čidlo tlaku oleja kontrola

Diskuze o skútrech větších objemů.

Re: čidlo tlaku oleja kontrola

Příspěvekod JRM66 » 25 úno 2016, 20:04

Tak borci závada vypatrana, ked to tu napíšem čo bolo hlavnou príčinou tak určite budem za trottla sezony. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No ale nedalo mi to tak sa aspoň pochvalim ako som to po.... ved komu napokon sa niečo podobne nestalo, aspoň vidite že ani ja nie som absolútne dokonalý, takže si teraz poriadne nasypem popol na hlavu!!! :lol: Nepriamo to v podstate súviselo z predchádzajúcou výmenou voľnobežky a hlavne že som to robil na bočnom stojane. Takže ked budete niekedy v budúcnosti meniť voľnobežku tak kľudne po stečeni oleja na bočnom stojane postavte potom kľudne skutrika na hlavný stojan, olej vám nevytečie a hlavne si upchajte dolný prepadový otvor na olej o veľkosti trošku väčšej myšacej diery cez ktorý vám potom následne pri zakladani rotora nemusí vypadnúť ten perfektný klinok, hádajte asi kam? :lol: Po chvili sa ho sice magnetom na drôtiku podarilo vyloviť a následne zabezpečenie otvoru papierovou vreckovkou bolo už po tejto skúsenosti automatické. Viko sa kvôli pretesneniu VP skladalo až o 3dni neskôr tak tam ta vreckovka preventivne ostala a cely bok som zadekľoval baliacim papierom nech mi tam nenafučí voľaaký sajrajt ked to stalo vonku v garážovom pristrešku pri dome. Po troch dňoch som prišiel z pripraveným deklom VP na ktoré som si nasadil tesnenie a po odstraneni ochranneho papiera som tam nasadil viko ako ma byť, zrejme v chaose ktorý tam v danej chvili panoval skrz veci nesúvisiacích zo skútrikom sa asi zrejme z najväčšou pravdepodobnosťou pozabudlo na tu poj..... papierovú vreckovku, :twisted: lebo inač si to fakt neviem vysvetliť. :?: Následne po zložení skútra som dal skúšobnú jazdu cca 20km a všetko šlapalo ako malo, potom skúter jeden deň nejazdil čo stašilo tej vreckovke v olejovej vani aby sa riadne rozpustila a potom hned pri štarte sa to nabalili okolo sitka na hrubé nečistoty(chvala panu bohu a obzvlášť sláva tomu talianový ktorý to tam vymyslel). :idea: Dnes rano ked som nahodil hadicu z manometrom a skoro absolútne žiaden tlak, tak som trocha šípil problém vo filtru ale toto som ani vo sne nečakal, :shock: :arrow: http://nsnorko.rajce.idnes.cz/Ine/#IMG_ ... 102838.jpg :roll: hold musím si priznať kiks a ešte štastie že som nikam na skútriku nešiel, lebo ten minimalne mizerny tlak oljeja stačil akorát tak možno na voľnobežné otáčky. Tak žiadnu chválu za toto nemôžem očakávať, ale potvrdilo sa to že pri montaží potrebuje človek absolútny kľud a žiaden stres lebo inač to dopadne dosť podobne. :lol: Toto si zoberte iba ako ponaučenie že ako sa môžu niektoré veci vyvrbiť aj ked si človek mysli že to urobil dokonale tak nie vždy tomu aj tak musí byť!!! :mrgreen:
MOTO: BMW R 850R.95tkm, teraz 105tkm Piaggio Liberty 125 m.02 Maslová metla. cca. 45tkm teraz cca.65tkm Beverly 250 RST-ie 04 silver Italka.kauf.27tkm, aktuál 50tkm Dalšie BV250-300ie Tourer čierna z CZ teraz už white pearl 566. Viva Piaggio! BV 350 ST
JRM66

500+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 725
Registrován: 08 říj 2015, 18:22
Bydliště: Totalitna EU. v panelaku zatiaľ
Skútr / moto: BV RST 250ie BV-300 Tourer BV-350 ST
Tuning / úpravy: Vymenena pôvodna brzdova kvapalina!

Re: čidlo tlaku oleja kontrola

Příspěvekod Lubon » 25 úno 2016, 22:53

No potěš koště, ale hlavní je že je po problému, nic to nestálo a motor to přežil :D
Lubon

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 283
Registrován: 18 led 2014, 23:43
Bydliště: Brno-Žebětín
Skútr / moto: Honda X-ADV Honda VFR 800 Triumph Tiger

Re: čidlo tlaku oleja kontrola

Příspěvekod Dusan14 » 25 úno 2016, 23:22

To sa este uvidi ci nebude mat nasledky
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: čidlo tlaku oleja kontrola

Příspěvekod JRM66 » 26 úno 2016, 01:41

Preventívne radšej vymením motorový olej spolu s filtrom nanovo! :wink:
MOTO: BMW R 850R.95tkm, teraz 105tkm Piaggio Liberty 125 m.02 Maslová metla. cca. 45tkm teraz cca.65tkm Beverly 250 RST-ie 04 silver Italka.kauf.27tkm, aktuál 50tkm Dalšie BV250-300ie Tourer čierna z CZ teraz už white pearl 566. Viva Piaggio! BV 350 ST
JRM66

500+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 725
Registrován: 08 říj 2015, 18:22
Bydliště: Totalitna EU. v panelaku zatiaľ
Skútr / moto: BV RST 250ie BV-300 Tourer BV-350 ST
Tuning / úpravy: Vymenena pôvodna brzdova kvapalina!

Re: čidlo tlaku oleja kontrola

Příspěvekod Lubon » 26 úno 2016, 12:21

Určitě správné rozhodnutí, lepčí preventivně než dělat generálku a pro jistotu bych po ujetí pár km(baj voko 50km) olej vypustil a zkontroloval sítko. Když to bude v poho můžeš to tam dát zpátky. No a pokud jsi ten motor nějak moc nezatížil tak přežije, taloš není tak náchylnej na kliku jak Yamaha nebo Suzuki- to zas bude připomínek :D
Lubon

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 283
Registrován: 18 led 2014, 23:43
Bydliště: Brno-Žebětín
Skútr / moto: Honda X-ADV Honda VFR 800 Triumph Tiger

Předchozí

Zpět na 150-250ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 6 návštevníků

cron