Honda Jazz 250 - zkušenosti, rady atd...

Diskuze o skútrech větších objemů.

Re: Honda Jazz 250 - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod Wolfram » 09 říj 2013, 21:36

Ahoj, zrovna dneska jsem počítal spotřebu po tankování a vyšlo mi to 3,2 l. A to Hondičku moc nešetřím. Jen tak pro radost jí protáhnu do max. otáček každý den.
Wolfram

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 22 bře 2012, 22:07
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Yamaha cygnus, Honda Jazz 250

Re: Honda Jazz 250 - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod Přemda Honda » 14 říj 2013, 20:06

Tak spotřebu neřeším,se svojí Hondou jezdím jen pro radost,ne na každodenní cesty do práce,takže jestli žere 3 nebo 4 nebo 5,5 litru je mi celkem jedno :D :D

Ještě by mě zajímalo jaké máte na svých NSS 250 otáčky při různých rychlostech..já mám při 90 km/h asi 6000 ot.,dnes jsem jel kolem 120-ti a bylo tam asi 7500...červené pole začíná u 8500...na druhou stranu 250-ka asi těžko pojede kilem na "brbláka".....na variátor,řemen apod. jsem se zatím nedíval,až zazimuju...

Prosím nezakládej dva příspěvky pod sebe. Pokud chceš něco dodat, použij editaci již vytvořeného příspěvku. Díky Kyblos
Naposledy upravil KYBLOS dne 14 říj 2013, 20:36, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
Přemda Honda

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 39
Registrován: 18 zář 2013, 16:01
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou,okres Znojmo
Skútr / moto: Honda NSS 250 Jazz
Tuning / úpravy: Jen vzhledové

Re: Honda Jazz 250 - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod jirka04 » 15 říj 2013, 17:47

Ahoj,
Wolframe, jestli Ti vychází 3,2/100, tak je to dobrá spotřeba... ale upřímně tomu moc nevěřím, bo 250 je na spotřebu dost blbá kubatura. Madison jezdil standardně 4+ něco, pod 4 velmi zřídka, ať sólo či ve dvou.
Kdyby měla jezdit za 4 a víc v denním provozu, tak radši jezdím autem. Už to není takovej rozdíl. :( J
jirka04

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 733
Registrován: 03 čer 2007, 15:24

Re: Honda Jazz 250 - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod Wolfram » 16 říj 2013, 16:50

Ahoj Jirko,

díval jsem se na spotřeby.cz a je tam taky jeden Jazz a má spotřebu do 3,5l. Tak nebudu vyjímka. Každopádně po dalším tankování přepočítám a dám vědět.

Čau W.
Wolfram

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 22 bře 2012, 22:07
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Yamaha cygnus, Honda Jazz 250

Re: Honda Jazz 250 - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod jirka04 » 16 říj 2013, 19:21

Ahoj kluci,
jo, jsem na tu spotřebu docela zvědav. Hondy, pokud vím, mívaly většinou uváděnou vyšší spotřebu... nevím proč, dost možná je to celkem objektivní údaj, nenalakovaný na růžovo :wink:
A kdybyste prosím doplnili i nějaké zkušenosti z provozu, byť skromné. Klidně do SZ, aby nás tu nepeskovali. Díky. J
jirka04

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 733
Registrován: 03 čer 2007, 15:24

Re: Honda Jazz 250 - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod Wolfram » 28 říj 2013, 16:36

Ahoj,
Dneska jsem tankoval, tak jenom pro info na prémiové palivo Shell Nitro plus mám spotřebu 3,54 l. Mám dojem že na Shell fuel save mám spotřebu o něco nižší. Jinak ty otáčky versus rychlost mám stejné,řemen opotřebovaný na šířku o cca 1mm. Tak to asi nemá zásádní vliv. Mějte se ok a napište jak vám to vrčí. W.

11.11. edit:
Ahoj,
tak mám ode dneška JAzze v léčebně. Vypadá to na těsnění pod hlavou. V nádržce s vodou se objevil olej a od hlavy se rosí chlad. kapalina. Jinak jede v pohodě, vůbec netuším co to způsobilo. Dám vědět jak to vypadá až to rozeberou.

Necituj poslední příspěvek viz. pravidla o citaci. Díky Kyblos.

Tak po rozborce v servisu Honda se zdá že je vše v pořadku. Pouze výměna těsnění by měla problem vyřešit. Po vyměně těsnení a nastartování hlava stále teče v prostoru rozvodové šachty. Hlava tedy půjde na přebroušení a tlakovani.
Tolik krátky popis situace. Doufám že nebude prasklá a já tak věřil že Honda bude bez problémová.
Ahoj

12.12. edit:
Ahoj,
včera, na den přesně po měsíci se moje Honda Jazz vrátila ze servisu. Zjištěná závada byla pokřivená hlava i dosedací plocha válce. Obojí přebroušeno slícováno, natlakováno. Zatím se vše zdá být v pořádku. Jenom důvěra ve značku utrpěla. Jediná příčina pokřivené hlavy může být přehřátí motoru a to se mi na 100% nestalo. Tak že nevím a ani mechanici v Honda servisu neví jaká jiná příčina by to mohla zavinit.

Mějte se OK

W.
Naposledy upravil KYBLOS dne 14 pro 2013, 10:32, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny 3 příspěvky pod sebou
Wolfram

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 22 bře 2012, 22:07
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Yamaha cygnus, Honda Jazz 250

Re: Honda Jazz 250 - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod janon » 12 pro 2013, 20:22

Wolfram: A ty si to kupoval nove? Nebo uz to nekdo pred tebou jezdil?
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Honda Jazz 250 - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod Wolfram » 16 pro 2013, 19:13

Ahoj,
kupoval jsem to jako dovoz z Itálie. Podle Italského techničáku to mělo jenom jednoho majitele. Celkový stav, řekl bych zánovní. Sám jsem na tom najel 1000 km naprosto v pohodě. A najednou problém.

W.
Wolfram

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 22 bře 2012, 22:07
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Yamaha cygnus, Honda Jazz 250

Re: Honda Jazz 250 - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod Přemda Honda » 26 led 2014, 01:19

Potřeboval bych poradit..když svou Hondu Jazz startuju za studena,motor běží v tak nízkých otáčkách,že má tendenci zhasínat,přidáním plynu jasně,že zhasne..někdy to ten nízký volnoběh udrží,někdy startuju na 2x nebo na 3x..po malém ohřátí už chytne na brnk.Samozřejmě mě hned napadl automatický sytič,hledal jsem kolik stojí nový,ale nikde ho nemůžu najít,ani na Foresighta nebo Piaggio 250,což by mohlo být stejné..všude nabízí jen univerzální sytiče na 50 ccm apod...jinak vzduchový filtr je docela černý,na jaro budu dávat nový,ale myslím,že tím to nebude,spíš ten sytič nebude pracovat správně..ale kde sehnat nový?Nějak rozhýbat se asi nedá,co? :)
Uživatelský avatar
Přemda Honda

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 39
Registrován: 18 zář 2013, 16:01
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou,okres Znojmo
Skútr / moto: Honda NSS 250 Jazz
Tuning / úpravy: Jen vzhledové

Re: Honda Jazz 250 - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod Wolfram » 26 led 2014, 12:15

Ahoj,

jako první zkus sytič vymontovat a dej pod něj gumovou nebo fíbrovou podložku cca 0,5 až 0,7 mm. Sílu musíš vyzkoušet. Jestli se jenom málo otevírá jehla tak ti to pomůže. Ten termočlánek co je v sytiči totiž časem ztrácí trošku schopnost smršťování podle teploty. Taky jsem sháněl sytič a nakonec sehnal z Foresighta ale mám ho v záloze, podložka problém vyřešila. Ještě se dá sehnat mechanický sytič s táhlem.
http://www.skutry-malsice.cz/aprilie/ru ... ml#content

Ahoj W.
Wolfram

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 22 bře 2012, 22:07
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Yamaha cygnus, Honda Jazz 250

Re: Honda Jazz 250 - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod Přemda Honda » 26 led 2014, 12:27

Wolfram,díky za radu,vyzkouším...doufám,že nebudu muset odstrojit půl motorky :D :D ale snad se tam nějak dostanu..
Uživatelský avatar
Přemda Honda

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 39
Registrován: 18 zář 2013, 16:01
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou,okres Znojmo
Skútr / moto: Honda NSS 250 Jazz
Tuning / úpravy: Jen vzhledové

Re: Honda Jazz 250 - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod dany01 » 26 led 2014, 15:06

to wolfram: janon Ti ani radšej neodpovedal - pomyslel si svoje . stačilo mu ked si povedal že to je talian, možno s milionom km a ty zadreš , že tvoja dôvera v Hondu bola naštrbená. čo tak zamyslieť sa na tým , že ten talian to asi pre niečo predával a ten priekupník čo Ti to posunul to od Taliana kupil za 5 korun aj s chybou a tebe to predal ako stroj v poriadku.
ak by si povedal , že si jediný majitel a máš to od začiatku a takéto niečo sa stane , tak hej Honda ma sklamala ,ale takto len trepeš dve na tri, čím zhadzuješ značku Honda.
napr. janon teraz predáva majesty so 135000 km a ten stroj je podla mna hodnejší kupiť ako nejaký krám z talianska , ktorý má možno raz tolko ako Janonova majesty. A u janona máš dôveru , že o nu bolo starané , čo od taliana nemôžeš čakať , všetkci vieme ako sa správajú ku autám, motorkám , atd.
Ak by Janon bol svina a stočí to na 35000 km , čo sú všetky dovozy z talianska (majú min. 10 x tolko) tak by to omnoho skôr predal ako ked tam nechá tú 1 na začiaku.
Uživatelský avatar
dany01

250+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 293
Registrován: 06 lis 2011, 21:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda
Tuning / úpravy: Original

Re: Honda Jazz 250 - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod Uch » 26 led 2014, 15:46

to: dany01
To jsou zase kydy, kdyby jsi sem nenapsal nic, udělal by jsi líp! Jenom spekuluješ o něčem o čem víš kulový. Nevím proč by nemohl Wolfram napsat, že utrpěla jeho důvěra ve značku, když zničeho nic mu po cca 1000 km odešlo těsnění pod hlavou a hlava byla zkřivená. Co by asi tak měl napsat jinýho? Jako že se mu to na Hondě líbí nebo co? Něco o téhle motorce vím a taky vím že Wolframovi v servisu Honda potvrdili výborný stav skůtru a minimální opotřebení motoru. Tedy to nebylo olítané do bezvědomí od Itala. Takže prostě pan Honda při výrobě tohodle kousku udělal někde chybku, to je celý.
Věřím ti že pravidelně servisovaná motorka s poctivými 135000km je lepší než je*ka která má zaručeně" pravých" 35.000km a Ital na ni kašlal , ale tohle není tento případ, věř mi.
Uch

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 58
Registrován: 01 říj 2013, 12:37
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Piaggio X9 125, Malaguti Spider max 500GT
Tuning / úpravy: Zatím není třeba..

Re: Honda Jazz 250 - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod Wolfram » 26 led 2014, 16:05

to dany,

kámo asi jsi špatně četl můj příspěvek, stav zánovní, 1000 km bez jakéhokoliv problému. Problém se objevil najednou, tedy jsem to koupil v bezvadném stavu. Servisáci v Hondě po rozebrání oznámili stav A1 a nevíme kde je problém. Tak proto to mírné zklamání. Ne všechno co se doveze z Itálie musí být "olítaná vrána".

to přemda honda

stačí pod sedlem demontovat ten kryt motoru a už koukáš přímo na sytič. Ten je upevněn dvěma šroubky na takové půlkulaté objímce, to je vše. Dávej pozor aby ti šroubky nespadly do motoru, už je nenajdeš :-) Stačí dát na šroubovák magnet a jeto v pohodě.

Ahoj W.

Prosím nezakládej dva příspěvky pod sebe. Pokud chceš něco dodat, použij editaci již vytvořeného příspěvku. Díky Kyblos
Naposledy upravil KYBLOS dne 26 led 2014, 18:56, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Wolfram

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 27
Registrován: 22 bře 2012, 22:07
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Yamaha cygnus, Honda Jazz 250

Re: Honda Jazz 250 - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod dany01 » 26 led 2014, 18:41

to uch a wolfram: možno máme každý iný pohlad na pojem: "zánovní", nenapísal si nič o tom skutry, po akých tacho km to odišlo - najazdené samozrejme nevie ani ten talian. a povieš - si sklamaný z Hondy. ale čo má stav opotrebenia motora napr. valca s prevarením niekedy v minulosti napr. pre tými 1000km, vieš či prekupník nevymenil chladiacu aby bola čistá pred predajom? nevieš . tých 1000 km to už mohlo byť chytené a už sa to len zhoršovalo, a u teba sa to dokonalo.
to uch: "Jenom spekuluješ o něčem o čem víš kulový" - kulové vieš o tom ty ako aj ja. to ako chceš povedať, že dáš ruku do ohna za to že talian bol vzorný užívatel?! neuvaril to , nevieš. vieme všetci ako to je , tak na čo si dávať ružové okuliare, netvrdím že 100% ale tých 99,9 % to je a to ,0,1% su mašiny ktoré síce sú z talianska ale ideš si po nu sám k majitelovi, ktorého poznáš. sa zamysli nad tým - predával by si skutra s 20 000 km ????? určite nie, lebo to je to zánovné.
je toho plný internet CZK a SVK
"skuter po talianskom dôchodcovi, 10 rokov starý a 10000 km, 5 rokov najazdený, stál v stodole" chlapci z toho by ste mohli vyrásť.
ešte k tej honde: ked povie niekto , kto ju má ako novú, servisuje, najazdí kopec km a odíde mu to čo tebe, tak nepoviem ani slovo, vtedy to sklamanie je. ale takto kydať na značku proste nejde. nenadržam honde , to isté platí aj pre ostatné značky
wolfram: teraz si si ju opravil a ak to spravili dobre sám uvidíš že sklamaný určite nebudeš.
Uživatelský avatar
dany01

250+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 293
Registrován: 06 lis 2011, 21:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda
Tuning / úpravy: Original

PředchozíDalší

Zpět na 150-250ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků