Peugeot Satelis 125

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Dr.Gaga » 05 lis 2017, 21:18

Může to být mimo, ale zkus rozpojit a spojit všechny konektory k čidlu a k řídící jednotce. Zkondenzovaná voda a oxidace je prevít...

Hodně štěstí.
Yamaha X-Max 125, 2008
Dr.Gaga

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 55
Registrován: 15 srp 2016, 18:19
Skútr / moto: Yamaha X-Max 125 2008

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod obiwanken » 06 lis 2017, 10:45

Vcera som trochu hladal viac o tejto poruche. Nedalo mi to pretoze anglicke "Gauge" sa pouziva ako ukazatel, po nasom budik na palubovke.
A dopatral som sa k tomu ze to nieje porucha ale len nezopojeny ukazatel teploty. Mne teplotu ukazuje ale je to pre ine modely.
Snimac teploty motora je funkcny, ked som ho odpojil tak ECU hned hodila chybu 18 (Engine temperature sensor fault). Takze je to OK.
Problem so startom je asi v baterke. Ked som ju hodil na nabijacku tak uz chyta hned. Takze polrocna baterka bude pravdepodobne KO,asi aj viem co ju zabilo ale to je na dlhsie. V predajni mi povedaly ze ju mam doniest a oni ju poslu dodavatelovy.

Co ale zostava je ze za studena zle reaguje na plyn, volnobeh je v poriadku ale na plyn reaguje "koktanim". Staci ale dve minuty zohriat a vsetko je OK. Zrejme budem musiet skontrolovat/vycitit sanie, a hlavne pozriet filter vzduchu. Zial tu je pouzity airbox ktory nieje mozne rozobrat.

18.11. edit:
Tak som zahadu vyriesil. Trochu sa rozpisem co jej predchadzalo a mozno to niekomu pomoze do buducna.

Na zaciatku sezony na jednom vylete mi praskla hadicka benzinu a ten zacal striekat po celom motorovom priestore.
Dosiel som k prvej pumpe kde som to opravil, dotankoval a isiel domov. Doma som kupil nove hadice a vsetko vymenil vratane filtra.
Myslel som ze je vsetko vyriesene a uzival si leto aj so zenou dalej. Potom zacali problemy s novou baterkou. Nakoniec som zistil ze odisiel regulator dobyjatia a musel som kupit novy. Po nahodeni to aj tak nebolo ono. Patral som a nasiel problem v konektore regleru, samec aj samica konektoru je na strane vodicov "zaliaty" niecim ako silikon. Ten sa ale po posobeni benzinu roztiekol a zostal na kapotazi z vnutra. Konektor som odmastil v riedidle vycistil a znovu naniesol izolacnu hmotu, taku z tavnej pistole. Skontroloval / odmastnil som aj ostatne spoje. Sice nepoznam vodive/izolacne vlastnosti benzinu resp. toho co po nom ostane po odpareni ale myslim ze tam mohol byt problem. Uz dobyjame.

Teraz k problemu z poslednych dni. Stroj mal problem so startom a chodom. Tam som sa po vymene niekolkych sviecok dopracoval k problemovej fajke sviecky. Tato bolo nepriechodna, ma mat 5kOhm ale pri merani to bol cisty izolant. Kupil som teda novu bolo to lepsie ale stale nie ono. Nakoniec som znovu vymenil aj sviecku. Sice tie predosle mali 3 a 1 mesiac ale som ich tolko cistil/brusil/opekal ze nakoniec hadzaly iskru vsade len nie tam kde treba. Teraz uz Pazout pekne chytal, chod pekny. Ale za studena tu bolo este take to mierne koktanie ktore ale po 1-2 minutach prestalo. Hladal som dalej, Prisiel som az ku konektoru k ECU. Ked som snim zacal hybat tak motor samovolne pridaval, uberal a rozsvietila sa kontrolka EFI (porucha vstrekovania) a vybehlo niekolko poruch vsetko okolo vstrekovania. Takze som aj tento konektor odmastnil ale nepomohlo. Ked som sa nan pozrel z blizsia tak som zbadal v konektore samica "roztahane" vnutra. Tak som ich malym skrutkovacom stlacil. Vsetko som poskladal, vymazal chybove hlasenia a nastartoval. A VOILA motor ide tak ako chcem ja. Este som skusil hybat s ECU konektorom ale ziadna zmena v chode, vsetko OK.

Vcera som vymenil nemrznucu a dnes olej a filter a cakam uz len na jar.
Rano a v noci ked su teploty okolo nuly tak vybehnem von a skusam, a zatial ziaden problem.
A to som mal podozrenie na Lambda sondu a uz chcel kupit novu.

Zatial s pozdravom a nech je tu jar :)
Naposledy upravil KYBLOS dne 11 úno 2018, 06:16, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou.
obiwanken

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 17
Registrován: 05 dub 2017, 19:41
Skútr / moto: Peugeot Satelis 125

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod krizik1 » 18 lis 2017, 22:20

Gratuluji k vyřešení, jen dodám, že benzín není vodivý vůbec, neb benzínové čerpadlo je ponořené v benzínu celé včetně kontaktů.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod icask » 19 lis 2017, 11:58

Benzin nie, ale co vsetko zo sebou doniesol ked zatekal kade tade, nikto nevie. Smutne je, ze tie kontakty sa robia z tak zleho materialu, ze sa vytahaju. Toto by ma nenapadlo hladat.

Gratulujem k uspechu a dakujem za napady do buducna.

Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
icask

100+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 146
Registrován: 12 úno 2016, 20:35

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod obiwanken » 19 lis 2017, 13:14

Pravda. Mal som vonku aj cerpadlo a konektory boli uplne hole a ponorene v benzine. Takze benzin nieje el. vodic.

Tak uz asi tazko zistit v com bola chyba.
obiwanken

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 17
Registrován: 05 dub 2017, 19:41
Skútr / moto: Peugeot Satelis 125

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Deni » 29 pro 2017, 12:30

Ahoj, trápím se s nestartujícím Satelisem první generace 125. Skutr má najeto 4500km - na 99% skutečných - jsou tam ještě původní gumy atd.


Původně jsem si myslel, že to byla baterie, která asi opravdu nebyla už v top kondici. Ale ani po výměně za novou nechytl, i když točil o poznání líp.
Dále jsem zkusil vyměnit svíčku. Svíčku, kterou jsem vytáhl nebyla uplně suchá, ale otázka je jestli to je nebo neni normální. Po výměně za novou svíčku to chytlo hned. Pak skutr pár dní bez problému jezdil a potom opět přestal startovat. Nutno říct, že problém se startováním je pouze u studeného motoru.

Zkusili jsme dále vyčistit vstřik ultrazvukem, práší pěkně. Skůtr po vyčištění opět několikrát nastartoval, jak studený, tak teplý. Po cca 6ti startech skůtr jednou k večeru opět nechytil a jen točil.


Diagnistika ukázala chybu imobilizéru, mechanik ale tvrdí, že tim to nebude. :idea:

Osobně mám podezření na nějaké čidlo teploty, proto problém se studeným startem. Zkusím ještě nahřát motor a sání.

Napadá prosím někoho něco? Případně nějaké doporučení na někoho v Praze a okolí, kdo dělá tyhle skůtry a vyzná se v nich? Díky moc
Deni
Uživatelský avatar
Deni

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 27 zář 2017, 18:29
Bydliště: Praha 20 Horní Počernice
Skútr / moto: Peugeot Satelis 125

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod obiwanken » 29 pro 2017, 20:41

Ja mam tie iste priznaky. Uz som si povedal ze nato kaslem az kym sa neoteply. Mam presne to iste stou svieckou. Ked ju vymenim hned chyti. Kupil som iridium ale po par dnoch zase to iste. Rozmyslal som aj nad lambdou ale budem pokracovat az na jar.
obiwanken

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 17
Registrován: 05 dub 2017, 19:41
Skútr / moto: Peugeot Satelis 125

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Golem » 01 led 2018, 17:23

Ahoj chlapi Mám zájem o držák na kufr, plotnu i kufr. Originál to stojí strašně moc Pokud máte tak se ozvěte díky
Peugeot Satelis 125 rv 2008
Golem

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 30 pro 2017, 21:57
Skútr / moto: Peugeot satelis 125

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Samson » 08 bře 2018, 23:10

Ahoj mam problém s přední brzdou nebo s abs měl jsem to v servisu a tam mi odvzdušnil abs tři dny jsem jezdil a zase měká a nebrzdí a v servisu si nevědí rady a 10000tis se mi nechce dávat za nové abs nevěděl by někdo co stím nebo o někom dík

-- 08 bře 2018, 23:10 --

Ahoj mam problém s přední brzdou nebo s abs měl jsem to v servisu a tam mi odvzdušnil abs tři dny jsem jezdil a zase měká a nebrzdí a v servisu si nevědí rady a 10000tis se mi nechce dávat za nové abs nevěděl by někdo co stím nebo o někom dík
Samson

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 08 bře 2018, 22:58
Skútr / moto: Peugeot satelis

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod srnka1010 » 09 bře 2018, 07:25

Na aute sme to riešili na štrkovej ceste,aby ABS začalo makať a potom sa brzda chytila.Brzdiť na skutri na štrku a predným - to by nemuselo dobre dopadnúť.Možno na brzdovom valci niekde v servise,alebo na STK.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Trabuk » 09 bře 2018, 09:52

Dost casto to delaji spatne gumicky v pumpe....
ex Yamaha Majesty 250DX, ex Kymco XCITING 500, nyní Yamaha T-Max 500, rv. 2005

www.majestyclub.cz
Uživatelský avatar
Trabuk

1000+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 1058
Registrován: 14 úno 2011, 22:09
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: T-Max 500 ex, MBK Flipper 50, Yamaha FZ6
Tuning / úpravy: jízda s rozumem

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod Samson » 09 bře 2018, 10:34

Děkuji zkusím to
Samson

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 08 bře 2018, 22:58
Skútr / moto: Peugeot satelis

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod obiwanken » 06 dub 2018, 18:49

Deni píše:Ahoj, trápím se s nestartujícím Satelisem první generace 125. Skutr má najeto 4500km - na 99% skutečných - jsou tam ještě původní gumy atd.


Původně jsem si myslel, že to byla baterie, která asi opravdu nebyla už v top kondici. Ale ani po výměně za novou nechytl, i když točil o poznání líp.
Dále jsem zkusil vyměnit svíčku. Svíčku, kterou jsem vytáhl nebyla uplně suchá, ale otázka je jestli to je nebo neni normální. Po výměně za novou svíčku to chytlo hned. Pak skutr pár dní bez problému jezdil a potom opět přestal startovat. Nutno říct, že problém se startováním je pouze u studeného motoru.

Zkusili jsme dále vyčistit vstřik ultrazvukem, práší pěkně. Skůtr po vyčištění opět několikrát nastartoval, jak studený, tak teplý. Po cca 6ti startech skůtr jednou k večeru opět nechytil a jen točil.


Diagnistika ukázala chybu imobilizéru, mechanik ale tvrdí, že tim to nebude. :idea:

Osobně mám podezření na nějaké čidlo teploty, proto problém se studeným startem. Zkusím ještě nahřát motor a sání.

Napadá prosím někoho něco? Případně nějaké doporučení na někoho v Praze a okolí, kdo dělá tyhle skůtry a vyzná se v nich? Díky moc
Ahoj. Mas nejaky pokrok ?
obiwanken

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 17
Registrován: 05 dub 2017, 19:41
Skútr / moto: Peugeot Satelis 125

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod obiwanken » 09 dub 2018, 19:55

Kolega sa neohlasuje tak moj dalsi pribeh.

Tak ten moj Satelis uz ani s otepelenim nechcel startovat. Jednoducho tocil a tocil, sviecka mokra a nic. Uz ani po vymene sviecky sa mu nechcelo naskocit.

Zacal som postupne, najprv vstrekovac/injektor isiel von a sledoval som rozstrek volnym okom pri startovani. Rozprasoval nadherne. Ale aj tak isel do ultrazvukovej vane, nasledovala skuska ale ziadna zmena.

Dalej som kupil novy regulator tlaku paliva, vymena a zase ziadna zmena.
Potom kontrola vole ventilov, tam bolo vsetko OK.

Dalej som zacal so sledovanim videi na YT na toto tema. Padlo rozhodnutie na kupu sady na meranie tlaku v palivovom systeme a tiez na meranie kompresie. Po cca mesiaci prisiel prvy balik z AE. Bol to kit na meranie tlaku paliva. Hned som isiel na to. Podla servisných papierov ma mat tlak 250 kPa. Ja som vsak nameral "LEN" 200 kPa. Aj ked mi kazdy tvrdil ze toto to nemoze robit tak som aj tak objednal nove cerpadlo, tiez z AE v cene asi 25 eur. Predsa 250 a 200 kPa je rozdiel -20%. A tych par eur ma iste nezabije. Este som si aj vsimol ze mi "pada" palivo, cize po tyzdni stania bol filter prazdny a bez tlaku.

Medzi tym prisla sada na meranie kompresie. Tu som sa zacal bat ci nieje motor uz KO. Výsledok merania cca 150 PSI. Super odlahlo mi. Uz som sa videl ako kupujem Satelis 250 a prehadzujem SPZ :)

Asi pred dvoma tyzdnama mi prislo cerpadlo, sice bolo urcene pre KTM s vystupom 350 kPa oproti povodnemu VDO 250kPa ale co, na skusku dobre.
Cerpadlo islo ihned do nadrze, dalsia skuska a tlak 250 kPa. Nasleduje start a zase to iste. Ziadna zmena. Este ma napadlo vyhodit sviecku co tam bola pocas skusania. Hnusna cierna zakarbonovana. Dal som tam pouzitu ale ocistenu v ultrazvuku na ktorej som jazdil minule leto.
Nasleduje start a sup motor slape. Takto som skusal startovat kazde rano aj pri vonkajsiej teplote okolo 5°C a super, motor ide.
Konecne som mohol nahodit kapotaz a ist uz aj tak na prepadnutu STK.

Suma sumarum
Takze chyba v palivovom cerpadle aj ked vizualne sa zdalo ze vstrekovac rozprasuje ako ma.
A reci ze rozdiel 50 kPa to nemoze robit ? Ale trt moze. Uz som nabehal par kilometrov a bez problemov a taktiez palivo "nepada".

A ako bonus ! Bol som navstivit Motoshop v nedalekom meste lebo hladam/zvazujem kupu choppra. Dal som sa do reci s mechanikom a prisla rec aj na Satelis a povedal som mu ako ma ten moj poklad skusal. Hned hodil rukov a povedal "Uz som ich tu mal styri a vsetko chyba cerpadla !"

Tak pani, zacina nova sezona. Prajem vela stastnych KM.
obiwanken

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 17
Registrován: 05 dub 2017, 19:41
Skútr / moto: Peugeot Satelis 125

Re: Peugeot Satelis 125

Příspěvekod iceman6 » 19 dub 2018, 11:21

Ahojte
tuto sezonu sa trapim s mojim Satelisom. Vlani som menil olej, sviecku, filtre a brzdove platnicky. A vsetko slapalo ako ma.
Tento rok som dal novu AGM baterku. Studeny start na prvy brnk, no ked sa motor po par km zahreje volnobezne otacky kolisu az postupne zhasne.
Tiez so zohriatym motorom horsie reaguje na plyn - akoby s oneskorenim.
Docital som sa, ze by to mohla byt lambda sonda kvoli bohatosti zmesi. Tak som ju vymenil za novu - bez zmeny.
Netusite, kde by mohol byt pes zakopany?
iceman6

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 03 zář 2015, 11:56
Bydliště: Banská Bystrica
Skútr / moto: Peugeot Satelis 125 1.gen
Tuning / úpravy: Variátor Malossi

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků