Hyosung Prima - ložiska

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

Hyosung Prima - ložiska

Příspěvekod pajapaja » 21 kvě 2009, 18:00

tak nějak se mě ,lidičky ,vysypalo ložisko na klice. A přemýšlím ,jakou značku ložisek tam dám .Je rozdíl ve kvalitě ložisek pokud splňují stejnou normu,co myslíte ?Máte někdo nějaké rozsáhlejší zkušenosti? :idea:
Naposledy upravil KYBLOS dne 08 úno 2014, 11:42, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto do správné sekce
pajapaja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 263
Registrován: 03 črc 2008, 19:56
Bydliště: oslavice
Skútr / moto: hyosung prima

Re: Hyosung Prima - ložiska

Příspěvekod KYBLOS » 21 kvě 2009, 18:13

Já používám ložiska s teflonovou klecí od firmy SKF. Dají se koupit taky s železnou klecí, ale tam je rozdíl v tom, že pokud se rozsypou z nějakého důvodu - i tvůj případ - ložiska s teflonovou klecí, neudělá to v motoru takovou paseku jako ložiska s železnou klecí. 8) Jinak nevím jestli i takovou věc jako sou ložiska na klice okopčili chiňani a prodávají to pod jinou firmou, než je firma SKF, pak ty bych nekoupil, páč kvalitě bych nevěřil. Jinak firma SKF je made in France 8)
No a nerozsypaly se mi ani když sem zadřel a to tam musela být asi pěkná teplota. Svíčku sem v ruce neudržel ani 1/2 sekundy. Samo sem je při výměně válce vyměnil za nové, ale vypadali nedotčeně. Ani nevím, že by ložiska vyráběl někdo jiný než ta fi. SKF
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Hyosung Prima - ložiska

Příspěvekod pajapaja » 21 kvě 2009, 18:51

výrobců ložisek je mrak a já potřebuju ložisko 6205 P63 .Pan Pavel Opravil z ZKL-VV/TKS -vývojové pracoviště f. ZKL o tom říká toto-" Doporučuji použít ložisko s označením 6205 P63 od jakéhokoliv výrobce. Předpokládám, že ložisko je mazáno směsí benzín - olej, která prochází přes ložisko. Otáčky nejsou vysoké, pokud koupíte ložisko s přídavným označením P63 to značí, P6 vyšší přesnost chodu ložiska a C3 zvětšená radiální vůle ložiska(znaky se združují).
Větší rad. vůle se doporučuje kvůli tepelné roztažnosti vnitřního kroužku, vnější kroužek ložiska je lépe ochlazován."
ložisko mě odešlo postupně díky loňské závadě na varecu kde dostalo pěkně na pr.....
Naposledy upravil KYBLOS dne 08 úno 2014, 11:42, celkově upraveno 2
pajapaja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 263
Registrován: 03 črc 2008, 19:56
Bydliště: oslavice
Skútr / moto: hyosung prima


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron