Honda Wave 110

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 27 led 2013, 19:57

steve: to vis, chybi mi prseni se na BMW forech, ale tam uz to preslo v totalni nymandysmus... BMW snad kupuje kazdej snad pri beznym nakupu v globusu:)), a kdyz vyjede na grossglockner, zacne to nazyvat expedici :-D kdybych jel na jawa 50 v 15letech na balaton, tak to expedici nazvu, ale v 50 letech, lehce obtloustlej podnikatel s vyholenou hlavou se snahou dokazat si jakej je jeste chlap, vyrobit si samolepku na plexistitek a vyrazit do alp nebo do splitu na expedici s motorkou za necely pulmega a pak to rozebirat na foru. a kdyz v hospode, tak pokud si das bernarda v hospode, kde se toci plzen,tak jsi za socku...:-D .. a zbytek to ma cist... ja na to fakt nemam:) byly doby, kdy jsem mel Yamahu TDM a na BMW forech se dalo normalne a vecne psat...

Na foru ted, kdyz si chces neco ubastlit nebo opravit, tak odpovedi od vetsiny prispivatelu co vlastni soucasne BMW typu na co to potrebujes a proc si to nekoupis /kdyz to treba ani nikdo nevyrabi-asi vubec nevi o cem clovek toci/ za ten cas opravdu nestoji:)

Clovece, toho wave fechtla mam registrovanyho se znackou, ktera obsahuje M a vypada to, ze total vidle funguji tak, ze odpichuji prazske doterne sofery, takze jezdim svym tempem a ikdyz jsem mel predtim A, tak jsem jezdil svym tempem, bouracka zatim zadna, tak snad to bude pokracovat, doufam, verim, musi, udelam vsechno proto, kdybych mel po radici pace skakat jak koza na hnoji :-D
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 28 led 2013, 13:27

Mně šlo o to, když s Hondou vlítnu do louže, nebo na přechod, jak se ty galusky na tom chovají- nebo na mokrý silnici, pak to vyzkouším u Hondy- ale abych věděl- zda jim to přinesu v ranečku na zádech a pro zbytek ať si dojedou dodávkou... nebo tak něco...?
Díky
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 29 led 2013, 11:18

co se tyka klouzani... tak to bude asi tak jako vsechny motorky na mokru... a myslim, ze do nejake velke louze jen tak nevlitnes a radeji se ji vyhnes:)

Co se tyka te kyvky, tak pri normalnich rychlostech je to normalni, pokud pojedes 110, tak je jasny, ze v kolejich a na nerovnostech to bude vlat, ale nevim, parkrat jsem rozjel fabku na 215 GPSkovych, a taky to nebylo uz ono...zkratka ma maximalku 175.. wave pri nejake 70 - 80 je celkem na pohodu... to bude asi jako kdyz sednes na kolo a pojedes na nem 60-70 z kopce... a normalnich 20-30 bude naprosto v pohode:)
nicmene na prvni pohled vypada kyvka jako z Pionyru, a ten vlal luxusne, clovek se nejen projel, ale proletel a jeste zatancoval krovacky tanec... nicmene u nej to bylo jak kyvkou tak i "tlumicema" :)))

steve: co od toho cekas, ze na tom budes litat jak na nejakym endurku? zatacka nezatacka nerovnost nenerovnost? ja treba kde jsou kanaly nebo diry ci sterk, jsem nejezdil skoro v nakolnu ani na MITAS E10 (mrkni na vzorek)
a co se tyka te rychlosti... ze by ten muj strojek byl tak vyvedenej? 90 to jezdi s prehledem no a na 110 se to skrabka uz pomaleji:) je pravda, musi byt bezvetri:)

31.1. edit:
steve: no na svym pincku jsem jeste GPS rychlost nemeril. Tak jestli 110 GPS a nebo 100-105 tacho je uz skoro jedno. Stejne to neni na dlouhodobou jizdu, proste jen test.

Ja myslim, ze to co popisujes bude dano spis mekkymi pery a taky tlumici a ne kyvkou. Kazdopadne je to ocel, takze se to kroutit bude vzdycky.

Vcera jsem si dal nejakych 25km, do prace z prace s mirnou zajizdkou a fakt nesleduji nic hroznyho, jak popisujes ty, je to proste mekci, je to lehounky, clovek je tezsi a vlastne teziste se presouva vic nahoru. Rekl bych, ze je to vice mene prirozeny. Proste to neni MASINA, ale je to skutromopedomotorecka:)

Milan: Jeste co se tyka kopcu, tak jsem vcera jel treba na strahov jak od Malovanky, tak od Klamovky... ani neni treba to nejak extra vytacet, supnu tam ctverku, a fakt si to tam hrci 70 bez mensiho problemu a jeste to chce zrychlovat, co se tyka toho razeni, tak jsem to vnimal vic na zaklade toho jak psal steve... clovek musi vic predvidat, co bude asi to delam prirozene, tak to nevnimam:) Ale ma pravdu:) nicmene to razeni je vlastne i tak trochu zabava, clovek si muze hrat s otackama radit podrazovat, nekdy i s meziplynem, pak nic nekrape, jak psal steve a pod zadkem nevrci konstatne nejakej motor s variatorem, u kteryho ani nevis co vlastne dela:) ... jo vcera jsem byl pri jizde extremne vnimavy..:)
Vcera bylo vsude mokro, pri brzdeni a zataceni mi to neujelo ani na prechodu, kde to byva obcas extrem, kostky v pohode, a koleje... no z tech jsem mel fobii i na baworaku, takze se je snazim vzdycky smiknout co nejprimeji a nejrychleji:) Driftil jsem zadnim kolem na blate v zatacce u vyjezdu z nejake stavby, ale tak to bych povazoval za normalni, a taky jsem to tak trochu chtel:)

Bylo by super, kdyby u 4 kvaltu byla volnobezka, z kopce clovek musi obcas drzet plyn, protoze nema dostatecnou vahu na to, aby setrvacnost prekonala odpor motoru:) Spotreba by snad sla i pod litr:), otazkou je pak bezpecneho brzdeni z kopce, ale to by se dalo resit podrazenim na 3. Nicmene, kolo taky nema brzdeni motorem (cyklistou) :-D
Naposledy upravil KYBLOS dne 02 črc 2013, 20:29, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny příspěvky pod sebou
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 31 led 2013, 10:55

Chip: Díky moc za odpovědědi, na Strahov je docela pěknej krpál, myslel jsem , že to tam pojede pomaleji. To mě skutečně překvapilo. Měl jsem elektrické kolo 400 watt , vážilo 35 kilo , mělo 3 odpružení , tak jsem na nějaký kodrcání ( i měkký) zvyklej, Na Strahov mi to jelo cca 18 km/ hod. Maximálku to mělo 22 km/ hod), prodal jsem ho, protože kdo by furt měnil každý 2 roky baterie. A stačilo mi to po Praze taky. Wavečka je jak se zdá- mnohem rychlejší s podobnými vlastnostmi jako bylo to kolo. Jsem už starší pán a závodění přenechám jiným. Přerazil jsem se i na kole, takže si už dávám setsakra pozor a nějaké supr dělo na mé jízdy fakt nepotřebuju, I když pojedu do toho Benešova ( po staré benešovské)- tak prakticky celou cestu je dovolená 50 km ( místy vyjímečně 70 km) , a až několik km před Benešovem, je teprve silnice s povolenou 90 km/ hod. Tak jaképak pro mě blbnutí.
Moc díky za info

1.2. edit:
Chip: Tak dnes jsem udělal dotaz zda se jedná za tu cenu o předváděčku nebo funglovku, že bych měl o skutr-moto zájem. Uvidím, co odpoví.

2.2. edit:
Tak je to fakt funglovka nejetá jediný kus v černé barvě- už je mnou zamluvená- včetně příslušenství ( kufr- zatím) 8)

Akorát ještě nevím jaký kufr : Prý 30 litrů za 1350,- nebo 37 litrů za 2190,- kč nevím, zda by ten menší nestačil rozdíl 7 litrů a o dost víc peněz mi nepřijde moc adekvátní. Přímo v městě, přes ucpaný ulice toho moc nenajezdím, spíše ode mě směrem na okraj

Nosič 2200,- ku*va drahá, ale i když to sečtu zdaleka se nedostanu ani na plnou cenu nové moto
Jo a nemám ještě přilbu- protže jsem s tím moc nepočítal. Tak musím nějakou vybrat- nevím, zda stačí otevřená, nebo radši intergálku ? Na pár modelů jsem již koukal
Naposledy upravil KYBLOS dne 03 črc 2013, 18:11, celkově upraveno 3
Důvod: Sloučeny příspěvky pod sebou
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod SnoopyBA » 02 úno 2013, 17:09

ja mám 30 l na Vision a je to celkom v poho.. pozri SEM
Obrázek
Uživatelský avatar
SnoopyBA

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2012, 11:36
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda Vision 110
Tuning / úpravy: multivar Malossi + kontrastka

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 02 úno 2013, 17:13

Díky za foto, myslím, že kufr 30 l bude i pro mě tak akorát., přilba myslím, že mi taky bude stačit otevřená ( se sluneční clonou ?) koukal jsem , že cca 1600-2000 je slušný výběr i s celkem solidními recenzemi
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod SnoopyBA » 02 úno 2013, 17:21

8steve: zvlášť pre teba ešte JEDNA z iného pohladu..
Obrázek
Uživatelský avatar
SnoopyBA

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2012, 11:36
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda Vision 110
Tuning / úpravy: multivar Malossi + kontrastka

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 05 úno 2013, 19:29

Tak objednáno, včetně kufru 30 litrů a helmy, i s pojištěním ( povinné i havarijní). Příští týden by měla být připravená. Teď už jenom 2 měsíce počkat na počasí a pak se nevybourat.

8steve: Kdybys ji chtěl taky, tak mají cca do konce měsíce pry ještě max 2-3 kousky
Naposledy upravil KYBLOS dne 03 črc 2013, 18:12, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 06 úno 2013, 13:04

Caute, ja trochu nestiham, protoze v praci toho je hodne a doma docela taky:)

Nicmene jsem to tady procetl.. :)
Milane, zac jsi to nakonec sehnal i s tim kufrem? Ja to vzal bez niceho na Jarove, slevnili mi dva tisice, lekarnicku jsem vydyndal gratis, abych na tom mohl odjet a nosic vcetne plexi mam objednany v Paolo. Vyjde me to snad vcetne kufru kolem ctyr tisic a budu tam mit asi 32litrovej. Jen to neni GIVI a je to KAPPA, nicmene vyrobce je stejnej a distrib. kanal take.
Co se tyka helmy, tak mam taky obe. Otevrena je lepsi vzhledem k tomu, ze na tom prckoletu jsou zrcatka dost nizko, zvazuji je nejakou trubkou se zavity zvysit tak o 3-5 cm. Pak taky s integralkou nevidis moc na eh... jak to nazvat "palubku" takze s oblibou zapominam vypinat blinkry, na BAWU mi to blikalo v kokpitu tak, ze jsem to videl dobre periferne, na Yamaze uz to bylo horsi. tady s integralkou i periferne, ale musis se na to zamerit, proto uvazuji o nejakem pipaku nepo pipacich zarovkach, zatim jsem to moc neresil, tak jsem ani na nic nenarazil.

Integralka - je super pod 10° mam tam chranic nosu, takze se mi nemlzi plexik a chranic brady, takze tam nezafukuje zespod a nefrflam. Mam nejakou LEVIOR, ktera se necha jeste sehnat kolem 2 litru, protoze to prestali vyrabet... mela by byt dost bezpecna, ale ja to neresim. Myslim, ze kdyz se rozflaka helma, tak uz clovek nema na svete co delat:)

Otevrena - super rozhled, horsi bezpecnost, fuci do ni, co se tyka clony, tak fajn, ale pridava to na vaze a kdyz je vedro, tak preferuji nejaky slunecni bryle ala moucha tse tse, protoze si v pohode vyvetras i za jizdy opocene celo:) Mam nejakou sracku z indonesie s jejich homologaci, stala tam tri stovky na nase, ale je kvalitnejsi nez ty co se tady prodavaji okolo tisicovky, jak provedenim tak i materialem... vyzkouseno se zapujcenou v indonesii, teda ne padem z motorky.... pockej na nejakou Lidlovku, myslim, ze to fakt bohate staci;) a jestli Ti tatra prejede hlavu, tak ti stejne urve krk, takze je jedno jestli helma praskne nebo ne:)

steve: ty muzes za 14 dni odhodit klicky od auta, protoze ses z brna a tam vubec nevite co je snih, za pet let jsem ho tam videl snad jednou:) a co se tyka destu tak sem tam nejaka bourka a jinak porad slunce... my tady v praze mame v dejvicich plus 15 a slunce a na pankraci -2 a snezeni :)

Jinak jsme se divali na tu kyvku, s kamosem jsem s tim kyval jak vertikalne tak horizontalne vsi silou za kolo i za kyvku... a rekl bych... ze ocelovej ram, se bude kroutit asi vzdycky, nezdalo se mi, ze by byl problem s ulozenim...proste ocelovej ram, bez prihrady... viz suzuki bandit 600 a 1200 a to je taky motorka z 21 stoleti...a krouti se to taky
Nebudu to stale obhajovat, asi se to trochu krouti, pocitil jsem to pri uplne ultra intenzivnim analnim vnimani:))), ale nerekl bych, ze je to neco nebezpecnyho nebo kritickyho a urcite bych to nesrovnaval s celoodpruzenym kolem.
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 06 úno 2013, 13:14

ChipNF: Motorka: 39.900 + kufr ( 30 litrů) 1350 + nosič kufru: 2190,- + práce 800,- kč = 44240,- kč
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 06 úno 2013, 13:26

jaj, tak takova sleva potesi, ja to mel za 43 bez niceho. kde to prodavaji takhle?

aa uz to vidim, jarov taktez... svine... ale vypada to na konec prodeje wave v cechach :)
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 06 úno 2013, 13:34

Že prej se vůbec neprodává, tak to slevnili- prý ještě tak 3 kusy a ostaní pak zkusí za plnou... Sleva byla 7 tisíc, Nestěžuju si, Dal jsem i poviné i havarijku- taky měli myslím solidní cenu ( poškození+ živel+ krádež) cca 1400,- kč ročně ( 5 tisíc spoluúčast- ale to ještě mohu změnit)
Naposledy upravil Milan57 dne 06 úno 2013, 13:54, celkově upraveno 1
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 06 úno 2013, 13:52

to je fakt dobry:) ja mam tu pojistku i s povinnym s tim, ze mi zapocitali 130 mes bezeskodni prubeh za 4, nicmene spoluucast 0%,ale je to CELOROCNI, nemas to jen sezoonni?? asi jsi byl vice vcas na spravnem miste:) a to ze se to neprodava se skoro vubec nedivim... ty jo to jsou agenti...hlavne s tim pojistenim :)
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 06 úno 2013, 13:57

Mam taky maximalní bonus : 50% za bezškodní průběh + 12% slevu na Prahu ( Allianz). Povinné je celoroční havarijka je mimo měsíců: listopad, prosinec, leden únor), takže jezdit bych mohl ale opatrně, jinak by to celé vyšlo tuším max na 2400,- Kč

ChipNF: No jo, využil jsem toho že pan Nejhlavněší si musel odskočit, zato čert nikdy nespí , tak se mi možná vyjímečně něco povedlo, ale u mě nevěřím, že nadlouho. Nejsem moc dítě štěstěny
Naposledy upravil KYBLOS dne 03 črc 2013, 18:13, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny příspěvky pod sebou
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 06 úno 2013, 14:32

Steve: jestli to nebude innovou, ze byla moc innovovana:) wave a 110 se fakt vyrabi po cele indocine urcite pres dvacet let, jen tam nabastlili strikacku a katalyzator (ten by me zajimal jak funguje, ale asi nebude rizenej a lambda tam taky nebude:) )
o litr vic znamena co?

co se tyka razeni, tak ja to mam v pohode... jestli ti tam nejde 1, tak bych rekl, ze spojka bude v zaberu a to jde seridit
a vyrazovani, je to skoro stejny jako u fichtla...
toto bude mozna i rada pro milana... nesla mi vyradit 4 primo na neutral ze zacatku.. pak jsem prisle na to, ze staci kousicek snad centimetr po zastaveni couvnout dozadu... nebo staci jen kdyz se po zastaveni odlehci predni vidle a jde to v pohode, nicmene ted to povoluje, ze vyradit jde z 50% vetsinou normalne a obcas to jde vyradit i pri pomalem dojizdeni a supnout tam 1, coz je super kdyz skoro po dojeti na cervenou blikne zelena, tak snad se to jeste zlepsi, pak by to co tady psal steve o razeni ve meste bylo v pohode... no uvidime:)

Milane az pojedes z obchodu a nepujde ti vyradit 4 primo na neutral lehounce popojed dozadu:) Ja se s tim pri prvni jizde pekne dobehl a vyrazoval jsem zpatky na krizovatce 4-3-2-1-0... a borec co mi to predaval mi toto neumel poradit a resil to jakoby tomu nic nebylo, ze at kdyztak prijedu na servis uz asi mel padla a hlavne vydelano:)).

mimochodem, kdyz me ve vietnamu vozili s 20kg batohem vietnamci (rykse a taxiky jsou v tom provozu opravdu neprakticke), tak 1 vubec nepouzivali, proste se rozjizdeli na 2k
na obrazku nemam bagl, protoze ho ma moje holka a ja jel s vietnamcikem z nadrazi do ubytovani, protoze jsem tam nechal pas... :D :D :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků