[Vyřešeno, 03.05.2016] Význam motorkare

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Význam motorkare

Příspěvekod dcx » 01 kvě 2016, 21:04

Ja nic nesrovnavam,jen se to tady bere vsechno moc vazne a kdyz da clovek neco pro odlehceni...
Uživatelský avatar
dcx

100+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 166
Registrován: 15 dub 2015, 20:46
Skútr / moto: Honda PCX 2015

Re: Význam motorkare

Příspěvekod zdeny65 » 02 kvě 2016, 07:46

No to zrovna není moc odlehčující téma.
Beru spíš téma jako foto našich batůžků ,co jste dnes dali k obědu a tak :D
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Význam motorkare

Příspěvekod moto.joker » 02 kvě 2016, 10:33

Tak když už se vyjádřili skoro všichni, tak i já bych rád. :mrgreen:

Samotné téma mi přijde jako plácání o ničem a hlavně zcela mimo mísu a to jako dost. Nakonec se tu někdo snaží prosadit, že motorkáři se zdraví a kdo ne tak není pravý motorkář. Tak větší kravinu jsem už dlouho neslyšel (teda tuhle už jsem slyšel několikrát a pořád je to kravina). :twisted:

Pokud někdo váhá a nemá jasno v pojmu motorkář, sežeňte si film "Divočáci" s Travoltou. Jak jedou 4 maníci napříč amerikou na H-D. Je to komedie a docela sranda a navíc, kdo chce pochopit význam slova motorkář, tak to tam najde (skoro na konci).

Nicméně zde vás oblažím mým názorem. Je třeba od sebe odlišit dva pojmy: řidič motocyklu a motorkář!!
Řidič motocyklu je kdokoliv, kdo řídí motocykl (libovolný od babety po GW). Prostě měkdo, kdo na motocyklu jede.
Motorkář je někdo, kdo má prostě motorky v srdci, kdo se o ně zajímá, něco o nich ví, sleduje historii a pokud možno nějakou motorku má, stará se o ni a jezdí na ni. Ale taky žádnou mít nemusí.

Obojí je velmi dobře. Jako řidič motocyklu prostě beru motorku jako dopravní prostředek a to je všechno. Jako motorkář hledám zážitky s motorkou, ať už na ní jedu, nebo se jen na ni dívám, nebo se dívám jak někdo umí jezdit nebo vylepšovat svůj stroj.
Obě skupiny jsou dobře a není hanba být jen řidič motocyklu. Na tom není nic špatného. 8)
Motorkářem se nestaneš koupí motorky, nebo zdravením ostatních. Motorkářem se staneš když cheš být motorkář. Ostatní je už jedno.

P.S.: Atletem se taky nestanu, když si koupím tretry. Ale teprve, když se budu chtít stát atletem a k tomu tretry nepotřebuju.
(poznámka pro ty, kteří mě znají: Dokážete si mě představit jako atleta? :lol: :lol: :lol: )
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Význam motorkare

Příspěvekod PetroS » 02 kvě 2016, 11:00

Jo jo, to si takhle člověk koupí stroj, jezdí, léta plynou a najednou kouká a je z něj veteránista;)
bylo: Yamaha YH 50 Why - 5 let denní spolehlivé služby a 7000 km
Uživatelský avatar
PetroS

50+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 96
Registrován: 22 kvě 2015, 19:05
Bydliště: Praha Braník
Skútr / moto: Yamaha X-max 300

Re: Význam motorkare

Příspěvekod josuk » 02 kvě 2016, 11:25

moto.joker: :-D souhlasím, i když mě to mé sebeuvědomění trochu narušilo.. Ještěže stále vím, jak se jmenuju, a pořád tedy mohu být XY na skútru, tu na motorce, na kole, v autě.. a moc nechápu, k čemu je to třeba pojmy rozlišit.

btw: vzpomínám na Itálii. A dvě věci: za prvé se tam nezdraví. Vůbec. Možná němci a rakušani na severu, ale jinak vůbec. A druhá věc. Kdo tam řídí trajekty? Skútrař? (měl ho přivázaný v podpalubí) A nebo tam jezdí kapitáni na skútrech? ;-)
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Význam motorkare

Příspěvekod jágo » 03 kvě 2016, 20:21

https://youtu.be/-Hc6I5G79FE motorkára nerobí len silná mašina , je tam kus lásky k jazde v jedej stope ...a splnenie deckého sna.

ps: som motorkár ale ostal som dieťa ;)
Kymco Downtown 125i /2015 , SYM MAXSYM 600i excutive
Uživatelský avatar
jágo

100+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015, 13:52
Bydliště: Púchov
Skútr / moto: SYM Maxsym 600i Excutive 2016

Předchozí

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků