Yamaha N-max

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 12 čer 2017, 14:53

Ja som mal ísť na druhý servis pred necelým mesiacom, ale hodinu predtým sa mi stala nehoda, tak som sa tam už nedostal. Teraz ma bude čakať taký trochu väčší servis:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod pcx » 12 čer 2017, 15:05

misacinec,
jaaaaj, toto vzdy zaboli / zamrzi, takato neprijemnost. Uff :( :(
Odniesli si to len plasty, alebo aj ty??
Uživatelský avatar
pcx

500+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 588
Registrován: 07 led 2015, 10:58
Bydliště: Nitra, SK
Skútr / moto: Yamaha X-Max 400 MOMO DESIGN

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 12 čer 2017, 15:20

Veru, zabolí :/ Ja som dopadol podobne. :D Zlomený palec na ruke, koleno, veľká tržná rana na lýtku. Letel som na čelné sklo Felície, Bohu vďaka som mal bundu a rukavice. Samozrejme aj prilbu. Sedela za mnou aj manželka, tá len spadla na zem, zopár odrenín, inak nič viac a to nemala ani len rukavice v tom momente, bundu nemá vôbec. Išli sme pomaly, ale bola to šupa aj tak.
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod pcx » 12 čer 2017, 15:25

auuuuu :(
Uživatelský avatar
pcx

500+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 588
Registrován: 07 led 2015, 10:58
Bydliště: Nitra, SK
Skútr / moto: Yamaha X-Max 400 MOMO DESIGN

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 12 čer 2017, 15:33

Už je odvtedy 24 dní, tak už je to v pohode. :) Aj s kolenom začínam hýbať. Prvé dni som sa nevedel dostať na sedačku a ani z nej. Teraz ma skôr štve, že nakoľko to bola moja chyba prídem aj o vodičák. :( Také super zákony máme na Slovensku!
Čo sa týka skútra je mierne ohnutý aj predný kotúč a neviem či bude v poriadku predná vidlica. Náraz išiel aj na ňu. To by zase poriadne navýšilo cenu opravy, keby sa musí meniť celá predná vidlica.
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod radimp » 12 čer 2017, 16:04

misacinec: no fuj teda :( jak se to stalo? Já jezdím i jen v tričku, vím že je to blbost ale..
Pojištené to máš na havárii? Já si dal i havarijní a GAP, ale hlavně kvůli krádeži..
Uživatelský avatar
radimp

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 09 čer 2016, 10:34
Skútr / moto: Yamaha Nmax 2017

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 12 čer 2017, 17:16

V teple jazdievam len po meste keď idem tiež len v tričku, toto som išiel síce len po meste, ale z práce a to si dávam aj bundu zakaždým. Išiel som z práce pre ženu, asi 2 kilometre po meste a po ceste späť bola pred nami nejaká zápcha v križovatke. Ja som bol na vedľajšej ceste, kde som zastavil za asi štyrmi autami. Keď som videl, že stoja aj autá na hlavnej smerom z prava, tak som tam chcel vyjsť a zaradiť sa medzi autá. Zľava nič nešlo a niekoľko metrov z ľavej strany sú hneď koľaje a za nimi ide cesta z kopca, tak na ľavú stranu nieje vidieť moc na ďaleko. Ako som obchádzal autá zprava, tak hneď ako som obišiel posledné (išiel som pomaly, cca 15 km/h) a vošiel na cestu som zbadal už asi len meter od skútra Felíciu idúcu zľava a vedel som, že bude následovať náraz. To už sa nedalo nič spraviť. Doteraz neviem prečo som to auto nevidel, na cestu vždy pozerám, sledujem premávku. Vodič toho auta mi potom povedal, že pred ním išlo auto s prívesným vozíkom, ktoré odbáčalo na vedľajšiu cestu odkiaľ som ja vychádzal. Asi sme boli jeden pre druhého neviditeľný cez ten prívesný vozík. Ja som si žiadne auto v pohybe na hlavnej ceste nepamätal, až potom som si na nejaké auto s vysokým vozíkom spomenul, ale či to bolo práve z tej chvíle tá spomienka neviem na isto. Mňa najprv napadlo, či nebolo posledné auto na vedľajšej ceste ktoré som obchádzal nejaké vysoké, že by som cez neho nevidel na cestu doľava a ako som vyšiel spoza neho, už bolo neskoro. Len viem, že stálo to posledné auto dosť ďaleko, až na hlavnej ceste skoro. Jazdím tade každý deň, no doteraz to nechápem, ako je možné, že som ho nevidel... Keby nemám vtedy niečo z nohou, tak by som to poriešil na mieste bez policajtov a ostatných zložiek. Takto mám len kopu problémov z toho, nie len zdravotných. Späť to už nevrátim. Odjazdil som rok a 6000 km za ten rok. Niekoľkokrát sa mne stalo, že mi auto nedalo prednosť, prípadne tupí vodiči jazdiaci v zákrutách v protismere, čo ma takmer zoťali. Aj na tej konkrétnej križovatke mi pred asi rokom nedalo auto prednosť, keď som ja išiel po hlavnej a vytlačil ma až ku chodníku, kde som ešte aj pomocou brzdenia zastavil. Potom som toho vodiča dobehol po asi dvoch kilometroch. Chcel asi aj ujsť, ako mal zrazu naponáhlo. Celú cestu som na neho trúbil, blikal... Išiel sa mi ospravedlňovať po zastavení, že ma nevidel, ja mu nato aby sa lepšie pozeral na cestu, že ma skoro zabil! Keby viem, že zato berú vodičáky, tak by som aj policajtov zavolal! Kto je zo Slovenska, dávajte si nato pozor. Stačí aj ťuknutie pri nedaní prednosti, nemusí byť žiadna škoda, alebo zranenie, stačí blbý vodič, ktorý zavolá policajtov aj keď sa nič nestane a máte po vodičáku na 6-24 mesiacov! Pozor nato aj na parkoviskách! Proste žijeme v banánovej republike! Škoda na Felde bola vyčíslená z PZP na 312 €. Ako som písal, keby mi nič vážne vtedy nieje, tak mu dám 300 € a ideme si každý svojou cestou.
Náraz smeroval na predok ľavej strany, skúter nato letel na pravú stranu a šúchal sa neviem koľko metrov po nej. Ja som ešte po dopade z auta na zem počul ako sa šúcha skúter po zemi. Niečo z nárazu na zem na pravú stranu zachytil aj kufor, ten si tiež odniesol šrámy. Ale nič hrozné, až na ulomené otváranie.
Naposledy upravil misacinec dne 12 čer 2017, 17:25, celkově upraveno 1
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod radimp » 12 čer 2017, 17:23

No jo, chybu může udělat každý.., hlavně ať nemáš zdravotní následky a řidičák snad dopadne co nejlépe..

Mě už taky málem sejmulo auto, ale já jel normálně po hlavní a z parkingu vyjíždělo auto a prostě vystrčil čumák do silnice, vyhnul jsem se mu jen tak tak.. zase vím, že když jedu autem, jak je někdy motorka hůře vidět a to se snažím motorky pouštět..
Uživatelský avatar
radimp

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 09 čer 2016, 10:34
Skútr / moto: Yamaha Nmax 2017

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 12 čer 2017, 17:30

Vďaka, tak v stredu idem na konanie, budem vedieť ako som na tom. Zdravotné následky hádam nebudú, zato opatrný budem podstatne viac ako doteraz. Čo sa týka odobratia vodičského oprávnenia za nedanie prednosti, o tom nikto nevie, čo som to zatiaľ hovoril ľuďom. Pritom to je totálne absurdný zákon. Keby druhému ublížim, alebo spôsobím nejakú obrovskú škodu, prípadne nafúkam (nepijem aj tak), tak to beriem, ale takto som škodný hlavne ja a aj keby druhému nespravím žiadnu škodu, ako som písal, vodičák zoberú aj tak. Blbosť na entú!
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Badarala » 12 čer 2017, 18:07

Ahoj Misaninec.
Úplně každý dělá chyby, ale jen po minimálním procentu chyb následuje nehoda, a to ještě obvykle při souhře více chyb, přehlédnutí, okolností... Mohl bych se zde rozepisovat, nakolik je podle mě příčina nehody pouhá souhra náhod a chyb a nakolik jde o hlubší příčiny, které nejsou vidět na první pohled a mají kořeny kdoví kde, ale nemyslím si, že by to byla diskuse vhodná pro toto forum :)
Nějaké výčitky ohledně vlastní neschopnosti každopádně nemají cenu, člověk může být příště akorát co nejvíce duševně přítomný při řízení.
Odebírání řidičáku v podobném případě je samozřejmě pouhá bezúčelná buzerace, která živí různé úředníky (a nahrává uplácení) a další přísavky, co se na tom přiživují.
Přeju ti, ať ti to dobře dopadne :!:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod malíček » 12 čer 2017, 19:26

Ahoj Misacinec,

čtu pravidelně tvoje příspěvky a je mi líto co se stalo, ale mohlo to dopadnout hůř. Pokud jde jen o plechy (v tomto případě plasty) jde o h*vno.
brzy mám 12tis. a člověk musí dávat pozor pořád a hlavně i za ty druhé. Jezdím stále "na itala" (kraťasy, žabky, tričko) chci si tu jízdu prostě užít a né se potit v tlustých hadrech i když vím, že by pomohly, kdyby se něco podobného stalo.
malíček

10+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 14
Registrován: 07 srp 2015, 08:37
Skútr / moto: Yamaha nmax

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 12 čer 2017, 19:30

Vďaka chalani, pozornosti nieje nikdy dosť a sa čudujem, že je ešte toľko vodičov na cestách, keď aj za takúto chybu berú vodičské.
Skúter je inak funkčný, dvakrát som ho štartoval a motoricky vyzerá byť OK. Ono celá zadná polovica skútra je nedotknutá. Predné koleso mi šúcha o plast za ním na spodku, preto sa bojím či nieje trochu ohnutá vidlica, ale tie plasty sú tam pozohýbané, polámané, tak to ťažko teraz posúdiť. Trochu šúcha aj o kotúč, ten je na jednom meste mierne ohnutý, neviem či to je na výmenu. Keď budem môcť chodiť, dám skúter na dvor, tam ho budem lepšie vidieť, prípadne ho po dvore na tých pár metrov aj vyskúšam.
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Desper » 13 čer 2017, 08:13

Taky přeju ať se dáš (a skútr) brzy dokupy. Já si myslím, že chybovost prostě zvyšuje ta často ježděná trasa. Mozek už má naučené scénáře a to vede k větší nepozornosti. Rutina není vždy v případě řízení zrovna k užitku. Já teda musím zaklepat, že s řidiči co do toho že by mě neviděli velký problém nemám. To spíš na prvních třídách mě naprosto ignorují předjíždějíci v protisměru, prostě se proti mě objeví auto a uhni se.
Desper

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 235
Registrován: 13 kvě 2016, 08:48
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: Honda SH125i 2016

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod forester » 13 čer 2017, 09:35

To je typický nešvár že ťa ignorujú v protismere a vlastne vo všetkých smeroch.V tomto slovakistane a podobných postkomunistických krajinách a zakomplexovaných ľudí ktorý si arogantne uzurpujú svojé práva a prednosti aj za cenu že druhého (slabšieho) v našom prípade motocyklistu dokaličia alebo v lepšom prípade vyplašia.
S toho titulu doma jazdím len minimálne na relax.Človek sa buď prispôsobí alebo utrží škody na zdraví alebo si dokaličí skúter.U nás sa jazdí v strese a človek je fakt že rád keď je s cesty už v garáži.
Nikdy nezabudnem tú absolútnu pohodu keď som jazdil v Británii.Kto to nezažil tak ani neuverí.Pri prejazde Londýnom na obchvatovej dialnici vládne disciplína a až neskutočná tolerancia (v porovnaní ako u nás).Sú tam dialnice a napájače v 3-5 pruhoch.Kruháče z 9 výjazdmi,alebo krúháč velký sa priamo napája na menší kruhač v ktorom sú aj tri pruhy,!Já keď nerátam nejakých 100km zo synovým autom, som tam jazdil prvý krát a mal som s toho sprvoti bobky a velký rešpekt ale na lavú stranu sa dá zvyknúť rýchlo, možno za 10km ale kruháče tak to je iná káva.
Bol som tam v čase majstrovstiev sveta vo futbale a tie zápchy okolo Londýna boli velké,každý sa ponáhlal aby stihol zápas.
Jazdil som sprvoti tak ako u nás a pomaly sa predieral medzi pruhmi plných áut.Uhýbali mi až neskutočne disciplínovane,niekedy som mal pocit ako by som bol sanitka :D Motorkári ktorý išli za mnou ma neraz predbehli a gestom ukázali aby som išiel za nimi lebo som sa bál ísť suverejne ako oni.Na dialnici som bol niekdy aj v tom najrýchlejšom prúde keď som predbiehal kamíony a autobusy a naraz som sa ocitol medzi Jaguárom a Bentley a nikto na mňa netrúbil alebo sa mi lepil na chrbát tak ako u nás.Za 9 dní som najazdil 4300km bez stresu a v neuveritelnej pohode.

Znie to ako rozprávka ale je to reál a možno naše vnúčatá sa toho dožijú aj u nás :D

Misacinec sorry ze som to sem dal ale nejak mi to prišlo lúto že sa tak nejazdí u nás a že ty si na tú slovenskú náturu doplatil.Prajem ti aby si sa zahojil a skútrik aby sa dal do pôvodného stavu.
Naposledy upravil forester dne 13 čer 2017, 12:29, celkově upraveno 2
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod radimp » 13 čer 2017, 10:51

Já včera sledoval to ciknutí / cvaknutí a je to opravdu při stejných otáčkách, takže asi fakt to bude něco s tím přepnutím časování na ventilech jak říká i Alexy. Jen jde o to, zda je v pořádku, že je to tak slyšet, snad mi řeknou v servisu.

-- 13 čer 2017, 13:46 --

Ještě se zeptám jaký máte zámek na skůtr? Nebo na to kašlete a jen klíčkem?
Uživatelský avatar
radimp

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 09 čer 2016, 10:34
Skútr / moto: Yamaha Nmax 2017

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků