, ze ktereho zase vedou dalsi dva smerem k baterii. No a u jednoho dratku byl ten trubickovy spoj vypadnuty a timto nebyly dratky spojeny. Takze jsem dratek pevne pripojila zpet a najendou pojistky v poradu zase vydrzi po jezdeni. V tomto stavu opet funguje cca dva tydny, takze snad na dyl nez posledne (idealne na furt :-) ). Takze z toho skutecne plyne pozorne zkontrolovat vsechny spoje a zapojeni konektoru k sobe, protoze vzdycky se muze najit dalsi misto, ktereje opotrebenim rozpojeno nebo kde je obvod prerusen. Nejsem zadny zkuseny opravar takze snad bylo tohle skutecne pricinou potizi, to uvidime v dalsich najetych km. Pokud se ale zase neco pokazi a pojistka se spali tak budu samozrejme patrat dale, dokud to nevyresim :-)
sehina

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 28 kvě 2012, 18:21
Skútr / moto: Yuki New Speedy 4T

Předchozí

Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron