Yamaha N-max

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 23 črc 2016, 12:53

Ja tankujem iba na OMV natural 95, až na posledy, keď som potreboval v Nitre natankovať, tak som išiel na Shell a nemal som Vif. Motor ide hneď hrubšie a na voľnobehu som si všimol aj kolísanie otáčok. To sa mi na benzíne z OMV nikdy nestalo, aj keď som nepridával aditívum. Pri tej spotrebe skútru by mal 0,5 l Vif vystačiť na takmer 10000 km, takže je to zanedbateľná položka oproti drahším benzínom.
Tak držiak na telefón kvôli navigácii mám hotový, stačil mi nato asi 10cm kúsok 1/2" oceľovej trubky a takto to dopadlo:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Garrett » 24 črc 2016, 19:47

Pěkné a přitom velice jednoduché provedení :)
Bylo - Kymco Downtown 125i 2013
Je - Honda Forza 125ccm 2017
Uživatelský avatar
Garrett

250+
 
Reputace: 38
Příspěvky: 304
Registrován: 19 říj 2015, 20:21
Bydliště: u Vyškova
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm. 2017 Bílo modrá

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 24 črc 2016, 19:51

V jednoduchosti je krása. :D Nechcel som nič navŕtavať, ani lepiť, preto som to takto vyriešil.
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod malíček » 24 črc 2016, 20:58

Misacinec: Ahoj, vypadá to dobře, taky jsem nedávno laboroval kam to tam dám, a udělám to asi stejně. Napiš potom ještě jak se to chová za jízdy (jestli nevibruje) Díky :)
malíček

10+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 14
Registrován: 07 srp 2015, 08:37
Skútr / moto: Yamaha nmax

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 24 črc 2016, 21:28

Ja som tiež špekuloval kam to umiestniť a ako to uchytiť. Pri plexi nato miesto nieje a na riadidlách to je preto najlepšie. Dobre by to bolo aj v strede riadidiel, ale tam by sa to muselo inak uchytiť - navŕtať. Keď to budem mať doskúšané za jazdy, napíšem. Ale je to dosť pevné, ohýbal som to vo zveráku kladivom. Hliník by bol slabý nato - jedine nechať tú ohnutú časť širšiu. Púzdro je ľahké a telefón tiež. Ešte prihodím zajtra fotku z pohľadu vodiča.
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Igr » 25 črc 2016, 11:52

Fakt to vypadá šikovně. Já bych takového nic nevyrobil (nejsem na to příliš manuálně zručný).
Také mě zajímá jak se to bude chovat za jízdy. Aby to nevibrovalo případně nehvízdalo ve větru (předpokládám, že jediné co hrozí jsou vibrace).
Igr

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 22 črc 2016, 13:07
Skútr / moto: NMax


Re: Yamaha N-max

Příspěvekod hkubes » 25 črc 2016, 17:36

Samozřejmě se dá vždy něco koupit, ale to co udělal misacinec, je dobré a svůj účel to splňuje. Za mě má můj obdiv. Když si vezmu že Yamaha nabízí originál držák na navigaci za 1700Kč tak tohle je super.
Jen by mě zajímalo jestli se to nějak neprojeví na jízdě. Myslím tím vibrace. Na řídítkách jsou jak víme závažíčka a obě strany jsou vyrovnané a když dáš na jednu stranu něco navíc tak nevím. To jen takové zamyšlení. Sice gram sem gram tam ale kdo ví.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
hkubes

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 140
Registrován: 27 kvě 2016, 07:35
Skútr / moto: YAMAHA NMAX ABS

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 25 črc 2016, 18:24

Z číny by som nič neobjednával a určite to aj také bude. Za taký peniaz sa dajú aj tu zohnať podobné srandy.
Nevadí to vôbec za jazdy, dnes som to vyskúšal na 40 km ceste na Beckov. Vibrácie žiadne, ani nápor vzduchu nič nerobil - asi je to z časti aj kryté pred vetrom samotným skútrom, alebo plexi. Ten originál držiak čo je fotka nado mnou sa montuje na stred riadidiel a to som nechcel tam nič navŕtavať. jedine púzdro sa trochu triaslo, lebo je vo vnútri priestor na doklady, prípadne niečo iné a okrem telefónu som tam nič iné nemal. Ale nič strašné to nebolo. Ešte sa mi dosť prehrieval telefón, ale to poriešim pootvorením suchého zipsu zo zadu, kade je vývod káblu. Hádam to pomôže. Inak budem musieť vymyslieť niečo iné, keď to nezaberie - nejaké vetračky dorobiť. Nieje nič ťažké spraviť taký držiak - zvládne to určite každý. Najprv som ho spravil iba rovný, no potom som ho takto vytvaroval, aby bol ďalej od riadidiel (vyššie). Funguje to a to je hlavné. Vyšlo ma to 4,40 €, čo som musel kúpiť základnú farbu v spreji. Čiernu metalízu a priesvitný lak som mal doma. Ani taký držiak ako je originál by nebol problém vyrobiť doma, ale ten sa mi nepáči a musí sa navŕtať. A určite by som zato nedal toľko peňazí. :D
Rovno som dnes premeral koľko ukazuje GPS rýchlosť. Takže pri 90 km/h tachometrových, ukazuje GPS 85 km/h, pri 50 km/h tachometrových je 47 km/h GPS, takže rovnako ako na aute a myslím, že ideálne. Potvrdilo sa mi to aj podľa ostatných áut, ktoré idú rovnako rýchlo, takže predbiehajú len blázni, čo sa stále musia niekam ponáhľať. Aj nás dnes skoro dvaja zopálili, keď nás "museli" silou mocou predbehnúť v obci, aj keď tam bola plná čiara a oproti išli autá a ja som tam mal 53 km/h podľa tachometra.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Igr » 26 črc 2016, 20:30

Přesnost měření skůtru mě mile překvapuje, ale podvědomě jsem si to myslel i já. Cestu mezi Otrokovicemi a Zlínem (město) jezdím pravidelně autem něco pod 60 km/hod, podobně jako většina ostatních aut. Předpokládám, že skutečná rychlost je něco nad 50 (v autě měřeno GPS cca. 52 km/hod). Teď to jezdím N-maxem tachometrově 58 - 59 km/hod. Provoz ostatních aut je kolem mě stejný, jako v autě Odhadl jsem to tedy také na cca. 52 km/hod. Přeměřování tachometru mi vyhovuje, je ve stejném poměru jako v autě, na které jsem zvyklý.

-- 27 črc 2016, 09:55 --

Tak jsem se konečně dostal na první výměnu oleje po 1000 km. Byl jsem mile překvapen cca. 45 min. Převodový olej 42 Kč, motorový 245 Kč. Práce zdarma (bylo mi již předem řečeno, při koupi nového skůtra, že při první výměně oleje nebudou účtovat práci).
Celkem jsem zaplatil 267 Kč. Tak snad do další výměny při 5000km budu doplňovat jen benzín.
Yamaha Zlín - prozatím spokojenost.
Igr

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 22 črc 2016, 13:07
Skútr / moto: NMax

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 27 črc 2016, 16:15

To je pekná cena, ja som platil za prvý servis nejakých 33€, už si ani nepamätám koľko to presne bolo.
Keby niekto chcel držiak na telefón pod spätné zrkadlo, tak som našiel taký ako tu bol v príspevku nado mnou z Číny, tak tento je z Čiech. Stojí iba 215 Kč. http://postovnezdarma.cz/drzak-telefonu ... ka-motorky
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Desper » 27 črc 2016, 16:48

Jak řešíte na NMAX zrcátka? Teď jsem jezdil a mám 185cm a to je děs, nenašel jsem polohu abych pohodlně viděl auto za mnou
Desper

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 235
Registrován: 13 kvě 2016, 08:48
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: Honda SH125i 2016

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 27 črc 2016, 17:55

Asi budeš musieť namontovať predlžováky. Ja mám len 170 cm a vidím len tak tak. Ale ani to nieje bohoviečo. Prípadne ich skús naklopiť vyššie a tyčky pootočiť viac dopredu. Trochu experimentovať, hádam by to pomohlo.
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod hkubes » 27 črc 2016, 22:29

Zrcátka to je problém skoro každého skútra a motorky. Dnes jsem se o tom zrovna bavil s mechanikem a to co jsem napsal mi jenom potvrdil. Já je mám vyklopené nahoru ale pokud chci vidět musím uhýbat tělem jinak to nejde. Myslel jsem že bych je pozvednul , nebo sehnal jiné, stačilo by je u toho závitu dát o pár cm výše a bylo by to. Ale zatím to nechávám být.
hkubes

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 140
Registrován: 27 kvě 2016, 07:35
Skútr / moto: YAMAHA NMAX ABS

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod Desper » 27 črc 2016, 23:25

No u PCX ani Piaggio Liberty jsem extra problém neměl, tak mě to trochu vyděsilo. Ale zas jestli to má řešení, tak to snad půjde.
Desper

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 235
Registrován: 13 kvě 2016, 08:48
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: Honda SH125i 2016

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron