Tauris Capri 50 2T - ztráta výkonu na nerovnostech

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

Tauris Capri 50 2T - ztráta výkonu na nerovnostech

Příspěvekod exa » 18 črc 2017, 14:15

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně jedné staré číny. Tauris Capri 50 2T. Už delší dobu se u ní projevuje zvláštní vada. Nejčastěji do kopce, při velkém zatížení (dělá to mě - 100kg, ženě ne - 50kg). Pokud je skútr do kopce pod plným plynem a najedu na nějkou větší nerovnost - skútr poskočí a motor přestane táhnout. Pomůže ubrat plyn na nulu, chvíli počkat a znovu přidat. Dělá to pouze občas, takže veškeré servisy tvrdí, že jim to nedělá. Vyzkoušel jsem už několik servisů v Brně a bez výsledku. První tvrdil, že je rozpadlej vejfuk a při tom poskočení se ucpe něčím co je uvnitř volný a proto to netáhne, ubráním plynu se vejfuk uvolní. Vyměnil vejfuk za jiný - výsledek byl, že skutr šel pocitově z 3kW na 1,5kW. Takže ani nebyla vůle to zkoušet. Technik, vyvařil starý vejfuk a dal jej zpátky. Problém se vrátil tak brzy, že nešlo poznat, zda to bylo tím nebo ne. Další servis tvrdil, že skutr se přehřívá a je nutné vyčistit ventilátor. Nepomohlo. Další servisák tvrdil, že je to záležitost sání - zteřelá trubka, která se na nervnosti zlomí a začne sát vzduch jinak než má. Nepomohlo. Teď jsem se odhodlal dát to do scootlandu. Vyměnili variátor, řemen - byl v dezolátním stavu. S novým variátorem krásně táhne do kopce, ale problém s výpadky na nerovnostech do kopce zůstal. Už nevím co a jak.
exa

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 18 črc 2017, 12:32
Skútr / moto: Tauris Capri 50 2T

Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron