Porovnání skútrů

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Porovnání skútrů

Příspěvekod krizik1 » 13 led 2015, 09:28

tydeet píše:to Timgad: Provokuješ slušně, ale dávám Ti za pravdu ... Můj osobní dojem je, že diskuze na SF poněkud uvadá. Stále klesající počet nových příspěvků, během dne třeba i tři hodiny zcela hluché ... Nikdy jsem nebyl ten, kdo by se přehnaně aktivně zapojoval do debat, ale rád jsem si je pročítal. V poslední době ale už není co .... nevím, kde je chyba, ale je to škoda ...

Tak částečně má jistě pravdu medved.m a částečně se to pokusím rozvést :D Ještě dva roky zpět patřilo tohle fórum lidem, kteří na skútrech opravdu jezdili a zajímali se o jejich vylepšování, hlavně tedy co se pohodlí týče. Valná část skútrů byla dostatečně výkonná a tak se řešili žárovky, vyhřívání čehokoli, opěrátka. Pokud se řešili závady, tak u Burgmanů 400 (starší model) se lámal kabílek k nějakému čidlu, u Burganů 650 (starší model) diesel efekt a u skútrů s motorem Master 500 se měnily termostaty a přehrávaly palivové mapy. To byla krásná doba :mrgreen: Všichni kdo se chtěl "svézt" musel mít papíry na velkou motorku a neřešil ve třiceti letech kraviny jako zvyšování výkonu u 125. Každej si pořídil to co chtěl a na co mu stačila peněženka. Za cenu dnešní 125 si koupil "olítanýho Itala nebo Francouze" a nemusel tady číst, že kýble šroubů z Auto Kelly jsou skútry se stejným motorem jako má Yamaha Neos (Tomáši, známe se čtyři roky, ale tohle jsi nemohl psát při plné příčetnosti). Neřešili jsme jestli můžeme vyjet za hranice a klidně jsme jeli, protože jsme mohli 8) Doporučuji přečíst http://www.skutrportal.cz/393-osvetim-a ... trech.html Jo a jel s námi i Dom999 na Maxonu, ta že se žádná čínská selekce opravdu nekonala. Dnes je to tu samý internetový teoretik, který za sezónu najede stěží 3000 km, ale rad a zkušeností má víc než Sršeň. Málo koho už baví oponovat stále se obměňujícím majitelům skútrů (čest vyjímkám jako je Crhy), kteří po zaregistrování ihned vykřikují svá moudra podpořená 500 kilometry najetými mimo povolených šroubů, upadlého výfuku a vyměněného dobíjení zcela bez problémů. Po třech měsících se obvykle takovýto diskutér zcela beze stopy ztrácí a dále již po něm není vidu ani slechu, viz za poslední dobu kocur, meloon a jiní .Než se do mě pustí někdo kdo mě jště nezná, tak upozorňuji, že jsem majitel skútrů z obou táborů. A proč mám tedy tu Čínu, když je tak špatná. No právě proto, protože nemám žaludek ten byť pojízdný, ale přesto střep, komukoli prodat. To ho radši nechám synovi, kterej za tři roky může okusit krásu jízdy na silnicích :D To jsem ale dosti odbočil. Chlapci a děvčata přeji všem hezký rok 2015, kupujte si co chcete, jezděte co se do vás vejde a když chcete něco napsat, tak si řádně rozmyslete jestli vás k té radě dovedl rozum, srdce, závist nebo něco jiného a podle toho volte slova. Skútrům zdar.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Porovnání skútrů

Příspěvekod venda » 13 led 2015, 10:30

Križik 1 napsal jsi to pěkně, taky mám dojem, že od ledna 2013 už to není co bývalo :(
Uživatelský avatar
venda

500+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 539
Registrován: 20 lis 2010, 20:18
Bydliště: Mladeč-Sobáčov (OL)
Skútr / moto: ,Honda Transalp 650

Re: Porovnání skútrů

Příspěvekod madma » 13 led 2015, 11:51

Križik 1: Ty mluvis jako kniha, ted uz jen najit sutr, do ktereho by se to dalo vytesat, aby si to kazdej precetl... Jednoznacny souhlas! :-)
madma | tapatalk | Nokia Lumia | WP 8.1
Piaggio XEvo 125 --> Suzuki DL650 V-Strom
Uživatelský avatar
madma

100+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 142
Registrován: 13 říj 2014, 22:48
Bydliště: Marienbad
Skútr / moto: Piaggio X Evo 125 / Suzuki DL650 V-Strom

Re: Porovnání skútrů

Příspěvekod Vratas » 13 led 2015, 13:56

Křižík neví co mele. Jde mu jen o to mít dlouhý příspěvek :mrgreen:
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Porovnání skútrů

Příspěvekod sollik » 13 led 2015, 14:38

Křižík má pravdu. Opravdu to tu kdysi bylo jiný. Já už sem nějaký ten pátek docházím a z povzdálí sleduju ty změny, ale ... diskuse čína vs. značka je furt stejná :lol: :lol: :lol: Tedy furt stejně zábavná :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Porovnání skútrů

Příspěvekod crhy » 13 led 2015, 16:05

Křižíkův odstavec by měl viset na hlavní stránce!!! A dále ve všech rozporuplných tématech, jako úvodník!
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Porovnání skútrů

Příspěvekod Rnx » 13 led 2015, 17:01

Ako vidím, poniektorí sú tu riadne deformovaní zo všetkých tých diskusií.
Otázku z úvodu fóra si viem živo predstaviť, stalo sa mi to isté 6 rokov dozadu, keď za mnou prišiel kolega, či nechcem jeho skúter. Chcel 30k za 6ročnú pajcku. Klepal som si na čelo, keď som čekol inzeráty a videl rovnakú cenu za funglovky...
Pointa je, že som o skútroch nemal ani páru, nikde som o to ani nezavadil. Keď pri sebe nemáš nikoho, kto ti to vysvetlí, logicky sa spýtaš na fóre. Že existuje nejaký Maxon alebo Aprilia niekomu nevraví vôbec nič, popravde, pre takého znie Maxon o dosť lepšie!
A fórum nijak neupadá, naopak, viac ľudí, viac chutí, viac problémov, akurát tie "reálne" sa v záplave sračiek jednoducho strácajú.
Uživatelský avatar
Rnx

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 217
Registrován: 29 črc 2013, 10:32
Skútr / moto: Runner 50 (sold), Burgman 650 (sold), C 650 GT

Re: Porovnání skútrů

Příspěvekod Mirus1 » 13 led 2015, 17:55

Chlapi co blbnete, já jsem tu sice jenom tři měsíce, ale je to tu dobrý, velmi dobrý..Já mám i koníček fotografování a svého času existovalo fotofórum na www.fotografovani.cz. Ono ten server jaksi blbě funguje i dnes, ale co tam se dělo v dobách, kdy vše fungovalo jak mělo, vkládání fotek a.p.tak to by jste teprve žasli nad tím, jak se mohou kolegové z brandže málem pozabíjet kvůli nekonečným hádkám a sporům o fotky, techniku a vše okolo. Peprná slova, vyhrožování, nadávky, to bylo skoro na denním pořádku. Možná někdo z vás, kdo taky fotí a chodil tam na diskuse mě dá za pravdu.
Oproti tomu, je to tady jako v rajské zahradě se zlatými jablky :D
Takže mě se tady moc líbí, jen tak dál a spory čína-značka asi nikdy nezaniknou. Jedině možná tehdy, až bude jedno zda koupíš čínu nebo hondu, yamahu, aprílii a.t.d..
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Porovnání skútrů

Příspěvekod kalibr » 13 led 2015, 19:39

Krizik1 to napsal přesně a musím naprosto souhlasit..
Je to prostě tak a nic s tím nezmůžem.
Před cca 4 roky jsem koupil prvního skůtra a byl jsem rád za každou radu a opravdu jsem byl překvapen, jaká komunita tady je a jak se dokáže semknout, když je potřeba. Za ty roky už jsem taky načerpal nějaké zkušenosti a pokud můžu, tak je předávám dál.
Poslední dobou je to bohužel jenom o tom, kdo má většího ptáka.. Chodím sem několikrát za den, ale popravdě témat, kde někdo na někoho nenadává je málo.
Ale to jsme zase u té velikosti...
Přesto všechno je zde spousta super lidiček, kterých si vždy budu vážit a rád se s nima potkám na nějakém srazíku a je opravdu jedno, kde bude.
Všem přeju jen to neeej.
A zase někdy.
Pavel.


Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk 2
"Vzít za plyn umí každý, ale ubrat ho jen ti nejlepší"
Uživatelský avatar
kalibr

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2011, 22:55
Bydliště: Prostějov
Skútr / moto: Burgman 650 EXE K9
Tuning / úpravy: Nejsou třeba- zatím

Re: Porovnání skútrů

Příspěvekod medved.m » 13 led 2015, 19:57

Na otázku z úvodu dovedu odpovědět jen zčásti, neb jsem na Ardouru nejel - jen si ho dobře obhlédl v Kelly (kam jsem o půlminutu dřív dojel Hondou SH) a fakt mi stačil i pohled.
(Ale fórum na fotografovani.cz si pamatuji. Hlavně nějakou hrozně chytrou a ještě agresivnější fotografku - už nevím její jméno. To býval nářez! :mrgreen:)
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Porovnání skútrů

Příspěvekod crhy » 13 led 2015, 21:38

Maxona opravdu nééé... To se přeci nedá takhle srovnávat. Zrovna toto téma by mělo spíše patřit do volné diskuze, takže se zde jen zmíním, že kromě tohoto fóra navštěvuji už jen pouze Superfórum ( počítače, audio -video, mobily, foto, auta )
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Porovnání skútrů

Příspěvekod Dándí » 13 led 2015, 22:08

Veliká škoda, že ten Křižík nemá víc času a chuti napsat na každé téma vždy na novou stránku něco podobného, což by mohlo napomoci i těm nejlepším nechápavcům, že se tady většina lidiček nepřišla škorpit .....................................

KŘIŽÍKU DÍKY, DÍKY
Jezdím na pohodu, spíš pomalejš než rychle
Uživatelský avatar
Dándí

500+
 
Reputace: 382
Příspěvky: 744
Registrován: 24 úno 2010, 11:37
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: YAMAHA IronMax- Já, BlackMax- Kamča a SH 300 spolu
Tuning / úpravy: netunime - jezdíme. Jen občas něco poladíme

Re: Porovnání skútrů

Příspěvekod tydeet » 13 led 2015, 22:53

tydeet píše:to Timgad: Provokuješ slušně, ale dávám Ti za pravdu ... Můj osobní dojem je, že diskuze na SF poněkud uvadá. Stále klesající počet nových příspěvků, během dne třeba i tři hodiny zcela hluché ... Nikdy jsem nebyl ten, kdo by se přehnaně aktivně zapojoval do debat, ale rád jsem si je pročítal. V poslední době ale už není co .... nevím, kde je chyba, ale je to škoda ...



to Křižík: Díky za vyčerpávající reakci na můj příspěvek, napsal jsi to výborně ... Jako možnou příčinu nesmyslně opakujících se dotazů vidím v nepřehlednosti témat. Pokud toto forum objeví zájemce o koupi nového skútru, nebude číst 200 stránek k tématu "Výběr skútru stopětadvacítky", ale rovnou zadá dotaz (třeba nesmyslný viz první příspěvek v tomto tématu ..), a pak se jen diví, co vyvolal. Tím obecně nenabádám k promazávání, jen konstatuji, že to, co fungovalo před třemi lety pro určitý okruh skútrařů, nemusí být funkční i teď. Prvního skútra jsem si kupoval v roce 2000 a dlouho jsem netušil, že něco jako SF existuje. A když jsem na něj narazil, tak jsem si jednotlivá témata rád pročítal a obdivoval všechny cestovatele nebo opraváře, protože u mně byl skútr vždy jen náhrada za pražskou mhd a servis jsem nechával odborníkům. Zaznamenal jsem změnu v tématech fóra, upozornil jsem na to, a jak vidím nejsem sám ...
Uživatelský avatar
tydeet

100+
 
Reputace: 58
Příspěvky: 141
Registrován: 23 srp 2012, 13:34
Bydliště: Praha
Skútr / moto: yamaha neos 50, honda pcx 125

Re: Porovnání skútrů

Příspěvekod Rnx » 13 led 2015, 23:01

nezmyselné dotazy budú furt, dookola. jedna 200 stranová téma je neprehľadná a nečitateľná ale rovnako tak aj 100 dvojstranových. no a typ dotazov = ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva. keď sa niekto pýta hovadiny...
Uživatelský avatar
Rnx

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 217
Registrován: 29 črc 2013, 10:32
Skútr / moto: Runner 50 (sold), Burgman 650 (sold), C 650 GT

Re: Porovnání skútrů

Příspěvekod vena307 » 14 led 2015, 00:34

Křižík:Za tvá moudra slova jsme s pár lidmi zařídily o přejmenování několika míst za tvá moudra slova. :lol: :lol: :lol:

loc-212_1.jpg


85_KRIZIK_FONTANA.jpg


Praha.png


Vardsdorf.png


Nový Bor.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Když jsi přišel na svět, plakal jsi a všichni se radovali. Žij tak, aby všichni plakali a ty ses usmíval, až jej budeš opouštět!“
Uživatelský avatar
vena307

500+
 
Reputace: 173
Příspěvky: 602
Registrován: 14 čer 2010, 16:27
Bydliště: Praha-Horoměřice
Skútr / moto: Honda SW-T 400,Yamaha FZS 1000 Fazer,Yamaha R1,
Tuning / úpravy: Honda CBR 1000RR Fireblade

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 6 návštevníků