Piaggio Medley 125 IGET ABS Sport

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: PIAGGIO MEDLEY 125 IGET ABS SPORT

Příspěvekod Bostav » 19 srp 2016, 19:52

Od motoru se vstřikováním co má 9kW by člověk čekal trochu víc ...
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: PIAGGIO MEDLEY 125 IGET ABS SPORT

Příspěvekod pytlak01 » 19 srp 2016, 23:23

Bostav: A v čem?

Já myslím, že ten článek Medley popisuje dost výstižně. A skútřík z toho nevychází vůbec špatně.
Mám najeto skoro 900km, spotřeba se pohybuje dost pod 2,5 lt/100km (Start/stop mám vypnutý). Svižný je skútr dostatečně, rychlost dokáže vyvinout velmi slušnou, motor běží kultivovaně, naskakuje "na drc", odpružení super, úložné prostory nadstandardní. A vzhled? Je to subjektivní pohled, ale v této kategorii jsem nenašel na trhu nic srovnatelného. Na rozdíl od mnohé konkurence mi připadá luxusnější, "dospělejší". Měl jsem možnost na parkovišti zastavit vedle Hondy SH 125. Na fotografiích jsou si s Medleyem dost podobní, v reálu je Honda pěkný skútr, Medley je ale vzhledově na tom výrazně lépe (ale opakuji, to je subjektivní pohled).
Určitě by výrobce mohl motor naladit na vyšší výkon. Ale proč? Při hmotnosti, kterou má je to akorát. Je to skútr do města a do okolí měst. Vyšší výkon by znamenal zbytečně o něco vyšší spotřebu.
Uživatelský avatar
pytlak01

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 57
Registrován: 12 čer 2016, 20:55
Skútr / moto: PIAGGIO Medley 125 iGET ABS

Re: PIAGGIO MEDLEY 125 IGET ABS SPORT

Příspěvekod Timgad » 20 srp 2016, 05:38

Měl jsem PCX, měl jsem Sym Joymax a nyní s tímto Piaggiem jsem konečně spokojený s komfortem a snadnou manipulací. Oproti Bostavově Kymcu má ale vadu: chybí mu v pojmenování slovo "Super".
Timgad

100+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 232
Registrován: 26 srp 2014, 21:25
Bydliště: Náměšť
Skútr / moto: klasický skútr

Re: PIAGGIO MEDLEY 125 IGET ABS SPORT

Příspěvekod Bostav » 20 srp 2016, 09:13

Jako majitel čínského stroje se omlouvám nadčlověkovi Timgadovi a jeho západoevropskému skůtru a slibuji že si již nikdy nedovolím vyjadřovat svoje názory v jeho přítomnosti. Jeho dětinské rýpnutí přejdu s noblesou, neboť mi uniká spojitost mezi Kymco a Piaggio

To "pytlak01" - nemyslím tím že je motor slabý, ale bude to celkovým nastavením motor-variátor-spojka. Stejně jako u Liberty.
Četl jsme ještě nějaké zahraniční recenze a tam píšou že není využit potenciál motoru na 100% o čemž i vypovídá maximální rychlost nějakých 95km/h. Jasně že u osminky nezáleží na maximálce, je to malý skůtr do města, ale výrobce si mohl více pohrát s tím nastavením a vyladěním.
Jinak za mě má Medley palec nahoru.
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: PIAGGIO MEDLEY 125 IGET ABS SPORT

Příspěvekod Timgad » 20 srp 2016, 12:10

Bostav: Kymco neznám, proto se o něm ani nevyjadřuji. To rýpnutí byla jen reakce na nešikovně napsaná slova o tom, že bys od motoru 9 kW čekal víc. Prostě to tak výrobce nastavil a jistě z toho motoru lze vyždímat více a nepochybuji o tom, že v Piaggiu to umějí. Mně osobně konkrétní nastavení nevadí, nic výkonnějšího a rychlejšího nepotřebuji, na zabití mně to stačí. A tím, že se z motoru neždíme, co to dá, lze předpokládat, že jeho výdrž bude delší. Ale za vším zřejmě stojí ekoteroristi kvůli spotřebě benzinu.
Timgad

100+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 232
Registrován: 26 srp 2014, 21:25
Bydliště: Náměšť
Skútr / moto: klasický skútr

Re: PIAGGIO MEDLEY 125 IGET ABS SPORT

Příspěvekod Dusan14 » 20 srp 2016, 13:43

To ze nema vysoku maximálku moze byt tym, ze vyrobca to naladil na zrychlenie, to znamena pouzitie do mesta a tam 95 staci.
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: PIAGGIO MEDLEY 125 IGET ABS SPORT

Příspěvekod pytlak01 » 14 zář 2016, 21:09

Tak jsem dnes absolvoval první garančku po 1000km. Ve skutečnosti po cca 1050km. Další mě čeká po 10.000km nebo po roce. Takže po roce, protože 10tis. km za rok nenajedu ....
Jaké jsou dojmy po ujetí 1000km? Zatím veskrze pozitivní.
- jízdní vlastnosti OK
- bez sebemenšího jízdního problému
- spotřeba po ujetí 1000km pod 2,5l/100km
- takže celková spokojenost. Jsem rád, že jsem kopil právě tento model
- vadí mi vysoká cena doplňků (plexi)

Přesto jsem ale již i opravoval.
Na parkovišti mi jeden trouba do skútříka nacouval a položil ho. Viděl jsem to přes výlohu, než jsem vyběhl ven, byl pryč. Naštěstí to dopadlo celkem dobře. Asi 3mm škrábanec na brzdové páčce (z boku, není vidět), asi 4mm škrábanec na plastu řidítek a nepatrný škrábanec na boku stojánku (kdo neví, co hledat, ani to nenajde). Nejvážnější škodou bylo ulomené zrcátko. Vlastní zrcátko je v pořádku. K poškození (zlomení) došlo jen u dílu, který propojuje držák zrcátka s řídítky. Takový cca 5cm dlouhý váleček se závity (vnitřní M10, vnější M8). Samostatně se prý neprodává, jen komplet se zrcátkem (935Kč). Zahrál jsem si tedy na opraváře, odvrtal zbytek ulomeného závitu, vyřízl závit, zašrouboval a pojistil šroub M8 a cca za půl hodiny bylo hotovo. Po přestříknutí černou barvou by nikdo nepoznal, že je to opravované. A ušetřil jsem 935,-Kč. Tedy 931,-, protože 4,-Kč mě stál šroub ... :-)
A mám jeden dotaz. Na auta se prodávají lakové tužky na opravy škrábanců. Existuje něco podobného pro skůtry?

A toto je ten zlomený "bazmek" před opravou:
Obrázek
Uživatelský avatar
pytlak01

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 57
Registrován: 12 čer 2016, 20:55
Skútr / moto: PIAGGIO Medley 125 iGET ABS

Re: PIAGGIO MEDLEY 125 IGET ABS SPORT

Příspěvekod pytlak01 » 18 zář 2016, 21:30

Před časem jsem si polepil ráfky černými reflexními proužky. Dnes jsem se konečně dostal k tomu, abych je vyfotil potmě. Fotky nejsou sice nic moc, ale jak proužky vypadají po nasvícení je na nich vidět dostatečně. Přes den černá barva neruší. Po nasvícení večer pěkně "svítí"

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
pytlak01

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 57
Registrován: 12 čer 2016, 20:55
Skútr / moto: PIAGGIO Medley 125 iGET ABS

Re: PIAGGIO MEDLEY 125 IGET ABS SPORT

Příspěvekod Timgad » 18 zář 2016, 21:56

A k čemu je to dobré? Jezdíš za tmy? A "rozsvítí " se proužky dříve, než vjedeš kolmo před reflektory vozidla přijíždějícího zprava nebo zleva - což je jako bezpečnostní prvek asi podstatné? Podotýkám, že s tím nemám žádné zkušenosti.
Timgad

100+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 232
Registrován: 26 srp 2014, 21:25
Bydliště: Náměšť
Skútr / moto: klasický skútr

Re: PIAGGIO MEDLEY 125 IGET ABS SPORT

Příspěvekod pytlak01 » 18 zář 2016, 22:20

K čemu je to dobré?
Stejně jako u fůry doplňků jde určitě o vzhled. A v tomto případě snad i o bezpečnost. Zepředu a zezadu je každý skútr osvětlen dobře, to ho snad nikdo večer nepřehlédne. Ale z boku je to horší a tady je každý reflexní prvek výhodou. Z fotografií je vidět, že proužky "svítí" i tehdy, když se na ně zasvítí z boku, ne úplně kolmo na reflektory. Samozřejmě, čím svítí světlo kolměji, tím je odraz silnější.
Jinak já potmě na skútru jezdím. A protože plánuji ještě pár týdnů/měsíců vydržet než skútr zazimuji, tak se cesty potmě stanou určitě častější.
Černé proužky jsem volil proto, že přes den neruší a v noci jsou vidět.
Uživatelský avatar
pytlak01

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 57
Registrován: 12 čer 2016, 20:55
Skútr / moto: PIAGGIO Medley 125 iGET ABS

Re: PIAGGIO MEDLEY 125 IGET ABS SPORT

Příspěvekod PBM2 » 19 zář 2016, 00:34

Jen trochu zpětně reakce na povalený skůtr a ulomený mezikus mezi zrcátkem a řídítky. Jde o redukci zpětného zrcátka, kterou jsem svého času taky použil. Je běžně v prodeji a cena je rozhodně nižší, než výše uvedených "X" Kč za celý kus i se zrcátkem. Tady něco pro inspiraci i pro další s podobným problémem. Občas jsem viděl i pomocí tohoto mezikusu zvednout zrcátka o něco výše k rameni a tak si zlepšit výhled dozadu. Není to v tomto případě samospasitelné, ale v některých případech to bylo dost znát - http://www.motozem.cz/moto-zrcatka/ , https://www.skutry-malsice.cz/aprilia/redukce-zpetneho-zrcatka-ruzne-varianty-2695.html , https://www.motonakup.cz/redukce-a-adaptery-na-moto-zrcatka , atd. Třeba se to bude hodit i někomu dalšímu. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: PIAGGIO MEDLEY 125 IGET ABS SPORT

Příspěvekod Timgad » 19 zář 2016, 06:48

pytlak01: děkuji za vysvětlení, také o nich uvažuji, ale nic jsem o tom nevěděl.
Timgad

100+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 232
Registrován: 26 srp 2014, 21:25
Bydliště: Náměšť
Skútr / moto: klasický skútr

Re: PIAGGIO MEDLEY 125 IGET ABS SPORT

Příspěvekod pytlak01 » 19 zář 2016, 09:15

PBM2:
Díky, super. Já nevěděl co hledat (název) , tak jsem se dotazoval v obchodě a ehopu. Cena "do kila" je výrazně příjemnější než to co mi nabízeli ...
Uživatelský avatar
pytlak01

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 57
Registrován: 12 čer 2016, 20:55
Skútr / moto: PIAGGIO Medley 125 iGET ABS

Re: PIAGGIO MEDLEY 125 IGET ABS SPORT

Příspěvekod HonzaR » 19 zář 2016, 09:51

Timgad píše:A k čemu je to dobré? Jezdíš za tmy? A "rozsvítí " se proužky dříve, než vjedeš kolmo před reflektory vozidla přijíždějícího zprava nebo zleva - což je jako bezpečnostní prvek asi podstatné? Podotýkám, že s tím nemám žádné zkušenosti.


Typická situace: dáváš přednost z obou stran, za tmy je krásně viditelná silueta předního kola, pro případ, že by auta z hlavní odbočovala tam, kde zrovna stojíš. Ono ty reflexní nálepky má smysl lepit především co nejblíže silnici, aby je co nejdříve osvětlila potkávací světla. A pokud reflexně vykreslíš siluetu motorky, tím lépe. Reflexní plochy jsou vidět 100 i víc metrů, stačí slabé osvětlení.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: PIAGGIO MEDLEY 125 IGET ABS SPORT

Příspěvekod pytlak01 » 26 zář 2016, 21:29

Test skútru na Slovensku: http://motoride.sk/c/7553/test-novinky-piaggio-medley-125-s-2016.html
Medley opět vychází velice dobře.
Co mě ale zarazilo je věta: " Tu ešte pripojím poznámku, že Medley mal surový motor, cca 500 km, a že pri prvom servise ho ešte softvérovo odškrtia." Mě tedy nic při garančce "neodškrtili" ... Že by zmýlená? Nebo Slovenští bratia motor při záběhu "škrtí" ... ?
Uživatelský avatar
pytlak01

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 57
Registrován: 12 čer 2016, 20:55
Skútr / moto: PIAGGIO Medley 125 iGET ABS

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků