Rhon 50, problém s variátorem

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

Rhon 50, problém s variátorem

Příspěvekod Captain.fi » 18 srp 2017, 10:13

Budu dávat můj Rhon 50 do servisu, ale chtěl bych předtím načerpat nějaké informace, rady. Prosím jenom o relevantní odpovědi k věci.

Už delší dobu mám problém při akceleraci, skútr se rozjede, pak tah poleví, chvilku neakceleruje, a potom teprve pokračuje. Je to otravné, protože je pomalý při rozjezdu. Při rozjezdu se taky ozývá pískání. Dělají tohle válečky variátoru?

K tomu se teď přidala zvláštní věc - skútr nezastaví, i bez plynu chce jet, udržím ho i nohami na místě, ale je to samozřejmě problém. Souvisí s tím zvláštní, přerývaný zvuk při jízdě. Když skútr zhasnu, tak se s ním špatně manipuluje, jede ztuha, jako by člověk šel u motorky přes rychlost. Předpokládám, že je to zase věc variátoru, nebo za tím může být víc?

Díky moc za věcné odpovědi - pokud zrovna nevíte, prosím nereagujte a najděte si jinou zábavu :-)
Captain.fi

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 04 črc 2015, 15:16

Re: Rhon 50, problém s variátorem

Příspěvekod Elo72 » 18 srp 2017, 11:39

Buď pozdraveny Captain!
Neviem, či poradím dobre a aký si zručný. Mám malý scooter Peugeot aj mne sa ozýval dakedy dávno
piskavy zvuk z variatora pri rozbehu, tak som demontovali kryt variatora a zistil som, že mi to robí
odtrediva spojka, nakoľko mala nabehaných cca 15000 km a už bola taká prehriatia, že na nej vznikol
takzvaný sklovity povlak a pri rozbehu šmýkala, nemala dobrú priľnavosť na kovový zvon cez ktorý sa
prenáša výkon na zadné koleso. Tak som ju trochu prebrúsil jemným brusným papierom, no vydržalo to
cca 500 km a potom znova to isté. Tak som zbehol do obchodu, kúpil novú spojku od firmy RMS a s ňou
ja pokoj do teraz.
To je v skratke všetko, veľa šťastia!
Elo72

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 02 říj 2014, 23:44
Skútr / moto: Peugeot Kisbee

Re: Rhon 50, problém s variátorem

Příspěvekod Captain.fi » 18 srp 2017, 12:20

Děkuji. Možná bych to zvládl, ale zkušenosti nemám, takže uvidím, co mi řeknou v servise a jak se bude pohybovat cena. Mám to vyloženě jako přibližovadlo, které se nemusím bát někde nechat, plasty z toho padají, jak je to Čína, takže to chci jen uvést do nějakého rozumného stavu :)
Captain.fi

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 04 črc 2015, 15:16


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 4 návštevníků