Kentoya Zoom 2 2T - pár dotazů

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

Kentoya Zoom 2 2T - pár dotazů

Příspěvekod johny82 » 06 kvě 2010, 22:09

Zdravím scooteristy, dělám údržbu na zoomu 2 a chtěl bych se zeptat na pár věcí. Skůtřík má problém se starty, karburátor jsem vyčistil, ale nepřišel jsem na to jak funguje a jak odzkoušet aut. sytič? Další věc když jsem pral filt a čistil box tak jsem zjistil že přívod vzduchu do boxu je takovým gumovým kolínkem, ale tahle kolínko má vnitřní průměr jen 11mm, jedná se o nějakou restrikci, nebo jaký to má důvod, že je takhle přiškrcen vzduch hned na vstupu. Díky za rady
johny82

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 06 kvě 2010, 21:57

Re: Kentoya Zoom 2 2T - pár dotazů

Příspěvekod cocmonka » 06 kvě 2010, 22:23

Jedna se o restrikci. Po odstraneni budes ale muset pretryskovat karburator, aby si upravil spravny pomer smesi.
Uživatelský avatar
cocmonka

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 23 bře 2010, 22:55
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Kingway Fartt 50QT / Aprilia Leonardo 125
Tuning / úpravy: otevřený

Re: Kentoya Zoom 2 2T - pár dotazů

Příspěvekod MisaKacenka » 06 kvě 2010, 22:36

Jeste si nenapsal dulezity udaj...kolik to ma najeto a jestli uz je to otevrene :)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Kentoya Zoom 2 2T - pár dotazů

Příspěvekod johny82 » 07 kvě 2010, 10:42

najeto to má 900km, známá mi to dala že ji skutřik zlobí, hlavně startování z studena. Jel jsem na něm do práce a ráno chytil studenej na první šlápnutí (baterka je v háji) ale musel jsem ho nechat tak 30vteřin pobublat na volnoběh pak pelášil pěkně, když jsem vzal za plyn hned po našlápnutí tak zdochnul, ale to nevidím jako závadu, nekde jsem to i četl, že ten sytič po přidání plynu zavře a když je sání ještě suchý tak to zdechne. Zajímalo by mě spíš jak ten sytič funguje popř. jak se dá ověřit jeho funkce, když jsem dal kontakty na baterku tak to nic nedělalo?!?!?! Skůtr je ještě zavřenej, nejede víc než tachometrových 50, což mi pocitově přijde spíš jak 40km/h. Koukal jsem i na hlavní trysku a ta je opravdu malinká (oproti třeba simsonovi) někde jsem se dočetl, že na odškrcení aby motor jel jak má je třeba koupit jiné koleno, trysku a vyndat podložku z variátoru a ubrousit na něm takovej nálitek, o té restrykci na sání tam nic nebylo?!?!?! Ona určitě nepotřebuje lítat sedmdesát, ale aspoň do kopečka aby to trochu jelo. Takže kdyby mi někdo poradil jak toho docílit budu rád.

10.5. edit:
opravdu tady není žádnej servisman kterej mi poradí jak odstranit základní blokování tohohle přibližovadla???? Ještě kde se dá stáhnout manuál??? Díky
Naposledy upravil KYBLOS dne 03 lis 2013, 05:06, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
johny82

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 06 kvě 2010, 21:57

Re: Kentoya Zoom 2 2T - pár dotazů

Příspěvekod balw » 10 kvě 2010, 21:31

Mrni na http://www.scootland.cz , jsou tam k němu manuály a i dokumenty k odstranění restrikcí.. 8)
prouzky-na-rafky.cz .:. 775 60 87 60 .:. stanekl@seznam.cz
balw

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 158
Registrován: 26 dub 2010, 22:16
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350 ST


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků