Piaggio Hexagon - otázky a odpovědi

Diskuze o skútrech větších objemů.

Re: Piaggio Hexagon - otázky a odpovědi

Příspěvekod qwerz » 21 kvě 2015, 20:33

Denym: http://www.scootland.cz/zbozi/dayco-rem ... ggio-maxi/

-- 21. 5. 2015 20:38 --

problém s Hexagonem..přestal házet jiskru...respektive někdy hodí někdy ne, při startovaní občas blafne.. Takže to vidím na CDI jednotku, nemá někdo náhodou? Je to 150 tka 2T dik
qwerz

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 15 bře 2013, 21:30
Bydliště: Brno - venkov
Skútr / moto: Piaggio Hexagon 150, 2T, 96'
Tuning / úpravy: zásuvka 12V :P

Re: Piaggio Hexagon - otázky a odpovědi

Příspěvekod vydlakov » 29 kvě 2015, 07:54

Olejový řemínek 20000 km nebo 3 roky.....to jsem se dočetl v manuálu.
vydlakov

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 24 kvě 2015, 11:01
Bydliště: Tísek
Skútr / moto: Piaggio Hexagon 125

Re: Piaggio Hexagon - otázky a odpovědi

Příspěvekod SAVOND » 05 kvě 2016, 20:01

Zdravim vsechny, ikdyz je to tady uz rok mrtvy :(
Procital jsem toto vlakno jiz drive, ale az ted jsem koupil Hexagon 125 2T a dalsiho jeste k tomu na ND. Jezdi celkem slusne, doufam ze jeste i bude dlouho jezdit. Musim rict ze kdyz jsem pred nejakou dobou videl Hexagona tak jsem mel jasno ze to je ten stroj co chci mit.
Snad tohle vlakno jeste vydrzi a nebude vymazane, jsou tady dost potrebne informace.
SAVOND

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 05 kvě 2016, 19:55
Skútr / moto: Piaggio Hexagon 125 2T

Re: Piaggio Hexagon - otázky a odpovědi

Příspěvekod qwerz » 14 kvě 2016, 13:42

Jj, hexagon je stroj jak svina:) Uplne jsem zapomel na svuj jiz rok stary problem, ale uz je vyresen, problem byl v prodrene kabelazi kolem nadrze..

30.6. edit:
Dalsí průser...nechtějí mi dát STK bo mě tam chybí nějaký štítek...20 let to nikomu nevadilo, ale teď mi bez toho nedaji STK. Prosím proto kdo má podobný skůtr ať mi štítek vyfotí, i s rozměrama, já si jej vyrobím a dopíšu údaje které tam mám mít. Jde mi jen o ty rozměry, ať to vypadá jako origo... Díky moc za pomoc..
Naposledy upravil KYBLOS dne 06 bře 2017, 11:48, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
qwerz

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 15 bře 2013, 21:30
Bydliště: Brno - venkov
Skútr / moto: Piaggio Hexagon 150, 2T, 96'
Tuning / úpravy: zásuvka 12V :P

Re: Piaggio Hexagon - otázky a odpovědi

Příspěvekod SAVOND » 30 čer 2016, 20:53

Jakej stitek? ja kdyz jsem byl nedavno na evidencni kontrole pri prepisu tak se divali akorat na cislo na motoru nekde dole zezadu a potom na takovej stitek vepredu na prave strane jak konci ten naslapnej plast tak je u nej zboku ovalnej hlinikovej stitek s udajema vahy a vyrobce nebo neco takovyho. Mam Hexagon 125 2t r.1998. Na druhym Hexovi nevim, mrknu se treba zitra jak to tam je, ale urcite je to asi jedinej stitek co tam je.
SAVOND

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 05 kvě 2016, 19:55
Skútr / moto: Piaggio Hexagon 125 2T

Re: Piaggio Hexagon - otázky a odpovědi

Příspěvekod qwerz » 30 čer 2016, 21:35

ten ovalnej stitek s tema udajema to je to co hledali asi na STK a nic jsme nenasli. Ja mam jen pod sedlem vyrazeny VIN kod, a jinej stitek - o kerem ty mluvis asi nemam. Muzes mi jej vyfotit? Ty ten stitek mas nalepenej zboku, tak ze je vidis normalne z venkubez toho abys lezl pod skutr?
Ja si jej musim vyrobit a nekam nalepit nejlepe tam kde to maji ostatni, jinak skutra muzu vyhodit nebo jezdit bez STK dobry co.. Jen potrebuju vedet kde ho maji ostatni Hexagony..kdosik mi rikal ze pod sedlem bejva nalepeny..
qwerz

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 15 bře 2013, 21:30
Bydliště: Brno - venkov
Skútr / moto: Piaggio Hexagon 150, 2T, 96'
Tuning / úpravy: zásuvka 12V :P

Re: Piaggio Hexagon - otázky a odpovědi

Příspěvekod SAVOND » 30 čer 2016, 22:01

Jo na prave strane jak konci ten naslapnej plast tak je na tom boku malej stitek, nevim jak to je na druhym, ale vyfotim to nejdriv zitra nebo o vikendu. Pod sedlem je Vin a na motoru je cislo motoru zase. Oni ted na STK moc prudej, ale pokud to driv prochazelo ... Me ale pri evidencce u prepisu delali fotky, zepredu, z boku, VIN, cislo motoru a stitek ! takze vsechno co slo.
Vyfotim a poslu, ale kam? napis mi na SAVONDzavinacCentrum.cz a ja ti odepisu s fotkou, ja se mrknu i jestli jsou ty stitky stejny, nebo jiny. mam 2 hexy a rokem po sobe.
SAVOND

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 05 kvě 2016, 19:55
Skútr / moto: Piaggio Hexagon 125 2T

Re: Piaggio Hexagon - otázky a odpovědi

Příspěvekod SAVOND » 13 bře 2018, 22:47

Takze po nejakych najetych km s Hexagonem 125 2T a pozitivni zkusenosti z jizdy i ve dvou (bez jakehokoliv problemu 2 roky) jsme si do rodiny poridili dalsi 2 stejne Hexagony 125 a jeste jednoho celeho na ND (uz jsou 2).
Pouze bych zkusil ozivit vlakno a polozil bych dotaz. U jednoho motoru Hexagon 125 2T je na klikovce ohrabanej tisicihran, bude tam pasovat klikovka ze 150 2T bez problemu? Zatim to je pohromade, ale ceka me vymena tak bych chtel mit jistotu ze to bude pasovat z jinyho co mam taky na ND.
Je tady vubec jeste nekdo kdo ma Hexagona 2T v nejakym obsahu 125 - 150 - 180 ?? Obcas by se hodilo i vymena zkusenosti, vsechno si delam sam a taky vsechno nevim :D

Dalsi vec je ze shanim nosic na kufr na Hexagona. Jakykoliv typ z orig. Hexe.
Jsou na Alegro.pl, nebo novy z nejakeho e-Shopu, ale tam nejsou fotografie a cena prevysuje ten chrom na Alegru.
SAVOND

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 05 kvě 2016, 19:55
Skútr / moto: Piaggio Hexagon 125 2T

Re: Piaggio Hexagon - otázky a odpovědi

Příspěvekod qwerz » 14 bře 2018, 08:02

Caues, ja ho porad mam, letos stal celou zimu venku bo sem delal rekonstrukci tak nebylo misto. V nedeli jsem parkrat (asi 10x :)) proslapl a Hexagon nastartoval, a tim je letosni skutr sezona zapocata.. :D Jinak ma uz dost za sebou, tak premyslim jestli nepujde do sveta... Zadni tlumic je v haji, ta predni vidle je taky volnejsi, tak se to na vymolech celkem krouti, a kdyz to este skace v zatackach, tak je to dost zajimava jizda. A vymena techto veci by se rovnala asi cene celeho skutru...
qwerz

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 15 bře 2013, 21:30
Bydliště: Brno - venkov
Skútr / moto: Piaggio Hexagon 150, 2T, 96'
Tuning / úpravy: zásuvka 12V :P

Re: Piaggio Hexagon - otázky a odpovědi

Příspěvekod SAVOND » 14 bře 2018, 18:27

JJ presne tak, me stoji jeden kus taky porad venku pod celtou, baterka ale pres zimu doma, ted o vikendu byla nasazena a stejne tak 10x proslapnuty a hned se jela vyjizdka :D. Je to papirove 125, ale ma to motor ze 150 trochu doladeny na vetsi rychlost a na jizdu na delsi vzdalenosti.
Kdyz si vezmu ze to je 20let stary a ma najety 45tis. tak nemam duvod prodavat a kupovat nejakou Cinu apod. Ja jsem spokojenej jak blecha. Do mesta super. Vazim 105kg/200cm a mam vytazenou operku takze sedim trochu vic vzadu, to je parada pro me. Ted se udela mensi vymena zadnich lozisek, olejovy remen atd... a v kvetnu hura s 2 hexikama na Euro Bike Fest na Jizni Moravu :D at je trochu zabavy s moji drahou polovickou.

Ja si nedelam problem s vymenou takovych veci pokud to jde sehnat, protoze stejne se to jednou dela na kazdym skutru/motorce a kdyz vim co mam pod zadkem a jak udelany tak jsem si jistejsi. Me to ucarovalo, ono se na tom da jet i v obleku za deste :). Jasne, cena soucastek je nejaka, ale to je tak i u starsich aut a jinych veci, me stari nevadi, mam i Stadiona S22 na takovy to ukazkovy jezdeni. Akorat me vadi poskrabanej lak na celnim plastu a budu se snazit to i nejak napravit, to zkusim kamose co s tim dokaze udelat.
Jak udelam fotky tak to dam i na profil, vsechny co mame doma.
SAVOND

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 05 kvě 2016, 19:55
Skútr / moto: Piaggio Hexagon 125 2T

Re: Piaggio Hexagon - otázky a odpovědi

Příspěvekod qwerz » 22 bře 2018, 22:16

Jako loziska v prevodovce, remeny, valecky...atd jsem menil loni, to je par korun, jezdim s hexagonem kdyz je teplo do prace furt, asi 100km tak potrebuju vzdy dojet, ale s tlumici je to horsi.. Tachometr ukazuje skoro 79000km, takze na nej se asi nema moc cenu divat :D No, ja mam obavy, ze kdyz koupim za 4ku tlumice tak se za mesic posere neco na motoru, a to uz do toho fakt nepujdu vzhledem k tomu co ma za sebou, a pak si muzu ty zanovni tlumice povesit v dilne na zed tak akorat.. Repasovat asi nepujde ten zadni, pac je to ten stavitelnej, a kdyz jsem ho chtel vysrubovat tak musis povolit tu pancerovou hadicku a ta zacala hned tect, tak jsem to rychle dotahnul.. Nevim jak je to vyreseny, jak se to plni..atd, zadnou prirucku jsem take nesehnal..
qwerz

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 15 bře 2013, 21:30
Bydliště: Brno - venkov
Skútr / moto: Piaggio Hexagon 150, 2T, 96'
Tuning / úpravy: zásuvka 12V :P

Re: Piaggio Hexagon - otázky a odpovědi

Příspěvekod Zajda_912 » 22 srp 2018, 21:46

Ahoj. Jsem tu novej.
Koupil jsem hexagona LX4 125 4t pro mámu za pár šušní, ale vypadá docela hezky. Pomalu tam dělám věci který jsou zanedbaný a nebo dodrbaný a postupně se ukazoujou nějaký závady... většinou maličkosti. Ale dneska jsem si všiml, že byl poškozenej konektor kabelu ke kontrolce mazání (u motoru, takže je to hned na olejovým čerpadle? nebo co to tam vlastně je) a trošku jsem se zděsil, že to pořád svítí. Při prvním přidání plynu po nastartování to na chvíli zhasne, ale pak to svítí furt.... Znamená to že to prostě nemaže? Jak to zjistím jestli to opravdu maže, nebo ne... nebo jestli aspoň trochu. Je taky možný že je chyba jen v čidlu? Dneska jsem s tím jel jen na STK a zpět, dohromady asi 10 km a nic se nestalo. teprve potom jsem to zjistil. Předem dík za rady! Normálně bych to hodil do nějakýho servisu, ale potřebuju aby to jezdilo a všechny servisy v okolí mi řekli že by si na mě udělali čas nejdřív za měsíc, nebo měsíc a půl.
Zajda_912

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 20 srp 2018, 10:20

Re: Piaggio Hexagon - otázky a odpovědi

Příspěvekod SAVOND » 23 srp 2018, 14:18

Ahoj, vitam te tady, ikdyz je to tady uz jenom o par lidech co jsou asi skalni priznivci.
Ja ti asi moc neporadim, jelikoz mame doma 2x Hexagon 125 a 1x Hexagon 150 a asi 2 rozebrany na nejaky dily atd, ale vsechny co mame tak jsou 2T a ne 4T.
Ja bych se mrknul ze svyho pohledu nejdriv na to olejovy cerpadlo, jestli funguje jak ma, vymenit olej je asi to prvni co uz melo byt udelany i s filtrem, netusim ale jak to je reseny u 4T presne. Taky aby tam bylo dost oleje, pokud se rozstrika uz uvnitr a potom to zacne svitit tak by to mohlo byt taky malo oleje. Kontrolka nesmi svitit, to uz znaci problem a ten je treba vyresit. Nevidel jsem 4T na zivo, ale prvne bych resil vymenu oleje, taky to cerpadlo a potom hledat jestli nemizi olej treba nekde podfouknutym tesnenim. Stejne tak i voda. Voda je OK a olej je taky OK? Chce to logicky jit po castech ktery jsou nejpravdepodobnejsi. Cidlo muze byt taky vadny, ale nejlepsi je dat cerstvy olej a potom pokracovat.
Ja tem strojum davam to nejlepsi co muzou dostat, servis vetsinou sam doma a hned pokud mozno co je treba tak se udela, pokud neni velkej problem co bych uz nedal. Kvalitni benzin a do toho lepsi olej, coz taky neco stoji. Je to italsky a pokud se clovek stara a nezanedba udrzbu tak to vydrzi dlouho, stejne jako Italsky auta.
Ono ty stroje uz maji nalitanyho pomerne dost a to co mame doma tak je treba z r.1997 a 49985km (letos pokorim 50tis.), bez opravy motoru, takze to uz bude taky za chvili na komplet GO, zatim ale taha jeste, je to 150 a bezne jezdime se zenou na dovolenou (kazdy na svym, ona ma 125) nabaleni i se stanem, karimatkama, jidlo, piti apod. veci k taboreni a ujet i 280km za den se da bez problemu. Koncem cervna jsme udelali 1200km celkem za 5dni a bez nejakych zavad. Nepocitam spalenou pojistku na dennim sviceni... Jsme z Moravy, kde skoro neprsi a tak se na tom letos dobre jezdi.

Asi jsem moc neporadil, ale mam 2T a tam micha olej do benzinu takze jen ten vodnik je stejnej asi.
Hlavne to vychytej vcas aby se to nezadrelo, nebo jak zacne ztracet vykon tak je to spatny.
SAVOND

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 05 kvě 2016, 19:55
Skútr / moto: Piaggio Hexagon 125 2T

Re: Piaggio Hexagon - otázky a odpovědi

Příspěvekod Zajda_912 » 25 srp 2018, 14:57

Děkuju za odpověď.
No... LX4 je vzducháč, takže i v tom je to jiný. Je jasný, že 2T je prostě jinčí případ
A s tím servisem mi to je jasný taky. Koupil jsem to jako levný přibližovadlo s tím, že v rozpočtu na celkovou cenu toho přibližovadla zbyla ještě rezerva na i větší servis, takže jsem měl v plánu přes zimu udělat motor pořádně, třeba i s výbrusem kdyby bylo potřeba... uvidíme (ale mám pocit že to jede docela líně na 125). Takže kdo ví jestli už to není moc průser.
Jen bych rád aby se na tom do konce sezony dalo ještě něco odjezdit.
Jinak dostal jsem tip že často může zlobit čidlo tlaku oleje, ale dá se zaměnit za čidlo z felicie/favorita. Tak jsem ho zkusil koupit a blbne to furt.
Olej očividně nikde neteče ven, z výfuku nejde nic bílýho či olejově smradlavýho, že by to nějak viditelně netěsnilo třeba na kroužkách, oleje je v motoru dost, olej je sice tmavší, ale to je normální, ale není nějak mléčnej, "našlehanej", nebo něco takovýho co bejvá když je vyloženě problém.
Asi to bude čerpadlem, nebo nevim, ale nedokážu nikde sehnat manuál, takže vlastně nevím žádný míry ničeho pro servis... pomohlo by kdyby byl někde ke stažení (nejlíp v Aj, protože němčině ani italštině teda moc nevládnu).
Jenže nevím jak zkoumat čerpadlo jestli funguje jak má. Asi si nakonec vybrečim nějakej servis (všichni mají totiž narváno na 2 měsíce dopředu) a nechám to na nich.
Jinak jsem zvyklej měnit pravidleně olej a filtry z mý velký motorky (mám Hondu SC33) a vyhovuje jí to, tak tomuhle taliánovi lepší olej taky špatně udělat snad nemůže :-)
Zajda_912

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 20 srp 2018, 10:20

Re: Piaggio Hexagon - otázky a odpovědi

Příspěvekod krizik1 » 25 srp 2018, 16:18

Nejsem si jistý, jestli se má u vzducháče olej čím našlehat, nicméně přeji spoustu pohodových kilometrů.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Předchozí

Zpět na 150-250ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 7 návštevníků