SYM Fiddle II 125

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod George101 » 14 čer 2015, 22:07

I když to už určitě všichni viděli, přesto vkládám foto :-D
Ilonka a já na Skútr šňůře 2015 ... fakt super zážitky
10153668_835697699818403_4994378554689052808_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
George101

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 57
Registrován: 03 úno 2014, 21:17
Bydliště: Praha
Skútr / moto: SYM Fiddle II 125
Tuning / úpravy: 12V zásuvka :-D

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod zitow » 15 čer 2015, 15:15

Co se značky týče. Buďte v klidu. Hádejte co mám vylisováno nebo vyraženo na docela dosti dílech na "značkové" X9? No TGB přece. :)
Uživatelský avatar
zitow

250+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 294
Registrován: 17 dub 2013, 19:17
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: X9 125 》200 evolution
Tuning / úpravy: Dr.Pulley sliders, Leo 4road, iridium NGK

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod straycat » 01 dub 2017, 02:53

Staré téma. Ale i v roce 2017 je v Čechách pořád dost málo lidí, kteří tenhle skútr mají. Teprve jsem si ho párkrát vyzkoušel a do téhle chvíle jsem jezdil jen s autem a na kole, takže můžu poreferovat jen o prvních dojmech z pohledu lajka a ještě jízdy po městě. Ale třeba to někomu pomůže při výběru. Vybíral jsem si ho kvůli vzhledu, protože jsem retrař, kvůli nízké váze a referencím na značku SYM. Taky k tomu, k čemu ho budu chtít. Dojíždění do práce přes město, nákupy a občas dojezdy někam na chatu, zkoušku a koncerty s kapelou a sezónní výlety mimo město.
Po prvních jízdách bych řekl, že i pro jednou stopou nepolíbeného člověka se na tento skútr dá celkem rychle zvyknout a že je to spíš oťukávání, než zápas. Pro mě, jako začátečníka je fajn, že při startu je na začátku pozvolný rozjezd. Až při větším přidání to začíná být razantnější. Takže nic, co by vám ujelo pod zadkem. Pod sedlo se akorát vejde otevřená přilba s rukavicemi a lékarničkou, nic víc tam asi nedostanete. Nechal jsem si přidat 30 l kufr, u nového stroje podobný asi dostanete rovnou, jak jsem pochopil, takže složení nákupu, nebo pár věcí někam na jednodenní výjezd není problém.
Fajn je možnost vypínání zapalování pod sedlem, což trochu ztíží potencionálním zlodějům krádež při náhodném parkování po městě.
Po přečtení mnoha příspěvků jsem počítal s proměřováním tachometru. Že bude ukazovat o dost víc, než je skutečná rychlost. Možná, že se to děje při vyšších rychlostech a maximálce pro tenhle skútr. Ale na měřících tabulích ve městě mi tachometr do 60 km/h ukazoval stejně, spíš i méně, než co bylo na tabuli.
Vzhledem k malým dvanáctkovým kolům člověk občas při nerovnostech dostává trochu nárazy do zadku, ale pérování je fajn a i na kostkách to není žádná tragédie. Brzdy brzdí tak, jak je potřeba a žádný problém jsem s nimi zatím nezaznamenal.
Menší negativní výhrady mám jen dvě. Z toho jednu opravdu minimální. Nevím, jak je to u jiných skútrů, ale zrcátka se mi nepovedla úplně vyštelovat, abych viděl tak, jak potřebuji. Mám je naklopená směrem vzhůru na maximum, nejsem žádný obr, měřím jen 173. Přesto se při pohledu do nich musím trochu sehnout, abych viděl za sebe.
A ta minimální negace patří přepínači blinkrů. je dost těžké po blikání najít neutrální polohu, často přepnu do opačné polohy, což není zrovna ideální. Ale časem si zvyknu. Jinak se mi zatím zdá, že pro začátečníka, retraře a nedivočáka, je to velmi fajn skútr.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil straycat dne 02 dub 2017, 13:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
straycat

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2017, 21:28
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: SYM Fiddle II

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod Gandalf » 01 dub 2017, 06:37

Pochybuji, že to SYM má jinak, ale blinkr vypínáš zatlačením, nehledáš žádnou "neutrální polohu" :idea:
Jinak je to moc pěkný kousek právě díky svému retro-stylu :)
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1467
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod straycat » 02 dub 2017, 13:05

Obávám se, že máš pravdu:) Jsem holt začátečník...

edit:
Jinak dodám, že rok výroby je 2013, najeto bylo 5600. Jediná zásadnější závada poškozený hlavní stojan, byla nutná výměna a taky největší finanční položka navíc. Skútr jsem koupil za 24000 i s helmou Astone, která stojí 2500, což se mi zdá solidní, na to, co vidím za ceny na tyhle skútry v inzerci na netu. Stojan i s náhradními díly stál 3500. Celkový kompletní servis na jarní vyjetí s novým stojanem, kufrem, evidenčkou, výměnou svíčky, oleje a prací 8100. Takže něco přes třicet. Byly problémy s převodem ze strany původní majitelky, ale o tom píšu jinde a docela mě to vyškolilo. Ale celkem se mi zdá, že mi vyšel poměrně levně:)

11.4. edit:
Po najetí první téměř přesné stovky kilometrů přidávám pár postřehů. Bral jsem plnou nádrž, t.j. pět litrů. Ukazatel paliva je těsně nad polovinou nádrže, takže inzerovaná spotřeba okolo 2 litrů/100 km nelže. Většinu jsem toho projel dnes po okreskách mimo město a moc jsem to nehonil, ještě nejsem tak úplně jistý v kramflecích, průměrná rychlost tak něco nad šedesát tachometrových. Po rovině a z mírného kopce mi tachometr občas ukázal devadesát, při menším kopci s plným plynem to nad 75 nešlo. Kolik proměřuje tachometr ve vyšších rychlostech nedokážu posoudit, ale v obci při rychlosti do šedesáti jsem si několikrát kontroloval rychlost podle měřících tabulí a bylo to úplně stejné i na tachometru. To, co jsem psal o blinkrech je samozřejmě pitomost, vypínají se normálně zmáčknutím, stejně jako u jiných skútrů. Zrcátka jsem dole v uchycení povolil, malinko šly ještě vytáhnout a seřídil jsem si rozevřením úhel, takže teď už vidím v pohodě. Zkoušel jsem se i projet po pár lesních cestách, malá kola jsou poznat, ale odpružení a měkké sedlo menší díry vychytá. Dojet někam na chatu, nebo po polní cestě dolů k vodě a zpět, jako jsem to absolvoval dneska, není žádný problém. Díky lehkosti skútru a i tomu, že nejsem nijak těžká váha, je docela dost znát, když začne foukat. Zvlášť vítr ze strany a jede se nad těch šedesát, celkem to s člověkem mává. Příjemně mě překvapilo, že i když jsem dnes najel s pár zastávkami něco přes devadesát kilometrů, necítil jsem se nijak rozlámaný a sedělo se mi velmi pohodlně. Prostě můžu říct, že první dojmy jsou zatím skvělé a všechno funguje, jak má:)

14.4. edit:
Ještě něco málo z mých čerstvých postřehů k tomuto typu. Pokud budete chtít investovat do nového skútru, dostanete většinou kufr a přední malé plexi v ceně, většinou za 49 000 komplet. U Fiddle III je ještě rozšíření z 6,5 KW na 7,5 KW ( takže možná v bezvětří a z kopce vám to chvilku i tu reálnou stovku udělá) . Jinak je tam rozšíření o větší výběr barevného designu, malou schránku na doklady v předním panelu a jiné podsvícení tachometru. ( Kromě motoru v tom nevidím nic zásadního) Pokud si koupíte mírně ojetý v základní výbavě a budete si ho chtít vylepšit o kufr a přední plexi, počítejte s menší investicí. Mě sehnal servis 30 l kufr za 1500 v odpovídajících barvách, který jsem já na netu ani nenašel, spíš to šlo od dvou litrů výš. A plexi jsem zatím já i servis našel jen originál od SYM za 2300, nebo jde použít na Vespu LX, což je nové ještě o víc, než litr dražší. Existují i levnější firmy, které nabízejí plexi pouze velké za menší peníz, ale velké plexi na tom působí stejně sympaticky, jak podnikatelský baroko. Plexinu jsem díky tomu zatím vynechal, pokud by někdo věděl o levnější variantě, dejte vědět:)
Naposledy upravil KYBLOS dne 14 dub 2017, 10:53, celkově upraveno 3
Důvod: Sloučeny tři příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
straycat

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2017, 21:28
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: SYM Fiddle II

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod Mirus1 » 14 dub 2017, 10:17

Nedávno jsem potkal nějakou holčinu která jela proti mě a to buď na tom Symu, nebo to byla Vespa. Pokud jsem to neviděl naživo, tak mě tenhle typ skůtrů nějak nezajímal.
Musím ale uznat, že tyhle skůtry mají fakt něco do sebe,líbilo se mě to. Akorát, že Vespa je skoro 3x dražší. Takže když se dívám na parametry obou, tak je jasné kde je asi poměr cena-výkon....
2.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod straycat » 25 dub 2017, 03:04

Fotografie1152upr.jpg
Jeden z prvních hezkých dnů
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
straycat

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2017, 21:28
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: SYM Fiddle II

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod straycat » 21 kvě 2017, 08:42

Po najetí asi 600 km a dvou měsících pár slov ke spotřebě. Po té první stovce, kterou jsem najel mimo město, to opravdu vycházelo něco přes dva litry. Při městském pojíždění si to vezme spíš okolo tří litrů. Což mě samozřejmě nijak netrápí. Ukazatel paliva se dostane na nulu ve chvíli, když mám v 5 litrové nádrži něco přes litr, takže rezerva dostatečná i na dojetí ke vzdálenější pumpě. A celková spokojenost pořád maximální. Chytá na první zmáčknutí, motor šlape bezvadně, brzdy brzdí, odpružení město a běžné silnice tlumí dostatečně. Na chatu po mokré trávě a kořenech jsem taky dojel, ale to už bylo na hraně:)
Uživatelský avatar
straycat

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2017, 21:28
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: SYM Fiddle II

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod straycat » 18 čer 2017, 21:46

Fotografieupr.jpg
Další krátký referát: Jedno letní foto (omlouvám se za otočený náhled, z naprosto záhadných důvodů se tato fotka všude zobrazuje dobře až po rozkliknutí), najeto 1300 km, 4 měsíce používání. V červenci mám technickou, skůtru budou 4 roky. Přiznám se, že jsem nadšen, nemám zatím nejmenší problém s čímkoliv. Tak nad 65 km/hod začíná tachometr trochu proměřovat, při vyšplhání se nad 100 km/h bych typoval tak něco nad 90, to je maximálka po dlouhé rovině. Ideální rychlost mimo město na dobré silnici lehce nad 80 tachometrových, do tohoto je skůtr ještě dobře ovladatelný. Občas vyjedu s kamarádem, který má 12stovku Hondu choppera a po okreskách mimo město to není žádný problém. Jak mi říkali dva majitelé chopperů, kromě dálnice při předjíždění na nich stejně víc než 90 nejezdí, díky vzpřímenému posezu to není ideální. Fotka je z výletu, kdy jsme odpoledne najeli asi 150km a čekat na mě příliš nemusel. Na dálnici a předjíždění kamiónů to zrovna není, na dlouhé neznámé trasy je to díky malým kolům víc pro dobrodruhy. Ale v současné době bych se nebál i v klidu a bez drcení na maximálku vyjet klidně na denní trasu okolo tří set kilometrů. Nicméně nejvíc božolé je to na přesuny po městě, kde se na křižovatkách člověk snadno odpíchne dopředu a někam
často mezi pruhy vejde a přesuny po okreskách na koupaliště, výlety a chaty. Je to prostě paráda!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
straycat

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2017, 21:28
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: SYM Fiddle II

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod straycat » 03 srp 2017, 22:08

Mám najeto něco přes dva tisíce, byl jsem na technické a objevila se první malá závada. Nefunkční spínač brzdového světla u pravé brzdy, v nejbližších dnech dojde k výměně. Jinak ale vše naprosto zatím v pořádku, jezdí i brzdí bezvadně. Už jsem si i trochu zaklouzal těsně po dešti a nebylo to nic příjemného. Od té doby se malinko krotím a dávám si pozor.
Uživatelský avatar
straycat

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2017, 21:28
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: SYM Fiddle II

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod czaba » 25 srp 2017, 15:12

George101:

Dobrý den,

vlastním naprosto stejného Fiddla jako máte vy :) A mám i podobný problém, jaký jste tu řešili a to se zrcátkem. Bohužel mi ho někdo na ulici urval, ale nechal ho tam ležet. Je to zlomené ve stahovacím šroubu. Matku ven nemůžu dostat, ale tu bych klidně odřízl. Můžete mi ale říct, kde jste sehnal stahovací šroub případně i s matkou?

Předem moc děkuji,
Jakub
czaba

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 25 srp 2017, 15:07
Skútr / moto: Sym Fiddle S 125

Re: SYM Fiddle II 125

Příspěvekod straycat » 11 pro 2017, 01:05

Už pozdě, dlouho jsem tu nebyl. Ale stahovací šroub jsem nikde nesháněl, zatím jsem nic neulomil, ani jsem o tom nepsal:) Pouze jsem to povolil a sešteloval. Jinak sehnat se dá po netu, nebo můj servisák by mi byl schopen ho normálně objednat. Skůtr mi akorát jednou při vichřici spadl ze stojanu, zrcátko se pouze otočilo v úhlu, to šlo vrátit zpět a páka hlavního stojanu se trochu ohnula. Ale to mi v servisu spravili i s tím spínačem (byl jen díky mytí na myčce trochu zkorodovaný) za stopade. Ale jinak po půl roce ježdění zatím velká spokojenost. Jediné, co zatím budu řešit, je výměna pneu, originál za mokra a při nižších teplotách dost kloužou. Pokud máte někdo nějaký typ, dejte vědět. Předek 110/70-12, zadek to samé ve 120ítce.
Uživatelský avatar
straycat

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 25
Registrován: 19 úno 2017, 21:28
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: SYM Fiddle II

Předchozí

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků