Skůtr po zahřátí cuká při přidání plynu

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

Skůtr po zahřátí cuká při přidání plynu

Příspěvekod Quantum50 » 09 dub 2018, 21:06

Zdravím, hledal jsem mezi tématy možné příčiny mého problému. Je zde spousta příspěvků s podobnými příznaky, ale rad od ostatních uživatelů je nespočet a nechci měnit většinu dílů. Možná se najde někdo, kdo měl stejný problém a vyřešil ho. Jde o cukání skůtru (Zipp Quantum 4T 50ccm) při akceleraci. Skůtr jsem dostal od známého, dlouho ležel na dešti, najeto má přes 10 tis. km. Nečekám, že by ještě jezdil dobře, ale na přemístění 5 km do práce a zpět přes město bych ho ještě rád alespoň přes tuto sezónu využil. Skůtr měl zadřenou klikovku, koupil jsem novou a vyměnil ji. Při této opravě jsem vyměnil i variátor. Řemen je dobrý, spojka taky, svíčka je nová, palivová soustava, včetně karburátoru i vzduchový filtr jsou vyčištěné. Řídící jednotka je měněná. Sytič funguje dobře. Skůtr za studena nastartuju startérem bez problému na poprvé, volnoběh drží krásně. Ve studeném stavu má i dobré rozjezdy a jede cca 55 km/h. Po zahřátí také dobře drží volnoběh, jen občas se stane, že "chcípne". Za tepla se hůř startuje startérem, ale bez problému ho nastartuji pedálem. Hlavní problém je, že skůtr po zahřátí začne při rozjezdu a jízdě cukat, jako by nedocházelo palivo nebo jako by byl špatný variátor, ten je ale OK. Pokud přidám plyn jen cca do 1/3 a přidávám jej plynule a pomalu, skůtr se rozjíždí hladce, pokud ale přidám jen o málo víc, začne škubat. Pokud přidám plyn rychle škube hned od rozjezdu a nepřestane. Někdy se stane, že i když přidám plynu více, skůtr chvíli škube, ale pak na chvíli chytne a zase jede normálně, než opět pustím a znovu přidám plyn. Po zahřátí nechce skůtr kvůli cukání jet více než 35 km/h. Ještě doplním, že karburátor je seřízený. Jehla i vzduch.
Quantum50

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 28 kvě 2017, 07:57

Re: Skůtr po zahřátí cuká při přidání plynu

Příspěvekod JardaB » 09 dub 2018, 21:35

Co tím myslíš ... řídící jednotka měněná, když je to karburace ?
Chudá směs v přechodu. A důvod ? Seřízení volnoběhu na ohřátém motoru, na hlavní trysce nebo jehle bych to zatím nehledal.
Zkontroloval po delší jízdě v tom problematickém režimu barvu svíčky. Možná tepelná hodnota svíčky ?
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Skůtr po zahřátí cuká při přidání plynu

Příspěvekod Quantum50 » 09 dub 2018, 22:05

Tu řídící jednotku jsem zmínil proto, aby tady někdo nemusel psát, že to může být špatnou jednotkou, protože i to by mohla být příčina vynechávání motoru... Volnoběh je seřízený na zahřátém motoru. Barva svíčky je sice trochu černější než by měla být, ale je do hněda. Kdyby byla tepelná hodnota špatná, bylo by to na barvě poznat více myslím. Cukání za jízdy je dost silné, mám podezření, jestli by to nemohlo být falešným přisáváním vzduchu? Ale nevím kde. Když jsem se skůtrem jezdil před zadřením klikovky, cukalo to podobně, jehlové ložisko na klikovce bylo úplně na padrť. Ale předpokládám, že se ta nová klikovka nepřidírá, ujel jsem s ní jen asi 300 km. Těch možností co to může být je asi spousta.
Quantum50

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 28 kvě 2017, 07:57

Re: Skůtr po zahřátí cuká při přidání plynu

Příspěvekod JardaB » 09 dub 2018, 22:40

Jo ty myslíš zapalování a ne řídící jednotku ?

No jinak. Pak nastupuje metoda pokus - omyl, podle toho, co píšeš, jsi moto gramotný a budeš si vědět rady.
- podle problémů v 1/3 otevření klapky jsem soudil na volnoběh, pokud to vylučuješ tak zkus doladit hlavní trysku, tedy jehlu.

Ono se to opravdu špatně radí, když se stejně musí zkusit více věcí.
- má to ekvivalent EGR (Euro3-4) ?
- mezera na svící - zmenšit ?
- zapalovací kabel ke svíčce a koncovka ?
- co odvodit z toho "zateple startuje lépe našlápnutím" ? snížené napětí do zapalování ?
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Skůtr po zahřátí cuká při přidání plynu

Příspěvekod Quantum50 » 09 dub 2018, 23:21

Díky za rady, přívod ke svíčce jsem nekontroloval, zkusím co se dá přes týden a napíšu jak to dopadlo, jinak EGR to má od původního majitele zaslepené.
Quantum50

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 28 kvě 2017, 07:57

Re: Skůtr po zahřátí cuká při přidání plynu

Příspěvekod stretavka » 10 dub 2018, 05:58

Vložené investice do opravy + ztraveny čas + nervy JIŽ DÁVNO PŘEKONALY REÁLNOU HODNOTU té čínské hračky.

Jdi od toho. Toliko moje rada!
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: Skůtr po zahřátí cuká při přidání plynu

Příspěvekod Quantum50 » 10 dub 2018, 09:10

Skůtr jsem dostal od známého sice v žalostném stavu, ale jsem nedaleko polských hranic, díly jsou v Polsku často o polovinu levnější než u nejbližší prodejny náhradních dílů tady v ČR. Už jsem do toho pár tisícovek dal, ale žádná hrůza. Nějaké nové plasty, brzdovou páčku, komplet výfuk (rozpadl se rzí), na sedlo jsem si nechal ušít nový potah, pak tu klikovku, nějaké gufera apod., když do toho započítám i olej a evidenčku, vyšel mě ten skůtr zatím na nějaké 4000 Kč...Dnes jsem na něm jel do práce, plyn jsem přidával plynule a citlivě, naštěstí jsem chytil zelenou vlnu na semaforech...V podstatě celou cestu jsem jel 55, chvíli i přes 60 a to je celá cesta (cca 5km) spíše do mírného kopce než po rovině. Poslední kilometr už ale začal cukat a zase nechtěl zrychlovat. Snad dnes najdu čas trochu se v něm pohrabat.
Quantum50

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 28 kvě 2017, 07:57

Re: Skůtr po zahřátí cuká při přidání plynu

Příspěvekod Dusan14 » 11 dub 2018, 13:33

Koncovka na. Sviecke je vymenena? Pripadne kabel od zap. Modulu k koncovke sviecky?
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: Skůtr po zahřátí cuká při přidání plynu

Příspěvekod Quantum50 » 12 dub 2018, 11:12

Tak jsem zkontroloval přívod ke svíčce i koncovku, zdá se, že je v pořádku. Za studena jede skůtr dobře, problém je až po zahřátí, kdyby byl problém v přívodu ke svíčce, neměla by na to teplota vliv, pokud se nemýlím.
Quantum50

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 28 kvě 2017, 07:57

Re: Skůtr po zahřátí cuká při přidání plynu

Příspěvekod Trabuk » 12 dub 2018, 12:00

Zkontroluj ventily, já dávám 0,1 - na EX volnější a na IN utáhlejší....když ne, tak zkus jiný karbec, kolikrát zloběj jako celek....
ex Yamaha Majesty 250DX, ex Kymco XCITING 500, nyní Yamaha T-Max 500, rv. 2005

www.majestyclub.cz
Uživatelský avatar
Trabuk

1000+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 1058
Registrován: 14 úno 2011, 22:09
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: T-Max 500 ex, MBK Flipper 50, Yamaha FZ6
Tuning / úpravy: jízda s rozumem

Re: Skůtr po zahřátí cuká při přidání plynu

Příspěvekod Dusan14 » 12 dub 2018, 13:17

A ako si zkontroloval kabel a sviecku? Meral si to.

Este taka vec ma to sytic elektricky alebo manualny?
Lebo tam tiez moze byt problem ze to zahroate cuka.
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: Skůtr po zahřátí cuká při přidání plynu

Příspěvekod Quantum50 » 12 dub 2018, 14:19

Neměřil, jen jsem kontroloval, jestli není někde uvolněný a zkoušel jsem jak hází jiskru s vyndanou svíčkou. Ani po zahřátí jiskra nevynechávala. Sytič je tam elektrický, ale ten by to být neměl, protože vadný sytič způsobuje hlavně problém při startování. Mě motor naskočí většinou na poprvé a otáčky drží dobře. Ale odpovídalo by to právě problému při vysoké teplotě, to je pravda. Zkusím ho vyměnit, kdyby náhodou.
Quantum50

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 28 kvě 2017, 07:57

Re: Skůtr po zahřátí cuká při přidání plynu

Příspěvekod Quantum50 » 04 kvě 2018, 10:45

Konečně jsem měl trochu času, vyměnil jsem sytič za nový. Při výměně jsem si všiml malé praskliny v hadičce, která podtlakem ovládá přívod benzínu. Hadičku jsem vyměnil. Cukání při rozjezdu se zmírnilo, ale nezmizelo úplně. Teď už se dostanu i při zahřátém motoru na tachometrových 60 km/h.
Quantum50

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 28 kvě 2017, 07:57

Re: Skůtr po zahřátí cuká při přidání plynu

Příspěvekod Orbit125 » 04 kvě 2018, 12:38

Ještě bych se podíval na membránu rovnotlakého karburátoru. :wink:
Orbit125

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 05 srp 2017, 11:12
Skútr / moto: Sym Orbit II 125


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků