Yamaha N-max

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod hkubes » 15 čer 2017, 10:44

Zdar, hlavně že se to už trochu lepší. Ale možná mě už trochu znáš. Já prostě bez oblečení, rukavic a bot nevyjedu. Sám jsi poznal že i při malé rychlosti stačí málo a je malér. A to že pojedu jen tak na pohodu v kratasech a tričku prostě já neuznávám. I pád při 20km stojí za to. Navíc jsou už vedra, já mam na bundě otevřeno větrání, na kalhotech taky a že bych se potil nepozoruji. Prostě mi věř, že jsem za život viděl a byl u dost pádu z motorky a nikdy mi nebylo líto těch co jeli jen v kraťasech, triku a žabkách. Jen jeden příklad z poslední doby. Jeden jel na Babetě a v zatáčce ho vytlačil ze silnice mladej cucák v BMW. Rychlost Babety byla do kopce minimální. Borec ale jak byl vytlačenej spadl do příkopu a i když měl rifle botasky a dobrou bundu byl sedřenej docela dost. Hlavou v přilbě vzal skálu. Kdyby měl otevřenou přilbu měl by v prdeli čelist a zuby. Díky tomu že ji měl uzavřenou tak spodek měl namáčklej na puse a to ho zachránilo. Takže i tady jde poznat že kdyby jel jen v kratasech a triku a s otevřenou helmou dopadl by při pádu cca z 20km rychlosti blbě. Takže asi tak. Ale je to na každém jak se ke svému zdraví staví.
hkubes

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 140
Registrován: 27 kvě 2016, 07:35
Skútr / moto: YAMAHA NMAX ABS

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Badarala » 15 čer 2017, 11:12

Sice jezdím v komplet výbavě i z vesnice do vesnice pro rohlíky a rukavice si znovu navlecu i při přejezdu ve městě 200 metrů z krámu do krámu, ale upřímně z duše nemám rád moralizovani typu "je na každém, jak si váží svého zdraví ". Smrdí to vždycky sdělením "já vím, co je pro každého správně a jak to má být"...
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod hkubes » 15 čer 2017, 11:53

A copak to není pravda, že je to na každém ? Myslím že ano. Můžeš napsat cokoliv a pak ti nějaký ....... napíše já jezdím v tričku a kraťasech. Ti jsou pak nejhorší u nehody a jen řvou aby se jim něco píchlo apod. Takže nemoralizuji jen dávám na zvážení. Já osobně si svého zdraví cením a podle toho se chovám, ale počítám s tím, že se může cokoliv stát.
hkubes

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 140
Registrován: 27 kvě 2016, 07:35
Skútr / moto: YAMAHA NMAX ABS

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Badarala » 15 čer 2017, 12:24

Jistě...Lze jezdit od žabek, tílka a otevřené helmy (jak to běžně na silnici dělá můj kamarád, který jezdil roky plochou dráhu ještě v době před nafukovacími mantinely a ted dělá enduro, a který měl zlomené snad vše, včetně páteře) po koženou kombinézu, páteřák a airbagovou vestu.
Myslím, že není nutné, aby si lidi, kteří se nachází na různých stupních této pomyslné škály bezpečnostních opatření, navzájem projevovali nadřazenost nebo poučovali o tom, co je správně.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Dusan14 » 15 čer 2017, 12:25

Len ich nechaj, az zakusia ako sa Hoji zodrata koza. Tak si dobre rozmyslia to tricko a kratasi.
Nad 40 by som rozhodne v tricku a kratasoch nejazdil. Aj tak ten pad v 40 bude sakra boliet a to dlho.
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Badarala » 15 čer 2017, 12:29

Jasně...
Jen ať si tak jezdí, ale pak ať jsou ztrestani!
Novinky.cz hadr :-(
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 15 čer 2017, 14:29

Taká náhoda, že práve tento rok som bol napríklad na motosalóne v BA a pozeral som si nohavice, no nevidel som od rovnakej značky čo mám bundu nič k svetu a za prijateľnú cenu. Čo sa týka prilby mám ja a aj žena jetku a prilby až na ženinu, kde sa spravila malá prasklina prežili ten pád, moja aj náraz do auta. Ani plexi mi neprasklo. Zase nieje jetka ako jetka. Ono dosť záleží od pádu. Táto prilba má výbornú viditeľnosť a pre mňa, človeka nosiaceho okuliare je integrálna dosť problém. Čo sa týka pádu, sme nemali ani len predretú jednu vec, čo sme mali na sebe. Nejeden motorkár sa zabil aj komplet v moto veciach, preto niekoho odsudzovať ako je oblečený, mi príde rovnaká blbosť, ako plechovkári odsudzujúci každého jazdiaceho na dvoch kolesách. Je to aj o šťastí, že keď už príde k nehode, ako človek padne. Ja keby neletím na auto, ktoré mi ešte zacviklo nohu, nič by mi asi nebolo, tak ako žene. Poznám ľudí čo jazdia na skútri a nemajú ani len bundy. Hlavne, že mňa poučovali aké kvalitné a drahé prilby majú. Len čo im budú platné po páde a zlomenej chrbtici, či ruke neviem. Rešpektujme jeden druhého, bez toho aký má kto stroj, prilbu, či oblečenie. Všetkým nám ide o to si tú jazdu užiť, oddýchnuť si od dennodenných starostí a spoznávať popritom krajinu okolo nás. ;)
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod pcx » 15 čer 2017, 14:38

misacinec píše:Rešpektujme jeden druhého, bez toho aký má kto stroj, prilbu, či oblečenie. Všetkým nám ide o to si tú jazdu užiť, oddýchnuť si od dennodenných starostí a spoznávať popritom krajinu okolo nás. ;)


....tak je, moja rec :!:
Uživatelský avatar
pcx

500+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 588
Registrován: 07 led 2015, 10:58
Bydliště: Nitra, SK
Skútr / moto: Yamaha X-Max 400 MOMO DESIGN

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod hkubes » 15 čer 2017, 15:51

Respektuji .respektuji. Ano zabijí se, lámou kosti i když mají nejkvalitnější kombinezu.To ano, ale já psal o tom ze je děs pak sbírat tyhle lidi na silnici když to má sedrene tělo a brečí jak malí kluci. A kdyby měli nějaký hadry a ne kratké triko byli by v pohode.Takže o tom to bylo .Pro mě za mě ať si klidně každý jezdí v čem chce ale pak at nefnuka.Ono vážně pak vidět na silnici jak brečí a holka řve ze má sedřeně nohy a ruce tak si můžeš jen myslet kdyby si vzala poradny hadry a nedělali ze sebe frajirky tak mohli dopadnou lépe. Tohle téma je pro mě zavřené.
hkubes

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 140
Registrován: 27 kvě 2016, 07:35
Skútr / moto: YAMAHA NMAX ABS

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Voltys » 18 čer 2017, 16:51

Voltys píše:Mě teda nic necvaká.

Tak oprava, už jsem si toho cvaknutí také všiml je to podobný zvuk jak když zmáčkneš brzdvou páčku. Určitě je to to proměnlivého časování ventilů, který přepíná dvě různé vačky na sacích ventilech v závislosti na otáčkách.
Uživatelský avatar
Voltys

50+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 64
Registrován: 23 zář 2016, 07:55
Skútr / moto: Yamaha Nmax 125 ABS

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod radimp » 19 čer 2017, 09:37

Ano je to podobný zvuk jak ty brzdy to je pravda..

Tak mám najeto už 700km a je pravda že to začíná být živější, už občas při předjíždění dám plný plyn a spotřebu mám zatím 2,2l/100km i se mi zdá, že motor začíná být klidnější, ale nalil jsem tam ted V-power 100. Nemám moc srovnání, ale skůtr fakt sedí dobře, na nerovnostech je tvrdší, ale ještě se mi nestalo, že by mi to někde uklouzlo.
Uživatelský avatar
radimp

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 09 čer 2016, 10:34
Skútr / moto: Yamaha Nmax 2017

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Voltys » 09 črc 2017, 18:45

Tak jsem byl už párkrát se ženou na projížďce. Překvapilo mě že i ve dvou já 90kg žena 65kg jel Nmax solidně. Na rovince v pohodě 90-100km/h udržít. I kopce mu nedělají problém když je rozjetej ale je znát když se rozjíždím v kopci to už taková raket není. Musel jsem dokoupit opěradlo na kufr, žena si stěžovala že ji to tlači. Sedadlo by mohlo být pohodlnější a širší při brzdění mi prdel sjíždí dolů není to na dlouhé trasy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Voltys

50+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 64
Registrován: 23 zář 2016, 07:55
Skútr / moto: Yamaha Nmax 125 ABS

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod malíček » 10 črc 2017, 22:58

Tak servis ve 12tis. Odhadovaná cena v Ymoto 2500,- nakonec real 1850,-
malíček

10+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 14
Registrován: 07 srp 2015, 08:37
Skútr / moto: Yamaha nmax

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Voltys » 11 črc 2017, 10:00

Co ti na něm všechno dělaly?
Uživatelský avatar
Voltys

50+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 64
Registrován: 23 zář 2016, 07:55
Skútr / moto: Yamaha Nmax 125 ABS

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod malíček » 11 črc 2017, 10:55

Myslím, že jen měnili olej :-D nic jineho jsem v servisní zprávě nemel.
malíček

10+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 14
Registrován: 07 srp 2015, 08:37
Skútr / moto: Yamaha nmax

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků