Skutr se po chvili nastartování dusí

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

Skutr se po chvili nastartování dusí

Příspěvekod Tomin78 » 11 dub 2017, 18:47

Ahoj lidi, po zimě mi vyvstal problém se skutrem Kingway Yarox 50 2T. Skůtr bez problémů nastartuji, ale krátce po startu mi prestává jet. Zkusil jsem odpojit od karburátoru airbox a jakš takš mi jede, ale nepravidelně a když přidám plyn na max, tak úplně ztratí výkon. Zkusil jsem preventivně vyměnit i autom. sytič a vyměnit benzin. Je to pořád stejné. Když nasadim airbox, tak mi skutr zdechne. Můžete mi s tím prosím poradit?
Tomin78

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 22 kvě 2016, 22:04

Re: Skutr se po chvili nastartování dusí

Příspěvekod Dědek64 » 11 dub 2017, 21:05

Nevím jak je starý a kolik má najeto,ale já bych vyměnil gufera na klice co si myslím,že by mohlo pomoci.Jinak seřídit šroubek vzduchový na karbeci na 1,5 otáčky.Potom dej alespoń vědet co jsi provedel
Dědek64

250+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 284
Registrován: 06 lis 2013, 17:41
Skútr / moto: Mors

Re: Skutr se po chvili nastartování dusí

Příspěvekod Tomin78 » 14 dub 2017, 11:35

Skůtr má najeto jeb něco kolem 2000 km. Šroubek jsem serizoval, ale výsledek je pořád stejný. Ještě budu zkoušet dál. Dekuji za radu.
Tomin78

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 22 kvě 2016, 22:04

Re: Skutr se po chvili nastartování dusí

Příspěvekod Dědek64 » 14 dub 2017, 13:26

Jestli je to 2T tak se zaměř po tolika km na ty gufera na klice protože tam to bude přisávat falešný vzduch a motor se nedostává do otáček.Až toto provedeš musíš projít trysky a seřídit vzduch se šroubkem.Taky to může být po 2000km válec s pístními kroužky vyběhané,to bys zjistil až rozebráním.
Dědek64

250+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 284
Registrován: 06 lis 2013, 17:41
Skútr / moto: Mors

Re: Skutr se po chvili nastartování dusí

Příspěvekod Vratas » 14 dub 2017, 14:12

Problém není překvapující u těchto skútrů. Nicméně pokud píšeš, že nasadíš airbox a zdechne, tak to svědčí o tom, že má málo vzduchu. Tudíž falešný vzduch není na vině. Na vině je moc benzínu ku vzduchu. Takže zkontroluj karburátor, vyčisti ho, vyčisti všechny trysky, zejména volnoběžnou vzduchovou a její cestu a pak si pohraj se šroubkem bohatosti na karburátoru. Měj na paměti, že u 2T je to šroubek na benzín, nikoliv na vzduch a bohatost směsi je udávána množstvím benzínu ku vzduchu, nikoli na opak. Pokud šroubek utahuješ, ochuzuješ směs o benzín a opačně.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Skutr se po chvili nastartování dusí

Příspěvekod Tomin78 » 14 dub 2017, 17:03

Problém vyřešen. Když jsem rozdělal karburátor, tak k mému překvapení jsem zjistil, že byla vypadlá tryska v benzínu. Asi jsem ji málo dotáhl po zimní údržbě. Trysku jsem zašrouboval zpět a už opět jezdím. Děkuji všem za rady a jsem rád, že nemusím zatím měnit gufera ani nic jiného.
Tomin78

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 22 kvě 2016, 22:04

Re: Skutr se po chvili nastartování dusí

Příspěvekod Dědek64 » 14 dub 2017, 20:43

Pro Vratas:Nesouhlasím s tím co jsi napsal o šroubku u 2T.Dobře si to přečti co jsi napsal a měl by jsi to upravit jak to má být správně.Více to nebudu rozebírat ,,jsi moderátor"
Dědek64

250+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 284
Registrován: 06 lis 2013, 17:41
Skútr / moto: Mors

Re: Skutr se po chvili nastartování dusí

Příspěvekod Vratas » 14 dub 2017, 21:00

Pardon, poníženě se omlouvám. U 2T je to šroubek na vzduch, protože 2T stroje vzhledem k charakteristice nasají více vzduchu, takže na volnoběh se ovlivňuje vzduch. Šroubek na benzín je to u 4T motorů, kde je to odlišné. Ještě však samozřejmě záleží, kde šroub ústí, jestli u komory nebo u příruby na vzduch.

Udělal jsem chybu a o to horší, že jako moderátor, takže je to více trestuhodnější...

Tak mě teď omluvte, jdu se rituálně zbičovat :shock:
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků