Yamaha N-max

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Desper » 27 kvě 2016, 12:29

Takhle, já váhám právě mezi N-Max a SH125i, protože k SH je ten kufr i s nosičem zadarmo, ale je to degradovaný celkem málo prostorem pod sedlem. V tomhle SH docela vede, ale zas na ní víc fouká a plexi na ní moc hezky nevypadá. NMAX je fakt hezčí. Těžká volba :evil:
Desper

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 235
Registrován: 13 kvě 2016, 08:48
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: Honda SH125i 2016

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod moto.joker » 27 kvě 2016, 12:48

No právě, protože to má málo místa pod sedle, tak k tomu dávají ještě kufr. Takže to vypadá jako kufr zadarmo, ale není tomu tak. On ten kufr k tomu taky není nic moc (jako na objem). Pokud uvažuješ 2 lidi a 2 batohy, tak se většímu kufru nevyhneš.

Pokud chceš cestovat, tak boční brašny a velký kufr. Záleží na tom, jak daleko jedeš a co všechno vezeš.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Desper » 27 kvě 2016, 14:10

Nic extra, většinou každý vezeme nějaký foťák, trochu jídla a pití, mobil, peníze, možná nějaká větrovka. Prostě objem tak školního batohu. Tak 50l kufr by myslím mohl vystačit na to hodit dovnitř i ten batoh, omrknu to někde v Praze naživo. Díky :)

A ještě dotaz, ty menší kola NMAX: Je to hodně znát? Třeba proti PCX, SH, Majesty...Vadí to, drnčí to v řídítkách apod.? Nebo je to něco na co se prostě dá zvyknout? Zas širší kola by snad mohla znamenat větši stabilitu.
Desper

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 235
Registrován: 13 kvě 2016, 08:48
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: Honda SH125i 2016

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Badarala » 27 kvě 2016, 16:20

Desper...V testech solidních zahraničních redakcí jsem se opakovaně dozvěděl, že N-max má poměrně výrazně lepší stabilitu a jízdní vlastnosti než Pcx. Sice menší ráfky, ale pořádnější gumy, tedy pokud tam nebude ještě další důvod... Určitě ale na tom nebude N-max tak dobře jak SH při jízdě, SH je taková malá motorka, prostě nej :-)
Měl jsem SH, najel 22000km, a má malý prostor pod sedlem a ten origo kufr je sice hezký, ale vcelku malý a trochu blbý na manipulaci. Schránka vpředu je úplně naprd. Zase dají se převést různé velké předměty na ploché podlaze.
Budu letos znovu kupovat skútra (mám jen motorku a chybí, a žena má navíc jenom B řp) a znovu už SH ne, nicméně musím říct, že jeden ze zásadních důvodů je, že to mám do Hondy strašně daleko. Naopak mám blízko Italy a Yamahu.
Ted už rozhoduji mezi dvěma modely: N-max a Medley
N-max je víc sexy... uvidíme, i ženě se líbí :-)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod U-ra » 27 kvě 2016, 16:24

hkubes píše:Zdravím všechny.
Dnes jsem se tu zaregistroval jako nový člen a buď dnes odpoledne, nebo zítra dopoledne, bych si měl přivézt novou YAMAHU. Dlouho jsem se nemohl rozhodnou v jaké barvě jí vzít. Černá je elegantní, ale je na ní vše vidět , takže jsem se nakonec rozhodl pro červenou , které se nedá přehlédnout. Pročetl jsem toho dost, shlédl videa a z výběru který jsem měl, to nakonec vyhrála YAMAHA NMAX 125 ABS. Takže doufám že nezklame. Popravdě si říkám jestli nedělám chybu, jelikož jsem 37 let neseděl na motorce a za poslední roky, jsem se občas svezl na mopedu typu Babeta, Korado. Navíc jsem za svůj život několik motorkářů při své profesi zachraňoval a nebo se to už bohužel nepodařilo. Řekl jsem si, že už na moto nesednu, ale prostě si chci občas vyčistit hlavu a projet se, než sedět jen v autě. Tak snad bude dobře a půjde to.


Ahoj, popsal jsi to/sebe tak, že jsem se v tom textu našel taky. Mám stejného skutra týden a jsem nadšený. Sháním už jen přilbu s rohama :-)
S manželkou jsme přešli od hádek nad malichernostma k hádkám, kdo pojede na skutru.
U-ra

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 25 kvě 2016, 15:42
Bydliště: Praha - Východ

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Desper » 27 kvě 2016, 17:07

Badarala: Medley! Nad ním taky váhám. Mé představy o skútru splňuje dokonale, ale musím počkat skoro měsíc :( N-MAX je vzhledem zajímavější to jo. A jak Medley podporuje EURO4, tak se obávám aby to jelo a zrychlovalo.
Desper

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 235
Registrován: 13 kvě 2016, 08:48
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: Honda SH125i 2016

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Badarala » 27 kvě 2016, 17:52

Desper: pročetl jsem, co se dalo, a všude se shodují, že N-max má patrně jeden z nejlepších odpichů, ne-li nejlepší, ze všech 125ccm na trhu, myšleno do 50 km/h. Naopak u Medley je rozjezd z místa relativně vlažný. Ale možná to pak zase dožene ve vyšší rychlosti, to už jsem se jaksi nedozvěděl. Maximálka bude, hádám, +- stejná.
Medley má perfektní výbavu, to zase jo...A např. na dírách v zatáčkách bude určitě lepší. Přesto u mě zatím favorit N-max 8)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Desper » 27 kvě 2016, 19:33

Tak Medley sice 150 je k vidění v Praze na Vrbově. Jsme na tom podobně, to sedlo na Medley mi přijde docela úzké. Ta výbava je však parádní a velká kola, ale NMAX je takový zábavnější a zajímavější no (a sedlo pohodlnejsi). A NMAX je o 5k levnější.
Desper

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 235
Registrován: 13 kvě 2016, 08:48
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: Honda SH125i 2016

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod hkubes » 27 kvě 2016, 22:26

Tak Piaggio Medley 125/150 2016, byl také můj favorit. Nakonec ale rozhodlo to, že mi prodejci řekli, že na tyto italské skútry dlouho trvá než přijdou náhr.díly. A dost prodejců je ani nemá, Čeká se měsíc i déle. Kdežto na Yamahu jsou díly většinou do tří dnů ze skladu v Holandsku pokud se nemýlím. A to taky u mě rozhodlo. Navíc jsem hledal i na youtube, jak se jezdí ve dvou na Nmaxu a tohle mě přesvědčilo že to bude stačit.
https://www.youtube.com/watch?v=4qgwK9SRCho

-- 27 kvě 2016, 21:31 --

A to, že někdo kritizuje, že NMax nemá 12V zástrčku a světlo v úložném prostoru,tak jak jsem koukal jde to dodělat. Další kritika že Nmax nemá uzamykatelnou schránku, to mi tolik nevadí, jelikož nic cenného bych tam stejně nenechával.
hkubes

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 140
Registrován: 27 kvě 2016, 07:35
Skútr / moto: YAMAHA NMAX ABS

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 27 kvě 2016, 22:53

Ja som vyberal skoro tri mesiace. Nakoniec som sa rozhodol pre N-Max. V testoch je chválený, vyzerá pekne a ABS spolu s kvalitnými pneumatikami stoja za tú cenu. Nemám s čím porovnať, lebo som sa na inom nevozil, ale podvozok mi príde výborný, ani tvrdý, ani mäkký, brzdy sú výborné. Jazdím často aj s manželkou a priestor som poriešil originál nosičom za 122 € + k tomu kufor Shad SH39 za 105 €. Inak dynamika je výborná aj vo dvojici. V pohode sa dá udržať 90 aj do kopca - samozrejme nie príliš prudkého. Dnes ma pri výjazde z obce chcela predbehnúť Felda (bolo to do kopca a bol som bez ženy), ale keď som za značkou koniec obce pridal aj ja, po pár sekundách to vzdal :D Videl som na predajni všetky farby a červená sa mi od začiatku páčila najviac a naživo to bolo rovnako, takže ju odporúčam. Na slnku je tá metalíza krásna ;)
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Desper » 27 kvě 2016, 23:08

Musím N-Maxu uznat, že má snad nejnižší spotřebu ze skútrů co nemají stop-start. Mechanik v Yamaze mi říkal, že by stop-start byla první věc co by z toho vyhodil (ale mohla to být reklamní výmluva :D ) . U aut na to lidi nadávaj, u motorek nevím. Nevíte jestli se dá vymyslet nějaký košík nebo držák mezi nohy na ten "mezipráh" jako kompenzace chybějící "rovné podlahy" kde si můžou lidi vozit igelitky?
Desper

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 235
Registrován: 13 kvě 2016, 08:48
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: Honda SH125i 2016

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Badarala » 28 kvě 2016, 12:00

Hkubes: Bohužel neumím portugalsky, takže jsem se z toho videa prakticky nic nedozvěděl :-) Jasný, že věci jako 12V zásuvka nebo světýlko pod sedlo se dají dodělat. I teploměr venovní teploty se dá dokoupit. Ale třeba prostor pod sedlem, kterýmá Medley daleko větší, nebo pěkná uzamykatelná schránka vpředu už moc ne, tam má prostě Medley navrch. I tak můj favorit stále Nmax 8)
Desper: Měl jsem startstop na SH, šel vypnout. V zimě jsem ho vypínal kvůli vyhřívaným rukojetím a aby nevychládal motor, když jsem např. čekal u přejezdu na vlak. Nebyl s tím žádný problém, fungoval bezvadně, ve městě to bylo příjemné. Jestli to snižovalo spotřebu si netroufnu tvrdit. Možná že ve velkém městě jako je Praha, kde pořád stavíš na křižovatkách, by i mohlo. Jinak vyrobit lze cokoli, nebo třeba koupit toto: http://www.hzmoto.cz/cz/e-shop/628352/c ... ilver.html
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod hkubes » 28 kvě 2016, 13:53

Badarala - máš pravdu, že dodělat se dá vše. Ten odkaz na to video jsem sem dal jen z toho důvodu, že mě přesvědčil, že i ve dvou se dá na tom jezdit. Jinak všechny ostatní videa jsou jen s osazením řidiče. Jinak se zeptám těch, co v tom mají jasno co koupit za kufr. V Yamaze mi nabídly originál nosič, plotnu a kufr se zámkem se slevou 20% za 6774Kč.Našel jsem i levnější kufr, který má navíc i osvětlení za 2090, ale jak řekl ten co mi to ukazoval , stejně bych musel koupit originál nosič a ten po slevě stojí 2800.Levnější se asi sehnat nedá.
hkubes

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 140
Registrován: 27 kvě 2016, 07:35
Skútr / moto: YAMAHA NMAX ABS

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod jendajenda » 28 kvě 2016, 22:01

ahoj, jsem ve fázi kdy stále vybírám skůtr. Nejdříve jsem měl vyhlídlí Vision 110, ale pro mě dost slabé v kopcích. tak jsem se byl podívat na Nmaxe, líbíse mi mnohem víc než PCX, ale přemýšlel jsem jakou muže mít životnost. To proměnné časování ventilů u tak malého motůrku na mě nepůsobí moc dobře. Kolik mívají yamahy nájezd - životnost?
jendajenda

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 46
Registrován: 05 dub 2016, 15:49

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Desper » 28 kvě 2016, 23:42

Já jsem zrovna mezi SH125I a NMAX.
SH125i má větší kola a rovnou podlahu kam se něco dá dát mezi nohy, ale pod sedlem je to na helmu a šmitec. NMAX je zas hezčí, sportovnější, má víc pod sedlem, ale v ceně není ani nosič. Určitě je taky na NMAX hezčí plexi než na SH, na ní vypadá fakt hrozně
Desper

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 235
Registrován: 13 kvě 2016, 08:48
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: Honda SH125i 2016

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků