Oprava pístku otevírání sedla

Diskuze o skútrech většího objemu.

Oprava pístku otevírání sedla

Příspěvekod Dr.Gaga » 15 dub 2018, 19:20

Ahoj!

Jistě jsem nebyl jediný komu povolil pístek pod sedlem a sedlo mu nedrží otevřené. Mě už drží. Opraveno svépomocí, za pár korun. Nový pístek stojí kolem 1800kč, CZ druhovýroba 950Kč.

Domnívám se, že můj způsob opravy je lepší, než ten, který tady koluje (s vrtáním děr). Vycházel jsem z něho, ale zjistil jsem, že provrtat tu tyčku je pekelně těžké. Další problém je, že oko pístku je z plastu, stejně jako okolí tyčky. Vyvrtáš díru a zůstane to viset jenom na plastu. Já využil úzký konec pístku na upevnění rozřízlé karosářské podložky (tuším 5x30mm nebo 6x30mm). Na druhém konci jsem dal pryč celé oplastování včetně oka, vyříznul nový závit M5 přes ten starý (nějaký hrubější závitořezný). Dal silné pružiny (myslím tím HODNĚ silné), další karosářskou podložku jsem zajistil dlouhou matící M5. A na tu jsem našrouboval upravené M5 očko. Do skútru to sedlo naprosto přesně, nikde to nedře, sedlo drží.

Popis je asi dost příšerný, ale doufám, že to z obrázku pochopíte.

M
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil Dr.Gaga dne 15 dub 2018, 23:32, celkově upraveno 2
Yamaha X-Max 125, 2008
Dr.Gaga

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 55
Registrován: 15 srp 2016, 18:19
Skútr / moto: Yamaha X-Max 125 2008

Re: Oprava pístku otevírání sedla

Příspěvekod hosnam » 15 dub 2018, 20:14

Z čeho si použil ty pružiny? nemůžu sehnat vhodné se správným vnitřním průměrem na stávající vzpěru.
Uživatelský avatar
hosnam

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 27 bře 2012, 15:26
Skútr / moto: Yamaha xmax, Yamaha jog R

Re: Oprava pístku otevírání sedla

Příspěvekod Dr.Gaga » 15 dub 2018, 20:23

Ty jsem koupil... Dám tip, pokud jsi z Prahy. Na Praze 10 u Průmyslové je výrobna pružin - Pérovna. Tam si zajdeš do kanclu, řekneš, že si jdeš vybrat pružinu. Navedou Tě do skladu (který je mimochodem otevřený a nikdo ho nehlídá). Ve skladu si vybereš ze zbytků pružiny. S pružinama zajdeš zpět do kanclu, tam zaplatíš cash (pár desítek kč) - maj ty peníze asi jako dýžko. :-)

Já vzal napřed příliš slabé, tak jsem se tam vracel.

Tyhle pružiny nezmáčknu až do konce, i když se na ně postavím (mám 62kg). Mohou mít tlak kolem těch 60kg.

Nevím, kdo vymýšlel to otevírání, ale připadá mi to příšerný, že tam musí být tak silný pístek...
Yamaha X-Max 125, 2008
Dr.Gaga

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 55
Registrován: 15 srp 2016, 18:19
Skútr / moto: Yamaha X-Max 125 2008


Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků