SYM 250 GTS - podle testů je docela OK

Diskuze o skútrech větších objemů.

SYM 250 GTS - podle testů je docela OK

Příspěvekod Brmbol » 29 dub 2008, 18:28

Ve Světě motorů je test a docela mě překvapil..i když Maxík je Maxík..
Bady
Uživatelský avatar
Brmbol

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 130
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Yamaha X Max 250i fungláč..16.4.2008

Příspěvekod jirka04 » 01 kvě 2008, 20:19

Vypadá dobře,myslím,že to je maxík(menší),stejně jako jiná 250.a jestli je pravda těch 17kw výkonu,tak to je nejvýkonnější čtvrtlitr na trhu.Na youtube jsou nějaká videa.J ;) ;)
jirka04

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 733
Registrován: 03 čer 2007, 15:24

Příspěvekod E A R N I E » 01 kvě 2008, 20:52

A čí je to výroba? :thinking:
[font=impact][/font]Včerejšek je mrtev,zítřek se ještě nenarodil.Existuje jen dnešek.
Uživatelský avatar
E A R N I E

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 94
Registrován: 21 srp 2007, 20:05
Bydliště: Semily
Skútr / moto: Kymco super 8 50,Honda 750 shadow

Příspěvekod kraken.99 » 01 kvě 2008, 21:21

myslím že tchaivan
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Příspěvekod E A R N I E » 01 kvě 2008, 21:23

A hele,
tak to je jako mam já. :)
[font=impact][/font]Včerejšek je mrtev,zítřek se ještě nenarodil.Existuje jen dnešek.
Uživatelský avatar
E A R N I E

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 94
Registrován: 21 srp 2007, 20:05
Bydliště: Semily
Skútr / moto: Kymco super 8 50,Honda 750 shadow

Příspěvekod jirka04 » 04 kvě 2008, 21:32

No určitě bych ho nezatracoval.Kdesi jsem viděl nějaké fotky z výletu právě s tímhle skůtrem a psali,že to jezdí docela prima.Obecně se mi jeví,že po světě jsou mnohem přístupnější těmhle asijským značkám,než tady u nás.J
jirka04

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 733
Registrován: 03 čer 2007, 15:24

Příspěvekod sua » 03 črc 2008, 14:02

Nemohl by jste sem nekdo dat ten test naskenovany? Nebo v jakem cisle to bylo?
Uživatelský avatar
sua

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 39
Registrován: 15 čer 2008, 20:46
Bydliště: Kozinec u Kralup n/Vlt.
Skútr / moto: Gilera Runner FX 125

Příspěvekod Kiwi » 03 črc 2008, 18:37

v Lídlu se daj :cyclops: taky koupit prej kvalitní potraviny :cyclops:
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Příspěvekod sua » 03 črc 2008, 20:35

Tady jde o to, co od toho ocekavat...? Procetl jsem spoustu zahranicnich diskuzi (pomoci google prekladatele:-)), a nikdo si nestezoval. Meli tam vyhrady, sem tam se nekomu blbe vracel brzdic (asi trem ze vsech), dale ze by to mohlo mit tvrdsi predni vidli, ze origo gumy stojej za prd a par lidi melo problem s vybijenim baterie pri dlouhodobejsim stani (20 dni a vic). Jinak fakt kazdy na to pel chvalu. A to jsem cetl fora italska, nemecka, svedska, recka a dalsi. Ale rad bych si taky zjistil a treba pokecal s nejakym majitelem tady. Ja to potrebuju do prace a vubec mi nezalezi na nejaky znacce. A kdyz uz jsme u toho, v praci jsme meli fabie a oktavky a ted nam kupuji kie ceed a muzu rict, ze to je plne konkurenceschopne. Nerikam ze ve vsem, ale ve spouste veci je ta kia i lepsi. A za ty prachy....! Proc by to nemohlo tak byt i u skutru?!
Uživatelský avatar
sua

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 39
Registrován: 15 čer 2008, 20:46
Bydliště: Kozinec u Kralup n/Vlt.
Skútr / moto: Gilera Runner FX 125

Příspěvekod Kiwi » 03 črc 2008, 20:50

co je kia v autech, je ve scootech Kymco,to je asi jedinná slušná neznačka. no ale vyzkoušej sám...dnes se dá koupit za cenu těch šrotů mírně jetej značkovej scoot. je tam propastný rozdíl ve:zpracování, spolehlivosti, výkonu, brzdách, podvozku, dostupnosti dílů a servisu......
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Příspěvekod sua » 03 črc 2008, 21:00

Mirne jetej??? To bys ho musel mit od souseda nebo z rodiny... Ja si radeji koupim neco neznackovyho, ale novyho, nez nejakou zboreninu o ktery nevim nic! Zvlast kdyz me to to vyjde na stejno!! Tady mas aspon dva roky zaruku. Ale to je vec kazdyho, kazdy preferuje neco jinyho. Kdyby nebyli kupci novych, nebyly by ojetiny a kdyby nebyli kupci ojetych, nebylo komu prodat.. Kazdy to vidi jnak... Ja chci proste novou se zarukou. A jen tak na okraj, kdyz si najdes neco o historii Symu, zjistis ze dela motorky podstatne dyl nez kymco a ze patri pod kridla koncernu co dela treba auta hyundai. Ja cinu vylozene nechci, ale tyhle taivansky firmy na me nepusobi zas tak hrozne. A kdyz ctu ty ohlasy ze sveta, kde do diskuzi pise spousta majitelu a prakticky vsichni jsou spokojeni (samo ze vzhledem k cene), tak se toho vubec nebojim.

A jeste k temhle srotum... Jak jsem tak cetl, tak i na tehle srotech ma vetsina majitelu po dvou letech nalitano vic jak deset, nekdy i dvacet tisic km.. Takze se mi libej ty libovky pet let stary, co maj najeto sest tisic a stojej jak novej tajvan.. Ne, neverim tomu a pokud toho scoota od zacatku neznam, tak do nej nejdu. Porad se mi ta zaruka vyplati. Servis je mozna jedina vec, ktera by me mohla jeste nejak zviklat, ale zatim jsem necetl jedinou zkusennost. Ale zitra jedu na melnik a snad neco zjistim.
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 črc 2013, 14:56, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
sua

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 39
Registrován: 15 čer 2008, 20:46
Bydliště: Kozinec u Kralup n/Vlt.
Skútr / moto: Gilera Runner FX 125

Příspěvekod jirka04 » 03 črc 2008, 21:48

Tak nezapomeň pak dát do placu výsledky zkoumání.Taky by mě to docela zajímalo.Díky a hodně štěstí.J ;)
jirka04

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 733
Registrován: 03 čer 2007, 15:24

Příspěvekod Mach.002 » 04 črc 2008, 12:05

[quote=sua]Mirne jetej??? To bys ho musel mit od souseda nebo z rodiny... Ja si radeji koupim neco neznackovyho, ale novyho, nez nejakou zboreninu o ktery nevim nic! Zvlast kdyz me to to vyjde na stejno!! Tady mas aspon dva roky zaruku. Ale to je vec kazdyho, kazdy preferuje neco jinyho. Kdyby nebyli kupci novych, nebyly by ojetiny a kdyby nebyli kupci ojetych, nebylo komu prodat.. Kazdy to vidi jnak... Ja chci proste novou se zarukou. A jen tak na okraj, kdyz si najdes neco o historii Symu, zjistis ze dela motorky podstatne dyl nez kymco a ze patri pod kridla koncernu co dela treba auta hyundai. Ja cinu vylozene nechci, ale tyhle taivansky firmy na me nepusobi zas tak hrozne. A kdyz ctu ty ohlasy ze sveta, kde do diskuzi pise spousta majitelu a prakticky vsichni jsou spokojeni (samo ze vzhledem k cene), tak se toho vubec nebojim.[/quote]

Zpočítej si náklady na záruční opravy a hlavně jakou udržbu tam dělají.Garanční prohlídka Škoda-výměna oleje, polovina, filtr vubec.Odpověd mechanika však to má najeto jenom 1000 km,to je ještě dobrý,napsaná kontrola snad i sedadel a nikdo se na to ani nepodíval,atd,atd.Ty asi nemáš nějakého známého mechanika,protože bys mluvil jinak.Každý je strujcem svého štěstí.Držím ti palce.Čím víc takových lidí tím líp aspon se hýbou kšefty.
[i]Telefon:737 971 755 ICQ:232-145-320 GPS-49°50'6.400"N, 18°21'9.371"E-SOS
Mach.002

250+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 292
Registrován: 10 kvě 2007, 19:06
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: BMW K 1200 GT
Tuning / úpravy: ??????

Příspěvekod sua » 04 črc 2008, 12:38

To uz je jina vec. Nekdo je dobry prodejce a nekdo ne, nekdo dobry mechanik a nekde maji ten servis zas o nicem... Stale si jde ale vybratm, muzes si zjistit jak kdo dela, zjistit jak jsou ostatni zakaznici spokojeni.. Je to jen na mem rozhodnuti. Nikdy ale uz neovlivnim jak s tim skutrem nekdo jezdil poslednich pet let... Netvrdim ze tento nazor nebo onen je ten spravny. Kazdemu vyhovuje neco jineho! Me se totiz moc libi, ze tady kazdy druhy haze spinu na neco, co nezna, tak to automaticky prohlasi za cinu a hototvo! Pise jaky to jsou sroty a jak je to poruchove a ze jedine japonci a italove stoji za neco. Ja skutra shanim jako vozidlo do prace a na popojizdeni. Potrebuju aby byl spolehlivy, mel hodne mista a uloznych prostoru, dobrou ochranu pred destem a malou spotrebu. Jestli to delaji cikani, bubaci nebo zlutaci, to mi je uplne jedno. A protoze nez neco koupim, tak si o tom co nejvic zjistim. A procti si fore ve svete, jaky tam maji nazor na tento typ a vubec znacku. Samo ze jsem se dival i tady na forum a muzu rict, ze me to jen utvrdilo, ze staryho skutra nechci. Kazdej ma tisic reci jak jedine italie a japonci a pak mezi svymi resi, jak ma silene drahy servis, jak vecne na neco ceka, jak se mu neco opakovane s....., atd... A kdyz se podivas po italii, staci jen projit par mest a u kazdeho scoota se mrknout na stav a na tacho a musi ti byt jasny, ze to co se vozi sem, jsou jen kamuflaze se stocenymi km nebo po bouracce. U nich je scoot spotrebni zalezitost, tam se jede dokud jede a pak se to po lehke kosmetice posle na sever.... Navic jsem se byl podivat na novyho Leada a muzu rict, ze tomu do ciny moc nechybi. Aspon zpracovanim. To me docela prekvapilo, protoze od hondy jsem cekal vic. No nic, nechci vnucovat svuj nazor, chci si koupit novou motorku, tak nepotrebuju presvedcovat ze stara o ktery nic nevim, je lepsi.
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 bře 2013, 00:33, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Uživatelský avatar
sua

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 39
Registrován: 15 čer 2008, 20:46
Bydliště: Kozinec u Kralup n/Vlt.
Skútr / moto: Gilera Runner FX 125

Příspěvekod Daelimek » 04 črc 2008, 12:47

No já osobně si prošel jak ojetými italy tak i novými číňany. Můj první Malaguti - děs. Omlazený o 4 roky!! Jezdil asi půl roku a pak se vysypal kompletně variátor. Nešla tedy požadovat ani 6 měsíční záruka na skryté vady. Poté jsem se v servise dozvěděl, že můj skútřík měl přidělávaná druhá řidítka, takže jezdil v Itálii v autoškole. No koupil jsem ho za 16tis a s opravami jsem byl tehdy skoro na 22tis. nehledě na zadní gumu, tehdy atyp 14" kolo a blbá pneu stála 2500,- a to byla prosím nějaká neznačková.Skútr jsem tedy prodal. No poté jsem zakoupil za 25tis Čínu, což byl děs číslo dvě. Takhle kvalita ucházející a spolehlivost celkem taky, jediné co bylo oproti Malagutimu byl šílený výkon u mé Yuki! Malaguti byla sedmdesátka a výkon měla skoro 5 koní. Ten šmejd čínskej měl ovšem pouze 1,5kW a do většího kopce to se mnou (tehdy já 60kg) jelo 30km/h. Po dvou zmoknutích mě začal reznout výfuk, takže jsem to okamžitě prodal s domněním, že se mi to ještě tu sezonu rozpadne pod zadkem. Pak byla přestávka a po ní jsem zjistil, že již nechci padesátku ani vidět, nyní mám 125ccm ale koukám po "dvěapůlce" Jinak SYM je dobrá značka, toho bych se rozhodně nebál.

RESUME: co se týká značkových ojetin či nových skútrů, tam nezastávám ani jedno, dle mě pokud chce někdo kvalitní skútr, je lepší ho koupit zde v čechách a aspon s roční zárukou jako já nynějšího XORA, dle mě si člověk musí uvědomit kolik má peněz, jaké má řidičské opravnění a jak rychle chce jezdit. Osobně bych si třeba nikdy nekoupil natuněný NRG co jezdí stovkou a žere 6 litrů a stojí 30tis. nehledě na jízdní vlastnosti, kdy padina není na velký rychlosti ani stavěná, samozřejmě čína je stavěná tak na 40km/h a je ráda..osobně bych asi každého odradil od čín typu Solana,Speedy,Jincheng,Biaginni,atd..prostě ty malé skútry na těch 10" kolách vhodné tak pro 15 letou slečnu..myslím si, že pokud bych viděl značkových skútra, který by měl jistou minulost a nebyl by nějak domlácený a zchlastaný,tak do něj jdu. Při výběru mého nynjěších (již 4. skútra) jsem mimo jiné viděl na motoinzerci i Runnera po nějakým mladým klukovi,protože měl téměř všechno v tuningové úpravě,a všude nálepky HEBO, ale co se mi líbilo bylo to,že byl v moc pěkným stavu, blízko ode mě, a za dobrou cenu. Bohužel se mi ani po několika telefonátech kluk neozval, prostě mi to nebral,jinak bych do něj šel..jinak sorry za OT
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Další

Zpět na 150-250ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků